719 oleśniczan chce usunięcia drastycznych treści antyaborcyjnych z ulic miasta

  • 20.01.2021, 19:12
  • OAI
719 oleśniczan chce usunięcia drastycznych treści antyaborcyjnych z ulic miasta Na razie oleśniczanie zasłaniają drastyczne treści
Oto oświadczenie Komitetu Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej Oleśnica Nasze Miasto (sygnowali je pełnomocnik Arkadiusz Kembłowski i zastępca pełnomocnika Mirosław Płaczkowski):

"W dniu dzisiejszym złożyliśmy w Urzędzie Miasta kompletny projekt uchwały zakazującej prezentowania w naszym mieście treści drastycznych w tym płodów ludzkich i ich szczątków.

Podkreślamy! Nie chodzi nam o zakaz prezentowania jakichkolwiek poglądów, lecz o to aby forma ich prezentacji uwzględniała różną wrażliwość i wiek użytkowników wspólnej przestrzeni.

Pod naszym projektem w krótkim czasie podpisało się aż 719 mieszkańców Oleśnicy pokazując jak ważny to temat dla społeczności naszego miasta. Dziękujemy mieszkańcom za tak szeroki odzew! Dla zobrazowania stanowiska mieszkańców, pragniemy przytoczyć fragmenty komentarzy jakie padały podczas składania podpisów pod projektem uchwały:

…gdy wychodzimy ze szkoły córka, przy tym samochodzie łapie mnie za rękę i zakrywa nią oczy, … Pan wie co przeżywała moja żona będąc w zagrożonej ciąży kiedy zobaczyła te zdjęcia przed szpitalem?,…mój wnuczek z Wrocławia nie chce mnie odwiedzać w Oleśnicy bo tam stoi ten straszny samochód, … dziewięcioletni syn obudził się w nocy z powodu koszmaru związanego z plakatem o czym mi opowiedział,

…sprzeciwiamy się zmuszaniu nas i naszych dzieci do oglądania makabrycznych, krwawych scen, …Prezentowanie takich obrazów przy szpitalu, szkole, ruchliwej ulicy to zwykła przemoc i bezczelność.

Wśród osób składających podpisy byli ludzie o skrajnie różniących się od siebie poglądach na temat samej aborcji i wszyscy zgodnie twierdzili, że nie zgadzają się na przymus oglądania okaleczonych szczątków płodów i innych drastycznych obrazów pod pozorem jakiejkolwiek kampanii informacyjnej.

Projekt uchwały wraz ze złożonymi pod nią podpisami jest stanowiskiem mieszkańców Oleśnicy w tej sprawie. Nie mamy zatem żadnych wątpliwości, że reprezentujący nas w Radzie przedstawiciele wezmą pod uwagę nasze wspólne dobro i w trosce o zdrowie psychiczne nas i naszych dzieci, swoją decyzją nie pozwolą, na publikowanie drastycznych obrazów".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gregory PEK
Gregory PEK 21.01.2021, 13:36
Ciekawe kto fonansuje te plodobusy i obezydliwe banery. Jak ktos chce walczyc o zycie dsieci to niech wplaci na rehabilitacje juz urodzonych chorych dzieci. Zajmijcie sie zywymi.
zla
zla 21.01.2021, 12:22
Bedac w Olesnicy bylam swiadkiem przejezdrzajacego obok mnie obskörnego auta z zakrwawionymi plodami,malo tego szkalowali nazwisko ordynatora oddzialu,czy nie jest to karalne? A gdzie jest prawo i wybör czlowieka .Zabronic dziadostwu stania z banderem pod szpitalem i zmusic do pracy w Hospicjum, moze wtedy zaczna myslec.
Barbara
Barbara 21.01.2021, 10:15
O bozie a mysmy z Grazyną podpisały bo myslały na kościół.
.
. 21.01.2021, 10:05
Niektórzy podpisali, bo nie wiedzieli co podpisują.
Kscska
Kscska 21.01.2021, 10:04
Brwo panie Arku! A tymczasem niektorzy mysla, zs wystarczy zalozyc smieszna koszulke z naposem i wpierwc miasto hahhah
kaśka
kaśka 21.01.2021, 09:33
nie wszyscy co chcieli podpisali
Aborcja bez granic
Aborcja bez granic 20.01.2021, 23:31
Prawo do aborcji prawem czlowieka.
Wszystko
Wszystko 20.01.2021, 21:53
Parakatolickie zdewociale sado-masochy!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.01.2021, 19:55
Plus jeden czyli ja największy przestępca w Oleśnicy.

Pozostałe