Uwaga, niskie temperatury! Nie bądźmy obojętni...

  • 15.01.2021, 09:12
  • KPP Oleśnica
Uwaga, niskie temperatury! Nie bądźmy obojętni...
W związku ze zbliżającym się okresem niskich temperatur, pragniemy uniknąć sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku na wskutek wychłodzenia organizmu.

W okresie zimowym dochodzi do znacznych spadków temperatur, które mogą stwarzać zagrożenie dla życia, zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku. Zagrożenie to dotyczy również osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Funkcjonariusze KPP Oleśnica w ramach działań ZIMA 2020/2021 na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe. W trakcie czynności osobom potrzebującym policjanci udzielą informacji, a także pomagają w dotarciu do placówek wspierających osoby bezdomne oraz inne osoby wymagające opieki.

Apelujemy o to, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętajmy! Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy ludzkie życie. Sami również starajmy okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku do tych ludzi, którzy tej pomocy potrzebują.

KPP Oleśnica

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ehhh
Ehhh 17.01.2021, 10:30
W PCK dbano o bezdomnych 24h na dobę. Niestety komuś to nie pasowało.
Też apeluję.
Też apeluję. 16.01.2021, 15:38
A ja apeluję aby policja przeprosiła mieszkańców Oleśnicy za pobieranie łapówek przez 4 kolesi , pobicie niewinnych osób przez policjanta bandytę, oraz stan po spożyciu alkoholu przez dyżurnego.
Kinoman
Kinoman 16.01.2021, 13:28
A Netfixa można na tej plazmie obejrzeć?
Bywalec
Bywalec 15.01.2021, 13:38
Spoko wszyscy do miejskiej ogrzewalni na czerwony dywan

Pozostałe