Minister wyraził zgodę na odznakę żołnierzy z Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu

  • 13.01.2021, 08:59
  • kpt. Piotr Płuciennik
Minister wyraził zgodę na odznakę żołnierzy z Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu Grafika: por. Mateusz Czechyra
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał decyzję w sprawie wprowadzenia odznaki pamiątkowej oraz proporczyka na beret żołnierzy 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu.

Odznaka pamiątkowa 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu jest symbolem przynależności środowiskowej oraz szczególnej więzi, której podstawą są tradycje 82bes, etos służby i charakter wykonywanych zadań. Odznaka stanowi formę wyróżnienia za nienaganną służbę i pracę żołnierzy zawodowych oraz pracowników resortu obrony narodowej, a także innych osób fizycznych i prawnych szczególnie zasłużonych dla 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu.

Decyzja Nr 173/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 17 grudnia 2020 r. wprowadza jednocześnie proporczyk na beret żołnierzy 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu, zatwierdza wzory odznaki, proporczyka oraz legitymacji, a także nadaje regulamin odznaki pamiątkowej.

Odznaka ma kształt krzyża hakowego o wymiarach 40 mm x 40 mm ze srebrnymi krawędziami, którego pionowe ramię jest barwy czarnej, natomiast poziome barwy brązowej. Kolory te nawiązują do barw służb transportowych. Na pionowym ramieniu krzyża, w jego górnej części, znajduje się liczba 82 – numer taktyczny 82bes, natomiast w jego dolnej części – litery „bes” – skrót nazwy 82 Batalionu Ewakuacji Sprzętu. Litery i cyfry są barwy srebrnej. Pośrodku krzyża znajduje się herb Oleśnicy – miejsca stacjonowania 82bes.

kpt. Piotr Płuciennik

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wszystko
wszystko 13.01.2021, 18:42
Ale zamiast herbu miasto, proponuję wizerunek naszego malutkiego wodza kartofelka!
ateista
ateista 13.01.2021, 18:22
Krzyż w wojsku kojarzył się ze śmiercią, bohaterstwem wojennym i odznaczeniami okresu pokojowego. I najpewniej tak to widział projektant. Dał 4 haki, bo ok. 8-12 kół przyczepy trudno zmieścić na odznace. Nie ma sensu dopatrywać się w tym klerykalizmu.
Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 13.01.2021, 20:12
ateisto - "I najpewniej tak to widział projektant.". Wiesz to czy tak sobie wykombinowałeś ? Ale czekam może kpt. Piotr Płuciennik wyjaśni. Ani Twoje imaginacje, ani indoktrynerska propaganda tego oficera nie przemawiają do mnie. Czyjaś jest przecież taka inspiracja... Ktoś wpadł na taki pomysł.


Edmund Kaleciński
Edmund Kaleciński 13.01.2021, 14:43
Na Fb wyraziłem swoje wątpliwości do tego tematu w innym aspekcie niż tutejsi internauci. Poddaję go pod rozwagę na niniejszym forum ku rozwadze. Chcę zobaczyć co z tego wyjdzie.

Oto rzeczony tekst na moim profilu Fb:

"Znaki zapytania...
Ponieważ krzyż w ogóle kojarzy się z narzędziem zbrodni, na znanym Żydzie, będącym 1/3 Boga, należało udzielić bogatszej informacji na uzasadnienie istoty odznaki oraz proporczyka na beret żołnierzy 82 Oleśnickiego Batalionu Ewakuacji Sprzętu. - np. na temat "krzyż hakowy" (takim jest też swastyka). Dlaczego np. pionowe ramię jest czarne, a poziome brązowe ? Czyżby to dlatego, że Błaszczak i Kaczyński oraz były oficer z "białych koszar" (także były burmistrz Oleśnicy) gną kolana przed krzyżem ? Krzyż (również jako krucyfiks) noszą na spasionych brzuchach w Polsce watykańscy służalcy biskupi. Czyżby teraz oficerowie polityczni w sutannach ukrywali w taki sprytny sposób swoje władztwo nad rozkazem ? Czy to ma prowadzić do efektu, że żołnierze zamiast salutować będą się żegnać ? Jeśli tak to będę mieć pytania o świadomość i wiedzę żołnierzy - komu służą ?
Ponadto - kilka dni temu "fioletowy" pan w sutannie, z fioletową piuską na głowie, odznaczał wysokich funkcyjnych generałów Straży Granicznej medalami "Milito Pro Christo" ("Walczę dla Chrystusa"). Można domniemywać, że najwyższą wartością dla polskiego wojska (?) jest teraz ideologia kościoła katolickiego, wzmocniona przez faszyzm w 1929 roku w Traktatach Laterańskich.
Krzyżowa droga w polskim wojsku jest niebezpieczna... Wyjaśnienia społeczeństwu niezbędne.".
Odwagi panie Edmundzie
Odwagi panie Edmundzie 14.01.2021, 14:15
Wysyp pisowskich troli nie zagłuszy prawdy i kosciele!
IPN
IPN 14.01.2021, 13:58
TW "Anna" - macie problem napiszcie donos .... do Brukseli ...
głos z sypu
głos z sypu 14.01.2021, 14:12
do ipn zmień dilera i pampersa ! a w wolnej chwili przepłukaj zlane spodnie.
Klonowa
Klonowa 13.01.2021, 21:12
Edek wracaj do zsypu na sztachana spirytu.
Wykładowca z WUML
Wykładowca z WUML 13.01.2021, 21:04
Tow. Edmundzie - za to całe klerykalne, jak to nazywacie zło, odpowiada wasz partyjny kolega, niejaki tow. "magister" Kwaśniewski, który tak ochoczo ratyfikował konkordat....
Koledzy ze zsypu
Koledzy ze zsypu 13.01.2021, 15:59
Powiedział to oficer z CZERWONYCH (sic!) koszar .....
Julka
Julka 13.01.2021, 15:36
Edziu, na Facebooku to przejdzie bez echa.
Wyraź to na TikToku, Insta i Ćwierkaczu.
A i jakiś stream na Twichu by się przydał, koniecznie.
Precz z komuną
Precz z komuną 14.01.2021, 06:55
Jest jeszcze taka rosyjska platforma: W KONTAKTIE....
Może jeszcze udzielić wywiadu w kremlowskim Radiu Sputnik ...
.
. 13.01.2021, 12:59
Przez jednego człowieka, który nie przyjmuje żadnej krytyki i nie liczy się z głosem mieszkańców mamy tyle problemów. Rzeczywiście uparte trwanie przy symbolach niezgodnych z oceną komisji heraldycznej jest ....... .
z garnizonu
z garnizonu 13.01.2021, 10:53
Jak wiem ze strony o historii Oleśnicy - Komisja Heraldyczna MSWiA zatwierdziła inny rysunek orła św. Jana, czyli i herbu Oleśnicy. Na tym powiększonym rysunku szczegóły orła są widoczne, natomiast na odznace już nie, bo trzeba wprowadzić do odznaki ponad 70 piórek, co jest niemożliwe. Najlepiej już teraz użyć nowy rysunek orła, który jest wykonany komputerowo i nadaje się do wytwarzania maszynowego (odlewania, tłoczenia itp.). Burmistrz Bronś niedługo odejdzie i kolejny burmistrz przyjmie zatwierdzony piękny rysunek herbu. Po co macie wtedy zmieniać odznakę. W 2012 r. używaliśmy w garnizonie odznaki z pięknym komputerowym orłem jak w linku.
https://olesnica.org/Logo_Garn…
D-ca nie zdążył go wykonać w metalu, bo prędko odszedł. Kolejny nie wyraził zainteresowania.
Niedobrze
Niedobrze 13.01.2021, 12:02
Faktycznie, herb miasta wygląda, jakby był ściśnięty w imadle ...
...
... 13.01.2021, 12:48
taki ściśnięty herb dostali z działu Komunikacji UM, a oni nie wiedzą jak wygląda herb.
Marzenka
Marzenka 14.01.2021, 06:53
Nie wiem, chyba będę się musiała Janka zapytać ....
On się na tych cherbach zna.....
Janku, oni się wszyscy mylą, tylko my mamy monopol na prawdę ....

Pozostałe