RADNA UWAŻA, ŻE BURMISTRZ OLEŚNICY MINĄŁ SIĘ Z PRAWDĄ...

  • 11.01.2021, 11:54
  • OAI
RADNA UWAŻA, ŻE BURMISTRZ OLEŚNICY MINĄŁ SIĘ Z PRAWDĄ...
Jutro nowe wydanie tygodnika "Panorama Oleśnicka". A w numerze między innymi...

TYLKO W PANORAMIE SPÓR MIASTA Z GMINĄ O REMONT KOPERNIKA
Burmistrz twierdzi, że gmina wysuwa zbyt duże żądania. Radny opozycji w to nie dowierza. Co dalej z remontem ulicy Kopernika?

WIECIE CO ROBI TEN MIŚ?
Kieruje ruchem? A może klasycznie - odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa?

TYLKO W PANORAMIE TAM JUŻ TAK BĘDZIE ZAWSZE?
Znowu żenujący widok bałaganu z tego samego podwórka...

TYLKO W PANORAMIE MIASTO DAJE I ODBIERA
Były zgody, pozytywne opinie i nagle wszystko okazało się nieważne... Rozczarowana pasjonatka rezygnuje.

TYLKO W PANORAMIE CO Z TĄ PRAWORZĄDNOŚCIĄ?
Obywatelskie pytania Andrzeje Pawła Szachnowskiego do przewodniczącego Rady Miasta Oleśnicy. Jak zawsze - bezkompromisowe!

TYLKO W PANORAMIE ZA CO POWINNI PŁACIĆ RODZICE?
Miasto utrzymuje, że tylko za wsad do kotła. Renomowana warszawska kancelaria prawna uważa, że to niezgodne z prawem i jest namawianiem do naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Kto ma rację?

TYLKO W PANORAMIE OLEŚNICZANIE, MY LUBIM PIKNIKI
Podobnie jak Słowianie lubili sielanki. A co zostawiamy po sobie po tych piknikach? O matko! I córko...

TYLKO W PANORAMIE TO LODOWISKO JEST OTWARTE?!
Dlaczego w Trzech Króli na lodowisku Atola kłębił się tłum łyżwiarzy?

10.000 OBEJRZAŁO, 14 SIĘ ZGŁOSIŁO
Prezes Pogoni Oleśnica wyjaśnia, skąd pomysł na nietypowe ogłoszenie.

TYLKO W PANORAMIE CHOINEK ŻAL...
Aż przykro na to patrzeć...

TYLKO W PANORAMIE TO ILE JEST TYCH STOWARZYSZEŃ?!
Burmistrz stwierdził, że w Oleśnicy jest ich 313. Radna opozycji powiedziała: "Sprawdzam". I co wyszło?... O rany...

TYLKO W PANORAMIE WOJEWODA UNIEWAŻNI?
Czy stanowisko RM Oleśnicy w sprawie Strajku Kobiet zostanie unieważnione? Cóż, precedens już jest...

POLEMIKI I DYSKUSJE W SPRAWIE KASY OLEŚNICY A.D. 2021
Jak ocenia budżet na ten rok Oleśnicy burmistrz, a jak opozycja? O co pytali radni? Co chwalili, a co ich niepokoiło? Co skrytykowała Oleśnica Razem? Dlaczego z kolei opozycję zganił radny PiS?

TYLKO W PANORAMIE WYMIEŃMY TĘ OHYDNĄ BLASZKĘ!
Bardzo ciekawa dyskusja dwóch oleśniczan o Pomniku Powstańców Warszawskich.

TYLKO W PANORAMIE CZAS SKOŃCZYĆ Z TĄ DZIECINADĄ!
Wiecie, że w samorządzie nie ma już Bronsia, Jarosiewicz, Bielańskiego, Sarny? No tak, tak... Są bowiem pan Jan, pani Joanna, pan Paweł i pan Robert. Przynajmniej według szefa Rady Miasta. "Czas skończyć z tą dziecinadą!" - apeluje Panorama.

VOUCHERÓW DLA DAWCÓW OSOCZA NIE BĘDZIE?
Dlaczego projektu uchwały przygotowanego przez opozycję przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy nie wprowadził do porządku obrad? Dlaczego skarbnik i radca prawna są mu przeciwne

TYLKO W PANORAMIE SKĄD WYSŁANO E-MAILA?
Czy radny Marek Czarnecki napisał uzasadnienie uchwały w pracy?

TYLKO W PANORAMIE SZCZURY SIĘ LEGNĄ!
Mieszkańcy walczą z brudasami w oryginalny sposób

TYLKO W PANORAMIE PROBLEM Z TELEFONAMI W SZPITALU
Dlaczego do szpitala nie szło się dodzwonić?!

TYLKO W PANORAMIE DWÓR TWORZY CARA
Refleksja byłego sekretarza Oleśnicy na kanwie przemówienia prezydenta-elekta USA

TYLKO W PANORAMIE WIEŻA WCIĄŻ TYLKO Z SZANSĄ
Wszyscy mówią, że to świetny pomysł, ale wciąż brak pieniędzy na jego realizację. Burmistrz Międzyborza w rozmowie z Panoramą mówi, że jest jednak wciąż optymistą. I przedstawia różne warianty realizacji.

TYLKO W PANORAMIE PIJMY SZYBKO, BO DROŻEJĄ
Ktoś wypił 8 "małpek" na autobusowym przystanku...  

TYLKO W PANORAMIE TAJEMNICZY AUTOR SKARGI
Dlaczego radca prawny zadecydował o pominięciu w treści uchwały nazwy "Służby Ratownicze"?! I kto nim jest? Jak to pisze na Twitterze Leszek Balcerowicz: "Nazwisko!"...

PANORAMA SYCOWA
Jakie drogi idą do (prze)budowy?
Gdzie wióry lecą, ​​tam Dubicki rąbie
Kiedy zatankujemy na remontowanej stacji w Nowym Dworze?
Czy remont linii kolejowej nr 181 i dworca PKP są realne?
Magiczny dywan w przedszkolu
Wespół w zespół w Komorowie

TWARDOGÓRA
Jakie będzie nowe przedszkole? Ile ma kosztować?

BIERUTÓW
Flash podsumowuje rok 2020
Chodnik za 800 tysięcy
Mieszkańcy Bernstadt dziękują za pamięć

DOBROSZYCE
Będzie bezpieczniej i łatwiej
Wdziera się technika
Podłoga aż lśni!
Pomoc powiatu dla Caritasu
Zaprzyjaźnij się z rowerzystami

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (119)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Holistycznie
Holistycznie 16.01.2021, 06:01
Typowy radny ORS:
- prawdomówny jak Bronś,
- profesjonalny jak Chrzanowski,
- zorientowany i kompetentny jak Gajda ....
uncle from oz
uncle from oz 15.01.2021, 07:29
Uwielbiam to 'pierdziszewskie bagienko'!
Servis
Servis 14.01.2021, 20:19
Dziader i jego wiekowe flamy do wymiany
!
! 15.01.2021, 14:11
Jestem na tak!
Naga prawda
Naga prawda 14.01.2021, 14:12
Film Latkowskiego powinien być emitowany 7 dni w tygodniu 3 razy dziennie, żeby wszystkim niedowiarkom pokazać jak to było w Gdańsku. Myślę , że podobnie i w całej Polsce. Za czym niektórzy bardzo tęsknią.
Antoni za prawdą goni
Antoni za prawdą goni 15.01.2021, 02:00
naga prawda zmień dilera tak sie podnieciłes wypocinami tego łyka dojnej zgraji zew nie zauważyłes jak ci pampers przecieka nie czujesz ?
.
. 14.01.2021, 14:39
Hmmmm, a czy czasem Bronś nie wizytował w Gdańsku i podpisywał tam 21 postulatów? Chciałbym mieć burmistrza o którym nie pisze się tak dużo w złym kontekście, Oleśnica przecież na takiego zasługuje.
.
. 14.01.2021, 12:32
Pamiętacie, że Bronś musiał likwidować, wycofywać z obiegu niektóre materiały wyborcze w 2018 r. bo tam również kolokwialnie i delikatnie rzecz ujmując mijał się z prawdą? Tak nakazał mu Sąd w trybie wyborczym? Tak karmi nas tym mijaniem się z prawdą od ponad dwóch lat a my na to bezczynnie patrzymy.
?
? 14.01.2021, 12:58
Jest pewna kategoria ludzi, którzy nie cofną się przed niczym aby objąć władzę albo się przy niej utrzymać, użyją wszelkich możliwych metod na które większość uczciwych ludzi nigdy by się nie zgodziła. Jak ich nazwać?
ciekawe
ciekawe 14.01.2021, 13:09
Czy obiecane przez Bronsia w kampanii wyborczej dwie karetki z obsadą które miał zakupić w 2019 i 2020 roku to było mijanie się z prawdą, czy celowa dezinformacja w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku wyborczego? Czy może rzeczywiście Bronś nie wiedział, że jest to obietnica nie do spełnienia?
Można można
Można można 14.01.2021, 11:21
Nie ma zgody na takie postępowanie. W Oleśnicy zdecydowana większość to porządni ludzie. Musimy wspierać takie osoby jak Krzesińska, Kołaciński czy Bielański i pomagać niezależnej prasie. Tramp odszedł dzięki obywatelom- teraz rozliczą jego i jego pomocników.
 I wszystko jasne
I wszystko jasne 14.01.2021, 09:45
Widzieliście wczoraj Latkowskiego?
. Antoni ven Trotyl
. Antoni ven Trotyl 15.01.2021, 02:05
normalny Polak nie ogląda wypocin jenota pisowskiego !
zw-kowalski
zw-kowalski 14.01.2021, 10:37
To norma w Polsce. I to niezależnie od opcji politycznej. Tacy obywatele.
Niestety
Niestety 14.01.2021, 11:23
Panie Kowalski Pan też jest Polskim obywatelem .
Schmid
Schmid 14.01.2021, 12:05
Kto to jest ten Kowalski?
sąsiadka
sąsiadka 14.01.2021, 14:52
To sfrustrowany nieudacznik rodzina go przepędziła i przeklęła jest toksyczny i wadliwy.
zw-kowalski
zw-kowalski 14.01.2021, 11:44
W poniedziałek byłem w Oleśnicy. Spotkałem się ze swoim bratem w wierze. Gdy mu wymieniam w jakim burdelu żyjecie zadał mi pytanie " czy ty 20 byłeś w więzieniu i nie wiesz jaka jest polska rzeczywistość". Wtedy zrozumiałem jak nisko upadliście. Sprawdź Donosiciela. Tam ujawniłem jaki układ funkcjonował w Oleśnicy. Chcieliście wyłudzić 1,6 mln umorzenia z ochrony środowiska. Rybak wtedy grał po stronie Bronsia. jakoś wtedy nie przeszkała mu próba wyłudzenia 1,6 mln. Dziś oderwany od koryta gra rolę męczennika. Gdyby był dobrym urzędnikiem miałby tysiące ofert zatrudnienia a nie wypłakiwał się za pomocą mediów. Ot wasza hipokryzja.
ixi
ixi 15.01.2021, 01:52

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Genowefa
Genowefa 14.01.2021, 18:54
Panie zw-kowalski, jest pan biednym, nieszczęśliwym człowiekiem, ziejącym nienawiścią do wszystkiego i wszystkich. Już pan się wystarczająco napluł na Bronsia? Teraz będzie pan opluwał Rybaka? I kogo jeszcze? Wypłakuje się pan nam tu na wszystkich portalach. To właśnie pan robi z siebie męczennika. A w rzeczywistości zamęcza pan wszystkich dookoła.
Przyzwoitość
Przyzwoitość 14.01.2021, 09:14
Jak osoba notoryczni mijająca się z prawdą usypia swoje sumienie? Może pomaga mu równie wiarygodne otoczenie?
:(
:( 14.01.2021, 09:24
Otoczenie ubóstwiające miłościwie nam panującego Słońce Oleśnicy" i dające przyzwolenie na takie właśnie zachowania ma niestety ogromne znaczenia :(
serafin
serafin 14.01.2021, 06:26
Szkoda że Pinokio to tylko bajka! Bo ludzie na każdym kroku poznawali by kłamcę z Olesnickiego magistratu
zw-kowalski
zw-kowalski 14.01.2021, 00:45
jeszcze trochę i z Rybaka zrobicie męczennika. A to po pierwsze donosiciel. Po drugie cenzor, który bez zgody radnego Pałki kserował pisma do niego i przekazał prokuraturze i policji. Po trzecie biernie się przypatrywał jak miasto chciało wyłudzić 1,6 mln z ochrony środowiska. Po czwarte nic nie zrobił jak Bronś pozbył się wcześniej kilku pracowników stosując podobne metody.
Zenek
Zenek 14.01.2021, 08:31
Legalna aborcja prawem człowieka.
?
? 13.01.2021, 16:49
"CUŚ nam pan wybudował...?" Zgadnijcie, kto to powiedział?
zw-kowalski
zw-kowalski 13.01.2021, 18:02
Z tego co ja pamiętam to był to śp. Henryk
?
? 13.01.2021, 18:04
Nie.
?
? 13.01.2021, 17:03
Jaś czy Mareczek?
Ehhh
Ehhh 13.01.2021, 17:00
Pamiętam. Byłem zażenowany tymi słowami.
!!!
!!! 13.01.2021, 16:41
Burmistrzu Kołacinski miasto Ciebie potrzebuje!
Pytam
Pytam 13.01.2021, 15:23
Kiedyś w szkolach były kuchnie i rodzice niewiele płacili za obiady. Kto zlikwidował kuchnie w szkolach?
odpowiadam
odpowiadam 13.01.2021, 16:58
To był ten znienawidzony PRL w którym dzieci mialy obiady gabinety dentystyczne w szkołach ale takim pazernym styropianowcą to przeszkadzalo zrobili sobie prywatny folwark z Polski, bo tylko koryto sie dla nich liczy nie naród nie dzieci tylko ich pełne kałdony ! za to wszystko odpowiedzialni są poprzednicy i dzisiejsi rządzący dojnej i pazernej zmiany!
Anka
Anka 13.01.2021, 17:05
Kuchnie w oleśnickich szkołach zlikwidował pan Jan Bublowniczy?
zw-kowalski
zw-kowalski 13.01.2021, 18:00
Za milczącą zgodą mieszkańców i dyspozycyjnych radnych.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 13.01.2021, 16:56
Kto zlikwidował trzy przedszkola ????
A, zapomniałem.... To ja .....
Ehhh
Ehhh 13.01.2021, 17:02
3 przedszkola i SP9 dodam.
BezRadna G.
BezRadna G. 15.01.2021, 14:38
Nie wiedzialam ....
niestety
niestety 13.01.2021, 11:49
Tak panie Andrzeju. Mamy do czynienia z drwieniem ze struktur samorządowych przez układ rządzący Oleśnicą. Pytanie" Co z tą praworządnością ?" pozostaje bez odpowiedzi.
?
? 13.01.2021, 10:15
Drodzy rodzice, czytając artykuł dotyczący opłat za wyżywienie dzieci dochodzę do wniosku, że powinniśmy płacić tylko za wsad do kotła w SP 6 ? W tej szkole jest przecież kuchnia i stołówka!
Skoro miasto uważa, że prywaciarz powinien płacić za część posiłków, to dzieci ze szkoły w której jest kuchnia (w której są one przygotowywane) i stołówka , to tym bardziej to miasto powinno opłacać w części posiłki dla dzieci w szkole?
Zgodnie z ustawą
Zgodnie z ustawą 13.01.2021, 15:20
Chcę aby kuchnia w SP6 przygotowywała obiady w cenie wsadu do kotła. Zgodnie z ustawą!!!!
Przecz z Kim Sam Janem
Przecz z Kim Sam Janem 15.01.2021, 06:52
.... albo w pewnym fotelu w ratuszu usiądzie komisarz.
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 13.01.2021, 11:48
I co jeszcze za darmo powinny otrzymywać dzieci czyli rodzice ? kto ma za to płacić ? Emeryci i renciści ? Bo miasto czy też Bronś i marszałek Burmistrza nic swojego nie mają. mają tylko waszą wspólną kasę.
Tylko pytam
Tylko pytam 13.01.2021, 19:11
Wolisz skate park czy obiady dla dzieci?
zw-kowalski
zw-kowalski 14.01.2021, 00:39
Dla mnie ważniejsze zdrowie dzieci. Skate park będzie służył garstce ludzi. Ale to wasza co wy wolicie.
!!!
!!! 13.01.2021, 12:26
Zgodnie z ustawą. Rodzice powinni płacić tylko za wsad do kotła, jeśli szkoła ma stołówkę i kuchnię.
Beata z Albatrosu
Beata z Albatrosu 13.01.2021, 17:03
do !!! co byś jeszcze chciał obiady i 500+ a ja bede na to robił masz dzieci to zadbaj o nie a nie licz na drapane, czasy komuny sie skończyly !
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 13.01.2021, 16:00
I tak powinno być jeśli dzieci mają zdrowo się odżywiać. Tylko, że rządzący miastem mają to gdzie Jaś ma panią nauczycielkę. Z tego co pamiętam to wszystkie szkoły miały swoje stołówki. W tym moja szkoła podstawowa. Od czasu gdy burmistrzem został sami wiecie kto miastu nic się nie opłaca. Wasz burmistrz nie ma wizji. On potrafi wydawać miliony na skate parki, parki technologicznie i inne drogie zabawki.
Stanisław Mikołajczyk
Stanisław Mikołajczyk 13.01.2021, 16:58
No i na łącznik !!!!
Ehhh
Ehhh 13.01.2021, 16:38
Były Oleśniczaninie- trafiłeś w samo sedno!!!! Miliony na skate parki dla nielicznych!!!
Tu naprawdę robi się nieciekawie.
Kołaciński przez krótki czas prowadził mądrą politykę. Uratował zabytek i stworzył wspaniałe miejsce dla potrzebujących- dla seniorów i dzieci. Wprowadził bezpłatną komunikację w mieście. Mnóstwa stowarzyszeń odżyło i mogło realizować swoje plany dla dobra miasta...
Niestety poległ wobec obiecanek i hejtu czyli kłamstw rozsiewanych przez ludzi pewnego pokroju.
o tak
o tak 13.01.2021, 16:45
Łgarzy w Oleśnicy mamy dużo, dla każdego znajdzie się miejsce w sitwie.
a niech sobie jest
a niech sobie jest 13.01.2021, 16:44
Pani Lipska jest innego zdania.
Oleśnica w pigułce
Oleśnica w pigułce 12.01.2021, 20:25
Co z tą samarządnością- świetny tekst pana A. Szachnowskiego.
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 13.01.2021, 09:05
To może go zacytować.
Szok
Szok 12.01.2021, 19:01
Co z tą prawodządnością
??!! Oleśnica topi PiS?
Precz z semforami
Precz z semforami 13.01.2021, 13:59
ORS i PIS topią się nawzajem....
Dudek
Dudek 12.01.2021, 16:44
Fota z serii: Panu może Panu kierownikowi skoczyć.
Utytym skrytożercom mówimy stanowcze nie
Utytym skrytożercom mówimy stanowcze nie 14.01.2021, 07:31
Faktycznie mentalność kierownika z ZRB dalej w nim pozostała ....
.
. 12.01.2021, 16:18
Panie burmistrzu Kołaciński, proszę na najbliższej sesji RM zadać Bronsiowi pytanie, o koszty utrzymania CUS, teraz z perspektywy dwóch lat można te koszty obiektywnie wyliczyć, mam na myśli ogrzewanie i energię elektryczną. Będzie można te dane zweryfikować z informacjami jakie Bronś podawał na jednej z pierwszych sesji RM tej kadencji, a jeden z radnych w tym kontekście skomentował to słowami" Cóś nam pan wybudował...."? Bardzo prosimy o kolejne "sprawdzam"
to się staje już komiczne
to się staje już komiczne 13.01.2021, 13:07
Nagrania z sesji są i wyraźnie słychać o jakich kwotach jest mowa. Bronś i tym razem się nie wywinie. Wiadomo też kto użył określenia " CUŚ nam pan wybudował?
Brawo burmistrz Kołaciński
Brawo burmistrz Kołaciński 12.01.2021, 20:22
W gazecie w artykule Za ci powinni płacić rodzice? czytamy, że za czysz, energię, wodę, ogrzewanie płaci miastu przedszkole ponad 180 000 rocznie. Tą kwotę defacto miasto odzyskuje.
Erasmus
Erasmus 12.01.2021, 15:21
W Twardogórze to jedna wszechwiedząca pani miała miętkie lądowanie.
Holistycznie
Holistycznie 13.01.2021, 07:52
W Długołęce też była kiedyś taka pani ....
Botanik
Botanik 13.01.2021, 12:34
paproć zwyczajna zwana również polypodium vulgare
Paprotka
Paprotka 13.01.2021, 11:18
Znana pani. Ksywka na literę P.......
w oka mgnieniu
w oka mgnieniu 12.01.2021, 16:11
Szybko się na niej poznali.
Szkoda
Szkoda 12.01.2021, 20:22
Mogli zostawić sobie

Pozostałe