Organizatorki manifestacji w Oleśnicy uważają, że są zastraszane

  • 02.12.2020, 18:19
  • OAI
Organizatorki manifestacji w Oleśnicy uważają, że są zastraszane Krzysztof Dziedzic
Przypomnijmy, że fakt zawiadomienia, które wpłynęło do Prokuratury w Oleśnicy, ujawniła trzy tygodnie temu "Panorama Oleśnicka".
Jak ujawniła trzy tygodni temu Panorama Oleśnicka, do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy wpłynęły (drogą e-mailowa) dwa zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez organizatorki marszy protestacyjnych w Oleśnicy. Ich autor wskazuje z imienia i nazwiska trzy organizatorki protestów 24, 26, 28 i 30 października (w pierwszym zawiadomieniu) oraz dwie organizatorki marszu z 3 listopada (w drugim zawiadomieniu). Napisał, że organizatorki masowych zgromadzeń w dobie pandemii COVID-19 naraziły życie i zdrowie wielu osób.
 
Tym samym  mogło dojść do naruszenia art. 165 Kodeksu karnego, czyli "sprowadzenia niebezpieczeństwa powszechnego". W Kodeksie czytamy: Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

E-mail jest podpisany imieniem (Henryk) i nazwiskiem.
 
A tak skomentowała to dzisiaj Małgorzata Kasperowicz, jedna z organizatorek, na portalu społecznościowym:
 
"Tak się zastrasza aktywistki w tym kraju. Dostałyśmy z Laura Kwoczała  wezwanie na policję. Oczywiście artykuł 165, punkt pierwszy, zagrożenie epidemiologiczne. Czyn zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 
Za co? Za to, że wyszłam na ulicę krzyczeć o niesprawiedliwości, która nas dotknęła: nas, kobiety, ale i nas, wszystkie osoby zdolne zajść w ciąże. Trybunał (Nie)Konstytucyjny Julii Przyłębskiej wydał na nas wyrok, zabrał nam legalność aborcji z powodu ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń płodu, czyli - jak to już wielokrotnie powtarzałam - de facto zakazał aborcji w ogóle. Dwa pozostałe przypadki są już marginalne.
 
Prokuratura Krajowa wezwała do pokazowego karania kobiet, a tak, żeby im utrzeć nosa, bo śmiały sprzeciwić się niesprawiedliwości, której doświadczały. Polska miała być drugą Irlandią, a stała się bardziej drugim Salwadorem.
 
Wyszłyśmy na ulicę, bo nie godzimy się na odbieranie nam praw. Mili panowie policjanci przyszli do nas już wcześniej, powiedzieli, że oni to nas wspierają, ale same wiemy, rozkazy z góry.
 
Odwołałyśmy nasz ostatni spacer, to natomiast nie wystarczyło. Trzeba nam kary. Trzeba nam kary, bo przecież nie można tak walczyć o swoje prawa. Spływają do nas wezwania na policję. Oczywiście, w roli świadkin, tak żeby zapędzić nas w kozi róg. Próbowali z tym 14-latkiem, nie udało się. To teraz próbują z nami.
 
Nie jestem w stanie mówić za wszystkie osoby, które dostały wezwania, więc powiem za siebie: to jest próba zamknięcia nam ust! Zamknij się, znaj swoje miejsce w szeregu. Bądź cicho, nie wychylaj się.
 
Wiem, że to jeszcze nie koniec, nasza walka dopiero się rozpoczęła.
 
Natomiast w tym samym czasie, gdy nam wysyłano wezwania, obradowała Rada Miasta, która nie przychyliła się do wniosku radnego Damiana Siedleckiego, uznali, że nasz temat nie jest na tyle ważny, żeby włączyć go do porządku obrad. Co innego oddalenie skargi na płodobusy w przestrzeni publicznej, co innego petycja stworzona przez Ordo Iuris, wiecie, ta sławna, o strefach wolnych od LGBT.
 
Dla radnych, którzy odrzucili ten wniosek, Oleśnica nie jest kobietą. Czekamy aż wyniki imiennych głosowań pojawią się na stronie miasta, uwierzcie - po tych represjach, których zaczynamy doświadczać, oleśniczanki naszą listę hańby sobie zapiszą i wyciągną przed następnymi wyborami samorządowymi. Będą wiedzieć, na kogo nie głosować.
 
Nie pozwolimy zbijać kapitału politycznego na naszej krzywdzie.
 
Będziemy walczyć dla siebie, ale i dla tych, które nie mają już siły do walki. Nie poddałyśmy się, gdy lokalny portal na nas szczuł i pozwalał anonimowym hejterom na wylewanie na nas wiadra pomyj, nie poddamy się i teraz.
 
Jesteśmy w tym razem silniejsze. Dzięki za waszą obecność podczas spacerów! Ściskam cieplutko, Rienka".
 
Aktywistka zamieściła też wyrazy poparcia od ROSA: Międzynarodowy Socjalistyczny Feminizm:
 

"

Solidarność z represjonowanymi działaczkami z Oleśnicy!
 
Organizatorki protestu za prawami reprodukcyjnymi w Oleśnicy zostały dziś wezwane na policję w charakterze świadkiń. Doradzający im prawnicy twierdzą, że prawdziwą intencją jest najprawdopodobniej pokazowe ukaranie aktywistek. Działanie ma być wykonywane z odgórnego polecenia prokuratury, zaś nazwanie ich świadkami ma przyczynić się do ograniczenia praw przysługujących im jako podejrzanym. Podobne przypuszczenia wzbudzają wcześniejsze wypowiedzi policjantów skierowane do protestujących, gdy ostrzegali je przed organizacją kolejnych zgromadzeń. Jedna z uczestniczek protestu otrzymała wezwanie tylko dlatego, że szła na czele protestu, choć nie wykonywała czynnie prac organizacyjnych.
 
Cztery działaczki mierzą się nie tylko z władzą, ale także z atakami lokalnej prasy i podsycanymi przez nie aktami agresji. Komentarze pod wiadomościami nawołujące do wykluczania ich ze społeczności lokalnej nie były moderowane. Inicjatorka protestu, pracująca w kwiaciarni, zastała swoje miejsce pracy z pomazanymi oknami, oblane czerwoną farbą z napisem "wypierdalać".
 
W tych działaniach dostrzegamy strategię władzy, która za cel obiera aktywizm spoza wielkich ośrodków, licząc na to, że pozostawione same sobie ofiary represji w przyszłości nie będą się wychylać. Rozproszone działaczki, jako bardziej wyeksponowane na ataki, mają stać się przykładem dla innych, którzy chcieliby wyrazić swoje niezadowolenie na ulicach. Nasza odpowiedź nie może być inna niż solidarność!
Jesteśmy z Wami!".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lalunia
Lalunia 08.12.2020, 17:26
Rienka ma większy obwód uda niż ja pasa podobna jest do Lempart kobiety dziewczyny to zbyt dużo by je tak określać
A.Schumer
A.Schumer 04.12.2020, 18:14
https://www.chcemybycrodzicami…
strajk ku.rew
strajk ku.rew 04.12.2020, 17:59
99,9% KOBIET nie maszeruje ,więc nie ma podstaw do nazywania czegoś takiego strajkiem kobiet.Maszeruje 1% wsparty nastolatkami,z których żadna jeszcze nie wie czy jest płodna i zdrowa pod tym względem... Kilkadziesiąt metod zapobiegania ciąży ,tysiące produktów antykoncepcyjnych ,a tu żądanie aborcji na życzenie... to zrównanie aborcji ze sraniem

dokładnie
dokładnie 08.12.2020, 17:50
dokładnie też nie mogę wyjść z szoku jak można żądać aborcji na życzenie, gdy dziś na rynku jest dostęp do szerokiej gamy środków antykoncepcyjnych a także jeśli ktoś nie ma ochoty zostać rodzicem pozostaje prosty zabieg wazektomii i nie trzeba zabijać dziecka - coś jest nie tak z tymi ludźmi i społeczeństwem aby domagać się praw do własnej wolności poprzez zabijanie innej istoty
Kris
Kris 04.12.2020, 15:08
Babony...
obserwator
obserwator 04.12.2020, 14:29
co mogę o nich napisać- ano puste łby a nie świadomość prawa nie zwalnia od kary. Trzeba się w końcu za te debilki zabrać tak by szanowały prawo bo myślą, że wszelkie rozumy pozjadały -pustaki bez rozumu i uczuć.Widocznie nikt je w życiu nie kochał!
kukuniek
kukuniek 04.12.2020, 15:32
do-obderwator- sam sestes debil bo twoja stara to debilka do kwadratu takie pusto głowie! pasuje ci teraz obrażanie Polskich kobiet ? rusz muślenia.
worek łoju
worek łoju 04.12.2020, 09:23
Kto sieje wiatr zbiera burzę.
gudnajt
gudnajt 03.12.2020, 21:25
OK, poszczekałeś sobie gabrysiu...a teraz siusiu, paciorek i spać!
Pierd.... Baby
Pierd.... Baby 03.12.2020, 21:21
Soros (90 lat) nie może się doczekać swojego dziecka o nazwie "społeczeństwo otwarte", które buduje na podstawie osiągnięć komunistycznego teoretyka Gramsciego, który wymyślił teorię "hegemonii kulturowej" czyli takiego oduraczenia ludzi, aby sami chcieli komunizmu, który nazwano "liberalizmem". A już tak był blisko - a tu najpierw w rodzinnych Węgrzech, potem w Polsce, ostatnio w USA (Putin dawno go przegoniŁ z Rosji) coś się zacięło pomimo niewiarygodnych pienieniędzy (500 mln USD), jakie zainwestował w walkę z normalnością A tu życia koniec bliski! W ostatnie zamieszki "wkur.... kobiet" zainwestował już 18 mL USD. Najwyższa pora przegonić te utrzymywane przez Sorosa "organizacje pozarządowe" na 4 wiatry! Przecież idzie o niezależność Polski, o samodzielne decydowanie o swoich losach!! Te "wk.. kobiety" to mięso armatnie przeciwników Polski!
why?
why? 03.12.2020, 21:09
Większość chamskich wpisów to 'autorstwo' niejakiego oszołoma gabrysia pod różnymi imionami kobiet, którego jakoś redakcja hołubi...Za to usuwa innych!
Jak Kali ukraść to jest dobrze
Jak Kali ukraść to jest dobrze 03.12.2020, 18:53
Zaniepokojony Obywatelu czy Kaczyński jest karakanem? Czy jako organizatorka marszu usunęłaś plakat z treścią obraźliwą? Nie? To nie płacz teraz Małgorzato
prawda
prawda 03.12.2020, 21:11
Ale malutki mesjasz jest 'karakanem' czyli osobą niskiego wzrostu!
Zaniepokojny Obywatel
Zaniepokojny Obywatel 03.12.2020, 18:03
Jak widać tu komentarze też nie są moderowane...
"Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane." Gdy wulgaryzmy to przynajmniej połowa tych komentarzy.

Czy wiecie że prawo obowiązuje nas wszystkich? Nazywanie kobiety o kształtach nie podobających sie wam oznacza babochłopa, a rażącymi hasłami są dla was "Rewolucja jest kobietą". Serio?
Jeszcze prośba, zrozumcie proszę, że każdy człowiek jest różny. Jeśli dobrze pamiętam nie było ostatnio tematu o zawiadomienach o popełnienie przestępstwa na 11 listopada...
Jeśli osoba ma lewicowe poglądy to nie oznacza, że jest ona bolszewikiem.

Polecam też przeczytać definicje socjalizmu oraz o partii Bolshevik. Mam nadzieje, że znajdziecie różnice.
No to jesteśmy w domu
No to jesteśmy w domu 03.12.2020, 16:48
Międzynarodowy Socjalistyczny Feminizm a może bolszewizm?
Umyj rączki Bożena
Umyj rączki Bożena 03.12.2020, 16:19
Ja moze sie nie znam ale jako facet nie chciałbym być " reprezentowany " przez niskiego,grubego,łysego prymitywa, który by wykrzykiwał czego my faceci się domagamy. Kobiety ( normalne,ładne ,mądre,wykształcone, kobiety sukcesu ) nie czują się reprezentowane przez lampart czy lump art.Wiem to od kobiet.
Umyj rączki Bożenko
Umyj rączki Bożenko 03.12.2020, 16:13
To koniec cuchnącej łajnem pseudo rewolty. Jedyną ( ym ) zwyciezcą( ynią!?) będzie przefarbowany na blond wieloryb o imieniu lampart czy lump art. ,który ( a) zostanie poślicą i bedzie ssać pieniążżżki podatnika ( a to potrafi).
Schalom
Schalom 03.12.2020, 16:12
A lażenie meszczyzn z koralikami po Olesnicy to nie jest nekanie normalnych Oleśniczan ?
Pompka rowerowa
Pompka rowerowa 03.12.2020, 18:54
Tak ci to przeszkadza Edmund? To po co za nimi na rowerze jeździsz?
Tadeusz Garwanko
Tadeusz Garwanko 03.12.2020, 19:25
Uuuuuu ..... Czerwony składak .....
Chłopski filozof
Chłopski filozof 03.12.2020, 16:30
W pewnym sensie również. Ale pamiętaj mój drogi shalom,że na akcję następuje reakcja. Tak to już jest. I jest to jak najbardziej w interesie rządzących. Znasz maksymę DZIEL I RZĄDŹ ( DIVIDE ET IMPERA) . Zjednoczonym społeczeństwem żle się zarządza. Zjednoczoną załogą firmy również. Zawsze dobrze jest naszczuć jednych przeciwko drugim. I to się dzieje.Kto wie ,czy Lempart nie jest wylansowana przez PiS?
Polityk
Polityk 03.12.2020, 15:42
Panie mogły protestować, a ktoś mógł złożyć doniesienie do prokuratury. Każdy ma swoje prawa. Czy nie o to walczycie?
Kobieta
Kobieta 03.12.2020, 15:41
Sorry, ale jak popiera Was Międzynarodowy Socjalistyczny Feminizm - to ja wycofuję się z poparcia
proste pytanie
proste pytanie 03.12.2020, 14:41
Czy skandowanie "Jexać PIS" i palenie zniczy pod siedzibą partii nie jest nękaniem jej członków i sympatyków???
prosta odpowiedz
prosta odpowiedz 03.12.2020, 16:10
do proste pytania - Pis to nie Polska to normalna procedura Polaków dorzących do normalności !
Teresa
Teresa 03.12.2020, 14:21
A nękanie katolików przez prowadzenie pochodów pod kościoły jest o.k.? Aha.
obserwator
obserwator 03.12.2020, 12:34
chciały wojny, teraz narzekają , brak konsekwencji

Pozostałe