Zemsta na dyrektorce?

  • 17.12.2020, 09:49
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Zemsta na dyrektorce?
Służby Ratownicze nie ustają w atakach na radnych, którzy zdemaskowali ich pseudoogrzewalnię. Główny atak idzie teraz na Beatę Krzesińską, dyrektor PCPR.

Jak ujawniła Panorama, obecnie główny atak został skierowany na Beatę Krzesińską. Radna jest dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. W Radzie Miasta Oleśnicy jest w opozycji do rządzącej koalicji, którą kieruje burmistrz Jan Bronś. Jest jedną z najaktywniejszych radnych. O jej zwolnieniu z PCPR przebąkiwano jeszcze w okresie, kiedy starostą był Jan Dżugaj. Głównymi orędowniczkami takiego ruchu były powiatowe radne Maria Susidko z Ruchu Samorządowego i Wioletta Efinowicz z klubu Koalicji Obywatelskiej (niedawno z niego odeszła). Obie to zaufane osoby burmistrza Oleśnicy.

Czy teraz uda się Krzesińska zdymisjonować?

Do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu wpłynęła skarga Służb Ratowniczych na Krzesińska jako dyrektora PCPR. Napisały w niej, że "Beata Krzesińska chcąc dostać się do środka, poinformowała pracownika ogrzewalni, że jest przedstawicielem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy i przyszła przeprowadzić kontrolę". I dołączyły oświadczenie osoby pełniącej w tym dniu dyżur, która stwierdziła, że Krzesińska i Bielański "oznajmili, że są z Urzędu Miasta oraz z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Oleśnicy i przyszli dokonać kontroli na ogrzewalni. Będąc przekonanym, że działają jako przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Oleśnicy oraz Urzędu Miasta w Oleśnicy, umożliwiłem przeprowadzenie kontroli, odpowiadałem na zadawane pytania, które były protokołowane przez Panią Beatę Krzesińską".

W posiedzeniu komisji uczestniczyło tylko troje radnych - Wojciech Salik (przewodniczący) z RS oraz Alojzy Kulig i Renata Wojciechowska z PiS. Nieobecni byli Kazimierz Płaksej (RS) i Jerzy Ceglecki (KO). Obecny był z kolei Piotr Karasek, jako radny, nie członek komisji.

Wojciech Salik zadał dyrektor PCPR kilkanaście pytań. Ta zdecydowanie odpierała zarzuty. Przedstawiła też oświadczenie Bielańskiego, że oboje absolutnie nie podawali się za urzędników, tylko byli tam jako radni.  

Przewodniczący powiedział, że przed komisją chcą się wypowiedzieć  osoby, które sygnowały skargę z ramienia Służb.

- Komisja nie podjęła żadnej decyzji. Nie było nikogo ze Służb Ratowniczych. Jej przedstawiciele przeprosili za swoją nieobecność. Mamy trzy oświadczenia - dwa radnych i pana, który miał wtedy dyżur. Radni poświadczyli, że byli tam jako wykonujący swój mandat. Pan twierdzi, że radna przedstawiła się jako przedstawicielka Starostwa i PCPR. Musimy to skonfrontować i stąd potrzeba kolejnego posiedzenia w tej sprawie -

powiedział Panoramie Alojzy Kulig.

Czy radni PiS będą bronić dyrektor?

- Nie umiem odpowiedzieć na takie pytanie. Ja uważam, że skargi na radną samorząd nie ma prawa procedować. Zgodnie z artykułem 24 ustęp 2 ustawy samorządowej radny ma prawo wejścia do różnych miejsc. Radna Krzesińska była w ogrzewalni o godzinie 18. Nie była to więc żadna kontrola instytucji, radna nie miała żadnych upoważnień. Myślę, że mój pogląd podziela też radna Renata Wojciechowska. Jeśli to się potwierdzi, że byli tam jako radni, to skarga zostanie bez rozpatrzenia, bo - powtarzam - ustawa i kodeks postępowania administracyjnego nie przewidują skargi na radnych. Radny odpowiada tylko przed wyborcami, ma wolny mandat

- mówi Oleśnickiej Alojzy Kulig.

Dodajmy, że w skargach Służb widać niekonsekwencję, bo na Krzesińska złożyły dwie skargi - jako na radną i jako na dyrektor PCPR. To w końcu w jakim charakterze ona tam była? W swoim wpisie na portalu społecznościowym, opublikowanym zaraz po kontroli, Służby napisały, że byli tam jako radny i radna. Wówczas o tym, że Krzesińska miała się rzekomo przedstawiać jako dyrektor PCPR nic nie było.

Zobaczymy, czy autor oświadczenia o tym, że radni działali rzekomo jako przedstawiciele Urzędu i Starostwa podtrzyma je. Za składanie fałszywych oświadczeń grozi odpowiedzialność karna.

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawy
Ciekawy 07.01.2021, 21:18
To w końcu dobrze czy źle było w tej ogrzewalni? Ma być dobrze. Jeżeli było źle to ukarać jeżeli dobrze to dać pochwałę i po sprawie, a przez to bicie piany to zaraz wiosna przyjdzie i ogrzewalnia będzie zbędna.
zw-kowalski
zw-kowalski 07.01.2021, 19:23
SR zrobiły taki komfort w tej noclegowni, że jak pisze internauta Marek jakiś bezdomny wołał pomieszczenie bankomatu niż luksusy oferowane przez prezesa SR.
bezdomny
bezdomny 09.01.2021, 14:56
no tak, bo jak ktoś pije to woli leżećna kasie niż luksusach
Obserwator
Obserwator 26.12.2020, 15:13
To w końcu dobrze czy źle działa ta ogrzewalnia? Kontrola może być przeprowadzona nawet przez tzw. "tajemniczego klienta" i jeżeli stwierdzi niedociągnięcia odpowiedzialne osoby mają się wytłumaczyć. Ale w tym przypadku to najlepiej jakby kontrola była tydzień wcześniej zapowiedziana i wynik kontroli by był wtedy po myśli władzy.
Kalafior
Kalafior 26.12.2020, 17:33
Podoba mie sie to jak myślisz !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 22.12.2020, 15:06
Jakiś czas temu Panorama cytowała byłego Olesniczanina który w pozywając burmistrza, sekretarza, skarbniczke , radcę prawna i wszystkich naczelników wydziałów z 2000 roku napisał , " że są jak wataha wilków. Siłnych w stadzie". I tu macie przykład podręcznikowy jak można zastraszać pojedyncze osoby. Wcześniej tego doświadczył sam były sekretarz Rybak.
Dp ZW
Dp ZW 24.12.2020, 11:10
Cała prawda. Silni tylko w stadzie i bez skrupułów.
ciekawy
ciekawy 21.12.2020, 21:16
A te służby ratownicze to mają atakować czy ratować?
.
. 24.12.2020, 11:09
Oto jest pytanie!
kermit
kermit 20.12.2020, 16:06
Uwielbiam ten pierdziszewski 'muppet show'.
Mieszkam tu
Mieszkam tu 20.12.2020, 10:42
"zwolnienie B. Krzesińskiej rownoznaczne bedzie z brakiem wotum zaufania do J. Bronsia (czytaj referendum)" - Cała prawda. Popieram!!!!!
Bo to co się wyprawia przechodzi już ludzkie pojęcie! Radni mają podnosić rączki , jak jaśnie pan mówi i tyle!
Całe szczęście jest merytoryczna opozycja. Ale czy radni klakierzy przejrzą na oczy? Bo powinni dla własnego dobra i dla mieszkańców, których reprezentują!
Komisja Europejska
Komisja Europejska 20.12.2020, 08:34
Zdaje się, że zostały tutaj rażąco naruszone zasady ..... praworządności !!!
wszystko
wszystko 18.12.2020, 17:55
Niech czarna mafia otworzy 'pałace' przykościelne dla bezdomnych!
Dlaczego?
Dlaczego? 20.12.2020, 15:42
Przecież ci ludzie nie chodzą do kościoła! Ja ich tam nie widzę. Może niech ich przygarną lewackie partie! Mają swoje lokale i domy. No tacy lewicowi, współczujący, szkoda że zawsze na czyjś koszt. Zawsze sobie tym kościołem gęby wycierają!
Temida
Temida 18.12.2020, 18:37
Gdy byłem w Tajlandii to w niektórych świątyniach zamieszkiwali bezdomni
. Ale to buddyści a nie katolicy.
ojciec Wirginiusz
ojciec Wirginiusz 18.12.2020, 18:24
Ona nie otworzy bo sie brzydzi jak kaczalnik gorszym sortem bo to jest nowa elita !
Obywatel
Obywatel 18.12.2020, 14:43
To pokazuje skale mejscowej koterii : zawalił na całej linii " dyżurny oleśnicki dyrektor" Janusz Marszałek podpisując w ciemno umowę, a gnebiona jest B. Krzesińska. Ale wiadomo, że ryba psuje sie od głowy więc uważam, że ewentualne zwolnienie B. Krzesińskiej rownoznaczne bedzie z brakiem wotum zaufania do J. Bronsia (czytaj referendum)
Temida
Temida 18.12.2020, 16:09
marszałek burmistrza może opatentować swoje pomysły. Facecik jest totalnie specyficzny.
Arek_wrc
Arek_wrc 18.12.2020, 14:41
Czyżby Krzesińska nie tańczyła jak jej Bronś zagra!??
Tydzień miłosierdzia
Tydzień miłosierdzia 18.12.2020, 13:22
A jak by proboszcz parafi na Ludwikpwskiej pan Kudlik udostepnił swoje apartamety bezdomnym na czas zimy to by mu korona z głowy nie spadła, bo i tak wszystkie jego rachunki miasto płaci !
Ola
Ola 20.12.2020, 15:46
A może sam się wykaż tym miłosierdziem a nie jak zwykle chcecie się kimś wysłużyć a najlepiej kościołem. Dałeś choć złotówkę na ten kościół żeby żądać?
Anty lewak
Anty lewak 19.12.2020, 10:55
I może jescze im po flaszce wódki postawić wraz z tancerką i goloneczką?
Antoni
Antoni 18.12.2020, 14:38
Nie decyduj za kogoś, bo nie wiesz o skali pomocy Koscioła. A jak taki chetny to może u Ciebie jakis pokoik w suterynie lub na stryszku by sie znalazł?
Joanna
Joanna 18.12.2020, 18:21
do Antoni przestań pieprzyć glodne kawały akuratb jestem w temacie a nty7 obrońco czarnej sekty zamilcz póki czas ! A skala pomocy ? to wyciąganie brudnych rąk po nie swoje taka pomoc, spójrz na tego czarnego Toruńskiego oligarche ! jeszcze cos ci dodać?
Temida
Temida 18.12.2020, 16:07
Właśnie jestem w Egipcie. W każdej świątyni budowanej kilka tysięcy lat tu najpierw budowano sanktuarium a dopiero później pomieszczenie w jakim mieszkali kapłani. Współcześni kapłani robią odwrotnie. Najpierw plebania a dopiero później świątynia.
oj tam
oj tam 27.12.2020, 11:24
Kościół to nie miejsce charytatywnej pomocy -może to robić, ale nie musi- rolą jest głoszenie Ewangelii i- nie wiadomo dlaczego ma pomagać ludziom którzy nawet z tym kościołem się nie utożsamiają - pomoc na siłę?Ale po co!Człowiek jest kowalem własnego losu jak wykuł tak ma!
były Oleśniczanin
były Oleśniczanin 27.12.2020, 11:59
Po czym można złapać takie zwidy ? To spytaj o to ojca Rydzyka
Momo
Momo 18.12.2020, 14:31
Albo taki męski różaniec- jakby bezdomnym przywiózł ciepłe jedzenie, skarpety, czysta bieliznę. To by było wydarzenie.
Jan
Jan 18.12.2020, 10:49
To pokazuje poziom tzw. władzy-zamiast debatować nad wykrytym bałaganem nad tym jak doprowadzic do porządku ogrzewalnię jeszcze przed mrozami, dyskusja/spór poszedł w kierunku czy to była wizyta radnych czy urzedników UM!
Temida
Temida 18.12.2020, 13:07
Na tym to polega. To jak Jaś do nauczycielki " a pani ma dziurawe rajstopy".
Dosyć
Dosyć 18.12.2020, 09:24
Zawiść, kompleksy, układy, geszefcik...
wiem
wiem 18.12.2020, 08:00
"Służby Ratownicze nie ustają w atakach na radnych" - Wy na tym portalu to macie jednak fantazję. Znam teoche temat i wiem że nic nie atakują poza wysłaniem jednego pisma kilka tygodni temu. a to Wy nakrecacie dziwnie temat
Temida
Temida 18.12.2020, 09:13
To twierdzisz, że skargę na dyrektor napisałam ja a nie SR ? Jedno pismo wpłynęło do Ratusza a drugie do powiatu. Tak wynika z treści wiadomości.
ja
ja 18.12.2020, 16:06
ale.nie ciagle ataki i dalsza zemsta. to naciagnie i to brudne
Temida
Temida 17.12.2020, 21:41
To fajnie macie.
Sztos-3
Sztos-3 17.12.2020, 16:20
BINGO!
Piotr
Piotr 17.12.2020, 16:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Joanna
Joanna 17.12.2020, 14:52
Bronś musi odejść
Mieszkańcy
Mieszkańcy 17.12.2020, 14:49
Pani Beato, dzięki Pani i Pana Bielańskiego poświęceniu, ludzie bezdomni, być może, będą potraktowani z szacunkiem. Dobro wróci do Pani, a zło do tych, którzy sieją zło i nienawiść. Proszę się trzymać. Razem z Panem Rybakiem macie szanse wprowadzić nowe standardy sprawowania władzy.
Pytek
Pytek 17.12.2020, 22:36
A co Rybak ma do tego?
o to
o to 18.12.2020, 00:41
Pan Rybak też weźmie czynny udział w rozpie...niu tego patologicznego układu.

Pozostałe