Rok Lema w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej (WIDEO)

  • 06.01.2021, 11:00
  • Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Rok Lema w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej (WIDEO)
Nie możemy doczekać się pierwszych wydarzeń, spotkań autorskich i warsztatów plastycznych na żywo ale przez trwającą nadal epidemię jest to jeszcze niemożliwe. Mamy jednak dla naszych Czytelników szereg innych propozycji - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.

Nowy Rok zaczynamy oczywiście od propozycji dla najmłodszych! W ramach ferii zimowych zapraszamy na kolejne warsztaty online przygotowane przez Bibliotekę „Pod Pegazem” oraz przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”.

Tym razem zapraszamy do spędzenia prawdziwie fantastycznych ferii w towarzystwie m.in. kosmitów i robotów! Wspólnie wyruszymy w kosmiczną i artystyczną podróż razem ze Stanisławem Lemem jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy Science Fiction. Postać autora nie jest przypadkowa ponieważ rok 2021 został ogłoszony rokiem Lema.

Z naszymi krótkimi filmikami nie tylko dowiecie się jak wykonać własnych bohaterów kosmicznych opowieści ale także podpowiemy Wam za jakie fantastyczne tytuły chwycić podczas ferii zimowych.

Zapraszamy!

W pierwszym odcinku przygotowanym przez Bibliotekę „Pod Pegazem” „MASKA UFOLUDKA” i garść informacji o patronie roku 2021!

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Sto lat temu urodził się prekursor polskiej fantastyki Stanisław Lem. Jak rozpocząć przygodę z twórczością tego genialnego jasnowidza? Lema można zacząć czytać już jako dziecko od „Bajek robotów” czy „Opowieści o pilocie Pirxie” dla trochę starszych czytelników.

Czy wiesz, że:

  • Stanisław Lem był łasuchem. Uwielbiał słodycze, którymi zajadał się nawet, kiedy zdiagnozowano u niego cukrzycę. Jego ulubionymi smakołykami były marcepan oraz chałwa.
  • Był w gimnazjum uczniem tak dobrym, że okrzyknięto go najwybitniejszym dzieckiem w Polsce południowej.
  • Przewidział powstanie ebooków na dekady przed powstaniem pierwszych urządzeń tego typu.
  • W swojej książce „Powrót z gwiazd” opisał urządzenia przypominające dzisiejsze iPady. Warto wspomnieć, że dzieło zostało wydane w 1961 roku, na długo przed erą Internetu.

Elementy graficzne wykorzystane w prezentacji: www.freepik.com (designed by catalyststuff)
Podkład muzyczny: www.bensound.com

Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe