Samowolka (?) w alei platanów w Oleśnicy

  • 09.01.2021, 14:54
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Samowolka (?) w alei platanów w Oleśnicy
Kto dokonał cięć technicznych platanów na Brzozowej? Burmistrz twierdzi, że to samowolka...

Aby dokonać cięć technicznych/pielęgnacyjnych na drzewach, które są pomnikami przyrody, potrzebna jest zgoda Rady Miasta.

- W ubiegłej kadencji, aby dokonać zabiegów pielęgnacyjnych, Rada Miasta musiała podjąć stosowną uchwałę. A co się teraz okazuje? Na przykład w alei platanów przy Brzozowej, gdzie 6 drzew jest objętych ochroną pomnikowa, ktoś dokonał cięć technicznych bez zgody Rady, co jest niezgodne z prawem -

ujawnił na sesji Rady Miasta Paweł Bielański z Oleśnicy Razem. I pokazał radnym zdjęcia dokonanych prac.

- Czego dowodziły te zdjęcia radnego Bielańskiego z Brzozowej?

- zapytał burmistrza Damian Siedlecki z klubu Koalicji Obywatelskiej.

 

- Że ktoś dokonał samowoli

- odpowiedział Jan Bronś, który jako burmistrz pełni nadzór nad pomnikami przyrody.

Jest rzeczą oczywistą, że dokonująca cięć firma nie wykonała ich samowolnie, tylko na czyjeś zlecenie. Miasta? Powiatu? Radni powinni tę sprawę wyjaśnić do końca.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (70)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Burmistrzu Kołacinski Oleśnica Giebie potrzebuje
Burmistrzu Kołacinski Oleśnica Giebie potrzebuje 12.01.2021, 20:59
Kołaciński najlepszym burmistrzem jakiego miała Oleśnica.
.
. 13.01.2021, 16:52
Z perspektywy kolejnych dwóch lat rządów Bronsia fakt.
***** ***
***** *** 13.01.2021, 10:33
Normalna Oleśnica pokazala mu gdzie jego miejsce a odgrzewane kotlety jedz sam tylko sie nie udlaw !
normalny
normalny 13.01.2021, 11:42
Normalna Oleśnica teraz widzi jaki popełniła błąd, wierząc szczujni na mojaolesnica.pl. Wszystkie wpisy bronsiomaniaków wskazują na niski poziom inteligencji - zamiast faktów - inwektywy.
dobre
dobre 12.01.2021, 22:31
Tak jak malutki 'kartofelek' prezydentem tysiąclecia!
.
. 11.01.2021, 17:55
Szkoda czasu na dyskusję z tą panią. Radna Lipska i radny Siedlecki to największe rozczarowania poprzedniej kadencji, mocno zawiódł się na nich pan burmistrz Michał Kołaciński, zawiedli się też wyborcy. Pan Siedlecki prawdopodobnie zaczyna rozumieć swój błąd.
.
. 12.01.2021, 16:35
Rozczarowaniem to okazał się Michał Kołaciński, nie tylko dla mieszkańców, ale też dla władz PiS. Faktom nie można zaprzeczyć. A stawianie w jednym szeregu tych dwojga byłych radnych świadczy o braku jakiejkolwiek wiedzy o ich działalności.
Prawda?
Prawda? 13.01.2021, 11:10
Taaa, ponieważ są jeszcze ludzie myślący tak jak ty w Oleśnicy, dlatego coraz więcej mieszkańców tego miasta zadaje sobie pytanie" Co z tą praworządnością w Oleśnicy..."? No ale jestem przekonany, że ty zupełnie nie wiesz o co chodzi?
.
. 13.01.2021, 17:28
Trzeba zwekslować temat? Zrobione!
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 13.01.2021, 11:45
Praworządność w Oleśnicy to fikcja literacka. W sądzie orzekają asesorzy zamiast sędziów. Policja i prokuratura gubią protokół przesłuchania. Prokurator nie powiadamia zawiadamiającego o sposobie rozpoznania zawiadomienia. Sąd toleruje niezgodne z prawem zajęcia komornika Słomki. Prokuratoria generalna poświadcza nieprawdę przed komornikiem i sądem o miejscu zamieszkania strony. Państwo polskie to największy oszust i dyktator.
Temida
Temida 13.01.2021, 18:04
Tak to działa. Kiedyś napisano w Donosicielu, że sąd rejonowy to sąd rodzinny. Tata prezes. Syn sędzia. Synowa sędzia.
...
... 12.01.2021, 09:54
Kołaciński tak jak Bronś potrzebuje tylko klakierów. Oleśniczanie nie potrzebują takich radnych.
Posprzątamy Oleśnicę
Posprzątamy Oleśnicę 11.01.2021, 16:20
Tak brudno dawno w Oleśnicy nie było. Miejsca przy śmietnikach to małe wysypiska. Ten problem przerasta obecną ekipę amatorów.
Segment
Segment 12.01.2021, 23:29
Nasi radni lubią ekologię!!!!
 Klęczon
Klęczon 12.01.2021, 19:05
Swierza miotła zawsz dobrze zamiata ! Tak tez bylo za poprzednej kadęcji M. Kołacińskiego
Pisuardesa
Pisuardesa 11.01.2021, 12:08
Zajszczane nie tylko arkady. Mogę wskazać kilka innych miejskich rynsztoków.
Bronek Rychter
Bronek Rychter 11.01.2021, 01:02
Opozycja w Olesnicy zeszła na psy ! miast zając sie zejszczanymi arkadami na 3 Maja to wy zajmujecie sie pierdołami Drzewa panie Bielański bez waszej troski sobie poradzą za uczciwa robote sie wezcie !
ehh
ehh 11.01.2021, 10:07
Coś ci się miszczu pomerdało, to nie opozycja zeszła na psy posłuchaj sobie obrad RM, po wypowiedziach radnych od razu zorientujesz się kto nic nie rozumie i nie wyciąga żadnych wniosków zasłaniając sie tym, że caly czas się uczy. A już relacje radnych opozycyjnych i ich drwiny z obrad komisji obnażające totalną ignorancję niektórych przedstaeicieli Ratusza są już przysłowiowe.
?
? 11.01.2021, 08:59
Arkadami powinni zająć się radni z grupy większościowej. Dlaczego oni nie muszą nic robić, a Broneku Rychter chcesz dołożyć pracy opozycji?
Henryka
Henryka 11.01.2021, 14:57
To jest chyba okręg pana mandata, Malczewskiego???
wspierajmy opozycję
wspierajmy opozycję 10.01.2021, 23:57
Gdyby jeszcze mojaolesnica.pl przestała się łasić na jakieś spady ze stołu Bronsia i zaczęłaby dostrzegać głupotę płynąca z Ratusza, to jego upadek byłby bliski. Intelektualnie zaplecze Bronsia jest bardzo słabe i oparte na bezwzględnym i bezmyślnym posłuszeństwu wodzowi. Nic nie wymyślą i pogrążają się coraz głębiej.
Sasiad
Sasiad 11.01.2021, 11:19
Pjoter reporter zakoxhany to nie ma czasu na twkie durdumle!
zw-kowalski
zw-kowalski 11.01.2021, 08:13
Gdyby babcia wąsy miała ? Weź się ogarnij i sam coś dobrego zrób. Ty jak Krzysztof dlaczego herrn Kazimierz czy inni nie robią referendum ? Zrób coś sam.
Janek z podchorazych
Janek z podchorazych 11.01.2021, 14:58
Referendum za banem na IP dla zw kowalskiego
Bunzaluer Keramik
Bunzaluer Keramik 11.01.2021, 16:39
Janku - to nie jest milicyjny POrtal .....
.
. 10.01.2021, 22:07
Opozycja w Oleśnicy nigdy nie była tak dobra, świetna merytorycznie aktywna z tak wieloma dobrymi pomysłami jak obecnie. Praktycznie co chwilę obnażają niekompetencję obecnie rządzących, no ale to już jest ich problem
.
. 11.01.2021, 10:26
Warto pamiętać, że w opozycji do ugrupowania Jana Bronsia stoi nie tylko Oleśnica Razem.
666
666 11.01.2021, 11:19
Damian och wszystkich zaora
max
max 11.01.2021, 10:20
Własną niekompetencję Oleśnica Razem obnażyła, gdy trzymała ster władzy, to co teraz mają obnażać? Żadnych konkretnych pomysłów na zmiany w mieście, kontynuacja dotychczasowej polityki Jana Bronsia oraz cele partyjne PiS wdrażane za pieniądze samorządu. Jeśli zostały wprowadzone zmiany, to dzięki innym. Odsunięcie JB pozwoliło na rozwój inicjatyw obywatelskich! Pojawiły się festyny miejskie, liczne imprezy biegowe, OBO, gala wolontariatu, troska o oleśnicką kulturę: publikacje książkowe, wystawy lokalnych artystów, konferencja naukowa poświęcona historii Śląska, giełda staroci została poszerzona o lokalnych rękodzielników i artystów pn. Trzecia Niedziela. Jeśli ktoś lub coś zostało pomięte, przepraszam. _____Nie były to jednak inicjatywy ludzi skupionych w OR!
max
max 12.01.2021, 10:04
Oprócz twardego elektoratu OR jest znaczna ilość osób nie śledzących na bieżąco działalności samorządowej. Tym trzeba przypominać, że podczas poprzedniej kadencji zaszły zmiany, a ich przyczyną było odsunięcie Jana Bronsia od władzy i brak pomysłu na cokolwiek ze strony OR. W tej sytuacji każda nowa inicjatywa miała szansę na zaistnienie i to stanowiło wartość tamtej kadencji. PiS nigdy nie miał większości a KO (wcześniej PO) wykazuje się zmysłem przedsiębiorczości w działaniu na własną korzyść i niewiele więcej. Jeśli opozycję utworzą inne ugrupowania, jest szansa na rozkwit społecznej aktywności.
?
? 12.01.2021, 13:09
max, ile miałaś głosów w ostatnich wyborach samorządowych?
Hehe
Hehe 11.01.2021, 23:20
Małgosia tu kompleksy leczy. Ale żenada
To pewne
To pewne 11.01.2021, 11:38
Zmiany w poprzedniej kadencji i cale dobro, a było tego naprawdę bardzo dużo dokonaly się tylko i wylacznie dzięki wtedy najlepszej radnej pani Lipskiej. RdO i sam burmistrz Kołaciński nie mieli nic do gadania, przyglądali się bezczynnie całej sprawie. Wszyscy to widzieli.
max
max 11.01.2021, 16:26
Komu potrzebny ten sarkazm? Tym niemającym zbyt wiele do zaoferowania? Lista oleśniczan z inicjatywą, aktywnych jest długa. OR jest im niepotrzebne, wystarczy swoboda działania. Brawa dla nich!
antybronś
antybronś 11.01.2021, 17:25
Czyli opozycja nie jest potrzebna, tylko wystarczy Bronś. Tak byś chciała? Niedoczekanie!!!
max
max 11.01.2021, 10:24
Errata: Jeśli ktoś lub coś zostało pominięte, przepraszam.
Feminista
Feminista 10.01.2021, 23:50
Niestety to pisowcy, oddani ideom prawicy. A to niedobrze.
BRAWO
BRAWO 10.01.2021, 22:23
Bo Oleśnica Razem jest najlepsza. Mam nadzieję że inni radni z opozycji będą się wspierać . Wspólne mogą jeszcze mocno zaskoczyć rządzących.
70C
70C 10.01.2021, 23:49
Olesnica jest kobieta!!!!
?
? 10.01.2021, 18:38
W Oleśnicy coraz większe zaniedbania widać. Co się dzieje?
Rathaus
Rathaus 11.01.2021, 12:19
utyty spocony sołtysuje....
Dzentelmeni
Dzentelmeni 10.01.2021, 23:51
Balanga Łakatanka
Iza
Iza 10.01.2021, 15:07
A ja myślę, że nieważne czy platany czy inne drzewa. Jak widzę jak nieumiejętnie podcinają drzewa to serce boli. I wycinają. A te strzępy co sadzą, nikt o te młode drzewka nie dba i takie udawane dbanie. Bo ptaki przeszkadzają, bo liści dużo, lipy przeszkadzają to w pień wycinają.
Udawany, fałszywy pokaz zainteresowania.
Przecież ci panowie co podcinają drzewa to nawet nie mają pojęcia o przycinaniu. Okaleczają je. A potem wycinka.
Wloski
Wloski 10.01.2021, 23:50
Podobno mamy w miescie EKOLOGOW
Ekolodzy
Ekolodzy 11.01.2021, 10:51
Zapraszamy do współpracy.
Ehhh
Ehhh 10.01.2021, 10:55
Ktoś nad czymś jeszcze panuje w tym mieście?
Sylwester
Sylwester 09.01.2021, 22:36
Legalna aborcja prawem czlowieka
mms
mms 12.01.2021, 21:28
to się wyskrob
Lolo
Lolo 12.01.2021, 23:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 09.01.2021, 21:48
Czy można poprosić (piszę w imieniu drzew) o cięcie pielęgnacyjne lip rosnących przy ul Wały Jagiellońskie .
DNO
DNO 09.01.2021, 20:02
Oleśnica to takie miasto gdzie nie ma urbanisty, nie ma dendrologa i kilku innych fachowców za to mamy persony na umoszczonych ciepłych posadkach co to na wszystkim się znają.
Koryto
Koryto 09.01.2021, 18:43
Jak zwykle amatorzy z ratusza.
Beata z podchorążych
Beata z podchorążych 09.01.2021, 18:02
Coś mi sie panie Burmistrzu wydaje ze to robota miejscowego prowokatora żeby tylko walić w Pana jak w beben ! musi Pan znależć na niego szybko recepte.
Oleśnicki Radny Semafor
Oleśnicki Radny Semafor 11.01.2021, 06:59
Z Podchorążych, czy z Kopernika 16 ???
o nie
o nie 09.01.2021, 17:56
Czas , aby Oleśnicą zajęli się profesjonaliści bez uprzedzeń i negatywnych emocji. Na pewno nie powinien tego robić Bronś.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.01.2021, 17:23
W Polsce nie takie rzeczy się zdarzają. Agencja Rolna nie wie kto na jej terenie dokonuje nasiań po kilkaset hektarów oraz kto zbiera plony. To jest dopiero majstersztyk.
ułomny z Ovik
ułomny z Ovik 09.01.2021, 20:46
Olesnica ma mądrych gospodarzy tylko cuchnące odpady wemigrowały !
zw-kowalski
zw-kowalski 10.01.2021, 13:45
czyli 15 % społeczeństwa w tym herrn Kazimierz przez ponad 20 lat jako podatnik Niemiec.
promotor
promotor 09.01.2021, 16:52
Stowarzyszenie dla Oleśnicy proponowało, aby tych ok. 30 drzew, mających "warunki" na pomnikowe - nazwać imionami książąt i księżnych oleśnickich. To naturalnie nie wzbudziło zainteresowania burmistrza Bronsia, gdyż żaden z książąt nie zasługuje na pamięć. Jedyny kto zasługuje to oczywiście Bronś. I tak się kończy każda, chociażby najmniejsza, próba promocji Oleśnicy poprzez jej książęcość.
Lord Farquad
Lord Farquad 11.01.2021, 13:50
Książę na Oleśnicy może być tylko jeden - Jan I Utyty ....
...
... 09.01.2021, 17:34
...burmistrz - ktokolwiek by nim był - nie będzie popierał projektu swoich oponentów....
.
. 11.01.2021, 10:53
Michał Kołaciński właśnie tak postępował, nie zważając na to, że działa na szkodę miasta i mieszkańców.
...
... 09.01.2021, 17:32
Stowarzyszeniu Dla Oleśnicy nie o pomniki przyrody chodziło. Warto o tym pamiętać, zanim wspomni się ich projekt z 2012 r.
...
... 09.01.2021, 17:21
Warto nadmienić, że pod tym projektem podpisały się osoby stale krytycznie oceniające ówczesnego burmistrza Jana Bronsia (nie wnikajmy, czy słusznie, czy nie): Damian Siedlecki, Michał Skrzypek, Andrzej Sowa, Marek Nienałtowski. Projekt powstał przy współpracy z prof. Dariuszem Tarnawskim, który nie angażuje się w lokalny samorząd.
...
... 09.01.2021, 17:29
W 2017 r. Damian Siedlecki już jako radny przedłożył projekt uchwały w sprawie uznania trzydziestu kilku drzew za pomniki przyrody, ale gdy już odszedł z rządzącego klubu Oleśnica Razem. Oczywiście projekt trafił do kosza - pod rządami burmistrza Michała Kołacińskiego. Oczywiste jest, że burmistrz - ktokolwiek by nim był - nie będzie popierał projektu swoich oponentów. Czy radny Damian Siedlecki o tym nie wiedział? Czy może liczył na to samo, co w 2012 r. - na postanowienie burmistrza w roli przeciwnika pomników przyrody a siebie w roli pokrzywdzonego? Dlaczego nie zgłosił swego projektu, gdy był członkiem klubu sprawującego władzę w Oleśnica Razem ( 2014-2016) czy w klubie radnych Jana Bronsia (2018 - 2020)? Dlaczego nie poparł projektu objęcia ochroną pomnikową Dębu Jegrów w 2015, gdy mógł to zrobić? ______ Bo nie pomniki przyrody mu chodzi. Warto o tym pamiętać, zanim wspomni się projekt stowarzyszenia Dla Oleśnicy z 2012 r.
max
max 09.01.2021, 17:35
Czas, aby ochroną przyrody zajęły się osoby spoza grona radnych.
.
. 09.01.2021, 18:15
Dobrze, że radni ujawniają takie bezprawne działania. To tylko potwierdza jaki chaos panuje
!
! 09.01.2021, 16:34
Śmieszne z tą samowolą, przecież to oczywiste że było zlecenie
M
M 09.01.2021, 15:49
Bronś "ekolog" w pełnej krasie 🤦‍♂️
Rowerek
Rowerek 09.01.2021, 22:38
Ekologiem jest radny Żyła.

Pozostałe