Poseł PiS: Przebudowa na odcinku Kępno-Oleśnica za kwotę niemal 200 mln zł jest w bliskim zasięgu

  • 23.01.2021, 13:51
  • Źródło: Radio Łódź, zwk.org.pl
Poseł PiS: Przebudowa na odcinku Kępno-Oleśnica za kwotę niemal 200 mln zł jest w bliskim zasięgu pixabay.com
W opinii posła Pawła Rychlika pierwsze kroki w sprawie modernizacji linii nr 181 zrealizowane będą do 2023 roku.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Rychlik pisze o wyczekiwanej od lat modernizacji linii kolejowej nr 181. Według posła wszystko wskazuje na to, że jej przebudowa na odcinku Kępno-Oleśnica za kwotę niemal 200 mln zł jest w bliskim zasięgu.

 - Dzięki tej przebudowie będzie możliwość połączenia Wielunia, Wieruszowa i Częstochowy z Wrocławiem – zaznacza poseł Rychlik.

Szansa na modernizację linii Oleśnica - Syców - Kępno - Wieruszów - Wieluń pojawiła się dzięki Rządowemu programowi "Kolej Plus".

W poście na Facebooku parlamentarzysty czytamy, że na początku tygodnia w siedzibie Polskich Linii Kolejowych odbyło się spotkanie w sprawie linii nr 181 z prezesem Ireneuszem Merchlem, wiceministrem infrastruktury Andrzejem Bittelem oraz posłem z Wrocławia Pawłem Hreniakiem. W opinii posła Pawła Rychlika, spotkanie daje duże nadzieje na to, że studenci z Wielunia i Wieruszowa na zajęcia będą mogli jechać bezpośrednim pociągiem.

Podczas spotkania w Polskich Liniach Kolejowych rozmawiano także o połączeniu ze stolicą województwa - Łodzią. W ramach wspomnianego programu "KolejPlus", połączenie Wieluń - Siemkowice, a dalej Łódź to także priorytet dla zarządu województwa łódzkiego. - To rządowy projekt, który będzie wielką szansą dla regionu - tłumaczy marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W opinii posła Pawła Rychlika pierwsze kroki w sprawie modernizacji linii nr 181 zrealizowane będą do 2023 roku. Program Kolej Plus zaplanowano do realizacji do 2028 roku, a jego wartość to ponad 6,5 mld zł.

Źródło: Radio Łódź, zwk.org.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 27.01.2021, 01:53
Już poseł Jaros miał uratować lotnisko, teraz kolejny linię kolejową.
Pasażer
Pasażer 24.01.2021, 09:35
Czy linia pozostanie 1 torowa niezelektryfikowana?

Pozostałe