Prokurator z powiatu oleśnickiego oddelegowany o 400 km od miejsca zamieszkania

  • 20.01.2021, 11:25
  • OAI
Prokurator z powiatu oleśnickiego oddelegowany o 400 km od miejsca zamieszkania
Prokurator Daniel Drapała z powiatu oleśnickiego oddelegowany został z Wrocławia do Goleniowa - 411 km.

- Ja i inni prokuratorzy rozważamy wystąpienie z pozwem do sądu pracy przeciwko prokuratorowi krajowemu - powiedziała w rozmowie z TVN24 prokurator Ewa Wrzosek, która została oddelegowana do pracy w mieście oddalonym o ponad 300 km od jej miejsca zamieszkania.

Prokuratura Krajowa uzasadnia przeniesienia koniecznością czasowego wzmocnienia innych jednostek prokuratury podczas pandemii. Ci wskazują, że argumentacja jest absurdalna, a ich przeniesienie tylko pogłębi braki kadrowe.

Jednym z przeniesionych jest prokurator Daniel Drapała z powiatu oleśnickiego, który obecnie pracował w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, a wcześniej w prokuraturze w Oleśnicy. Prokurator w 2019 roku wykładał w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, a także Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Został oddelegowany został z Wrocławia do Goleniowa - 411 km. Prokurator pochodzi z Przemyśla.

"Daniel Drapała z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, członek krytycznego wobec władzy stowarzyszenia "Lex Super Omnia" (LSO), w środę o szóstej rano miał stawić się do pracy w odległej o 400 km Prokuraturze Rejonowej w Goleniowie" - ,podaje gazeta.pl.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ala
ala 22.01.2021, 21:15
tak sie odcina o pępowiny ! nastepnie bedzie zwolnienie a może i zarzuty ????????? ciekawe co nawywijał ?????
Arłamów
Arłamów 21.01.2021, 11:20
Bedzie przenosił wilk razy kilka aż wreście przeniosą daleko i wilka !
Polska to piękny kraj
Polska to piękny kraj 21.01.2021, 10:36
A teraz pan prokurator jak będzie kumaty, to po przydzieleniu mu spraw w nowej Prokuraturze pójdzie na L4 i do końca delegacji przechoruje. I tym sposobem nie będzie go w pracy ani we Wrocławiu ani w Goleniowie a wypłata i kasa z delegacji będą wpływać co miesiąc na konto. Ot taka polityka i ekonomia rządzących.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 20:39
To nie wina PiS, że macie taką mentalność. zastępca burmistrza po zwolnieniu na zwolnieniu lekarskim. Internauci pisali, że burmistrz Twardogóry po przegranych wyborach też ponoć był na zwolnieniu lekarskim. Rybak też nagle zachorował. Jak była pandemia to Jasiek musiał leczyć kolano i piętę.
ja
ja 21.01.2021, 09:13
I teraz dzięki takim decyzją nasz kochany rząd wyda nasze kochane pieniążki z naszych kochanych podatków na mieszkanie służbowe dla delegowanych prokuratorów i sędziów, na rozłąkowe, na samą delegację i inne rzeczy, bo na to ma rząd pieiążki.
od rzeczy
od rzeczy 21.01.2021, 00:36
Bartnik, Karpienko. Co wy na to " W aferze dot. tajemniczych przelewów z Watykanu do Australii, śledczy nie mogą doszukać się księgowych dokumentów na kwotę dwóch milionów dolarów.

Kolejne 5,4 mln dolarów w transferach powiązanych z Watykanem zostało zidentyfikowanych jako związane z uzasadnionymi wydatkami, takimi jak podróże, wynagrodzenia i płatności emerytalne - poinformowały australijskie media.

Władze australijskie od kilku miesięcy badają podejrzane transfery z Watykanu do Australii.

Australijski organ ds. Przestępstw finansowych przyznał też, że znacznie przeszacował sumę 47 000 przekazów do Watykanu. Australijskie Centrum Raportów Transakcyjnych i Analiz (AUSTRAC) przypisało mylne obliczenia "błędowi kodowania komputera".

Po "szczegółowym przeglądzie" swoich początkowych ustaleń AUSTRAC poinformował Senat Australii, że jego wstępne ustalenie w wysokości 1,8 mld dolarów jest nieprawidłowe, a rzeczywista kwota wyniosła 7,4 mln dolarów, przesłanych w 362 przelewach między 2014 a 2020 rokiem.

Śledczy z AUSTRAC, Banku Włoch i Instytutu Dzieł Religijnych (IOR) – zwanego także „bankiem watykańskim” – prowadzą wspólne dochodzenie w też sprawie.

Po odkryciu, że 5,4 miliona dolarów pochodziło z uzasadnionych wydatków, do wyśledzenia pozostają prawie dwa miliony dolarów.

Australijska policja federalna i jednostka wywiadu finansowego Watykanu badały cztery transfery z Watykanu do Australii. Dwa z nich były związane z kard. Angelo Becciu.

Doniesienia o podejrzanych przelewach pieniędzy z Watykanu do Australii pochodzą z października ub. roku, kiedy włoskie media donosiły, że rzekomy przelew był częścią dossier przygotowywanego przez śledczych i prokuratorów watykańskich przeciwko Becciu.

Becciu wielokrotnie zaprzeczał, by próbował wpłynąć na proces kardynała George'a Pella, byłego prefekta Watykańskiego Sekretariatu Gospodarki, który rozpoczął się w sierpniu 2018 roku. Uważa się, że działania Pella w Watykanie zagrażały interesom Becciu i sprawę przelewów kojarzy się z możliwością korupcji ze strony tego hierarchy. " ?
zzzzzzzzzzzz
zzzzzzzzzzzz 20.01.2021, 18:16
POpaprany prokurator, to co się dziwić?
współczujący
współczujący 20.01.2021, 16:11
Ciekawe jak czuli by się niżej krytykujący, gdyby nagle szef ich wysłał ich do pracy 300-400 km od domu, tylko dlatego, że należycie do jakiegoś związku, który szefowi się nie podoba. Leciałyby k...y.
serafin
serafin 22.01.2021, 21:19
A kto mu karze być prokuratorem ??? Praca w zieleni miejskiej jest na miejscu
Yogi
Yogi 21.01.2021, 10:08
Zmienił bym pracę a nie mazał sie jak przedszkolak
Temida
Temida 20.01.2021, 17:19
Jak kilkaset tysięcy kierowców .
tak
tak 20.01.2021, 16:54
Byli wysyłani pracownicy i dziś ludzie też zmieniają miejsca zamieszkania - i to było promowane jako coś naturalnego - nie współczuję bo to jest naturalne - za pracą ludzie nawet kraje i kontynenty zmieniają, a 300-400 km to dziś żaden problem w obecnych czasach, To nie komuna że 30-40 lat s pracujemy w jednym miejscu np z powodu pracy były dyrektor szpitala z Czarnkowa zmienił miejsce zamieszkania na Oleśnicę i nie było współczucia?
Temida
Temida 20.01.2021, 17:18
Miałam sprawę rozwodową. I nagle sędzia a jednocześnie wiceprezes stowarzyszenia sędziów sam na ochotnika dostał delegacje do Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawa przeciągnęła się przez jego delegacje. Sprawa ruszyła z miejsca gdy ów sędzia wrócił z delegacji.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.01.2021, 16:37
To Polska norma. Popatrz co zrobił Brons i jego świta, gdy ujawniłem próbę wyłudzenia przez miasto 1, 6 mln z ochrony środowiska? Wylądowałem na ławie oskarżonych. Panorama na pierwszej stronie napisała "Urząd zniesławiony". Gdy zostałem uniewinniony Brons i jego świta nie przeprosili mnie do tej pory. Gdzie wtedy był Drapała ? Czy protestował ? Jak Drapała mógł dobrze pracować w prokuraturze skoro jednocześnie wykładał. Do wykładu się przygotował w domu czy gdzie ? Poza tym to milioner. Nim przejdzie w stan spoczynku dacie mu ok 4 mln plus drobniaki ma jako wykładowca. Ja w celach zarobkowych, gdy nie ma ograniczeń , potrafię jechać 700 km do Kiruny i wracam zadowolony.
SIARA
SIARA 21.01.2021, 09:06
Zbyszek, ale ty mi tym wpisem zaimponowałeś !!!
sąsiadka
sąsiadka 21.01.2021, 10:25
To sfrustrowany nieudacznik i mitoman rodzina go przepędziła i przeklęła jest toksyczny i wadliwy.
Józef Pampers
Józef Pampers 21.01.2021, 11:31
Sąsiadka w jakich godzinach przyjmujesz ? Sprawdze czy ty nie jesteś felerna
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.01.2021, 13:26
Każdy ma to na co zasługuje. Teraz będzie problem z wykładami. I jak tu żyć za jedyne kilkanaście tysięcy miesięcznie. Premierowi Gowinowi nie starcza do kolejnej pensji. Wałęsa twierdzi, że jest bankrutem bo Danusia wydaje więcej niż ma pensji prezydenckiej.
pis
pis 20.01.2021, 13:24
Nie jestem prokuratorem ale nie chciał bym z dnia nadzień wysłany do pracy na drugi koniec Polski. Co z rodziną .
Jakość pracy to inna sprawa .Każdy z Was by nie chciał być tak traktowany.
Belfer
Belfer 20.01.2021, 12:42
Powiem tak, jak to różni mądrale mówią do nauczycieli, gdy oni skarżą się na swoje zarobki. Państwo prokuratrostwo!!! Zawsze możecie zmienić zawód, czyż nie?
zw-kowalski
zw-kowalski 20.01.2021, 12:33
Prokuratorze. Kilka lat temu US w Oleśnicy i ZUS jak złożyłem wniosek o odroczenie płatności podatku i składek napisali mi, że działalność gospodarczą prowadzę na własne ryzyko. Kierowcy Dłubaka, Demotrans i tysiąca innych firm wiezieni są tysiąc kilometrów i tam zaczynają pracę. Pamiętam Pana jako prokuratora. Nie popisał się. Czy coś pan wie na temat zagubionego protokołu z przesłuchania mnie ? Wtedy był pan prokuratorem w Oleśnicy. PS. Może pan zawsze przejść w stan spoczynku i wpisać się na listę adwokatów lub radców prawnych. Tak ponad 20 lat temu zrobił prokurator Dziki.
konduktor
konduktor 20.01.2021, 12:21
prokurator Drapała będzie miał wczasy nad morzem za darmo bo delegacja jest płatna może tam się weżmie za "pracę"
obywatel
obywatel 20.01.2021, 12:19
zawsze można zmienić pracę jeśli się ta pani prokurator nie nadaje do pracy
pracujący daleko od domu
pracujący daleko od domu 20.01.2021, 12:06
no i co z tego? a ilu innych ludzi pracuje o tysiące kilometrów od swojego miejsca zamieszkania. Ta pani chciała by brać pieniądze i nic nie robić ? Czyżby KASTA.

Pozostałe