Siedmiu gości pubu ukaranych, a właścicielkę Ściemy policja podała do sanepidu

  • 19.01.2021, 10:47
  • OAI
Siedmiu gości pubu ukaranych, a właścicielkę Ściemy policja podała do sanepidu
Skontrolowano 105 lokali w powiecie oleśnickim, w tym 75 w Oleśnicy. Kontrole są prowadzone codziennie.

Pod kryptonimem "Lokal" policja w weekend kontrolowała restauracje, puby i kluby w powiecie oleśnickim.

- Skontrolowano 105 lokali w powiecie oleśnickim, w tym 75 Oleśnicy - powiedział portalowi olesnica24.com asp. szt. Sławomir Gierlach z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

W klubie Ściema w Oleśnicy ujawniono 7osób, które nie przestrzegały przepisów. Co to oznacza? Ano to, że przebywały w lokalu. - Wobec nich skierowano  wnioski o ukaranie do sądu, a w sprawie osoby prowadzącej lokal wysłano informację do sanepidu - mówi policjant.

- Kontrole są codziennie, reagujemy na każdy sygnał, współdziałamy z sanepidem - dodaje Sławomir Gierlach.

 

 

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

21212121
21212121 24.01.2021, 17:24
Żaden policjant chodzący na te kontrole ani nikt z jego rodziny nie powinien być obsłużony w żadnym sklepie. Wypraszać ich, wyganiać itp. Jak oni społeczeństwu nie chcą służyć, to należy ich wykluczyć poza społeczeństwo. Niech będą pariasami, bo na to zasłużyli!!!
LEJTANT Gwiazda
LEJTANT Gwiazda 22.01.2021, 23:45
....a po pracy chodzimy na piwko
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 21:39
Pamiętacie co pisałem o wsparciu przez Morawieckiego kapitała zagranicznego ? Cytuje wam "Przedsiębiorcy są sfrustrowani nie dlatego, że nie wierzą w pandemię, że podważają walkę z chorobą. Ale dlatego, że widzą tu niekonsekwencję. Lepiej zamykać na krótko całą gospodarkę niż miesiącami dusić konkretne branże, czego skutkiem będzie, że na rynku zostaną same zagraniczne korporacje. Bo mali i średni przedsiębiorcy tego nie wytrzymają – mówi portalowi DoRzeczy.pl Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców. "
smutna prawda
smutna prawda 20.01.2021, 22:20
"W 2020 r. zmarło 477 tys. Polaków, o 70 tys. więcej niż średnio w ciągu ostatnich lat. To tak jakby nagle wyparowało miasto wielkości Inowrocławia, Lubina czy Suwałk.Liczba zgonów w Polsce w 2020 r. jest o 70 tys., czyli prawie 20 proc., wyższa niż średnia z ostatnich czterech lat. Tylko niecałe 30 tys. ofiar to ludzie, którzy zmarli z powodu zakażenia koronawirusem czy w związku z nim. Pozostałe 40 tys. miało inne choroby, a ich śmierć to efekt zapaści polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozmowa z dziennikarzem „Polityki” Pawłem Reszką, autorem artykułów oraz książek o służbie zdrowia i lekarzach."
ja
ja 20.01.2021, 12:13
i bardzo dobrze! jest łamanie prawa to i powinna być kara
konstyucja
konstyucja 20.01.2021, 15:20
do ja ty to nie jest prawo tylko rozporządzenie wydane z naruszeniem prawa ciołku !
no tak
no tak 20.01.2021, 10:04

Nie dziwię się i popieram przedsiębiorców.
Mali przedsiębiorcy próbują się ratować i zarobić na własny chleb bo za niedługo zobaczymy puste lokale a wielu z nich już nie wytrzymuje zamknięcia i zahamowania gospodarki na tak długo - firmy jednoosobowe oraz rodzinne nie są wpierane tak hojnie jak duże przedsiębiorstwa zwłaszcza te z kapitałem zagranicznym - ich tarcze nie dotyczą.
Już dziś wiele jednoosobowych działalności zmaga się z dużym spadkiem przychodów i utraty płynności finansowej pomimo że ich branże są otwarte.np usługi.
To co obserwujemy to świadome duszenie gospodarki aby ją przekształcić w ZIELONY ŁAD i zmienić jej paradygmaty, czeka nas wszystkich "nowa normalność" jednak dla wielu branż skończy się ona niestety upadkiem i zamknięciem na stałe działalności.

Większość myśli że po" wyszczepieniu" wrócimy do czasów jaki znaliśmy przed pandemią?NIGDY to nie nastąpi, większość ograniczeń zostanie z nami na stałe,zmieni się wszystko..Pożyjecie i sami zobaczycie, co znaczy mieć na stałe ograniczone wolności obywatelskie w imię nowej normalności oraz życie w reżimie autorytarnym.

taka prawda
taka prawda 20.01.2021, 15:21
pisowcy skonczą z gospodarką wezmą sie za nas !
Nie resortowym dzieciom!
Nie resortowym dzieciom! 20.01.2021, 06:00
Kiedy w końcu PiS zrobi porządek z czerwoną mafią w sądach!? Z czerwoną mafią na uczelniach!? KIEDY!?
zw-kowalski
zw-kowalski 20.01.2021, 10:50
To nie czerwona mafia. To prywata sędziów. Sędziowie w Polsce zerwali się ze smyczy. W Norwegii tylko król ma immunitet. PRL dał sędziom immunitet aby pokazać , że rzekomo mogą orzekać zgodnie z prawem. Obecnie z Konstytucji sędziowie tylko to znają. W sądach orzekają asesorzy a na to nie zezwala im Konstytucja. Sedziowie tak mocno sfiksowali , że nie przestrzegają nawet aktualnego prawa.
Antoni Kosiba rzecznik
Antoni Kosiba rzecznik 20.01.2021, 09:58
Wpierw z Tobą zrobimy porządek ! pózniej wezmiemy sie za czarną mafie !
Artspraw
Artspraw 19.01.2021, 18:45
W Internecie jest dostępna Centralna Baza Orzecznictwa Sądów Administracyjnych. Można tam znaleźć między innymi wyroki WSA z Opola, Warszawy, Szczecina w sprawach "pandemicznych" za otworzenie zakładów fryzjerskich, gastronomicznych itp. i za korzystanie z usług takich zakładów. Także za olanie "obowiązku" noszenia na buzi "świętych szmatek". Linia orzecznicza Sądów Administracyjnych jest w tej kwestii jednolita. Sądy we wszystkich sprawach pogoniły Sanepid. W każdym orzeczonym już wyroku Sądy wskazały na niekostytucyjność "pandemicznych" rozporządzeń. Taki prawomocny wyrok WSA uchylający "karę" nałożoną przez Sanepid otwiera też drogę do żądania odszkodowania z art. 417 Kodeksu cywilnego.
cytat z DoRzeczy
cytat z DoRzeczy 19.01.2021, 18:38
"Michał Majewski został prawomocnie zakazany za obronę laptopa podczas akcji służb w redakcji "Wprost" w 2014 roku. Były dziennikarz musi zapłacić 18 tys. zł.

– Wyrok sądu ma pokazać dziennikarzom, że oberwą za ujawnianie rzeczy, które mają być nigdy nieujawnione. To jest jak omerta, to przykład patologii, jaka panuje w sądach – powiedział Sylwester Latkowski w PR24.

– Ten wyrok jest przykładem patologii, jaka panuje w sądach. Jako redaktor naczelny wielokrotnie w nich bywałem. Przerażające jest to, jak sędziowie nie znoszą, nienawidzą dziennikarzy. Jesteśmy chyba jedynymi, którzy ujawniają afery, nadużycia, taśmy i niewygodne dokumenty – stwierdził dziennikarz, były naczelny tygodnika "Wprost".

Zdaniem dziennikarza, w niektórych sytuacjach wchodząc na salę sądową, od razu, po pierwszych minutach, można przewidzieć wyrok, jaki zapadnie. – Sędziowie nie kierują się rozpatrywaną sprawą, a tym, jakie mają poglądy polityczne. Między bajki włóżmy to, że są apolityczni i bezstronni – dodał.

– Za co Michał dostał wyrok? Dla mnie było niezrozumiałe to, co działo się w sądzie. Już po pytaniach sędzi wiedziałem, co się wydarzy. To przykład łamania dziennikarstwa. Jak sędzia, która wydała wyrok może być na liście 150 sędziów wolności? Jak to możliwe, że została uznana za obrońcę wolności? – zastanawiał się Latkowski.

Źródło: Polskie Radio 24
pisiolud
pisiolud 20.01.2021, 10:13
Co ty jakieś 'od rzeczy' historie czytasz!
Jagoda
Jagoda 19.01.2021, 17:59
Odebrać koncesję to zrozumie pani właścicielka.
As
As 19.01.2021, 18:46
Pani Pan Bóg już dawno rozum odebrał.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 18:31
A za co odebrać koncesję. Za to , że rząd nie radzi sobie z pandemią ? Co rząd robił w wakacje ? Wybory. Walka z LGBT. Później cyrki z orzeczeniem TK. A był czas aby się przegotować. Tobie zamkniętej w klatce, w kagańcu na twarzy zamawiającej jedzenie do budy jak suce może się to wydawać słusznie. Ja mieszkam w Królestwie Szwecji. Obostrzenia adekwatne do sytuacji. Odwołane imprezy masowe powyżej 50 osób. rekomendacja aby w godzinach szczytu nosić maseczki (bez kar za brak). Województwa mogą ograniczyć liczbę osób w marketach. działają restaurację ale z zapewnieniem dystansu. działają urzędy. Dziś dzwoniłem do Ratusza. Kilkadziesiąt prób połączenia się z centralą. Nikt nie odebrał. Dzwonię do komunikacji społecznej (podanej na stronie urzędu a tam fax). Po kilkunastu próbach w końcu odebrano telefon w sekretariacie. Mogłem się tylko dowiedzieć, że pracownica odpowiedzialna z Epuap ma pracę zdalną. Co mnie klienta obchodzi praca zdalna urzędniczki. Ja mam dostać info od urzędu co z moim wnioskiem złożonym za pośrednictwem Epuap. W cyrku żyjesz i żądasz kary dla osoby która walczy o przetrwanie. Przecież nie zmuszała nikogo do przyjścia. Takich cyrków jak za PiS to nie miałem w stanie wojennym.
Rurks
Rurks 22.01.2021, 23:46
Ty sam kesyes jak z lgbt
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 00:06
Doradca papieża nie ma nic przeciwko temu aby niektórzy sw. Maryji dodawać tęczowa aureolę. W Polsce PiS o 6 rano wysyła policję.
czlonek
czlonek 20.01.2021, 10:05
Tow. zw-Kowalski popieram Was że takich cyrków nie było, bo stan wojenny był "Błogosławienstwem" dla Polski zapobiegł na kilka lat rozkradanie mojego kraju przez solidaruchów !
olesniczanin
olesniczanin 19.01.2021, 15:07
Panie redaktorze proszę nie podawać fałszywych informacji i nieprawdy !!! Nikt jeszcze nie został ukarany a jedynie skierowane będą wnioski o ukaranie do sądu, a to nie to samo. Sąd może umożyć postępowanie i obwiniony będzie wtedy niewinny. Ukarany to będzie wtedy jeżeli sąd wyda wyrok uznając sprawcę za winnego i ten wyrok się uprawomocni a nie teraz. Proponuję poczytać kpow lub kpk zanim się coś napisze. Warto by było sprostować te nieprawdziwe informacje.
Qwerty
Qwerty 19.01.2021, 18:12
UmoŻyć? A może od razu umnożyć panie Mecenasie?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 19.01.2021, 15:48
Masz rację. Na ten moment złożono wnioski. Ale dla obwinionego to już kara. Sąd robi z ciebie niewolnika na średnio dwa lata. Musisz powiadomić sąd o każdej zmianie miejsca zamieszkania. De facto nie możesz wyjechać na dłużej jak dwa tygodnie. Tyle trwa awizowane pism sądowych. Nie odbierzesz to przepadają terminy. Raz w roku mając urlop podasz adres na urlopie to głąby z sądu okręgowego odrzucając twoją skargę na przewlekłość postępowania napiszą , że to twoja wina bo ciągle zmieniasz adresy. Sąd w Oleśnicy nie umie stosować konstytucji. Gdy kwestionowałem , że sędzia Plazewski i inni orzekają wbrew konstytucji sądy to olały. Gdy sądom pisałem , że żądanie ustanowienia pełnomocnika do doręczeń jest wbrew rozporządzeniu RE sądy też to olały. Z konstytucji sędzia zna tylko swój immunitet .
Temida
Temida 19.01.2021, 15:12
Skierowano wnioski o ukaranie do sądu, a w sprawie osoby prowadzącej lokal wysłano informację do sanepidu....
olesniczanin
olesniczanin 19.01.2021, 18:09
Do Temida - Cytat z tytułu-"Siedmiu gości pubu ukaranych, a właścicielkę Ściemy policja podała do sanepidu"
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 18:21
Sam wniosek jest już karą. Pisałem wyżej co to znaczy mieć do czynienia z sądem w Oleśnicy. Ja odmówiłem pewnemu policjantowi zapłacenia mandatu. Tylko 100 zł ale dla zasady aby mnie nie zastraszono. Kilka posiedzeń sądu. Badania psychiatryczne. Uniewinniony. Ani komendant KPP ani też ów policjant do tej pory mnie nie przeprosili. Polski standard.
ola
ola 19.01.2021, 14:19
Jeszcze trochę to będziecie chcieli mieć wszystko zapisane w konstytucji. Puszczanie bąków i innych bzdetów tez niech wam zapiszą. Jak Matka wydaje rozporządzenie dziecku do wyniesienia śmieci, to dzieciak idzie z uśmiechem na twarzy, a nie powołuje się na rzecznika praw dziecka i jemu zapisanych praw.
OVIK KOMANDOR
OVIK KOMANDOR 22.01.2021, 23:47
Zw kowalskiego zakaza w konstytucji jako obywatela z ovik
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 12:37
To głupota rządzących. Od marca czytam w DoRzeczy rzetelnych wypowiedzi posła rządzącego Porozumienia Sosnierza. Ostatnio napisał, że rząd od roku ma same sukcesy a w listopadzie był wzrost umieralności o 60 tys osób w stosunku do roku ubiegłego. Czym lokal gastronomiczny różni się od kościoła, urzędu czy sklepu jeśli zachowany jest dystans. W styczniu po powrocie z Egiptu byłem przez 3 tygodnie w Polsce. W tym tydzień jeździłem po Polsce. Debilizm rządzących spowodował, że jadłem jak pies. Wystudzone posiłki w aucie. Kraj debilizmów. Wirus tak samo grasuje w Szwecji. Celnicy ( po czterech do kontrolowanego auta) na wjeździe nie mieli maseczek. Mogę zjeść normalny obiad u Chińczyka. Jedyne obostrzenia prośba o dezynfekcję rąk. Na niektórych stolikach naklejone krzyżyki aby osoby siedzące przy jednym stoliku nie miały kontaktu z osobami które siedziałyby obok. Żadnych maseczek. W czwartek mam normalną wizytę lekarską ( z tłumaczem) u lekarza rodzinnego lub pierwszego kontaktu. Rozumiecie coś z tego ? Dlaczego Królestwo Szwecji może podejść do tego z rozsądkiem. Moja branża stoi od marca. To rozumiem. Tłumy. Ale gdybym nie wchodził na polskie strony to nie wiedziałbym, że jest rzekomo pandemia.
!!!
!!! 19.01.2021, 13:25
Zostań w tej Szwecji i przestań nas nudzić!
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 21:10
Co jakiś czas jakiś nawiedzony polski Janusz pisze jak to rzekomo jest źle w szwedzkiej służbie zdrowia. Zapaść służby zdrowia to jest w Polsce. Tylko w listopadzie zmarło o 70 tys. osób więcej jak rok temu. Opiszę swoją wizytę u lekarza rodzinnego w Husum. Po powrocie do Szwecji nie mając zaufania do polskich lekarzy wybrałem się na badania kontrolne. Przedzwoniłem w poniedziałek do przychodni aby się zarejestrować. Mogłem już następnego dnia mieć wizytę albo w poniedziałek od ręki. Ponieważ dochodzi tutaj specjalistyczne słownictwo zamówiłem wizytę z tłumaczem. Trwało to dłużej ale bez problemu ustalono termin na dziś. Na wszelki wypadek zabrałem rękawiczki i maseczkę. Wchodzę do przychodni a tam pusto. W rejestracji pani bez maseczki. Więc się nie wyrywam. Pani prosi aby usiąść w poczekalni. W szatni (samoobsługowej) wiszą tylko trzy kurtki. Co odczytuję tylko trzech pacjentów na całą przychodnię. Siadam. Po chwili przychodzi mój lekarz rodzinny. Tym razem się nie przedstawia. Bo to kolejna wizyta. Ale za pierwszym razem się przedstawiał i podawał rękę. Gdy w kwietniu nie podałem mu ręki a jedynie się skłoniłem i wyjaśniłem przyczyny uszanował to i obecnie nie podaje ręki. Był bez rękawiczek i maski. Gdy połączył się z tłumaczem i wyjaśniłem mu wszystko przed przystąpieniem do badania spytał się czy może mnie osłuchać ze względu na zapalenie płuc jakie przeszedłem. Gdy zaproponował mi prześwietlenie, pobranie krwi, test czy mam odporność na wirusa najpierw spytał czy wyrażam zgodę na owe zaproponowane przez niego leczenie. Gdy rozłączyliśmy się z tłumaczem pogadaliśmy chwilę o moim pobycie w Egipcie, o zamiarze lotu do Tajlandii w kwietniu. Wizyta trwała 45 minut. Pielęgniarka która pobierała krew założyła rękawiczki i maseczkę dopiero na samo pobranie krwi. Szpital w Ovik powiadomi mnie kiedy będę miał robione prześwietlenie płuc. Gdy wychodziłem nie było kolejnego pacjenta do mojego lekarza rodzinnego. Jak to wygląda w Polsce doświadczacie sami a ja doświadczałem jako pacjent szpitala MSWiA w Kielcach. Jesteście lata świetlne za Szwecją.
sąsiadka
sąsiadka 19.01.2021, 15:00
To sfrustrowany nieudacznik rodzina go przepędziła i przeklęła jest toksyczny i wadliwy.
Fakt
Fakt 20.01.2021, 21:59
Trep okrągły to nie rodzina.
sąsiad
sąsiad 20.01.2021, 12:46
Sąsiadko. Pewnie masz problem z przekwitaniem lub Zbychu dał ci kosza. Poza tym Zbychu był w Oleśnicy. Odwiedził kilku sąsiadów a nie odwiedził swojej bratanicy. Robisz się bardzo nudna ale jak nie bierzesz odpowiednich hormonów to taki efekt przekwitania.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 13:34
Popatrz jakie rozrywki zabrał wam rząd. Popatrz jaką rozrywkę będą mieli ci wobec których policja złożyła wnioski o ukaranie. Kilka posiedzeń sądu. Powołanie biegłych. Odwoływane rozprawy. Obwinieni nie będą się nudzili. Tak samo jak nie nudzą się ci którzy nie mogą się spotkać w gastronomi. Takich idiotyzmów nie wymyślili nawet w stanie wojennym jeśli wiesz jak rzeczywiście wyglądał.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 12:01
To głupota rządzących. Od marca czytam w DoRzeczy rzetelnych wypowiedzi posła rządzącego Porozumienia Sosnierza. Ostatnio napisał, że rząd od roku ma same sukcesy a w listopadzie był wzrost umieralności o 60 tys osób w stosunku do roku ubiegłego. Czym lokal gastronomiczny różni się od kościoła, urzędu czy sklepu jeśli zachowany jest dystans. W styczniu po powrocie z Egiptu byłem przez 3 tygodnie w Polsce. W tym tydzień jeździłem po Polsce. Debilizm rządzących spowodował, że jadłem jak pies. Wystudzone posiłki w aucie. Kraj debilizmów. Wirus tak samo grasuje w Szwecji. Celnicy ( po czterech do kontrolowanego auta) na wjeździe nie mieli maseczek. Mogę zjeść normalny obiad u Chińczyka. Jedyne obostrzenia prośba o dezynfekcję rąk. Na niektórych stolikach naklejone krzyżyki aby osoby siedzące przy jednym stoliku nie miały kontaktu z osobami które siedziałyby obok. Żadnych maseczek. W czwartek mam normalną wizytę lekarską ( z tłumaczem) u lekarza rodzinnego lub pierwszego kontaktu. Rozumiecie coś z tego ? Dlaczego Królestwo Szwecji może podejść do tego z rozsądkiem. Moja branża stoi od marca. To rozumiem. Tłumy. Ale gdybym nie wchodził na polskie strony to nie wiedziałbym, że jest rzekomo pandemia.
mab
mab 19.01.2021, 11:29
Czekamy na decyzję Sądu co do skierowanych wniosków o ukaranie. Może będzie jak w Polsce, oddalone, umorzone bo niekonstytucyjne. Nie ma stanu klęski żywiołowej lub innego stanu nadzwyczajnego zapisanego w Konstytucji, to zgodnie ze źródłem prawa wyższy akt prawny nie można zastępować aktem niższej rangi np. rozporządzeniem.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 23.01.2021, 00:12
Co chwilę dostaję wezwania na rozprawę przeciw dłużnikom. W każdym jest dokładne pouczenie o reżimach wynikłych z rozporządzenia. To debilizm. Do sędzi jest kilka metrów. Nawet przez lufkę bym go nie opluł a co dopiero tylko oddychając. I czy ty myślisz , że taki sędzia który mi przysyła takie bzdury powoła się na Konstrukcję RP. Jeśli sędzia Plazewski orzekał jako asesor wbrew konstytucji to teraz sobie nagle przypomni o konstytucji ?
Temida
Temida 20.01.2021, 12:48
To sędziowie w Oleśnicy musieliby znać Konstytucję RP. W Oleśnicy orzeka dwóch asesorów. Jeśli dostaną te sprawy to nie powołają się na Konstytucję RP bo sami ją gwałcą orzekając jako asesorzy.

Pozostałe