Mistrz Europy drwali z Sycowa

  • 07.01.2021, 09:03
  • OAI
Mistrz Europy drwali z Sycowa Stihl
Michał Dubicki z Sycowa (powiat oleśnicki) został mistrzem Europy w cięciu i rąbaniu drewna. Oto reportaż programu Dzień Dobry TVN o świeżo upieczonym mistrzu.

"Nasz reporter Robert Stockinger wybrał się do Sycowa, w województwie dolnośląskim, żeby odwiedzić wyjątkowego człowieka. Michał Dubicki, bo o nim mowa, został Mistrzem Europy Drwali. Jak brzmi cały tytuł?

 - To jest wirtualny mistrz Europy w cięciu i rąbaniu sportowym - mówi. - Zawody w cięciu i rąbaniu sportowym to bardzo wyczerpująca dyscyplina, która nawiązuje do pracy wykonywanej przez drwali w lesie. - W zawodach mamy sześć konkurencji – mówi Michał Dubicki. Ze względu na trwającą pandemię, mistrzostwa odbywały się wirtualnie. - Czyli każdy zawodnik z 14 państw Europy niezależnie startował każdy w swoim kraju – dodaje mistrz" - usłyszeliśmy w Dzień Dobry TVN.

Do każdego z zawodników przyjeżdżały specjalne komisje, dostarczając odpowiedni sprzęt. Tak, aby każdy uczestnik mógł wykonać 6 konkurencji:

    Standing Block Chop, a więc przerąbanie w jak najkrótszym czasie pionowo stojącej kłody;
    Underhand Chop, czyli przerąbanie leżącej kłody;
    Single Buck – odcinanie krążka od ustawionej poziomo kłody przy pomocy dwumetrowej piły ręcznej;
    Springboard – zadaniem uczestnika jest wyrąbanie dwóch "kieszeni" w ustawionej pionowo kłodzie, a następnie za pomocą deski umieszczonej w wyrąbanych wnękach wspiąć się na nią i odciąć jej wierzchołek);
    Stock Saw – za pomocą pilarki uczestnik odcina dwa krążki o dokładnie określonej grubości;
    Hot Saw – zawodnik jak najszybciej musi odciąć trzy krążki o określonej grubości z użyciem pilarki o imponującej mocy, sięgającej 80 KM.

Mistrzowi pogratulował burmistrz Sycowa Dariusz Maniak:

Ogromne gratulacje. Bardzo trudny sport. Przygotowanie fizyczne to nie wszystko. Dopiero technika i tysiące powtórzeń przynoszą efekty
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MocniRazem
MocniRazem 10.01.2021, 16:31
Coś w tym jest i dla tego wpisałem się już z tego Urzędu.
GMINA
GMINA 09.01.2021, 10:27
Maniak się tylko promuje na czyjimś sukcesie a tam gdzie powinien być czy poruszać gorsze tematy to go nie ma lanserek medialny!!!
Kasa
Kasa 07.01.2021, 15:29
Co nic nie robi nie pracuje rabie drewno fajny zawód drwal to musi dużą kasę zarabiacPozostałe