Kto zjadł sól, czyli skandal na drogach!

  • 17.01.2021, 18:04
  • OAI
Kto zjadł sól, czyli skandal na drogach!
Oto list, który do portalu olesnica24.com napisał jeden z czytelników:

Szanowna redakcjo,

jako mieszkaniec i kierowca naszego miasta, chciałbym zapytać za waszym pośrednictwem przedstawicieli Miasta Oleśnica i instytucji odpowiedzialnych za drogi, kto zjadł sól ?

Choć zima nie jest czymś nadzwyczajnym o tej porze roku, to dla lokalnych służb odpowiedzialnych za drogi zdaje się być czym niepojętym, że należy je odśnieżyć, a o posypaniu to już nie wspomnę.

Godz. 7 rano, trasa nr 8, kierunek Wrocław i z Wrocławia przed Oleśnicą - zaspy na drodze i szklanka, że przy prędkości 20 - 30km na godzinę nie idzie się utrzymać na pasie ruchu, Skandal!

Rano skrzyżowania i drogi w samym mieście nie wyglądają lepiej. Skandal!

Dla informacji podam, że parę tysięcy mieszkańców dojeżdża wczesnym rakiem do Wrocławia do pracy. Gehenną jest pokonanie odcinka podległego pod zarząd oleśnicki. Na granicy kompetencji jest widoczna różnica, kto i jak traktuje swoją pracę. Droga odśnieżona i posypana (czarna mokra nawierzchnia) można bezpiecznie jechać. Czy w naszym powiecie brakuje soli, czy pojazdów do obsługi dróg, a może jednego i drugiego? A o odpowiedzialnych za ten stan dróg to już nawet nie wspomnę...

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olo
olo 17.01.2021, 23:57
Jest zima i ma być zimowo. Sól to daj sobie do zupy, a nie na mój samochód.
Joe Black
Joe Black 17.01.2021, 23:46
A koło mnie droga jest biała i pewnie przez chwilę jeszcze taka będzie. Przestańcie huczeć o czarne drogi. Pokażcie mi chalupę przy której ścieżka do furtki jest czarna, chodnik jest czarny, podjazd do garażu jest czarny. Nawet schody macie oblodzone. Kto z tych wszystkich wymagających zrobił coś przed własnym domem. Nie mówiąc o czarnym lub posypaniu piachem. NIKT!!!! Każdy czeka, że jak zrobi się ciepło to śnieg sam zniknie. Ale drogi to byście chcieli mieć jak w Meksyku. Przecież płacicie podatki. Tak, płacicie po 40 zloty. Które i tal idą na 500+ albo inną propagandę. W sąsiednich powiatowych jest gorzej, widzicie tylko kawałek drogi . Pojedź na którąś boczną drogę albo kawałek dalej,
To się przekonacie. We Wrocławiu jest lepiej? Trochę tak, choć szalu nie ma. Tylko ze każde dziecko wie, że w takiej aglomeracji jest cieplej o kilka stopni. Tyle w temacie.
J
J 17.01.2021, 22:31
Czy jest ktoś w stanie zmobilizować te służby drogowe do sypania ...ale solą!
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:39
Poszukaj oświadczenia dyrektora dróg powiatowych o ilości piasku i soli. Spytaj ZDM w Oleśnicy ile tego zakupili. Jak to zbierzesz to wyjdzie , że na drodze powinno być kilka cm piasku z solą.
Felek Kaczkan
Felek Kaczkan 17.01.2021, 22:51
Ale cię bolą kobiety na stanowiskach, co za mizoginia :-)
Fakt
Fakt 18.01.2021, 00:41
Puknij się. Dyrektorem ZDP jest mężczyzna. Dyrektorem SKM też jest mężczyzna. No chyba, że nastąpiły jakieś zmiany ?
Q
Q 17.01.2021, 22:16
Wystarczy porównać jakość nawierzchni w powiecie Ole i sąsiednich. Szczególnie na stykach powiatów. Przepaść...
prezes klubu 'tęcza'
prezes klubu 'tęcza' 17.01.2021, 21:14
Solowym skrytożercom z pierdziszewa mówimy stanowcze nie!
ala
ala 17.01.2021, 21:10
Kiedyś była afera z solą używaną w JBB może to powtórka ??? i stąd te braki
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 17.01.2021, 20:48
Cieszy mnie ten tekst. Akurat byłem w Polsce. Mam w busie opony z kolcami. W Oleśnicy, Gdańsku nie dało się jeździć. Drogi totalnie nieprzygotowane. W piątek Nynäshamn (Sztokholm). 600 km E4 droga czarna. Dopiero droga 352 z Övik do Tresjo bez widoczności asfaltu. Ale śnieg odpowiednio sfrezowany pługiem. Tam gdzie było 90 bez problemu jechałem 90. Teren górzysty a drogi nieco kręte. Tydzień temu była zamieć. 80 cm opadu w ciągu dnia. Służby sobie poradziły. PS. Nie było mnie 1,5 miesiąca i nie musiałem odśnieżać do połowy jezdni a mieszkam przy skrzyżowaniu.
.
. 18.01.2021, 08:43
po co Ci opony z kolcami skoro w Szwecji tak dobrze drogi utrzymane???!!! W Polsce nie dało się jeździć? Bo kolce są na śnieg i lód nie na asfalt!!
kolce
kolce 18.01.2021, 07:50
to opony z kolcami są w Polsce dozwolone?... w gdańsku, w oleśnicy, gościu przestań trollować!
Serio
Serio 17.01.2021, 22:51
Nikogo to nie obchodzi.
Fakt
Fakt 18.01.2021, 00:42
Myślenie nie jest twoją silną stroną.
DOL
DOL 17.01.2021, 20:45
Bur.......l polega na tym, że mamy na naszym terenie ( w Oleśnicy) bodaj 4 albo 5 zarządców dróg a ja mówią gdzie kucharek sześć itd. Jeden zwala na drugiego i wszyscy mają wymówkę, że to nie ich. A dyrektorzy i tak premię dostaną.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:37
No wiesz jak wcześniej dyrektorką była emerytowana policjantka to na co liczysz ? Teraz jest specjalistką od komunikacji społecznej.
Lekarz
Lekarz 17.01.2021, 22:52
Ale cię bolą kobiety na stanowiskach .... ostrożnie, bo hemoroid peknie
Fakt
Fakt 18.01.2021, 00:44
Chodzi o fakt płci czy politycznej emerytury ? Puknij się. Jemu chodzi o fakt, że rzekomo praca w policji jest ciężka a później rodzi się na emeryturze z policjanta specjalista od budowy i zarządzania drogami powiatowymi.
Fakt
Fakt 18.01.2021, 01:54
Sorry. Nie polityczne a policyjnej emerytury. Sorry.
ola
ola 17.01.2021, 20:08
w Oleśnicy lepsze drogi jak we Wrocławiu.
Stanisław Mikołajczyk
Stanisław Mikołajczyk 17.01.2021, 19:38
Mija pan się z prawdą ......
Nawierchnia łącznika jest czarna i sucha !!!!
Mab
Mab 17.01.2021, 18:41
Jako kierowca potwierdzam, takie same wrażenia i faktycznie we wro drogi czarne.
.
. 17.01.2021, 18:19
Odpowiedzialni za Oleśnicę przywrócili jej blask.
Stop soli
Stop soli 17.01.2021, 22:52
Ekologicznie!!!!

Pozostałe