Michał Kołaciński: Seniorze w Oleśnicy płacz i płać...

  • 06.12.2020, 18:05
  • OAI
Michał Kołaciński: Seniorze w Oleśnicy płacz i płać... pixabay.com
Oto kolejny wpis z blogu Michała Kołacińskiego, radnego Oleśnicy Razem:
Lokalne media wciąż rozgrzane emocjami związanymi z tzw. strajkiem kobiet i stanowiskiem klubu radnych PO, która chciała oficjalnego poparcia dla tego ruchu wyrażonego przez Radę Miasta. Szanując poglądy innych "Oleśnica Razem" głosowała za wprowadzeniem zaproponowanego stanowiska pod obrady, by dać możliwość przedstawienia różnych punktów widzenia i merytorycznej dyskusji - i nic ponadto, jak chcieliby niektórzy.
 
Dalece ważniejszym punktem ostatniej sesji dla codziennego funkcjonowania miasta i jego mieszkańców wydaje się być uchwała RM zmieniająca stawki za usługi opiekuńcze dla osób potrzebujących, objętych opieką MOPS-u, więc grupy najbardziej doświadczonych przez los, niesamodzielnych, zwykle oleśnickich seniorów, oczekujących pomocy, której nie doświadczają z różnych powodów ze strony bliskich.
 
Wzrost stawki o 100%, z 17 zł do 34 zł za godzinę, powoduje, że stają się one jednymi z najdroższych w regionie - dla porównania -Syców 15 zł, Oława 18 zł, czy wreszcie Wrocław 18 zł. Łatwo policzyć, że cotygodniowa, tylko 2-godzinna pomoc, to miesięczny koszt rzędu ponad 300zł !
 
To smutne, że koalicja Ruchu Samorządowego (dawniej klub Jana Bronsia ) i PiS (obecnie radni Karpienko i Bartnik) w Radzie Miasta kontynuuje politykę , która nie ma nic wspólnego z zasadą solidaryzmu społecznego.
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sukces 25-2
sukces 25-2 14.12.2020, 09:27
Michał daj ludziom normalnie żyć wyluzuj !
.
. 14.12.2020, 09:30
Kiedy w Oleśnicy normalnie żyć już się nie da tak Bronś wywija.
?
? 09.12.2020, 08:58
Czy panie z Uniwersytetu III wieku już widzą jaki popełniły karygodny błąd podczas wyborów ?
A rząd przecież daje pieniądze.
Szefowa
Szefowa 09.12.2020, 08:33
Zbieramy na pokrycie strat w Olszowej
Tak pytam
Tak pytam 08.12.2020, 18:53
A za kim głosował Uniwersytet III wieku?
Merida
Merida 07.12.2020, 21:10
Ceny usług opiekuńczych spadną, jak radni zostaną emerytami i będą sami z nich korzystać... Żałosne. A jest tyyyyyyyyyle dotacji, konkursów, tylko *** nie ma mądrego który byłby na bieżąco z ogłoszeniami i potrafiłby pisać wnioski. OT! CO! Dokładnie to samo w powiecie, tzn. w instytucji powiatowej.
J
J 07.12.2020, 20:49
A może ta podwyżka po to żeby te usługi przejął Pan Krawczak? PytM bo te jego uwielbienie przez Bronsia jest bardzo dziwne. Choć wiemy. Bronś tak jak każdego. Przeżuje i wypluje Panie Tomku. Ta kasa oparzy jak srebrniki Judasza. Zapewniam.
10/10!
10/10! 07.12.2020, 13:39
W punkt.
jeszcze zdrowy
jeszcze zdrowy 07.12.2020, 10:00
To rzeczywiście draństwo, aby emerytów oleśnickich będących w najtrudniejszej sytuacji (bo wymagających opieki) obciążać największymi opłatami. Emeryci powinni o tym pamiętać jak będą głosować na Bronsia i jego semaforów. Jaki interes mają w tym trzy radne w ich składzie pracujące w służbie zdrowia? Czy są w służbie pieniądza? Czy tylko kieruje nimi bezgranicznie bezmyślna służalczość w stosunku do Bronsia?
zw-kowalski
zw-kowalski 07.12.2020, 10:07
Ile lat masz i ile lat mieszkasz w Polsce ? Nieistotne ale wiesz, że najłatwiej kara się i wyzyskuje tych najsłabszych emerytów. MOPS - owi się wydaje , że wy jesteście dla MOPS a nie odwrotnie. MOPS - owi najlepiej wychodzi wmawianie dzieciom emerytów, że to oni a nie MOPS ma ponosić koszty opieki nad starszymi. Bo dzieci rzekomo wykształciły się za pieniądze rodziców. MOPS jakoś nie uświadamia dzieci seniorów , że rodzice dziesiątkami lat płacili podatki do kasy państwa i lokalnego samorządu. Gdy trzeba się odwdzięczyć to rzekomo nie oni powinni to robić. Może trzeba zmienić Konstytucję RP i jak w Królestwie Tajlandii, że dzieci mają obowiązek opiekować się rodzicami. Polska i Oleśnica w pigułce.
dobre
dobre 07.12.2020, 06:40
A dzisiaj 'gabryś' jesteś niby @emerytem?
Emeryt
Emeryt 07.12.2020, 02:50
Ty bredzisz ma rację p Kołaciński naprawdę Bronsia starsze i biedni emeryci to go nie interesują onpilnuje swojego interesu i swojej koleżanki Mokisu taka prawda
zw-kowalski
zw-kowalski 06.12.2020, 23:15
To smutne. Ale tak Bronś i jego ugrupowanie traktuje potrzebujących w Oleśnicy.
bokser
bokser 06.12.2020, 22:56
A kiedy kolejny marsz różańcowy z biczowaniem?
Kaim
Kaim 06.12.2020, 21:02
Ci wszyscy to do jednego wora fałszywi jeden przez drugiego to mądrzejszy najmądrzejszy to ten co organizuje męskie różańce a zarazem najszybciej znikający i skacze ma pewnie jakiś w tym celi organizator męskiego różańca
Tutu