Awaria korków w mieszkaniu - kto może się tym zająć?

  • 28.11.2020, 10:14 (aktualizacja 28.11.2020, 10:16)
Awaria korków w mieszkaniu - kto może się tym zająć?
Awarie korków są stosunkowo częstym problemem. Ich przyczyny mogą być bardzo różne. Oczywiście ważne jest, by dokonać naprawy możliwie najszybciej - w dzisiejszych czasach brak prądu w mieszkaniu lub miejscu pracy jest poważnym utrudnieniem, które w praktyce uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie czynności należy podjąć, by poradzić sobie z tą nieprzyjemną sytuacją. Jeżeli nie czujemy się na siłach, by samodzielnie usunąć usterkę, pomocny będzie elektryk. Wrocław należy do miast, w których można znaleźć sprawdzonych fachowców w tej dziedzinie, którzy obsługują również Oleśnicę.

Zlokalizowanie problemu

Jedynym efektem wybicia korków, który można zaobserwować bezpośrednio po zdarzeniu, jest brak prądu w mieszkaniu. Zanim podejmiemy kroki mające na celu usunięcie awarii należy określić, czy problem faktycznie leży tam, gdzie przypuszczamy. Może się bowiem zdarzyć, że wystąpiła usterka na linii zasilającej, lub jest to po prostu planowana przerwa w dostawie energii elektrycznej. 

W celu przeprowadzenia rzetelnej diagnostyki należy przede wszystkim sprawdzić bezpieczniki. Ich wybicie świadczy o tym, że prawdopodobnie nastąpiło znaczne przeciążenie lokalnej i nstalacji elektrycznej. To częsty problem, którego przyczyną może być przestarzała instalacja lub po prostu zbyt duża liczba uruchomionych urządzeń w tym samym czasie. Powodem zadziałania zabezpieczeń instalacyjnych może być także przepalenie gniazdka

Najczęściej spotykanymi rodzajami bezpieczników są wkładki topikowe, bezpieczniki modułowe, a także bezpieczniki automatyczne. 

Wymiana bezpieczników – czy warto skorzystać z usług fachowca?

Co prawda korki topikowe należą do technologii obecnie przestarzałych, a co za tym idzie, wychodzą z użycia, jednak nadal można się z nimi spotkać w wielu budynkach, w szczególności starszych. Spełniają one swoją funkcję, jednak stosowanie ich wiąże się z ograniczeniami widocznymi szczególnie wtedy, gdy dojdzie do awarii korków. W takim przypadku warto skorzystać z okazji i dokonać aktualizacji systemu zabezpieczeń elektrycznych. 
Ponadto ten typ korków wymaga oględzin i przeglądów wykonywanych za pomocą specjalistycznej aparatury. 

W takim przypadku dużą pomocą jest Pogotowie Elektryczne Wrocław oferuje szeroki wybór i doskonałą jakość usług w tej dziedzinie, więc znalezienie profesjonalisty nie będzie problemem. Zdecydowanie nie warto ryzykować życiem i zdrowiem, próbując dokonywać amatorskich napraw, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych awarii. Trzeba pamiętać, że prąd elektryczny może być realnym zagrożeniem. 
Elektryk Wrocław posiada niezbędny sprzęt, zabezpieczenia, a przede wszystkim doświadczenie pozwalające na bezpieczną naprawę różnych usterek. Podstawą jest stawianie na bezpieczeństwo swoje i innych - dlatego skorzystanie z usług specjalisty jest najlepszym wyborem, gwarantując też wysoką jakość wykonania i trwałe efekty. 

Zapobieganie dalszym awariom

Oprócz bieżącej naprawy usterki, warto upewnić się, że nie wystąpi ponowne wybicie korków. W tym celu warto profilaktycznie zadbać o poprawę stanu zabezpieczeń elektrycznych. Elementy takie jak wyłączniki nadmiarowe warto na bieżąco usprawniać lub wymienić na nowe - pełnią one szczególnie ważną rolę w ograniczaniu ryzyka wystąpienia poważnych awarii w przyszłości. 
Dodatkowo, jeżeli wybicie korków nastąpiło wskutek włączenia zbyt dużej ilości sprzętów, należy pamiętać o unikaniu sytuacji, w których ponownie może dojść do przeciążenia bezpieczników. 
Przede wszystkim jednak należy zachować spokój i nie dokonywać napraw samodzielnie. Skorzystanie z usług specjalisty pozwoli na szybkie i bezpieczne zlikwidowanie problemu. Elektryk Wrocław również dojeżdża do Oleśnicy więc w razie problemów warto zajrzeć na stronę  https://elektryk24wroclaw.pl/. Jest tam kilka ciekawych porad dotyczących podstawowych awarii elektrycznych, które pomogą w odpowiedzi na podstawowe pytanie – kto powinien zająć się naprawą instalacji elektrycznej w Twoim domu.

_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

no
no 29.11.2020, 10:42
Korki, to są w butelkach!

Pozostałe