NASZ NEWS: Burzliwe obrady komisji Rady Powiatu w sprawie skargi Służb Ratowniczych

  • 21.01.2021, 17:13
  • hag
NASZ NEWS: Burzliwe obrady komisji Rady Powiatu w sprawie skargi Służb Ratowniczych Grzegorz Huk
Jaka była decyzja Komisji Skarg, Wniosków i Petycji w sprawie skargi na Beatę Krzesińską, dyrektor PCPR-u?

Dwie godziny trwała gorąca, momentami burzliwa, dyskusja na temat skargi, którą na Beatę Krzesińską, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, złożyły Służby Ratownicze. 

Przed posiedzeniem Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu radny miejski Paweł Bielański napisał:

"Nie wiem czy to kwestia przypadku czy zaplanowane działania, ale w jednym dniu tj. 21 stycznia br (w czwartek) komisje Rady Powiatu Oleśnickiego oraz Rady Miasta Oleśnicy zajmować się będą sprawą naszej interwencji dotyczącej organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni.
I tak, komisja skarg, wniosków i petycji Rady Powiatu Oleśnickiego zaplanowała kolejne (już drugie) posiedzenie poświęcone skardze operatora miejskiej ogrzewalni (Stowarzyszenie Służby Ratownicze) na radną Beatą Krzesińską.
 
Natomiast Komisja Rewizyjna Rady Miasta będzie w najbliższy czwartek przeprowadzać "Kontrolę postępowania ofertowego oraz wykonania umowy w sprawie miejskiej ogrzewalni" w MOPS Oleśnica, który zlecił usługę organizacji ogrzewalni do podmiotu (operatora) zewnętrznego.
 
Nadmienię, że Rada Miasta Oleśnicy uznała za bezzasadną skargę złożoną przez Stowarzyszenie Służby Ratownicze na radnych (B. Krzesińską i P. Bielańskiego) uzasadniając, że nie znajduje podstaw prawnych do ukarania radnych. Jaką decyzję podejmie Rada Powiatu? Dowiemy się wkrótce. Co ciekawe radna Beata Krzesińska została zaskarżona podwójnie tzn. jako radna i jako dyrektor PCPR. Z treści złożonych skarg wynika, że radna Krzesińska występowała niejako w podwójnej roli, co oczywiście jest zupełnie nielogiczne.
 
Przypomnę, że nasza wizyta w miejskiej ogrzewalni 3 listopada 2020r. ujawniła nieprawidłowość w przygotowaniu pomieszczeń ogrzewalni i łaźni. Po naszej interwencji nastąpiły działania naprawcze operatora oraz działania nadzorcze i kontrolne właściwych organów, które nadal trwają. ".
 
Służby Ratownicze na posiedzeniu powiatowej komisji reprezentowała Marta Kubiak (jest ona również rzeczniczka prasową Powiatowego Zespołu Szpitali). Obradom przysłuchiwał się radny Bielański.
 
Na koniec emocjonalnej dyskusji radny Alojzy Kulig (PiS) postawił wniosek, aby uznać, że Rada Powiatu nie jest właściwym organem do rozpatrywania skargi na radną miejską. 
 
Wniosek został przyjęty. Zagłosowali za nim wszyscy członkowie komisji: Wojciech Salik (RS, przewodniczący), Jerzy Ceglecki (KO) , A. Kulig i Renata Wojciechowska (oboje PiS).
 
 
hag

Zdjęcia (18)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (104)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 25.01.2021, 08:38
Zmiana na stanowisku - konieczna!!!
!!!
!!! 24.01.2021, 18:02
Kołaciński musi wrócić!
Sybi
Sybi 25.01.2021, 08:19
Tylko radny Grzegorz Żyła nadaje się na burmistrza. Młody przystojny elokfentny
Były Olesniczan
Były Olesniczan 24.01.2021, 18:16
Do leczenia w gabinecie i osobistego kontaktu z pacjentem.
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2021, 09:13
Masz rację. Jeśli to prawda, że nie przyjmuje pacjentów osobiście to porażka. Ja nie znalazłem w rozporządzeniu RM z 1 i 21 grudnia 2020 roku aby gabinety lekarskie podobnie jak gastronomia były zamknięte w obsłudze na miejscu.
to jak będzie?
to jak będzie? 25.01.2021, 15:29
Widzisz zw, tak tworzysz plotki, powielasz idiotyczne , kłamliwe informacje jak ten dureń powyżej. Zadaj sobie trochę trudu, sprawdź informacje, zadzwoń to nie takie trudne, chyba , że brakuje ci inteligencji i chęci jak temu durniowi powyżej?
Wyborca.
Wyborca. 24.01.2021, 10:20
Głośno się zastanawiam, ale to naprawdę ma sens; "Chyba radni z powiatu dostali polecenie z centrum zarządzania w Ratuszu, że należy ukarać Radną B. Krzesińską i zwolnić z pracy. I to za to, że wypełnia swoje obowiązki (Tylko Za TO !!!). Każdy kto chce kontrolować Bronsia ma być ukarany. Radni powiatowi zastanówcie, się komu służycie - Bronsiowi czy mieszkańcom. Komu przysięgaliście???".
Szok i niedowierzanie
Szok i niedowierzanie 24.01.2021, 11:58
Jeśli to prawda, to jest to absolutny skandal !!! Kto tak rządzi powinien być odsunięty od urzędu i to natychmiast!!!
zw-kowalski
zw-kowalski 24.01.2021, 12:32
Radni odsłonili nieudolność burmistrza. Co prawda burmistrz zamiast sam prowadzić ogrzewalnię poprzez MOPS lub inny organ miasta zlecił podmiotowi zewnętrznemu co jednak go nie zwalnia od odpowiedzialności. Tak jak przedsiębiorca przed US odpowiada za błędy pracowników a nawet biur rachunkowych.
wz-Schmied
wz-Schmied 24.01.2021, 13:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.01.2021, 14:53
Sorry. Powinno być emigrantem dla mieszkańców Polski.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 24.01.2021, 14:51
Myślisz jak Kazimierz. Nie jestem przesiedleńcami. Jestem imigrantem dla Szwedów a dla mieszkańców Polski. Tacy jak ty mają wiedzę spod budki z piwem. Ovik nie śmierdzi od uchodźców czy muślinów. Uchodźców jest na prawdę mało. Mają swoje piękne mieszkania. Muślini natomiast prowadzą kawiarnie, restauracje, puby , zakłady fryzjerskie czy sklepy. W Ovik nawet w śmietnikach nie śmierdzi tak jak w Oleśnicy pod arkadami i innymi obiektami. Tacy jak Kazimierz mogą opisać jak jest w Niemczech gdzie mieszkał ponad 20 lat.
Czas na zmianę
Czas na zmianę 23.01.2021, 18:02
Bronś rozwija miasto inwestycjami godnymi wioseczki - szczytem innowacji jest skypark - to holistyka z lat 80. Ten starszy Pan zupełnie nie czuje współczesności i zapomina o ludziach. którzy potrzebują pomocy.
zw-kowalski
zw-kowalski 23.01.2021, 18:19
Nie ukrywam , że Oleśnica się rozwija. Ale wcale nie szybciej niż w latach 45-89. Gdy jestem w Oleśnicy to widzę zmiany. Ale jak porównuję do rozwoju Ovik za lata 2005-2021 to zostajecie w tyle. Robiąc krok do przodu zostajecie w tyle bo inni w EU robią dwa lub trzy kroki w przód. Jeśli porównacie PKB Polski i Szwecji i założycie , że wy będziecie mieli 5 % wzrost a Szwecja 0% (niemożliwe) to dogonicie Szwecję za jakieś 50-70 lat. Policzcie sobie sami z PKB dochód na jednego mieszkańca.
Urbanista
Urbanista 24.01.2021, 09:56
Oleśnicę rozwijał Kołaciński - technicznie , a przede wszystkim społecznie. Obecna ekipa płynie na jego pracy. Utrzymanie miasta (ulice, ścieżki rowerowe, budynki socjalne itp) nie jest jednoznaczne z rozwojem miasta.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.01.2021, 13:23
To za Kołacińskiego zrobiono przetarg na remont placu Zwycięstwa. I wyobraź sobie, że lekarz nie pomyślał aby zrobić ciągi komunikacyjne dla niewidomych. Za jakiś czas będziecie żebrali o pieniądze z UE lub NFRON i ryli plac aby te ciągi zrobić. Nie wiem jakim jest on lekarzem ale zarządcą też nie był dobrym. Podałem ci dwa przykłady. Krzysztof też go wypunktował.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.01.2021, 12:41
To ci przypomnę fakt z zarządzania miastem przez Kołacińskiego o którym piszecie, że ponoć jest lekarzem. Wyobraź sobie sytuację z 2015 roku. jest osoba która osobiście nie może się sobą zająć. MOPS przydziela opiekuna 1-2 godziny dziennie od poniedziałku do piątku od 8-16. MOPS straszy syna mieszkającego w Anglii, że obciąży go kosztami i wystąpi do sądu o alimenty. Rozumiem, że za czasów Bronsia budowlańca taki cyrk był możliwy. Ale lekarz nie wie, że opieka należy się nie tylko do 16 ale i wieczorem oraz w dni wolne od pracy. człowiek to nie komputer którego się włącza na czas pracy pracowników socjalnych MOPS. Sprawa została zgłoszona prokuraturze. Geniusze stwierdzili, że pozostawienie osoby nie mogącej wykonywać czynności wokół siebie na sobotę i niedzielę bez opieki nie jest zagrożeniem życia i zdrowia. czym dorosły niedołężny, przykuty do łóżka różni się od dziecka. Za bycie pijanym w obecności dziecka trafia się do sądu. Miasto Oleśnica nie przydzielając opieki dla osób niedołężnych na sobotę i niedzielę stosuje eutanazję.
Z Lwowskej
Z Lwowskej 23.01.2021, 17:56
Brawa dla radnych. Pomimo nagonki władz dają radę. Walczą z sitwą. Trzeba ich wspierać.
Ehhh
Ehhh 24.01.2021, 12:03
Swietni radni, tyle tylko że powinni dostać przysłowiowy medal za to w jaki sposób wypełniają obowiązki a nie ...
Cienka czerwona linia
Cienka czerwona linia 23.01.2021, 16:16
A ja się zapytam. Kiedy kończy się wolontariat a zaczyna biznes?
Temida
Temida 23.01.2021, 18:14
Wtedy kiedy ci sami zarządcy z wolontariatu tworzą spółkę prawa handlowego która wystawia faktury na wolontariat.
ciekawy
ciekawy 24.01.2021, 13:12
a to jest zakazane????
hłe hłe
hłe hłe 23.01.2021, 14:20
bielanskiemu i krzesinskiej redystrybucja prestiżu się spodobała...ni uja, nic z tego nie będzie!!!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 15:22
Ci radni politycznie nie są z mojej bajki. Ale mimo różnic politycznych mogę ich tylko pochwalić za ich aktywność i pomoc tym którym pomoc powinien zapewnić MOPS i inne służby. Pokaż mi aktywność i skuteczność radnych Bronsia. Czy ,jak o nich piszą internauci, semafory nie widzą tych zabytków, że ogrzewalnia nie spełnia swojej funkcji, że pod arkadami śmierdzi, że ludzie umierają na ulicy itp itd? Napisz konkretnie jakie błędy popełnili.
Gluza
Gluza 23.01.2021, 15:50
Olesnica jest kobieta i ma ładne koszulki
Wyborca
Wyborca 22.01.2021, 21:55
Brawo Pani Krzesińska i Pan Bielański dzięki Wam wraca wiara w ludzi. Ci z otoczenia nieomylnego i sam nieomylny dostają szału kiedy widzą uczciwych ludzi.
Gural
Gural 22.01.2021, 23:38
Olesnica jest kobieta
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 09:25
Żaba jest kobietą ?
Rużowa skszyneczka
Rużowa skszyneczka 23.01.2021, 09:34
Kowalski jest kobieta!!!
kobieta
kobieta 23.01.2021, 18:20
To nigdy z nim nie byłaś w alkowie.
Kazik
Kazik 22.01.2021, 19:56
Sprzexiwiamy sie szowinistycznym atakom na kobiety. Dosc seksizmu w polityce
Jadźka i Zosia
Jadźka i Zosia 22.01.2021, 16:09
OLESNICA JEST KOBIETA WSPIERAMY BEATE CALYM SERDUSZKIEM
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.01.2021, 20:48
Żaba też jest kobietą ?
Ilonka
Ilonka 22.01.2021, 23:38
Ty tez jestes kobieta!!!!
Burmistrzu Kołacinski czy słyszysz???
Burmistrzu Kołacinski czy słyszysz??? 22.01.2021, 12:28
Oleśnica chora potrzebuje znów Doktora!!!
J.BB
J.BB 22.01.2021, 13:20
Sam sie lecz przez teleporady miej pretęsje że z niego marny burmistrz i lekarz !
Skidte god
Skidte god 23.01.2021, 08:54
J.BB - Jan Buc Bronś ????
Okreg nr 4
Okreg nr 4 22.01.2021, 16:09
Tylko Damian Siedlecki moglby naprawic to miasto!
zabawne
zabawne 22.01.2021, 20:28
HahahaHAHAHA
KOŁACINSKI NAJLEPSZYM BURMISTRZEM
KOŁACINSKI NAJLEPSZYM BURMISTRZEM 22.01.2021, 13:25
Marny propagandzista to jest z ciebie J.BB , a może J.B.???
Osiolek
Osiolek 22.01.2021, 23:39
Tylko J.D ale co ty mozesz wiedziec
Omamy
Omamy 22.01.2021, 11:12
O, a na zdjęciu nr 1 radny doktor Ceglecki bez maseczki. A tak się oburzał na obrady w sali obrad.Mówił że wirus się unosi.A w tym małym pomieszczeniu widocznie już się nie unosi.Co o tym sądzić?
Paweł
Paweł 22.01.2021, 13:36
Pan Ceglecki uważa że jest zawsze najważniejszy , myśli ,że w Radzie Powiatu też jest ordynatorem
Hiob
Hiob 24.01.2021, 15:02
I ten jego pomysł z nazwaniem sali obrad rady powiatu im. Tokarczuk? Miszcz... po prostu Miszcz. 😊😊😊
zasadniczo lipa
zasadniczo lipa 22.01.2021, 10:23
Wygląda na to , że Bronś nie daje rady, mógłby dać sobie już spokój, po co mu te nerwy pewnych rzeczy nie przeskoczy. Zewsząd dobiegają głosy , że Oleśnica dołuje, już nawet CBA interesuje się Szpitalem. Co na to pani Susidko? Hmm, pewnie nic nie wie.
!
! 22.01.2021, 09:18
Gdyby burmistrzem był Kołaciński takich sytuacji nie byloby. Bezdomni mieliby miejsce w PCK.
Burmistrzu Kołacinski Oleśnica Ciebie potrzebuje.
egzekutywa
egzekutywa 22.01.2021, 13:22
do ! zesra*a sie bieda i płacze razem z zw- Schmied!
Fakt
Fakt 23.01.2021, 09:27
A może coś konkretnie. Czy twój móżdżek tylko tyle potrafi
.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.01.2021, 09:42
Rozmawiałem z pewną pracownica w pewnym mieście. Tak źle jak za marszałka Burmistrza tam nie było. Lepiej radziła sobie nawet polonistka.
Brawo Wy
Brawo Wy 22.01.2021, 09:09
Krzesińska i Bielański to najlepsi radni w Oleśnicy.
Dziunia
Dziunia 21.01.2021, 22:37
Olesnica jwst kobieta!!! Prosze wesprzec atakwana kobiete!!
Tuten cham on
Tuten cham on 22.01.2021, 08:28
No właśnie. Dlaczego nie wspierają koleżanki, która chciała pomoc bezdomnym???
Matra
Matra 21.01.2021, 22:18
Służby ratownicze to lepiej niech rozliczą się z co niektórymi wolontariuszami
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.01.2021, 09:40
Co w tym jest? Bo takich wpisów, że SR nie rozliczyły się z wolontariuszami są dziesiątki. I zarząd tego nie prostuje.
Burmistrz Ovik
Burmistrz Ovik 22.01.2021, 16:08
Kowalski mniej woesz, lepiej spisz!!!
Truten
Truten 22.01.2021, 08:28
Odwal sie
Miś
Miś 22.01.2021, 07:21
O karetce trzeba było wspomnieć ....
Ciekawy
Ciekawy 22.01.2021, 13:28
A co z karetką?
Pytek
Pytek 22.01.2021, 13:37
Tą karetkę, która była ze składek społecznych, a za którą SR każe sobie teraz płacić ????
Marta
Marta 21.01.2021, 22:14
Służby ratownicze pożyczały karetkę od Pana Salika pamięta pan ratownictwo wodne
pływak
pływak 22.01.2021, 20:32
Przecież Salik nie ma karetki
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.01.2021, 20:53
Ja też nie miałem nieruchomości. Aby mnie sędzia przychodzą nie zwolniła z kosztów sądowych prezes sądu Jaworski podrzucił do akt wyciąg z kw innego Zbigniewa Kowalskiego.
Oleśniczanka Anka
Oleśniczanka Anka 21.01.2021, 21:44
BIELAŃSKI na BURMISTRZA!
Zmiana musi być
Zmiana musi być 22.01.2021, 10:39
Do Oleśniczanka Anka" BIELAŃSKI na BURMISTRZA."
W punkt.
To co dzieje się w mieście już przechodzi ludzkie pojęcie.
Anka skakanka
Anka skakanka 22.01.2021, 09:20
nastepny chetny do koryta a do uczciwej roboty a nie tylko podjudzac nie kumatego suwerena a po burmistrzu jezdzic jak po burej kotce prezesa
:-)))
:-))) 22.01.2021, 08:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

śmieszne
śmieszne 22.01.2021, 06:47
hahaha
Roza
Roza 21.01.2021, 22:37
Tylko Grzegorz Zyla moze udzwignac te funkcje
Monidło
Monidło 22.01.2021, 14:08
Paździerz fotoplastikon do przesiewania wody...
ala
ala 22.01.2021, 07:18
Tobie to żyła może pęknąć
!!!!
!!!! 21.01.2021, 21:43
Najlepsi radni !!!!
.
. 21.01.2021, 21:53
Dokaldnie. Aktywni i merytoryczni Dlatego ratuszowa sitwa ich atakuje zwalczać, bo czuje zagrożenie
Chlamydia
Chlamydia 21.01.2021, 22:38
Olesnica jest kobieta!!!!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.01.2021, 08:53
Żaba też jest kobietą.
bocian
bocian 22.01.2021, 00:17
Kobietą jest żaba
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 22:08
Jutro napiszę jak zdalnie pracują urzędnicy w Ratuszu. Urzędnik pracuje zdalnie ale wstydząca się nazwiska i imienia urzędniczka z numeru 123 nie chce połączyć cię z urzędnikiem którzy rzekomo pracuje zdalnie. Jak mówię, że mnie to nie obchodzi bo dzwonię w godzinach pracy urzędu a pisma dostarczyłem ponad 2 miesiące temu gwiazda rzuca słuchawką.
serafin
serafin 22.01.2021, 07:20
powinna zasilić kolejkę w urzędzie pracy

Pozostałe