Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, czyli nowe miejsca w Oleśnicy toną w mroku

  • 03.01.2021, 13:35
  • OAI
Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, czyli nowe miejsca w Oleśnicy toną w mroku Wiesław Mazurkiewicz
Sarkastyczne oceny Wiesława Mazurkiewicza - fotoreportera, miłośnika Oleśnicy, pomysłodawcy ustanowienia dębu szypułkowego na Spacerowej pomnikiem przyrody - zamieszczone na portalu społecznościowym:

"Będzie sarkazm, będzie niemiło, bo ma zadziałać.

To, co widać na pierwszych zdjęciach, to nie ciemny las. Na fotkach niewiele widać, chociaż to ścisłe centrum Oleśnicy. Nowiutki skwer, z pomnikiem Powstańców Warszawskich rozświetla jeden, mały znicz (jeśli ktoś zapali). Obecnie mamy porę roku, w której dni są bardzo krótkie. Jeśli będziecie chcieli przejść przez skwer, świecie sobie telefonem. Posadzono tam piękne liliowce i jeśli pamiętam lawendę, bankowo wszystko zostanie rozdeptane. Miał być neon promujący miasto. Miały być podświetlane, odnowione rzeźby p. Zbigniewa Podurgiela, miały być oszczędne lampy LED i również w całym centrum, w zamian są tam pełne kosze po butelkach i puszkach, ponieważ miejsce jest ustronne.

Jest jeszcze jeden nowiutki skwer w centrum, to ostatnie zdjęcie. Nic się tam nie świeci, nic nie oświetla, zgasła nawet jedna z pobliskich latarni. Ktoś pisał, że za to jest tam przytulnie. To prawda, można się nieoczekiwanie przytulić do pomnika. Na skwerze z pomnikiem Cieszyńskiego, jest wiele nowych, cennych nasadzeń i ławeczki, w pobliżu sklep Biedronka. Szkoda byłoby, aby w tych ciemnościach, to piękne miejsce zostałoby zniszczone i rozkradzione.

Tyle się mówi o strategii miasta, promocji o jakości zarządzania, nowych inwestycjach połączonych ze zielenią itd..."

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

🌒
🌒 06.01.2021, 00:56
Do rozważenia:

https://www.pta.edu.pl/pliki/z…

młody anusiak
młody anusiak 06.01.2021, 08:49
Gdzie ciemniej tam przyjemniej !
Sycowiak
Sycowiak 05.01.2021, 20:40
W Sycowie jest to samo szukaja oszczednosci bo inwentaryzacja dala manko 😂😂😂😂
  John Led
John Led 05.01.2021, 17:58
Ważne , że na Mikołajczyka łuna bije na kilometr.
max
max 05.01.2021, 11:40
Redakcja nadal wprowadza w błąd - Wiesław Mazurkiewicz nie był inicjatorem objęcia ochroną pomnikową Dębu Jegrów. Dodać trzeba, że sam nie rości sobie praw do tego typu określenia a takie kłamstwa jedynie wprowadzają zamęt. Nie mogą Panowie redaktorzy przeżyć, że pomimo wielu starań i wielu ogłoszonych klęsk tego projektu, ekolodzy jednak się porozumieli pomiędzy sobą oraz z burmistrzem i z radnymi i wspólnym wysiłkiem - niezależnie od różnic światopoglądowych, politycznych i samorządowych - Dąb Jegrów został pomnikiem przyrody? Dla redakcji to strata, bo każdy konflikt to "woda na młyn". Przykro, naprawdę przykro.
polnisched runschau
polnisched runschau 07.01.2021, 12:15
do max Wszystko co jest zasadzone rakami naszych odwiecznych wrogów musi byc wyrwane z korzeniami !
max
max 05.01.2021, 13:52
Wiesław Mazurkiewicz jest wnioskodawcą i znakomitym promotorem Dębu Jegrów jako pomnika przyrody i chwała mu za to.
ProEko
ProEko 05.01.2021, 11:44
"Projekt uchwały opracowany przez Joannę Głodek z zespołem (przy naszym udziale) oraz skonsultowany w RDOŚ we Wrocławiu został dołączony do wniosków złożonych przez inicjatorkę i W. Mazurkiewicza.(...) Kilka dni temu opublikowano list otwarty prof. Dariusza Tarnawskiego i Małgorzaty Lipskiej, inicjatorów ochrony pomnikowej dla dębu w 2015 r., który podsumowuje sytuację (linki do artykułów z listem – w komentarzach.)_____ https://www.facebook.com/ProEk…
Pro-bono
Pro-bono 06.01.2021, 08:47
Nie za duzo tych Głodkow ?
max
max 05.01.2021, 11:46
https://www.olesnica24.com/wia…
niestety
niestety 04.01.2021, 16:38
Gadanie gadaniem a syf w Oleśnicy coraz większy. Oj po***da nam nasze miasto.
Turysta
Turysta 04.01.2021, 09:29
....karawana jedzie dalej. Jej pasażerowie mają cieplutko, milutko i jaśniutko, a lud ma płacić i podziwiać.
Welcome to...
Welcome to... 04.01.2021, 09:15
Pierdziszewo by night!
 Brak gopspodarza
Brak gopspodarza 04.01.2021, 07:49
A kogo w mieście obchodzi, że lampy nie świecą miesiącami. Parking przy Atolu - niech będzie przykładem.
Może jeden radny z drugim ruszą d....... i przejdą się po mieście i zobaczą jaki jest porządek.
Emeryt
Emeryt 03.01.2021, 22:35
Nie ma dobrego gospodarza tak jest od lat pilnują swojej kasy i stołków jest balagan i chaos w tym miasteczku ciekawe jak się upora zpodwyzkami mieszkańców co w nowym Roku zrobią zaprezent
BurMiś
BurMiś 03.01.2021, 20:23
Tak, to nam wskazuje na to, że życie stawia przed nami ciągle coś nowego. I to jest raz. A po drugie, musimy mieć jednak różne warianty. I to jest dwa. I dlatego proponuje wariant następujący: A gdyby tu było nagle światło. W przyszłości!
...
... 03.01.2021, 20:03
Pomnika Powstańców Warszawy nie chcą powstańcy. Pomnik nie był z nimi uzgodniony, a wypadałoby z punktu widzenia kindersztuby. Postawienie jego wynikało tylko z uporządkowania placu dla dewelopera.
Inżynier budownictwa lądowego
Inżynier budownictwa lądowego 06.01.2021, 08:08
Dobrze, że Utyty Spocony nie zabrał tego głazu do siebie, na posesję, na skalniaka .....
Utyty Spocony
Utyty Spocony 06.01.2021, 08:51
Inzynier mozesz sobie wziąśc i na swuj grób połozyc ja zdechniesz
************
************ 04.01.2021, 09:53
Postawić pomnik zamachowca Selmana !
tragedia
tragedia 03.01.2021, 18:59
Gaszą specjalnie światło w Oleśnicy żeby nie było widać smogu który codziennie zabija Oleśniczan. Bronś buduje skatepark za ponad dwa miliony zamiast zwiększyć dofinansowanie wymiany pieców które niszczą nasze środowisko, to co się dzieje w Oleśnicy to jest dramat.
Wyborca.
Wyborca. 03.01.2021, 18:52
500+ to pieniądze rządowe i jeszcze z tego MOPS dostaje na obsługę.
A tu niestety brakło HOLISTYCZNEGO spojrzenia J.B.
Joanna
Joanna 04.01.2021, 09:50
ty Wyborca rząd nie ma swoich pieniedzy ! on je posiada z rabunku dokonanum na pracujących Polakach ! i kupuje za nie władze nad taki jak Ty !
Brawo Jan
Brawo Jan 03.01.2021, 16:50
I tak właśnie Oleśnica odzyskała blask!
Teodor
Teodor 03.01.2021, 16:44
Macie 500+ a na swiatło brakło forsy !
Ekolog
Ekolog 03.01.2021, 16:22
Tak jest ekologicznie, swiatla generuja koszty i zanueczyszczjaa atfosmere
Darth Vader Bronś
Darth Vader Bronś 03.01.2021, 15:30
Witajcie PO ciemnej stronie MOcy ....
Rathaus
Rathaus 03.01.2021, 15:10
utyty spocony próbuje nieudolnie ukryć swoje nieudacznictwo.
Joanna
Joanna 03.01.2021, 16:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Sekcja Propagandy
Sekcja Propagandy 03.01.2021, 14:51
Widocznie Słońce Oleśnicy, miłościwie nam panujący Wieczny Burmiszcz wyjechał chwilowo do Wieruszowa .....
Jan LED
Jan LED 03.01.2021, 14:06
Jaśnie nam panujący Jan nie chce mieć konkurencji. On jest słońcem i blaskiem Oleśnicy.
BurMiś
BurMiś 04.01.2021, 14:12
No właśnie, nie mogę być przecież we wszystkich miejscach w Oleśnicy jednocześnie i oświecać ich swoim blaskiem ....

Pozostałe