ZMARŁ NA COVID. CZY MUSIAŁ BYĆ SKREMOWANY?!

 • 18.01.2021, 17:36
 • Źródło: Panorama Oleśnicka
ZMARŁ NA COVID. CZY MUSIAŁ BYĆ SKREMOWANY?! pixabay.com
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". W tygodniu do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE ZMARŁ NA COVID. CZY MUSI BYĆ SKREMOWANY?!
Jedna z czytelniczek "Panoramy" opowiedziała redakcji historię osoby zmarłej na COVID-19. Jedna z firm miała nalegać na jego kremację, nie zgadzając się na tradycyjny pochówek.  

TYLKO W PANORAMIE CZY BĘDZIE ŁĄCZNIK I WYTNĄ DRZEWA?
Czytelnika "Oleśnickiej" zaniepokoiły znaki na drzewach. Czy szykuje się wycinka na Leśnej?

TYLKO W PANORAMIE POMNIK PRZYRODY ZASŁUGĄ LAURY I ŚWIĘTEGO FRANCISZKA?
Sukces ma zawsze wielu ojców. Czasami zaskakujących. Wielu ten reportaż Gazety Wyborczej mocno zdziwi...

TYLKO W PANORAMIE PRZYSZŁA ZIMA
Zimowe ujęcia oleśniczan, zwierząt, maszyn...

TYLKO W PANORAMIE SPACEROWA WCIĄŻ WALCZY
Mieszkańcy Osiedla nad Stawami wciąż walczą, aby na terenie przy Spacerowej nie powstała deweloperska zabudowa.

TYLKO W PANORAMIE NOWY KIEROWNIK ATOLA PO PRZEJŚCIACH
Atol ma nowego kierownika. Z poprzedniego miejsca pracy odchodził w atmosferze konfliktu i z nie najlepszymi referencjami. SPROSTOWANIE: Jak poinformowała nas redakcja, w artykule nastąpił błąd - słowa prezesa o poprzednim kierowniku, który przebywał na długim na zwolnieniu lekarskim odnosiły się nie do Pawła Bielańskiego, tylko do Dariusza Jedynaka.

TYLKO W PANORAMIE ELKI JEDNAK BLOKUJĄ OLEŚNICĘ
Cóż, wygląda na to, że jednak rację mieli ci, którzy obawiali się, że szkoły nauki jazdy zamienią Oleśnicę w jeden wielki plac manewrowy...

TYLKO W PANORAMIE PRO-LIFERZY ZNÓW GÓRĄ
Przeciwnicy antyaborcyjnego poloneza zebrali ponad 300 podpisów pod inicjatywą obywatelską o zakazie eksponowania drastycznych treści w mieście. Ale pro-liferzy mają w kieszeni kolejny korzystny dla nich prawomocny wyrok w tej sprawie.

TYLKO W PANORAMIE TABLICA CIESZYŃSKIEGO - TO JUŻ JASNE
Czy na tablicy poświęconej profesorowi Cieszyńskiemu są dwa błędy, czy ich nie ma? Sprawa jest już wyjaśniona.

TYLKO W PANORAMIE SZCZEPIENIA - JEDNYM SIĘ UDAŁO, INNYM NIE
Jedni są zadowoleni - zarejestrowali się w miarę szybko i mają wyznaczony termin. Są jednak i tacy, dla których zabrakło miejsc. Co mają robić?

ŚCIEMA SIĘ OTWORZYŁA?
Czy będą kary policji i Sanepidu dla właścicielki otwartego, wbrew zakazom, lokalu?

TYLKO W PANORAMIE CZY MIASTO PRZEJMIE NISZCZEJĄCE ZABYTKI?
"Panorama" poznała stanowisko miasta w sprawie niszczejących zabytków.

TYLKO W PANORAMIE MASZ WOLNE TRZY MILIONY?
Jeśli tak, to możesz kupić atrakcyjny obiekt w Oleśnicy.

TYLKO W PANORAMIE WSPÓLNOTY WNIOSKUJĄ O DŁUŻSZE KREDYTOWANIE
Taka nowelizacja uchwały miasta pozwoliłaby mniejszym wspólnotom na inwestycje, np. ekologiczne. Co na to władze Oleśnicy?

ODSZEDŁ HARCMISTRZ I NAUCZYCIEL
Wspomnienie o Marianie Torskim.

TYLKO W PANORAMIE PANDEMICZNA ORKIESTRA
Jak będzie wygląda finał WOŚP w dobie pandemii?

TYLKO W PANORAMIE SKĄD TAKI SKOK CENY?
Dlaczego wynagrodzenie za gotowość do wyłapania zwierzęcia wzrosła o ponad 100 procent w ciągu 2 lat?

PANORAMA SYCOWA

 • Czy te wybory są ważne? Czy statut klubu został złamany? Dlaczego walne zebranie odbyło się o godzinie... 21? No i najważniejsze - kto właściwie rządzi w Pogoni Syców?!
 • Oświetlenie, czyli mała rzecz, a cieszy...
 • Dariusz Maniak wraca do joggingu
 • Zimowy puchu tren...
 • Gdzie jest Hera? - wciąż trwają poszukiwania psa, opiekuna autystycznego dziecka

BIERUTÓW

 • Harakiri pod Biedronką

DOBROSZYCE

 • Na chwałę fundatorów - jakie arcydzieła kryje w sobie kościół w Dobrej
 • Pomogli pogorzelcom i proszą o więcej

GMINA OLEŚNICA

 • SUW modernizują

DZIADOWA KŁODA

 • Jak druhowie z Miłowic witali nowy wóz bojowy
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 21:11
Co jakiś czas jakiś nawiedzony polski Janusz pisze jak to rzekomo jest źle w szwedzkiej służbie zdrowia. Zapaść służby zdrowia to jest w Polsce. Tylko w listopadzie zmarło o 70 tys. osób więcej jak rok temu. Opiszę swoją wizytę u lekarza rodzinnego w Husum. Po powrocie do Szwecji nie mając zaufania do polskich lekarzy wybrałem się na badania kontrolne. Przedzwoniłem w poniedziałek do przychodni aby się zarejestrować. Mogłem już następnego dnia mieć wizytę albo w poniedziałek od ręki. Ponieważ dochodzi tutaj specjalistyczne słownictwo zamówiłem wizytę z tłumaczem. Trwało to dłużej ale bez problemu ustalono termin na dziś. Na wszelki wypadek zabrałem rękawiczki i maseczkę. Wchodzę do przychodni a tam pusto. W rejestracji pani bez maseczki. Więc się nie wyrywam. Pani prosi aby usiąść w poczekalni. W szatni (samoobsługowej) wiszą tylko trzy kurtki. Co odczytuję tylko trzech pacjentów na całą przychodnię. Siadam. Po chwili przychodzi mój lekarz rodzinny. Tym razem się nie przedstawia. Bo to kolejna wizyta. Ale za pierwszym razem się przedstawiał i podawał rękę. Gdy w kwietniu nie podałem mu ręki a jedynie się skłoniłem i wyjaśniłem przyczyny uszanował to i obecnie nie podaje ręki. Był bez rękawiczek i maski. Gdy połączył się z tłumaczem i wyjaśniłem mu wszystko przed przystąpieniem do badania spytał się czy może mnie osłuchać ze względu na zapalenie płuc jakie przeszedłem. Gdy zaproponował mi prześwietlenie, pobranie krwi, test czy mam odporność na wirusa najpierw spytał czy wyrażam zgodę na owe zaproponowane przez niego leczenie. Gdy rozłączyliśmy się z tłumaczem pogadaliśmy chwilę o moim pobycie w Egipcie, o zamiarze lotu do Tajlandii w kwietniu. Wizyta trwała 45 minut. Pielęgniarka która pobierała krew założyła rękawiczki i maseczkę dopiero na samo pobranie krwi. Szpital w Ovik powiadomi mnie kiedy będę miał robione prześwietlenie płuc. Gdy wychodziłem nie było kolejnego pacjenta do mojego lekarza rodzinnego. Jak to wygląda w Polsce doświadczacie sami a ja doświadczałem jako pacjent szpitala MSWiA w Kielcach. Jesteście lata świetlne za Szwecją.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 23:23
Właśnie przeczytałem w DoRzeczy poniższy tekst " "Niedobory szczepionek, które obecnie obserwujemy w Polsce ze względu na ograniczone możliwości produkcyjne, wymagają od nas dodatkowego i szybkiego wysiłku" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen.

Szef polskiego rządu zaapelował do Komisji Europejskiej o "pilne zwrócenie się do BioNTech-Pfizer o pełne informacje o planowanych działaniach i ich konsekwencjach dla dostępności szczepionki w celu zapewnienia przejrzystości i przewidywalności procesu szczepień".

Premier Mateusz Morawiecki napisał list do przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w sprawie dostaw szczepionek. #PAPinformacje https://t.co/3Ashoc1CxP
— PAP (@PAPinformacje) January 19, 2021

Morawiecki zwrócił uwagę m.in. na fakt, że pojawienie się szczepionek nie oznacza, iż pandemia się skończyła, ponieważ wyzwaniem pozostaje zakres ich produkcji i dystrybucji. "Spodziewamy się dostarczenia do Polski 6 mln dawek szczepionek BionTech-Pfizer i Moderna do końca I kwartału br. Jednak firma Pfizer ogłosiła tymczasowe ograniczenie dostaw szczepionek w związku z planowaną modernizacją swoich mocy produkcyjnych" – wskazał.

Premier podkreślił również, że doniesienia medialne dot. odrębnych kontraktów krajowych z producentami szczepionek UE rodzą uzasadnione pytania o zasadę lojalnej współpracy i solidarności europejskiej. "Każda szczepionka powinna zostać wysłana do państw członkowskich w tym samym czasie i na takich samych warunkach. Konieczne jest pełne przestrzeganie metodologii alokacji, uzgodnionej między Komisją Europejską a państwami członkowskimi" – napisał. " W sprawie szczepionki polski katolik chce równości i solidarności. W sprawie alokacji już nie chciał równości i solidarności.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.01.2021, 16:10
"Pomnik zasługą Laury i świętego" - czytając uwagę kończąca tekst "Cóż doświadczony reporter ..." ubawiłem się, bo tu zarzuca się komuś coś, a samemu zapomina się o wpadce z "oleśnicką" miss Dolnego Śląska Nastolatek.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.01.2021, 16:06
"Niszczeją i niszczeć będą" - wielokrotnie w minionych latach radnym różnych kadencji oraz burmistrzom (Janowi Bronsiowi i Michałowi Kołacińskiemu) wskazywałem na przepisy polskiego prawa, pozwalające na pozbawienie praw własności i bezkosztowe odzyskanie obiektów, na działania naprawcze na koszt właściciela, wskazywałem na publikacje Beaty Maciejewskiej i innych dolnośląskich dziennikarzy, opisujące podobne przypadki, przedstawiałem samorządowców innych samorządów zdeterminowanych w walce o ratowanie lokalnych zabytków, czyniących to skutecznie. Tylko w Oleśnicy marazm, a nawet przyzwolenie na niszczenie zabytków. Taka postawa jest przyczyną zaprzestania organizowania w Oleśnicy - Europejskich Dni Dziedzictwa. Zarówno J. Bronś, jak i M. Kołaciński nic nie uczynili dla ratowania wyjątkowej (niegdyś) urody pomników architektury. Pani J. Jarosiewicz wskazuje, że miasta nie stać na "ponadnormatywne nakłady". Nie ostrzegała przed nimi Michała Kołacińskiego? Nie wskazuje teraz na nie, gdy Jan Bronś decyduje o kolejnych inwestycjach, które będą obciążeniem dla miejskiego budżetu. Nie wspominała o nich, gdy Jan Bronś chciał przejąć oleśnicki dworzec kolejowy? Oleśniccy samorządowcy nie mają najmniejszego pojęcia o racjonalnym inwestowaniu, o zarządzaniu w zrównoważonym rozwoju. Gdy przed laty wskazywałem na "czerwone koszary" ( https://www.olesnica.org/Kowal… Koszary.pdf) przedstawiałem możliwości pozyskiwania dochodów. Obiekt ten mógł się stać "motorem napędowym" lokalnego rozwoju. Jeżeli ktoś nie ma najmniejszego pojęcia o ekonomii, to nie zobaczy niczego. Dziesięciolecia pracy Jana Bronsia pokazały jego ignorancję w tym zakresie. Sztandarowy przykład - "Atol" bez bazy hotelowej i z ułomną infrastrukturą. Teraz kolejne miliony z miejskiej kasy pójdą na konstrukcje, które będą wymagały ponoszenia kosztów. Przykład przy ul. Cieszyńskiego. Gdy Jan Bronś wielokrotnie uczestniczył w sesjach Komitetów Europy, gdzie mógł wiele zdziałać też dla "czerwonych koszar". Nie uczynił niczego. A miejscy radni nie potrafili wyegzekwować od niego raportów z podróży zagranicznych. Michał Kołaciński miał szansę - nie wykorzystał. W Oleśnicy, w obszarze inwestycji miejskich, nie ma nic pozytywnego, bo nie ma myślenia ekonomicznego. Któż z radnych ma wykształcenie ekonomiczne? Kto z radnych może pochwalić się doświadczeniem w zarządzaniu poważnymi podmiotami gospodarczymi?
ciekawy
ciekawy 19.01.2021, 06:15
Ale otso chodzi, robaki się skarżą?
kazik
kazik 18.01.2021, 20:13
czy ściema jest otwarta, bo napiłbym się piwka.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2021, 20:28
Zapraszam do Szwecji. Tu prawie wszystko działa normalnie.
Taxi men
Taxi men 18.01.2021, 19:25
Zgadzam się z teorią, że samochody nauki jazdy stanowią w mieście problem.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2021, 20:05
A gdzie twoim zdaniem kierowcy z powiatu Oleśnickiego mają jeździć i zdawać egzaminy ? Może wysłać ich na Madagaskar ?
?
? 18.01.2021, 20:14
A gdzie to robili zanim WORD znalazł się w Oleśnicy? Ponadto w tym mieście jeździ się trochę inaczej niż po Wrocławiu, nie ma n.p. rond z kilkoma pasami jezdni co może spowodować , że ci kierowcy nie będą dobrze przygotowani do egzaminu i do samej jazdy samochodem.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2021, 20:27
Moi dziadkowie nie mieli telewizora czy to znaczy , że moi rodzice też mają nie mieć. Moi rodzice nie mieli telefonów komórkowych czy to znaczy, że moje dzieci, wnuki oraz ja też nie mam korzystać z komórki. Jeżdżę po całym świecie i tylko w Polsce ronda nie są klasycznymi rondami w pojęciu europejskim. Od kursanta wymaga się ekologicznej jazdy. A ja od miesiąca w Polsce w salonie Citroena nie mogę się doprosić charakterystyki silnika aby jeździć przy najmniejszym spalaniu. I co z tego, że zrobię prawa jazy jak producent nie podaje ekonomiki jazdy. Te wasze śmieszne ronda mają jakieś linie ciągłe. Wjeżdzasz na prawym pasie i chcesz przejechać przez rondo a tam linia ciągła kieruje cię w prawo. W Gdańsku jadę pasem gdzie podają strzałki na wprost i w lewo i nagle dwie ostatnie strzałki tylko na wprost. Prawo jazdy mam prawie 40 lat. Ale przy idiotyźmie rządzących nie wiem czy aktualnie zdałbym egzamin gdzie ktoś w cm mierzy odległość od linii.
M
M 18.01.2021, 18:38
Atol chce widać pogłębić stratę. Geniusz strategi z tego specjalsty z Sycowa
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 18.01.2021, 18:20
Cóż, od samego początku jak tylko usłyszałem o pomyśle ściągnięcia WORDa do Oleśnicy mówiłem, że to bardzo zły pomysł. Moje obserwacje potwierdziły przypuszczenia, że spowoduje to utrudnienia w ruchu w naszym mieście. Tak się dzieje, coraz częściej widać, że oleśniccy kierowcy tracą cierpliwość. Ale pan Żyła z Bronsiem wiedzieli najlepiej, ,co jest dobre dla Oleśnicy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.01.2021, 18:40
To było do przewidzenia. Ale dlaczego mieszkańcy Oleśnicy mają blokować ruch we Wrocławiu? To jak ze śmieciami. Każdy je produkuje. Ale wysypiska śmieci nie chce już u siebie.
zielona mila
zielona mila 18.01.2021, 18:26
petunia zmień pieluch majtki bo ci na mózg wali
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.01.2021, 18:18
Zakłady pogrzebowe stosują jeszcze jeden zabieg. Jak im nie dasz upoważnienia do odbioru kasy z ZUS a chcesz sam zapłacić i odebrać kasę z ZUS nie przyjmują pochówku. Czy komuś zdarzyło się, że pochówek był tańszy niż kwota przyznana przez ZUS. Zawsze tak zrobią, że jest drożej lub dokładnie tyle samo co kasa z ZUS.

Pozostałe