Bezdomni na mrozie, bo ogrzewalnia działa z przerwą? Służby Ratownicze protestują. Ale przerwa jednak jest...

  • 17.01.2021, 13:21
  • OAI
Bezdomni na mrozie, bo ogrzewalnia działa z przerwą? Służby Ratownicze…
O sprawie napisał radny Paweł Bielański (Oleśnica Razem). Oto jego post i polemika Służb Ratowniczych.
" Ogrzewalnia "całodobowa" z... przerwą
 
Wczoraj zastępca burmistrza Edyta-Małys Niczypor przekazała komunikat, że ze względu na zapowiadane bardzo niskie temperatury ogrzewalnia będzie czynna całą dobę. Lokalny portal internetowy podał taki komunikat: "Mając na uwadze jutrzejsze bardzo niskie temperatury, zapewniony jest całodobowy dyżur ogrzewalni - informuje Edyta Małys-Niczypor, zastępca burmistrza Oleśnicy".
 
Dziś o godzinie 8.00 bezdomni zostali wyproszeni z ogrzewalni, ponieważ jest... przerwa (!) do godziny 11. Taka informacje przekazała mi właśnie osoba, która znajduje się w ogrzewalni.
 
Na zewnątrz jest -12 stopni Celsjusza mrozu! Jest naprawdę zimno. Bezdomni przez te 3 godziny szukają schronienia w m. in. oleśnickich sklepach.
 
Decyzja o przedłużeniu godzin otwarcia i całodobowym funkcjonowaniu ogrzewalni była słuszna. Niestety, nie pokrywa się ona z rzeczywistością, a informacja podana przez zastępczynię burmistrza jest nieprawdziwa".
 
Służby Ratownicze zaprotestowały. Twierdza, że post radnego to prowokacja. Oto trzy wpisy jego przedstawicieli:
 
Tomasz Krawczak: Pawle. szkoda że znowu szukasz problemu tam gdzie go nie. Ta prowokacja jest niepotrzebna i nie działa na korzyść nikogo a na pewno nie na korzyść bezdomnych, którym tak naprawdę nie chcesz pomóc. Zapraszaliśmy wielokrotnie nawet publicznie, byś przyszedł zobaczyć przed pisaniem nieprawdy. Nie chcesz skorzystać - czyżby dlatego że wtedy musiałbyś napisać prawdę?? Czy pomogłeś komuś z bezdomnych??? były święta?? mogłeś zaprosić do domu na ogrzanie, obiad. Mogłeś kupić ubranie. Jak nie masz odwagi podejść do bezdomnego , spojrzeć mu w oczy, mogłeś zakupić i przywieźć na ogrzewalnię - na pewno by otrzymali. Może poszukasz dla nich pracy??? Zorganizujesz pomoc w jakimkolwiek zakresie. To naprawdę wyborczo pomogłoby Ci bardziej niż bezzasadne i brudne politykowanie
 
Joanna Rutka: Zapraszamy bezdomnego którego rzekomo Pan przyprowadził na ogrzewalnie. Już 1.5h czekamy i do tej pory nie pojawił się Pan z nim ponownie.
 
Tomasz Krawczak: Niestety, to nie chodziło o dobro bezdomnego a jedynie o sprowokowanie kolejnej zadymy. Czy naprawdę w polityce o to chodzi??? Czy to jest jeszcze polityka??? Czy naprawdę radni Oleśnica Razem (bo tam też się to pojawiło) zgadzają się z taką polityką - brudną polityką?
 
I jeszcze komunikat Służb Ratowniczych o tym, że jednak przerwa jest. Komunikat ukazał się już po informacji podanej przez radnego.
 
"Oświadczamy, że od dnia 17.01.2021r ogrzewalnia prowadzona przez Służby Ratownicze w Oleśnicy przy ul. Kolejowej 2 czynna jest całą dobę.
 
Jednakże codziennie w godzinach 8.30-11.00 zaplanowana jest PRZERWA związana ze sprzątaniem, dezynfekcją oraz ozonowaniem pomieszczeń, o czym korzystający zostali poinformowani. O przerwie został również poinformowany MOPS oraz policja, dla których jesteśmy do dyspozycji w tym czasie pod telefonem alarmowym 881 351 301.
 
Zapewniamy w momencie gdyby w czasie przerwy pojawiła się osoba potrzebująca pilnej pomocy z powodu wyziębienia, udzielmy jej schronienia oraz pomocy medycznej, korzystając z innego pomieszczenia. W okresie trwającej pandemii niestety nie ma innej możliwości , samo wietrzenie po ozonowaniu wynosi 1 godzinę".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski cytat z o2
zw-kowalski cytat z o2 24.01.2021, 13:00
Ile takich kapsuł można zrobić za 124 tys ?"Jedno z niemieckich miast może zostać prekursorem nowego rozwiązania pomocowego dla bezdomnych. Zainstalowano tam dla nich innowacyjne kapsuły.

Niezwykły wynalazek Niemców. Tak z zimą walczą władze Ulm
Kapsuła dla bezdomnych

Niemieckie miasto Ulm postanowiło tej zimy szczególnie zadbać o bezdomnych. W najważniejszych miejscach zainstalowano tam innowacyjne kapsuły, w których potrzebujący będą mogli się wyspać. Rozwiązanie może okazać się ratunkiem dla osób śpiących na ulicach.


Kapsuły wykonane są ze stali i drewna. Zostały zaprojektowane tak, aby wyglądem wkomponowały się w otoczenie. Niedawno zainstalowano w nich również panele słoneczne i usługi komunikacyjne. Każda z nich ma niezależne połączenie internetowe, dzięki czemu wysyła sygnał do organizacji charytatywnej, gdy jest zajęta. Dzięki temu jej pracownicy mogą utrzymać ją w czystości i skontaktować się z osobą, która zajmowała kapsułę w celu zapytania, czy ta nie potrzebuje pomocy.

Kapsuły zadebiutowały dwa lata temu. W tym roku zostały znacznie ulepszone, aby polepszyć komfort użytkownikom. Wykonano je teraz z trwalszych materiałów, które mają zapewnić lepszą izolację. Są wiatroszczelne i wodoodporne, a dzięki technologi przepuszczają świeże powietrze. Pomimo połączenia internetowego w przestrzeni sypialnej nie ma kamer. Kapsuły są wystarczająco duże, aby pomieścić dwie osoby.


W tym roku kapsuły zadebiutowały w mieście 8 stycznia. Późniejsza pora ich instalacji została uzasadniona pandemią koronawirusa. Trwają prace nad dalszym rozwojem tego rozwiązania. Pomysłodawcy mają nadzieję, że innowacyjny pomysł będzie wdrażany w innych częściach Niemiec, a także w całej Europie."
zakochany
zakochany 21.01.2021, 00:03
Paprotka na burmistrza! Tylko ona sie nadaje! Przynajmniej potrafi ładnie swiecic oczami!
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2021, 00:26
Wyobraź sobie sytuację. Jesteś głodny, niewyspany, brudny. Chcesz się ogrzać a kolesie cię wyrzucają na zewnątrz. A na zewnątrz deszcz z wiatrem lub ujemna temperatura. Rozumiem twój sarkazm ale tu chodzi o ludzkie życie. Taki bezdomny może unieść się honorem, uzbierać po 20 groszy na tanie wino . Następnie pójść na przystanek koło elewatorów i zasnąć na amen. No chyba, że ..... mają cichą umowę z miastem , że wyczyszczą Oleśnicę z bezdomnych.
Ratownik medyczny
Ratownik medyczny 18.01.2021, 22:20
Mam pytanie do Oleśnickickiej policji ?wiecie że w służbach ratowniczych kierują karetkami dziewczynki które w ogóle nie mają żadnych uprawnień na pojazdy uprzywilejowane i wożą pacjentów karetką która jest nie sprawna czy może ktoś tego dopilnować
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 12:54
Pozwoliłem sobie zakpić z oleśnickiej policji. Przedzwoniłem przed chwilą do dyżurnego KPP w Oleśnicy. Odebrał osobnik który powiedział, "Policja" . Poprosiłem aby się przedstawił i zgłosiłem , że rozmowę podobnie jak KPP nagrywam. Przedstawił się jako aspirant Konrad Duziański. Odczytałem mu treść Twojego wpisu i poprosiłem o wystawienie wezwania jeśli muszę być przesłuchany. Wskazałem dane na terenie Szwecji. Dodatkowo podałem, że gdyby nagranie się zawieruszyło to wystarczy wejść na strone hitta.se i eniro.se wpisać numer telefonu i wyjdą moje dane osobowe wraz podaniem daty urodzenia, wieku oraz z kim mieszkam i ile zarabiam. Aspirant wyjaśnił, że mam przyjechać sam lub złożyć zawiadomienie na piśmie. Żądałem wskazania podstawy prawnej. Spytałem po co komunikat policji aby zgłaszali się świadkowie. Widzisz w jakim cyrku żyjecie ?
Monika byla dziewczyna ratownika
Monika byla dziewczyna ratownika 19.01.2021, 10:04
Kapowali za okupacji, donosili za komuny a ten konfident to nowy sygnalista dojnej i pazernej zmiany !
zw-kowalski
zw-kowalski 19.01.2021, 12:57
W szkole mieliśmy takie powiedzenie "jesteś głupsza od kilograma gwoździ". Kodeks Drogowy wyraźnie stanowi o karach za prowadzenie pojazdem bez uprawnień. Nie tylko pojazdami uprzywilejowanymi. Nie masz uprawnień A, B C,D, T i E jesteś albo wykroczeniowcem albo przestępcą. AMEN
!
! 19.01.2021, 10:54
Do - Monika- przepraszam, ale mieszasz pojęcia. To sprawa życia i śmierci. Przestrzegania przepisów. Z Twojego wpisu należy wywnioskować, że takie sytuacje jednak miały miejsce. To nieprawdopodobne!
Fakt
Fakt 19.01.2021, 12:57
Głupich nie sieją. Głupcy sami się rodzą.
?
? 19.01.2021, 08:19
Co??????
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2021, 22:44
Policja i Prokuratura w Oleśnicy o wszystkim dowiaduje się ostatnia. Gdyby nie film Sekielskich to nie wiedzieliby , że w Sycowie był duchowny pedofil .Im trzeba winnego przyprowadzić za rękę. Jak czytam wasze komentarze to odnoszę wrażenie że te SR to jakiś dziwny twór. Jak chcesz być skuteczny zgłoś to na numerze alarmowym. Osoba która prowadzi pojazd uprzywilejowany bez uprawnień niczym dla mnie nie różni się od terrorysty z ISIS lub osoby której zabrano prawo jazdy za jazdę po pijaku.
Gocha
Gocha 18.01.2021, 16:38
Panie Pawle nie dać się tej bandzie hien. Oleśnica za Panem
Brocha
Brocha 19.01.2021, 10:13
Gocha nie schlebiaj mu tak lepiej zmien pieluchomajtki bedziesz spełniona !
Gocha
Gocha 18.01.2021, 18:34
Sorry schlebialam Pawłowi licząc na dobre miejsce w ratuszu ale Joanna bardziej Jemu wazelinuje !
Paprotka
Paprotka 18.01.2021, 13:54
Wygląd budynku świadczy o jego gospodarzu wstyd panie Krawczak
Joanna
Joanna 18.01.2021, 13:49
Bronś musi odejść, a Pan Bielański na burmistrza. Im szybciej tym lepiej dla miasta.
Gocha
Gocha 18.01.2021, 18:36
Takaś pewna ? może ty prędzej odejdziesz i nikt po tobie łzy nie uroni !
Partyjny
Partyjny 18.01.2021, 12:10
Cały obraz państwa rządzonego przez kler i pis ! Szydłowa miała racje "państwo w ruinie" Przy kościele pełno miejsca na Ludwikowskiej nawet taki pan Ozimek znalazł miejsce ale o bezdomnych starszych braciach w wierze zabył ? oto wielka tajemnica wiara "złoto i dolary"
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.01.2021, 17:18
Jak byłem w Egipcie to przy każdej świątyni informował nas przewodnik, że najpierw budowali sacrum a później kolejne pomieszczenia dla kapłanów. W Polsce inaczej. Plebania jak kościół i plebania dużo wcześniej jak reszta.
O
O 18.01.2021, 10:55
Ile Panie Krawczak pan ***sz za tą ruderkę? Świetny interesik na publicznej kasie. Prywaciarzowi się opłaca a MOPS nie. To ciekawe
.
. 18.01.2021, 08:01
Rudera na miarę naszych możliwości. Prywaciarz kasę robi, a Urząd Miasta to przyklepuje i firmuje. Panie Bronś WSTYD
ciop
ciop 18.01.2021, 07:13
anka do ogrzewalni
bezdomny
bezdomny 18.01.2021, 06:18
juz nie ma jak.sie czepic wnetrza to trole radnego pisza o wygladzie budynku. Czy naprawde my bezdomni potrzebujemy palacu czy ciepla i dachu nad głową. dalibyscie sobie spokój. to.sie robi żałosne
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.01.2021, 11:49
Potrzebujecie szacunku takiego samego jak proboszcz, burmistrz czy starosta. Nie potrzebujecie pałaców ale między 8-11 potrzebujecie dostępu do ciepłej wody i temperatury 18 stopni.
O
O 17.01.2021, 22:43
Ta rudera powinna być wyłączona z użytkownika. Stolica ponad 100 tysięcznego powiatu ma taką ogrzewalnie miejską? Ktoś tu zrobił niezły przekręt.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:26
Polska rzeczywistość. Byłem w Oleśnicy. I próbowałem się dostać do owej ogrzewalni w godzinach jej otwarcia i ....... To biznes. Miasto zapłaciło ryczałtem jak za wynajem kilku mieszkań i jest jak jest. Panie Krawczak. Czy te tynki to uszkodzono w czasie włamania ?
Jestem w szoku
Jestem w szoku 17.01.2021, 20:46
To na zdjęciu to jakaś popegeerowska obora??????
ehhh
ehhh 17.01.2021, 21:38
Nie , to miejska ogrzewalnia w Oleśnicy.
Cuda panie
Cuda panie 17.01.2021, 17:17
Ale jaja
Na hacebooku na profilu Bielamskiego ktoś chyba z tej ogrzewalni pisze ze czekają aż Bielański przywiezie bezdomnego! To w końcu kto za to bierze kasę? Czy leci z nami jeszcze pilot?
.
. 17.01.2021, 17:50
Też też to czytałem, według logiki tych ludzi to radni powinni zajmować się bezdomnymi, w ramach wolontariatu? Ale kasa na ich konto. Geniusze 🙆‍♂️
zw-kowalskie
zw-kowalskie 17.01.2021, 22:34
Macie marszałka Burmistrza jako dyrektora MOPS. To czemu się dziwicie, że macie jak macie. Macie to na co sobie zasłużyliście.
Pytanie
Pytanie 17.01.2021, 16:52
A co z ogrzewalnia na Moniuszki Panie KRAWCZYK? Bo ta rudera ze zdjęcia wygląda jak chlweik, a nie miejska ogrzewalnia? Miasto płaci za to? Jeśli tak to jest to kpina
Pytam
Pytam 17.01.2021, 16:08
A jaka temperatura panuje w środku? Bo wygląda nieciekawie.
Pytam
Pytam 17.01.2021, 15:34
MOPS nadzoruje w jakikolwiek sposób tą ogrzewalnie. Przecież na zdjęciu widać ruderę? Dlaczego MOPS nie organizuje ogrzewalni, tylko prywatna instytucja Pana Krawczaka ? Ile za to "cuś" miasto płaci ? Atak na radnego to kompromitacja tych ludzi
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:32
Z tej kwoty jaką otrzymują SR trzeba wypłacić diety zarządowi. To biznes.
.
. 17.01.2021, 16:09
W sedno.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.01.2021, 10:05
Na upartego taką ogrzewalnię za taką kasę mógł poprowadzić każdy. Super biznes. Sprawdźcie ile kosztuje nocleg w hostelu gdzie jest łazienka, kuchnia, pralka itp itd.
Zima zaskoczyła
Zima zaskoczyła 17.01.2021, 15:19
Zastępca burmistrza podała informacje, radny zweryfikował i co się okazało? Że o 8mej rano bezdomni muszą opusic ogrzewalnie. No chyba, że w ratuszu nie widzą że doba ma 24 GODZINY. Prowokajca zastępcy burmistrza to była a nie radnego. Naprawdę należy współczuć tym bezdomnych, którzy o 8 mej rano muszą iść na mróz
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:31
Ale bycie zastępcą burmistrza nie trzeba wiedzieć, ze jak jest przerwa 3 godziny to ogrzewalnia jest czynna 21 godzin lub w godzinach od 11 do 8. Ale ona tak ciężko pracuje a tak mało zarabia. marszałek Burmistrza też za mało zarabia.
Oskar
Oskar 17.01.2021, 16:14
Z tego co czytałem, to do radnego zadzwoniono z informacją że bezdomni musieli opóścić ogrzewalnię. To jest szok. Ludzie nie idą po pomoc do instytucji bo obawiają się o to , czy ją otrzymają?
Wiedząc natomiast że radny zareaguje to właśnie jego proszą o pomoc.
BIELAŃSKI NA BURMISTRZA
A ta pani już lepiej niech nic nie pisze. Co wpis to wtopa.
Rodzynka
Rodzynka 17.01.2021, 22:55
Nie chcemy łysego ex kibica jako burmistrza. Tylko radny Grzegorz żyła się nadaje
nieżyła
nieżyła 18.01.2021, 09:17
Słaba prowokacja
nieżyła
nieżyła 18.01.2021, 09:17
Słaba prowokacja
Holistycznie
Holistycznie 18.01.2021, 08:44
Ciekawe, czy jego oczy będą w stanie patrzeć na tą ogrzewalnię ????
Monidło
Monidło 18.01.2021, 09:20
Paździerza fotoplastikona jaskrą zaszły.
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 17.01.2021, 23:27
czyli Jan Bronś to pomyłka ?
ks. Sowa
ks. Sowa 18.01.2021, 08:45
No nareszcie otwieracie oczy ....
kore
kore 17.01.2021, 15:17
Bielański weż sie za Robotę a nie szukaj dziury w całym widzisz ze jest Pandemia to musi być dezyfekcja jak dla mnie jesteś śmieszny coraz bardziej i musisz odejsc z polityki skoro sie tak zachowujesz...
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 22:29
Curva. Sugerujesz , że w szpitalu przez 3 godziny mają robić dezynfekcję i ozonowanie. Byłem 10 dni w szpitalu MSWiA w Kielcach i nikt mnie na 3 godziny dziennie nie wyrzucał.
Anus
Anus 17.01.2021, 22:55
Tys wszędzie był, nawet w d**** i zes wszystko widzioł
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 23:30
Ze względu na Covida byłem tylko dwa tygodnie w Egipcie. Internautom Jolce, sąsiadce, *** i innym wysłałem kartkę pocztową na adres redakcji Oleśnica24. Tajlandia, Kambodża, Laos i Wietnam planuję na kwiecień.
Paprotka
Paprotka 17.01.2021, 15:35
Z polityki musi odejść obecna ekipa.
.
. 17.01.2021, 15:24
Ratuszowy dwór hejtuje. A radny tylko pokazuje jak jest
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2021, 23:32
Tylko czekać jak burmistrz, skarbnik, sekretarz i wszyscy naczelnicy wydziałów i SR złożą zawiadomienie do prokuratury na radnego jak na mnie ponad 20 lat temu. Jak zostałem uniewinniony to jako wyznawcy jedynej słusznej religii do tej pory mnie nie przeprosili.

Pozostałe