Od 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do szkół

  • 11.01.2021, 16:22
  • Źródło: Onet.pl
Od 18 stycznia uczniowie klas 1-3 wracają do szkół
Uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 już za tydzień.

Od poniedziałku po feriach dzieci uczęszczające do klas I-III wrócą do szkół.

Decyzję ogłosili podczas konferencji prasowej w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski i minister edukacji narodowej Przemysław Czarnek.

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń związanych z epidemią o dwa tygodnie. Wyjątkiem jest tylko otwarcie szkół dla klas 1-3 szkół podstawowych.

Ministerialne wytyczne to m.in.:

  • do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji.
  • Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi, dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min.1,5 m, dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m, opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk)
  • Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami
Źródło: Onet.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe