Damian Siedlecki o sesji Rady Miasta Oleśnicy: "Kompromitacja!"

  • 28.11.2020, 10:50
  • OAI
Damian Siedlecki o sesji Rady Miasta Oleśnicy: "Kompromitacja!"
Oto post zamieszczony przez Damiana Siedleckiego, radnego klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Oleśnicy:
"Ten obrazek był najczęstszym widokiem, który można było zaobserwować podczas transmisji dzisiejszej sesji Rady Miasta.
 
Z całą pewnością, dzisiejsze posiedzenie Rady Miasta Oleśnicy przejdzie do annałów jako najbardziej żenujące przedstawienie w historii polskiego samorządu.
 
Długo i dużo by opisywać, bo to, co się działo, przeszło najbardziej krytyczne i pesymistyczne wyobrażenia o obradach samorządu, dlatego dziś skupię się na zaledwie kilku punktach.
 
Przez trzy godziny ustalaliśmy sam porządek obrad. Przez dziewięć i pół godziny nawet nie wyczerpaliśmy połowy punktów z porządku obrad. Dlaczego? Ponieważ ktoś bardzo krótkowzroczny wymyślił, a Przewodniczący RM zarządził, by obrady były zdalne (na platformie Teams), a głosowania odbywały się w sposób KORESPONDENCYJNY. To znaczy, że przed sesją radni dostali karty do głosowania, które należało wypełnić, podpisać, zrobić zdjęcie lub zeskanować i odesłać MMSem lub mailem do obsługi Biura Rady Miasta.
 
Oznacza to, że przy każdym głosowaniu, które nie było przewidziane scenariuszem, trzeba było DRUKOWAĆ karty do głosowania, które urząd wysyłał mailem.
 
Ale okazało się, że nie wszyscy radni mają drukarki. W takiej sytuacji z urzędu wyruszał kurier (gołąb pocztowy? 😂), którego zadaniem było dostarczenie radnym wydrukowanej karty do głosowania, którą ten miał wypełnić, podpisać, sfotografować/zeskanować i odesłać MMSem/mailem do urzędu.
 
Jedno głosowanie przewidziane scenariuszem - bez przewidzianej statutem dyskusji: SAMO GŁOSOWANIE - trwało od około 6 do około 15 minut.
 
Jedno głosowanie nieprzewidziane statutem (np. w sprawie uzupełnienia porządku obrad) trwało w najlepszym razie 30 minut. SAMO GŁOSOWANIE! A takich głosowań było TRZY.
 
Podobno inaczej się nie dało, tylko korespondencyjnie. Tak przynajmniej tłumaczył Przewodniczący RM i Sekretarz Urzędu Miasta. Usłyszałem, że ustawa dopuszcza głosowania TYLKO trybie korespondencyjnym.
 
No to zajrzałem do ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, a tam stoi jak byk:
 
"W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii organy stanowiące jednostek samorządu terytorialnego (...) mogą (...) podejmować rozstrzygnięcia, w tym uchwały, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość lub korespondencyjnie (zdalny tryb obradowania)."
 
Ktoś tu chyba czegoś nie doczytał i upierał się, choć nie miał racji.
 
Niestety, trzeba przyznać, że ani Przewodniczący RM, ani urzędnicy odpowiedzialni za przebieg sesji zdalnej nie udźwignęli tematu. W trudnych warunkach zdalnego posiedzenia, Przewodniczący przerywał radnym wypowiedzi i często ich przekrzykiwał. Był wyraźnie nieprzygotowany do tych niecodziennych warunków.
 
I przez to wszystko byliśmy uczestnikami największej kompromitacji w historii oleśnickiego samorządu.
 
W tym miejscu wypada mi chyba przeprosić mieszkańców Oleśnicy w imieniu kolegów i koleżanek radnych za to, co się wydarzyło. Jest mi zwyczajnie wstyd przed tymi, którzy byli świadkami tego żenującego spektaklu.
 
PS. Wątków - nie tylko dotyczących spraw technicznych - wartych komentarza, pojawiło się dzisiaj co najmniej kilka. Postaram się opisać je w nieodległej przyszłości".
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ha ha ha
Ha ha ha 30.11.2020, 18:11
Olek Faestyniarz "Que sera, sera" w pełnej krasie...
Sierotka Marysia
Sierotka Marysia 30.11.2020, 17:18
Jak to zobaczyłam , to się przeraziłam...
...
... 30.11.2020, 11:06
ŻENADA .Może warto dać sobie spokój z zarządzaniem i odpocząć na emeryturze?.........
.
. 29.11.2020, 21:54
A Pan Olek twierdzi że inni widzą to INACZEJ. Buahaha! Dla mnie i tak hitem jest radny bez drukarki!
Ppppp
Ppppp 01.12.2020, 00:13
Ale rozaniec mial!!
K
K 29.11.2020, 13:16
Bo pracować zdlanie to najpierw trzeba chcieć a potem się tego nauczyc. Widać że część randnych nie ma żadnej woli pracować konstuktywnie. A dzieci w szkole sobie swietnie z tym daja rade. Szkoda.
Jarek
Jarek 29.11.2020, 10:31
A ja mam wrazenie że komuś innemu zależy na rozwaleniu wszystkiego .
...
... 29.11.2020, 11:37
Na rozwalaniu wszystkiego zależy tylko Bronsiowi. On cały czas żył zgodnie z maksymą: rządź i dziel.
Jarek
Jarek 29.11.2020, 11:45
Nie o tym myślałem.
.
. 29.11.2020, 14:53
A powinieneś.
Jak Pan  taki kram
Jak Pan taki kram 29.11.2020, 10:20
Krzysiek! Ale Ty mówisz o normalnym urzędzie....
Gender Belkot
Gender Belkot 29.11.2020, 09:28
Genderactwo i związane z tym inicjatywy jak marsz "Wk.... nych Kobiet" są wspierane finansowo przez Georgea Sorosa. ? Tę histerię wzmacnia złoto zawodowego grandziarza Sorosa. Tę histerię wzmacnia złoto zawodowego grandziarza Sorosa!!. Genderactwo to brednie, tylko wygłaszane żargonem naukowym ! Z tymi "wk...nymi k....ami" jest tak- jak były dolary od Sorosa to była i chęć na "pierd... kleru". Dzisiaj Główna lempartcica ??przechwyciła wszystko?? i nawet nie ma komu "pier...ć"??!
Krzysiek
Krzysiek 28.11.2020, 21:59
W normalnym urzędzie osoba odpowiedzialna za ten skandal zostałaby zwolniona z pracy .
zw-kowalski
zw-kowalski 28.11.2020, 22:57
Mądrze napisałeś. W "normalnym Urzędzie ". W normalnej Polsce Banaś nie byłby prezesem NIK . Przykłady opisuje codziennie polska prasa.
olo
olo 29.11.2020, 10:14
No a kaczka musiałby zapłacić za choćby projekty zlecone w dobie gigantomani na papierze.
Burmiszcz jest nagi
Burmiszcz jest nagi 28.11.2020, 19:52
No, cóż - totalna amatorszczyzna Gangu Olsena .... wróć ..... Bronsia ......
Wiara
Wiara 28.11.2020, 18:07
Kilku radnych chce zdominować posiedzenia rady i wyprowadzić calkowity haos. Licze, że normalność jednak weźmie górę nad destrukcja.
Ja
Ja 28.11.2020, 16:40
Oglądałem początek sesji, bo chciałem zobaczyć, jak to będzie wyglądać, ale mnie odrzucilo. Tylko kłótnie i jedna wielka awantura. Nic do przodu tylko jeden jazgot. Niech co niektórzy posłuchaj siebie. Widac, że nie potrafią z kulturą obdarować.
Igor
Igor 28.11.2020, 16:30
Siedlecki to taki populista się zrobił. Niech coś pokaże, bo na razie to sieje zamet.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.11.2020, 16:58
Stary. Masz jakiś problem. To był kompletny cyrk a nie sesja. I nie chodzi o dyskusję, temat czy program ale proste i zwykle sprawy jak głosowanie. Wyobraź sobie sytuację podobną do września 1939 roku. W każdym urzędzie jest komórka zarządzania kryzysowego. W małych pojedynczy pracownik. Kiedyś to się popularnie nazywało obroną cywilna. Przez 30 lat placiliscie jakiemuś urzędnikowi aby miał dla urzędu rozwiązanie na taką sytuację i co ? Jak przychodzi pożar to wy kopiecie studnię. Więc pretensje nie do Damiana czy Pawła ale do odpowiedniego pracownika urzędu. Amen.
natychmiast
natychmiast 28.11.2020, 17:16
Słusznie zw , Susidko na bruk.
Przypuszczam , że wątpię
Przypuszczam , że wątpię 28.11.2020, 16:03
Bardzo mnie ciekawi , czy ktoś za ten b.........l zostanie rozliczony?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.11.2020, 19:27
A czy w Polsce kogoś kiedyś za jakieś przekręty rozliczono ? Jedynie rozlicza się czasami przeciwników politycznych. Jak działa CBA pokazał były agent i emeryt Tomek, były poseł.
anty
anty 28.11.2020, 15:03
Burmistrz jest bardzo z tego zadowolony, bo wykazał słabość samorządu oleśnickiego, być może dlatego forował obecnego przewodniczącego.
Jarek
Jarek 28.11.2020, 14:55
Dla mnie kompromitacja to Siedlecki i Bielański. Nic konstruktywnego nie potrafią zaproponować, tylko na sesji rzucać się do gardel i krzyczeć o kompromotacji. A może coś zaproponujecie dla miasta? Czekam.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 28.11.2020, 15:19
PO co? Bronś nam już zaproponował, przejęcie Dworca i dodatkowe karetki, no i ogrzewalnię miejską w uwłaczającym godności ludzkiej stanie. Mało ci? Chcesz więcej? Kiedy Siedlecki proponował umowę koalicyjną z Bronsiem to ten się wypiął na niego, postraszył też prokuraturą. Mistrzu, w tym mieście nie ma z kim gadać i nie ma o czym, tych ludzi trzeba piętnować i obnażać ich niekompetencję.
będzie w annałach
będzie w annałach 28.11.2020, 13:52
Śmieszna jest ta kadencja, dużo się dzieje zabawnych historii, trochę kłamstwa, dużo kompromitujących decyzji, lekceważenie i ośmieszanie instytucji samorządowych w oczach obywateli. To pewne, ta kadencja Bronsia przejdzie do historii.
Kazik
Kazik 28.11.2020, 13:48
Dzięki Damian
.
. 28.11.2020, 13:46
Susidko, Graczyk, Lelas, sekretarz miasta, przewodniczący Chrzanowski i sam Bronś, czyż to nie oni personalnie są odpowiedzialni za ten bałagan i chaos w Ratuszu. Powinni zatem ponieść konsekwencje.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.11.2020, 15:43
Coś ty. Im się należy podwyżka.
Ogłądałem ten żałosny spektakl
Ogłądałem ten żałosny spektakl 28.11.2020, 12:54
W jazzie jest coś takiego jak improwizacja. To była bardzo kiepska improwizacja.
Olek Wodzirej
Olek Wodzirej 28.11.2020, 17:17
Więc to nie był festyn ????

Pozostałe