Jak to z pomnikiem przyrody w Oleśnicy było naprawdę

  • 10.12.2020, 09:07
  • OAI
Jak to z pomnikiem przyrody w Oleśnicy było naprawdę
"Otrzymaliśmy odpowiedź, w której zostaliśmy poinformowani, że sam Pan Burmistrz wystąpi do Rady Miasta Oleśnicy o nadanie dębowi znajdującemu się na skwerze przy ul. Spacerowej nazwy oraz uznanie go za pomnik przyrody" - informuje Młodzieżowa Rada Miasta. Radny opozycji przypomina fakty w tej sprawie...

"W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Michała Pawlaczyka, który piastuje w naszym mieście stanowisko Sekretarza Miasta, w której znalazła się odpowiedź na przygotowaną przez naszą Radę petycję o ustanowienie dębu pomnikiem przyrody. Otrzymaliśmy odpowiedź, w której zostaliśmy poinformowani, że sam Pan Burmistrz wystąpi do Rady Miasta Oleśnicy o nadanie dębowi znajdującemu się na skwerze przy ul. Spacerowej nazwy oraz uznanie go za pomnik przyrody. Poinformowano nas również, że stosowne prace zostały już podjęte.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Burmistrzowi za odpowiedź i stanowisko jakie zajął w sprawie ochrony przyrody w naszym mieście. Zaprezentował Pan postawę, która udowodniła wszystkim, że naturę i troskę o przyszłe pokolenia stawia Pan na pierwszy miejscu! Dziękujemy, że swoją decyzją pokazał Pan, że jedno drzewo, jeden dąb, wart jest naszej troski.

Szczęśliwy dzień dla Oleśnicy! Szczęśliwy dzień dla oleśnickiej przyrody!" - poinformowała Młodzieżowa Rada Miasta Oleśnicy.

A to post z profilu radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem):

"Będzie pomnik przyrody przy Spacerowej.

Sukces MIESZKAŃCÓW! PRESJA ma sens.
To już pewne! Petycję w sprawie ustanowienia przez Radę Miasta pomnikiem przyrody dębu szypułkowego przy ulicy Spacerowej w Oleśnicy podpisało on-line 322 osoby (!) , a do tego będą doliczone jeszcze podpisy poparcia zbierane w wersji tradycyjnej. Gratuluję Panu Maciejowi Matusiakowi skutecznej aktywizacji tak wielu mieszkańców w tej sprawie. Radni nie odważą się zagłosować wbrew oczekiwaniu tylu oleśniczan, a burmistrz Jan Bronś musi się wycofać próbując ratować twarz.
 
W archiwum zostania absurdalna, zupełnie oderwana od oczekiwań mieszkańców autorska opinia burmistrza Jana Bronsia w sprawie pomnika w której nie uważa za zasadne objęcia ochroną tego okazałego drzewa. W archiwum pozostanie też protokół z komisji skarg wniosków i petycji, gdzie radni klubu burmistrza wykazują się ignorancją w temacie przedmiotowego dębu i pomnika. Przypomnę, wniosek o ustanowienie pomnika złożono 24 sierpnia br. komisja od prawie 4 miesięcy rozpatruje wniosek (!).
Oczywiście wszystko zapewne wkrótce będzie przekłamane w drugą stronę. Zadanie na "jutro" sprzedać narracje mieszkańcom, że ta autorska opinia burmistrza nie jest... jego, albo była nieautoryzowana, a może podpis sfałszowany? Już wkrótce propaganda ruszy na całego. Jakoś trzeba się wybielić - będzie na pewno śmiesznie.
 
GRATULACJE raz jeszcze dla Pana Macieja, Pana Wiesława Mazurkiewicza i wszystkich zaangażowanych osób. Bitwa wygrana, wojna o zieloną Spacerową będzie trwała nadal. Tylko razem możemy wygrać z deweloperami i obronić Spacerową przed betonozą. Jest na to duża szansa. Jest moc".
 
O "Dębie Jegrów" czytaj też TUTAJ.
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Oleśniczanka
Oleśniczanka 10.12.2020, 22:50
Fajny film "Kłamca, kłamca"
Młodzi
Młodzi 10.12.2020, 20:38
Popieramy decyzję pana burmistrza.
PIP
PIP 10.12.2020, 21:07
Od kiedy Ratusz zatrudnia nieletnich?
 Elizabeth Bennet
Elizabeth Bennet 10.12.2020, 18:39
- Dąb zupa dębowa, ząb zupa zębowa, dąb...
- O , Janku, co ty tam mruczysz tak uroczo?
- A tak se Papr..., Edytko, język ćwiczę, bo na sesji długo o dębie będę mówił.
- O jakim dębie?
- No tym, szylkretowym. Nie, szybedrachowym... Nie... Zaraz... O, mam, szypułkowym!
- Uwalamy go, co nie?
- A broń cię panie Boże! Przecież to wspaniały okaz i ja z niego pomnik zrobię!
- Ale jak to? Sam przecież napisałeś...
- Niczego nie napisałem. A nawet jak napisałem, to nie podpisałem. A nawet jak podpisałem, to nie wiedziałem. A nawet jak wiedziałem, to musiałem podpisać. A nawet jak nie musiałem, to...
- Dobra, dobra, stop, bo ja już z tego całkiem głupia jestem...
- Taaaa... Posłuchaj, droga Papr..., Edytko, prawda etapu jest teraz taka, że ten dąb odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa Oleśnicy. To jest dąb na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym dębem? My otwieramy oczy niedowiarkom ekologicznym. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas popierane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to ja złożę wniosek o ustanowienie go pomnikiem, a moje semafor..., znaczy radni moi, to klepną. I kto jest królem polowania?
- No tylko ty, Janku, tylko ty...
- A widzisz... A kiedyś, wiesz...
- Co, co?
- Nie, nie będę się chwalił...
- Ale mów, mów, proszę, proszę, plissssss!
- A kiedyś to może społeczeństwo powiesi tabliczkę: "Dąb imienia Janka"...
Ehhh
Ehhh 10.12.2020, 22:51
Śmiechłem. Choć to co się wyprawia nie jest do śmiechu.
lolo
lolo 10.12.2020, 16:49
Widzisz, można inaczej?
kozetką
kozetką 10.12.2020, 16:42
Lolo, Bronsi wystraszył się 300 podpisów i wystraszyli się jego radni. Nawet w tej sytuacji nie potrafił przeprosić za pomyłkę tylko próbuje wmówić ludziom swoją narrację.I właśnie o takim postępowaniu Brosia świadczą twarde fakty. Sam oceń takie zachowanie.....
antybronś
antybronś 10.12.2020, 16:42
Szkoda, że radny Damian Siedlecki nie przypomni jak wcześniej walczył o Dąb Dragona (z kilkoma innymi osobami), a później o ochronę ok. 30 drzew w Oleśnicy. Dąb Dragona został uratowany, natomiast pozostałe drzewa dalej są poza ochroną. O ile pamiętam, to ówczesny przewodniczący RM, poddany Bronsia, nawet nie chciał propozycji przedstawić pod obrady. Nie bo nie. Te drzewa są w parkach i innych miejscach, gdzie nie przewiduje się betonozy, pomimo tego nie mogą stać się pomnikami. W innych miastach - gdy mają 2-3 drzewa 100 letnie - chwalą się nimi. W Oleśnicy można tylko chwalić Bronsia, drzew niekoniecznie.
.
. 10.12.2020, 16:35
Rzec by można " Śmieszne z Urzędu...."
lolo
lolo 10.12.2020, 16:01
Cokolwiek uczynisz, uczynisz źle. Czyli dla wrogów Bronsia jest to obojętne, jest źle i kropka. I nie chodzi tu o merytoryczne fakty. Sam wpis Rathaus'a świadczy o chęć dowalenia. Podejrzewam, że w/w to okaz piękna, lub sk...i narcyz.
Rathaus
Rathaus 10.12.2020, 14:57
Prymitywna propaganda utytego spoconego jednakowo jak urbana...
to pewne
to pewne 10.12.2020, 14:41
Ale żebyście nie mieli wątpliwości jest jeszcze wielu głupich Oleśniczan, którzy wierzą w opowieści Bronsia.
Ehhh
Ehhh 10.12.2020, 14:57
Szok
tak wyszło
tak wyszło 10.12.2020, 14:29
Bareja? Bareja się chowa przy Bronsiu. Bareja z premedytacją, zamysłem ośmieszał polską rzeczywistość, towarzyszyła mu przy tym myśl przewodnia nie sądzę , żeby Bronś ośmieszał celowo oleśnicki samorząd i samego siebie. Jakkolwiek by na to nie patrzeć w Oleśnicy odgrywana jest od dłuższego czasu komedia na zmianę z tragedią z Sitwą w roli głównej.
Mama
Mama 10.12.2020, 14:17
Panie redaktorze proszę zająć się sprawą przedszkoli.
KTO KŁAMIE?
KTO KŁAMIE? 10.12.2020, 13:46
A co z przedszkolami. Hucznie obwieszczoni, że dostaną 10% więcej. A właściciel na Mojej Oleśnicy opisuje że otrzymali 0,2 % podwyżki. Podobno rodzice słysząc o 10% podwyżce już liczyli na obniżkę czesnego !!!!
Panie Kołaciński Oleśnica czeka
Panie Kołaciński Oleśnica czeka 10.12.2020, 13:51
Obniżka czesnego w przedszkolach poprzez wzrost dotacji była za Kołacińskiego. Ten burmistrza dbał o mieszkańców.
Ja
Ja 10.12.2020, 13:39
To już nawet nie jest śmieszne. To ośmieszanie urzędu.
Irena
Irena 10.12.2020, 12:59
Ale decyzję podjął pan burmistrz Jan Bronś i to jemu należy się zasługa a nie hejterom co im nic nie pasuje i biorą nie swoje zasługi.
Mafia Geriatryczna
Mafia Geriatryczna 10.12.2020, 18:55
Demencja starcza irenki piorunująca...
Suro
Suro 10.12.2020, 15:55
Burmistrz w kwestii ochrony przyrody nie ma ż a d n y c h kompetencji wynikających z wprost z ustawy. Jedyne, co może, to wyjść z inicjatywą uchwałodawczą. A z tego, co wiem, zrobili to już radni.
Więc zasługi Jana B. są w tym ż a d n e.
Holistycznie
Holistycznie 10.12.2020, 15:50
Co wy tam w tym UTW palicie ???? Odstawcie natychmiast te zioła ......
Przyjaciel
Przyjaciel 10.12.2020, 13:48
Pani Irenko, proszę przejrzeć na oczy.
Irenka vel Jarząbek
Irenka vel Jarząbek 10.12.2020, 13:03
Irenko B. ? łubu dubu , łubu dubu niech nam żyje prezes klubu , niech żyje nam ... To śpiewałam ja Irenka
Załoga
Załoga 10.12.2020, 11:47
Kto wspiera kłamcę ten uczestniczy w kłamstwie.
Oleśniczanka Anka
Oleśniczanka Anka 10.12.2020, 13:49
Niech urzędnicy wezmą to sobie do serca.
!
! 10.12.2020, 13:18
prawie cala opozycja, ale ta krajowa!
Michał Kołaciński
Michał Kołaciński 10.12.2020, 11:42
😂jak u Barei- tylko trochę mniej śmieszy
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 10.12.2020, 11:15
To nie szok proszę państwa to naga prawda.
?
? 10.12.2020, 11:01
Czyzby opiekun wystraszył się represji?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.12.2020, 10:58
Przypomnę tylko, że Jan Bronś nie byłby dziś burmistrzem, ba, nie mógłby być członkiem jakiegokolwiek samorządu, gdyby nie strach osoby odpowiedzialnej za lokalne medium przed utratą reklamodawcy. A wystarczyło tylko opisać przypadek naruszania prawa wyborczego przez Jana Bronsia.
Ciekawy
Ciekawy 10.12.2020, 10:59
A dokładniej?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.12.2020, 14:40
Ci, co powinni wiedzieć, a nawet sobie przypomnieć - przypomnieli sobie i wiedzą to.
lolo
lolo 10.12.2020, 13:44
Dokładniej nie potrafi, on tak ogólnikowo, na chybił-trafił. Wie, że niektórzy to połkną i tyle. Nie oglądają się wstecz, choćby nic nie dające oskarżenia marszałka Grodzkiego. Sieją, po prostu sieją, nie koniecznie po to by coś zebrać.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.12.2020, 14:39
Tchórzu internetowy, podpisz się swoim imieniem i nazwiskiem. Nie potrafisz. Boisz się wagi swoich słów. To, co ja piszę, piszę, mając taką wiedzę, a Ty nie masz nawet osobowości, wyzbyłeś się podmiotowości. Współczuję. Żal mi Ciebie.

Pozostałe