CBA sygnalizuje nieprawidłowości w szpitalu w Oleśnicy!

  • 22.01.2021, 10:03
  • rpr
CBA sygnalizuje nieprawidłowości w szpitalu w Oleśnicy!
Sprawę ma zbadać Komisja Rewizyjna Rady Powiatu. Zarzuty są poważne.

19 listopada 2020 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne Delegatura we Wrocławiu przekazało przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Oleśnickiego Alojzemu Kuligowi, celem podjęcia czynności kontrolnych, anonimową informację, dotycząca nieprawidłowości w działaniach podejmowanych przez dyrekcję Powiatowego Zespołu Szpitali z siedzibą w Oleśnicy.

Czego dotyczy zawiadomienie? Chodzi o zakupy używanego sprzętu medycznego, jak również "prowadzenia niejasnej i budzącej kontrowersje polityki kadrowej szpitala".

"Mając na uwadze charakter i wagę opisanych zarzutów, Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Oleśnickiego, uznała za celowe zawnioskowanie do Rady Powiatu Oleśnickiego o zlecenie jej przeprowadzenia kontroli w zakresie przedstawionych nieprawidłowości" - czytamy w projekcie uchwały Rady Powiatu.

Komisja ma przeprowadzić kontrolę do 30 kwietnia.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (95)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marta lekomanka
Marta lekomanka 27.01.2021, 23:51
Na Stowarzyszenie też powinni zrobić nalot i skończyć z tym chamstwem.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.01.2021, 00:25
Robią ale tylko na te niesłusznie ideologicznie. Rydzyk zebrał kasę na ratowanie stoczni i co zrobił. Gdybym ja to zrobił to prokurator Bylicka i asesor Płażewski dali by mi dożywocie.
pracownica
pracownica 26.01.2021, 12:33
MOŻE NUDNE ALE COŚ W TYM JEST.
Ciekawe,coraz głosniej o tych osobach a jeszcze głośniej o tym ze mają poparcie w zarządzie powiatu.
A.
A. 25.01.2021, 22:59
co wy z ta kubiak i krawczakiem? to już nudne się robi.
Salowa
Salowa 24.01.2021, 19:05
Panie Krawczak i Pani Kubiak po co było tak się cwaniakować i latać po szpitalu dla tego nieszczęścia chodzą parami hee
nie widzę szans
nie widzę szans 24.01.2021, 13:17
Aby móc przeprowadzić taka kontrolę, trzeb mieć wiedzę, doświadczenie i rozum.
wolne żarty
wolne żarty 24.01.2021, 13:44
Kto miałby tą kontrolę przeprowadzić? Radna Jakimiec razem z radną Susidko? Z kim miałyby konsultować jej wyniki? Z Bronsiem przy kawie w Ratuszu?
Śmiechłem
Śmiechłem 25.01.2021, 08:14
Tow. Jakimiec niczym Inspekcja Robotniczo - Chłopska ...
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.01.2021, 14:44
No. Wiesz towarzyszka Jakimiec z bronsiem przy kawie rozmawia tylko o wnukach.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.01.2021, 13:25
Dlatego to zawiadomienie anonimowej osoby powinno być przekazane przez CBA do prokuratury.
Nie inaczej
Nie inaczej 24.01.2021, 11:21
Nie ma alternatywy, do władzy musi wrócić Kołaciński razem z OR tylko wtedy będzie można przywrócić Oleśnicy godność.
człokiniPIS
człokiniPIS 24.01.2021, 10:21
Jestem spokojna,że Zdzisława Jakimiec to wszystko wyjaśni
Egzekutywa
Egzekutywa 25.01.2021, 21:07
.... i złoży partyjną samokrytykę ????
to pewne
to pewne 23.01.2021, 22:46
Taaaa, CBA przesyła do starostwa swoje wątpliwości. I ch.j bąbki strzelił, nikt nie podskoczy Susidkowej i Bronsiowi. Oni teraz rządzą wszystkim. Idziecie o zakład, że Jakimcowa oznajmi wszystkim, że nieprawidłowości nie było?
zw-kowalski
zw-kowalski 23.01.2021, 23:58
jak taki układ powinien się nazywać ?
Prokurator
Prokurator 24.01.2021, 08:48
.... układ zamknięty !!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 24.01.2021, 11:59
Jak byłem w grudniu w Egipcie to wieczorem w dyskotece często puszczano utwór ze słowem MAFIA.
trzymam kciuki
trzymam kciuki 23.01.2021, 21:04
Powiatowi, z pisowcami Jakimiec i Stępniem żeby nie robić wstrętów Susidkowej i Bronsiowi, bo to oni stoją za odwołaniem Dybizbańskiego i zatrudnieniem Wywrota nie zrobią nic w tej sprawie. Dlatego Oleśniczanie, w tym ludzie, wolontariusze którzy udzielali się w SR a którzy mają wiedzę o nieprawidłowościach powinni naciskać, mają wręcz obowiązek wyjaśnić sprawę do końca. Leży to w dobrze pojętym interesie nas wszystkich.
żoneczka
żoneczka 23.01.2021, 22:42
oj Piotruś tak Cię boli że nikt Cię nie lubi i sie chcesz wybielic. Nie zauwazyles ze wszyscy Cie zostawili. nawet najbliżsi!!!!!
kolega
kolega 23.01.2021, 23:58
Co porzucił dla młodszej, ładniejszej, inteligentniejszej i lepiej wykształconej? A teraz boli cię.
trzymam kciuki
trzymam kciuki 23.01.2021, 23:04
Piotruś? Jaki Piotruś? Nie znam gościa, zależy mi jedynie na prawdzie, nienawidzę obłudy i zakłamania. Czyją ty jesteś żoneczką ?Z układu jesteś, znaczy z sitwy? No to wiedz, że twoje dni u koryta są policzone.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.01.2021, 23:56
To stary chwyt. Olej to. Takie same bzdury pisze mi sąsiadka, jolka i wykolejony kowal.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 21:44
Prokuratura jest na Chopina 2 a KPP na Hallera. Inaczej tego nie ruszą.
przysięgam
przysięgam 23.01.2021, 21:42
k...a, jeżeli powiatowy PiS nie weźmie się za to jak trzeba to pójdą informacje do Warszawy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 21:45
Warszawa wie. Ale jest jak z Wałbrzychem.
i have a dream
i have a dream 24.01.2021, 11:42
Oleśnica wolna od sitwy Bronsia i PiS ....
Oko
Oko 23.01.2021, 20:52
Pan Wywrot zacznie sypać?to się okaże że połowa miasta będzie miała lipę
Pracownik kadr
Pracownik kadr 23.01.2021, 20:49
Będzie afera za używane respiratory które szpital kupił za wygórowaną cenę od jednej z tych pseudo firm? Będzie grobo
Zw
Zw 23.01.2021, 19:06
W pierwszej kolejności prokuratura na pewno sprawdzi wszystkie powiązania szpitala z wymienionymi firmami dużo dziwnych rzeczy będzie można usłyszeć? Pachnie mi tu zarzutami?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 21:46
Jakby co to wpis z 29:06 nie jest moim wpisem.
Temida
Temida 23.01.2021, 19:54
Nie rozumiesz treści tekstu. CBA nie przesłało zawiadomienia do prokuratury tylko do starostwa
. Więc policja i prokuratura jak zwykle nic nie wiedzą. Starosta lub rada powiatu po kontroli będzie znała stan faktyczny i dopiero będzie mogła podjąć stosowne kroki. Albo zawiadomienie potraktuje jako niezasadne albo jak uzna nieprawidłowości może składać zawiadomienie. Znając prokuraturę i policję z urzędu nie zainteresuje się. Prokuratorzy lubią dodatkowe wykłady a policjanci ściągać używane auta.
Były SR
Były SR 23.01.2021, 18:51
Kilka faktów:
Dokładnie pod tym samym adresem, gdzie znajduje się ogrzewalnia, funkcjonują (lub funkcjonowały) jeszcze następujące podmioty:
1) TOMASZ KRAWCZAK "PERITO", NIP: 9111438520, REGON: 932130480 (Wykreślony)
2) FADO Anna Krawczak, NIP: 9111399346, REGON: 020246412 (Aktywny)
3) Stowarzyszenie SŁUŻBY RATOWNICZE, NIP: 9112006320, REGON: 021988430, którego prezesem zarządu jest Tomasz KRAWCZAK.

Który z tych podmiotów jest właścicielem lokalu, w którym prowadzona miejska ogrzewalnia?

Ponadto w ścisłym związku ze Stowarzyszeniem SŁUŻBY RATOWNICZE pozostaje REGEM sp. z o.o. z siedzibą w Bierutowie ul. Wrocławska 52 A/2, w której udziałowcem i prezesem zarządu jest Tomasz KRAWCZAK.
Otóż spółka REGEM wystawiła Stowarzyszeniu SŁUŻBY RATOWNICZE promesę na wynajem lokalu przy ul. Moniuszki, nie mając ŻADNEGO prawa do dysponowaniem tym lokalem na dzień wystawiania promesy.
Temida
Temida 23.01.2021, 19:56
Jesteś dobrze zorientowany. Ale ma arszalek Burmistrza będzie udawał, że o tym nie wie .
Były SR
Były SR 23.01.2021, 19:09
Żeby było ciekawiej:
według centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, działalność gospodarcza w ramach podmiotu Tomasz Krawczak "Perito" została zawieszona we wrześniu 2013 roku, a w grudniu 2015 roku została z urzędu wykreślona z rejestru: https://ibb.co/C8GKZKD

A tymczasem aktywność spółki na FB kwitła aż to grudnia 2020 roku, kiedy to umieściła ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników: https://ibb.co/YtPjtLg
a w listopadzie 2020 roku umieściła reklamę wykonywanych przez siebie komercyjnych testów na koronawirusa: https://ibb.co/Kw1fcMf

Czy służby skarbowe o tym wiedzą?
Temida
Temida 23.01.2021, 19:59
Jak zgłosisz to będą wiedzieli. Rozumiem aktywność i powodowanie paniki jak tyle *** za test. Ja test miałem w kilkanaście minut.
Były SR
Były SR 23.01.2021, 19:18
Drobne sprostowanie: być może chodzi o to, że firma o nazwie Tomasz Krawczak "Perito" już nie istnieje i nie funkcjonuje, natomiast podmiot o nazwie "Perito Medical" jest "zarejestrowanym podmiotem leczniczym z obowiązkowym ubezpieczeniem OC", z datą rejestracji 6. czerwca 2019 https://rejestrmedyczny.pl/rpw…
Strasznie dużo tych spółek, podmiotów i powiązań pomiędzy nimi. Wspólnym mianownikiem jest nazwisko "Krawczak".
Złoty melon
Złoty melon 24.01.2021, 08:26
Tak samo, jak u Owsiaka ...
złoty różaniec
złoty różaniec 24.01.2021, 08:33
Chyba tak samo, jak u oćca rydza z radyja maryja!
tak trzymać
tak trzymać 23.01.2021, 18:55
Dobrze, po nitce do kłębka, szykuje się piekielna afera.
Olaf
Olaf 23.01.2021, 18:01
Byli tam nawet ratownicy z GKN też ich puścili z torbami , dużo osób od nich odwróciło się plecami bo ponoć dzieją się tam dużo niedobrego czy to prawda?
RAMBO
RAMBO 26.01.2021, 18:54
Ratownicy z GKN puścili z torbami??? A przeceiż Piotruś z GKN żali się wszem i wobec że to jego z torbami puścili i nie zapłacili mu za wolontariat
Temida
Temida 23.01.2021, 18:12
Jeden ratownik z GKN nic nie zrobi. Ale kilku już ma siłę oddziaływania. Mogą napisać odpowiednie oświadczenie i przekazać je mediom z zastrzeżeniem danych osobowych.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.01.2021, 12:33
Dane spółki: Siedziba, Bierutów ul. Wrocławska 52 A/2,
Udziałowcy: Tomasz Krawczak-34 udziały po 1700 zł, Joanna Rutka - 34 udziały po 1700 zł, Marta Kubiak - 34 udziały po 1700 zł.Prezes Tomasz Krawczak, Joanna Rutka członek zarządu, Marta Kubiak członek zarządu. To widać w informacji jawnej KRS. Bogata to spółka. Kapitał 5 100 zł.
Temida
Temida 23.01.2021, 18:11
Sprawozdania finansowe spółki też są jawne. Można poprosić to to spółkę a można też wystąpić do KRS. Odnoszę wrażenie, że spółka generuje koszty dla SR. Ale od tego jest organ nadzorczy. Natomiast powiązanie osób jest widoczne dla każdego. Oleśnica24 i Panorama Oleśnicka mają możliwość bardzo szybkiego sprawdzenia. jeden telefon do KRS i zamówienie akt do czytelni lub opłata i wniosek i KRS prześle drogą elektroniczną.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.01.2021, 12:25
Ponieważ dość dużo piszecie o SR i ich rzekomym nie rozliczeniu się z wolontariuszami wystąpiłem do SR z prośbą o sprawozdanie finansowe i bilans za 2019 rok. W szczególności o koszty zarządu. To będzie test na rzetelność SR. Są to dane jawne. Można wystąpić z odpowiednim wnioskiem do KRS ale to nieco trwa. I kosztuje przy okazji. PS. Gdy bywałem w Oleśnicy na ową karetkę wrzuciłem kilkaset złotych u "Konia". Gdybym wiedział, że za tym stoi Krawczak nie dałbym ani grosza.
Renata
Renata 23.01.2021, 12:05
Niech starostwo przyjrzy się firmie Regem,czy szpital kupił używane respiratory od służb ratowniczych? To byłby dopiero wałek stulecia w naszym mieście
Olesnica jest pączkiem
Olesnica jest pączkiem 22.01.2021, 23:42
Zrobmy zbiurke na szpital
Oleśnica to balon
Oleśnica to balon 22.01.2021, 23:58
Zróbmy zbiórkę na Referendum odwoławcze Bronsia. Szpital może poczekać, są ważniejsze sprawy.
Dziobak
Dziobak 23.01.2021, 09:29
Zbudujemy nowy skejtpark i zrobimy tam piknik
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 22.01.2021, 19:52
Cóż, takie reminiscencje z okresu kiedy burmistrzem był pan Michał Kołaciński. Zaplecze polityczne naszego włodarza w tamtym czasie nie wyglądało zbyt imponująco, po prostu jego obóz polityczny cierpiał z powodu braku ludzi uczciwych, zdeterminowanych, którzy potrafiliby położyć na szali prawie wszystko, było ich kilkunastu przeciwko całemu, rozbudowanemu aparatowi sitwy. Teraz, z perspektywy wydarzeń ostatnich miesięcy rozumiem, że nawet w obozie oleśnickiej prawicy było za dużo t.zw. "kretów" którzy zdemaskowali się sami przystępując do koalicji ze swoim "Idolem" knując przeciwko naszemu burmistrzowi w oparach ratuszowej kawy z ekspresu. Podobno niektórzy radni z powiatowego PiS w poprzedniej kadencji nie próbowali wspierać byłego starosty pana Wojciecha Kocińskiego nawet wtedy, gdy był bezpardonowo atakowany przez ówczesną opozycję z Bronsiem na czele, oczywiście nie muszę dodawać , że bezpodstawnie a sprawa dotyczyła naprawy upadającego PZS. Trudno przewidzieć jaki będzie scenariusz dla Oleśnicy na najbliższe miesiące i lata, ale ja życzę Oleśniczanom i sobie powrotu na decydujące stanowiska w powiecie i mieście takich ludzi jak pan Michał Kołaciński, Wojciech Kociński, Jarosław Sadowski i całego ich zaplecza politycznego, jedynie do nich mam pełne zaufanie, tylko oni mogą przywrócić Oleśnicy godność. Dlaczego tak? Czy powinniśmy rozmawiać o sprawach Oleśnicy, naszych sprawach w cieniu flagi Bielska-Białej?
Oj tak było było
Oj tak było było 24.01.2021, 15:16
Piszesz, że "Podobno niektórzy radni z powiatowego PiS w poprzedniej kadencji nie próbowali wspierać byłego starosty pana Wojciecha Kocińskiego". Fakt, a Szefowa klubu PiS to bardzo wspierała tylko się nie zaciągała.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.01.2021, 22:07
Dobrze to ująłeś.
były wyborca PiS
były wyborca PiS 22.01.2021, 21:55
Szkoda, że jest tak mało ludzi którzy rozumieją co się w Oleśnicy tak naprawdę dzieje.
Burmistrzu Kołaciński Oleśnica wzywa!
Burmistrzu Kołaciński Oleśnica wzywa! 22.01.2021, 21:39
Wierzę że tak będzie!!!!
hue hue
hue hue 22.01.2021, 21:24
To dobre, Oleśnica kretem słynie!!! Panowie z Forum Rozwoju też dobrze wiedzą o co chodzi.
Pytam
Pytam 22.01.2021, 19:27
Regem sp. z o. do kogo należy? Kto jest w zarządzie tej spółki? I po drugie Czy Pani Kubiak rzecznik prasowy szpitala może się odnieść do informacji CBA ?
Wabienice
Wabienice 22.01.2021, 20:19
Spółka Regem chyba należy do Pani Marty K. ? Z tego ci mi wiadomo to służby ratownicze są powiązane z tą spółką
?
? 23.01.2021, 07:13
Faktycznie zarząd Regem sp zoo to praktycznie te same osoby co zarząd Służb Ratowniczych https://www.wyszukiwarkakrs.pl…

A ta firma sprzedawała lub sprzedaje materiały medyczne do oleśnickiego szpitala?

Pozostałe