Drzewa (na obwodnicy) kontra drzewo (na Spacerowej) w Oleśnicy

  • 10.01.2021, 13:39
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Drzewa (na obwodnicy) kontra drzewo (na Spacerowej) w Oleśnicy
Radny Marek Kamaszyło zaatakował opozycję, zarzucając jednemu z jej liderów, że to on projektował wschodnią obwodnicę, a na jej budowie trwa wielka wycinka drzew.

Walka o uznanie tzw. Dębu Jegrów za pomnik przyrody zakończyła się zwycięstwem Wiesława Mazurkiewicza, Macieja Matusiaka, sygnatariuszy petycji, wolontariuszy, radnych opozycji w Radzie Miasta, Młodzieżowej Rady Miasta. Drzewo na Spacerowej zostało uznane za pomnik przyrody. 

Nawiązując do faktu, że to obrona tylko jednego drzewa, Marek Kamaszyło z ORS (d. klub Bronsia), na sesji Rady Miasta Oleśnicy, zapytał się samorządowej opozycji, czy wie, ile podczas budowy wschodniej obwodnica "ścięto drzew w otulinie miasta?".

- Na Komisję Budżetu dostarczę dane. Skrzyżowanie z Warszawską - zobaczcie, jak wygląda ten teren. Do Oleśnicy Razem się zwracam. 400 - 500 drzew wycięto! Gdzie pan był, panie Bielański, projektując tę obwodnicę?!

- zaatakował radnego.

- Po raz kolejny emocjonalnie podchodzi pan do inwestycji. Inwestorem jest Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. Będę pana pytał, kiedy Jana Bronś będzie na obwodnicy przecinał wstęgę, gdzie pan był?! Obwodnica wschodnia jest bardzo potrzebna. O przebiegu drogi ani Paweł Bielański, ani Oleśnica Razem nie decydowali. Były konsultacje inwestora w tej sprawie. Niewiele pan wie o inwestycji. A porównanie nie ma sensu. Równie dobrze można zapytać, ile drzew wycięto przy budowie istniejącej obwodnicy Oleśnicy? A ile ich wycięto na drodze do Warszawy? My mówimy o betonozie w centrum miasta

- podkreślił w polemice Paweł Bielański.

Panorama Oleśnicka o wycinkę zapytała w Nadleśnictwie.

- Wycinka drzew trwa zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego nr 16/20 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej. Prowadzone są tam prace zgodnie z wytycznymi. Wycinane są drzewa na pasie, w którym ma powstać obwodnica. Prace wykonywane są pod nadzorem Służby Leśnej, ponieważ to był grunt należący do Nadleśnictwa

- wyjaśnia Panoramie Weronika Tyczka, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Oleśnica Śląska.

Na łamach Oleśnickiej opublikowano list mieszkańca Spalic, który bardzo krytycznie ocenił wycinkę pod obwodnicę. Określił ją wręcz mianem "morderstwa'.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (46)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kto ich wybrał?
kto ich wybrał? 13.01.2021, 15:20
Oleśniccy radni swoim tokiem myślenia narażają na śmieszność oleśnickie instytucje samorządowe. To jest naprawdę przykre i żenujące.
oleśniczanin
oleśniczanin 12.01.2021, 18:53
człowieku nie pajacuj- w Polsce wycina się rocznie setki milionów drzew ale sadzi sie jeszcze więcej nie ma tak, że i drzewa i obwodnica .Ale powietrze wolne od spalin i hałasu chciało by się mieć co? A drzewa i tak posadzą więc nie pajacuj
Igor
Igor 12.01.2021, 16:40
Kamaszyło , rozumiem, że nie będziesz jeździł obwodnicą, trzymam za słowo
Kamaszyl
Kamaszyl 17.01.2021, 09:53
Chcesz mieć sprawe w Sądzie? To sie odczep od mojego nazwiska... i Ty nie jeżdzij Obwodnicą!
Pamiętaj że jeden Kamaszyło w Oleśnicy nie mieszka... i Radny moze ci popusci ale ja nie Sprawe masz w sądzie
.
. 12.01.2021, 16:01
Widzicie? To jest tok myślenia radnych z klubu Jana Bronsia. Nic dodać nic ująć, choćbyś się zes...ł nie wytłumaczysz.
Freud
Freud 13.01.2021, 13:25
Każdy, kto współpracuje z najjaśniejszym słońcem Oleśnicy musi mieć przegrzane słoje mózgowe. Inaczej się nie da - to fizyka.
Wyborcy
Wyborcy 11.01.2021, 23:35
Zielone Ogrody przepraszają za radnego Kamaszyłę.
Oleśnica
Oleśnica 13.01.2021, 12:57
Oleśnica przeprasza za kamaszyłę!!!
Dampflok Franz
Dampflok Franz 12.01.2021, 06:44
A jak tam idą prace remontowe pewnej lokomtywy ?????
brakarz
brakarz 12.01.2021, 19:12
A co nato Franc Bocian
zw-kowalski
zw-kowalski 12.01.2021, 07:23
Jak w wierszu "stoi na stacji lokomotywa..."
Jan Brzechwa vel Lesman
Jan Brzechwa vel Lesman 12.01.2021, 19:10
Już nie ma stacji i lokomotywy bo jakis farbowany szwed zajumał do Ovik
Zielone Ogrody
Zielone Ogrody 11.01.2021, 20:44
Kamaszyło... i wszystko jasne...
Kamaszyl
Kamaszyl 12.01.2021, 14:22
Nie jestes Anonimowy
Eureka
Eureka 11.01.2021, 10:52
Powinni wyciąć cały Las Spalicki i zrobić tam wielki Skatepark.
prezes ohucki
prezes ohucki 11.01.2021, 10:28
No niby można estakadę ponad drzewami...ale po co?
zw-kowalski
zw-kowalski 11.01.2021, 08:22
Kamaszyło. Jak pan bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. Gospodarka leśna ma to do siebie, że systematycznie jedne drzewa się nasadza a inne w optimum wycina. te drzewa, dziś wycinane, produkowane są na wycinkę a nie na puszczę czy las dziewiczy. Natomiast takiego dębu czy platanów w środku miasta nie da się ot tak odtworzyć. PS. Jacyś idioci posadzili dęby w parku na Klonowej. Debile nie przewidzieli wielkości tych drzew za 30 czy 50 lat. Czy te dęby będą mogły rosnąć za 50 lat obok siebie. Jakie decyzje ma podjąć rada miasta za np 50 lat ? Który dąb wyciąć za 50 lat aby inny mógł swobodnie rosnąć ?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 11.01.2021, 07:50
JA tu jestem burmiszczem tego miasta i to JA decyduję co będzie wycięte....
Wyborca
Wyborca 10.01.2021, 23:56
Uwazam ze Zamiast zajmowac sie Drzewami to Wezcie wy sie za Prace na Rzecz Olesnicy!!
Czas nagli
Czas nagli 10.01.2021, 23:10
Po co Bronś z Żyłą ściągnęli WORDA do Oleśnicy? Miasto teraz korkuje się jak nigdy ta obwodnica staje się niezbędna.
Hehehhe
Hehehhe 10.01.2021, 23:42
Sugerujesz naszemu ekologicznemu radnemu nieekologiczne zachiwania?
Kwit
Kwit 10.01.2021, 22:35
Olesnica Razem jak zwykle niewinna mogliscie wytyczyc obwodnice inaczej a terAaz zajmujecie sie drzewem na Brzozowej jak buraki we mgle Wez sie panie bielanski za robote
mms
mms 11.01.2021, 20:07
nie pitol głupot- projekt wykonało profesjonalne biuro a nie Oleśnica Razem, rozum może odjąć komuś , kto go posiada-także tak :-)
?
? 10.01.2021, 22:25
Panie Kamaszyło, ile drzew wycięto szykując teren pod t.zw. Park Południowy? Niech pan również te dane przygotuje na następną sesję.
Stuwała
Stuwała 12.01.2021, 06:46
....i POd inne - słomiane inwestycje BurMisia ????
Zupa z kotła
Zupa z kotła 10.01.2021, 23:44
Panie Kamaszylo w pana okregu wyborczym jakis deweloper przy ul poniatowskiego wycial stare piekne drzewa pod budowe segmentow wcisnietych miedzy garaze. Gdzie pan wtedy byl?
Monidło
Monidło 11.01.2021, 11:05
To paździerz fotoplastikon wykarczował.
Henio Kuso
Henio Kuso 10.01.2021, 23:55
A ty Gdzie byles? Umiesz w necie pisac bzdury a swoim miejscem zamieszkania sie nie interesujesz Dzialke pod Budowe na Poniatowskiego To Okreg Pana Zyly i co Cfaniaku? Myslisz ze jak jestes za Bielanskim i Kolacinskim to bedziesz pisal stek bzdur... Jak Kolacinski byl Burmistrzem to inaczej spiewales... Oj nie ladnie nie ladnie
Łysa glaca
Łysa glaca 11.01.2021, 14:55
Żyła tam mieszka, ale startował z okręgu z rataj..... No i jak się ma wycinanie drzew do ekologii?
Koka
Koka 12.01.2021, 14:23
Mieszka obok i nie wie co sie dzieje...
BezRadna G.
BezRadna G. 12.01.2021, 06:47
Nie wiedziałam ....
.
. 10.01.2021, 22:19
Ten Kamaszyło zachowuje się jak dziecko, wygląda jakby nic nie rozumiał, z resztą inni radmi z jego klubu zachowują się podobnie.
"..." biedne gminy
"..." biedne gminy 10.01.2021, 21:20
18. BIERUTÓW
4388,05 zł - dochód budżetu gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca
ala
ala 10.01.2021, 20:31
Jak zwykle totalna POtologia z klubu B się ośmiesza !
***** ORS
***** ORS 12.01.2021, 06:48
Bronsiewicze ....
Ale kogo to obchodzi
Ale kogo to obchodzi 10.01.2021, 19:47
Oczywiście, że drogowcy przesadzili z wycinką. Tu nie trzeba być Einsteinem , żeby ocenić przegięcie.
*
* 10.01.2021, 18:39
Jak o mnie idzie to wszystkie drzewa przy drogach powinno się wyciąć. A Kamaszyło kolejny raz się kompromituje. Rzadki okaz gładkiej kory mózgowej.
max
max 10.01.2021, 18:11
"Walka o uznanie tzw. Dębu Jegrów za pomnik przyrody zakończyła się zwycięstwem Wiesława Mazurkiewicza, Macieja Matusiaka, sygnatariuszy petycji, wolontariuszy, radnych opozycji w Radzie Miasta, Młodzieżowej Rady Miasta." _________ Już prawie dobrze, panowie redaktorzy są coraz lepiej zorientowani. O Joannie Głodek redakcja zapomniała, tegorocznej inicjatorce i głównej autorce wniosku i projektu uchwały. Joanna Głodek to specjalistka ds. ochrony przyrody w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, oleśniczanka od urodzenia. _________Rozmowa z panią Joanną: https://www.facebook.com/ProEk…
Hanka
Hanka 10.01.2021, 23:45
I to jest wlasnie przemoc wobec kobiet, sa notorycznie pomijane.
.
. 11.01.2021, 09:56
Od lat lokalni redaktorzy z lekceważeniem podchodzą do aktywności kobiet. Krzysztof Dziedzic potrafił jedną wypowiedź radnej podzielić i przydzielić kilku radnym i w takiej postaci opublikować. Dyskryminacja płci w całej okazałości.Wstyd!
.
. 10.01.2021, 18:36
Lipska w malignie. Bo nie wymienili jej z nazwiska. Żałosne.
max
max 11.01.2021, 09:52
Nie wymienili nazwiska, ale wiesz, kto stoi za porozumieniem w sprawie Dębu Jegrów. Widocznie są nazwiska, których przypominać nie trzeba. Są jednak też takie, o jakich wszyscy powinni usłyszeć: Joanna Głodek - warto zapamiętać.

Pozostałe