Ełk zostanie miastem partnerskim Oleśnicy?

  • 27.11.2020, 14:04
  • rpr
Ełk zostanie miastem partnerskim Oleśnicy? wikipedia.pl
Do Ełku pojechał przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy Aleksander Chrzanowski.

Wizytę w Eku złożył Aleksander Chrzanowski, przewodniczący Rady Miasta Oleśnicy. - Istnieje prawdopodobieństwo podpisania umowy partnerskiej - poinformował dzisiaj radnych na sesji Rady Miasta Oleśnicy.

*********************************************

Ełk (dawniej Łek, niem. Lyck,  prus. Luks) – miasto w północno-wschodniej Polsce, w województwie warmińsko-mazurskim. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach oraz główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie.

Do 31 maja 1975 i od 1 stycznia 1999 siedziba władz powiatu ełckiego, a od 1992 siedziba rzymskokatolickiej diecezji ełckiej. Miasto zajmuje 3. miejsce pod względem ludności i 4. miejsce pod względem powierzchni w województwie warmińsko-mazurskim. Jest największym miastem współczesnej Polski na ziemiach, które należały do Prus Książęcych, dawnego lenna Korony Królestwa Polskiego.

W latach 1946–1975 miasto administracyjnie należało do województwa białostockiego, a w latach 1975–1998 do województwa suwalskiego (źródło; Wikipedia).

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Platt
Platt 30.11.2020, 09:22
W dzisiejszych czasach Niemieckie miasta muszą sie trzymac razem !
Biały żagiel
Biały żagiel 29.11.2020, 10:22
Wróćmy na jeziora...la la la.....
...
... 29.11.2020, 01:01
Nie mają żadnego pomysłu na już istniejące miasta partnerskie, a szukają nowego. Co mają do zaproponowania Ełkowi?
Oleśnicki Radny Semafor
Oleśnicki Radny Semafor 28.11.2020, 17:20
A co z Koszęcinem ????
Helena
Helena 28.11.2020, 12:13
Może ktoś w końcu racjonalnie uzasadni sens mnożenie tych miast partnerskich. Poza wycieczkami i nawiązywaniu stosunków bilateralnych ( hłe, hłe hłe) przez wyselekcjonowane , wąskie grono miłośników darmowej turystyki nic z tego nie ma,
ferdek kiepski
ferdek kiepski 28.11.2020, 07:07
Ojtam, ja mam lepszego pomysła. Miasto Whangaparaoa w Nowej Zelandii kufa!
Emeryt z Klonowej
Emeryt z Klonowej 27.11.2020, 18:24
Komu to jest potrzebne Bo mnie nie!
Edmund Edmundowicz
Edmund Edmundowicz 28.11.2020, 17:20
Tolko Maskwa !!!
sPOcony Janek
sPOcony Janek 27.11.2020, 18:06
Ja proponuję: Mińsk oraz Pjongjang .....
Kaczenko
Kaczenko 27.11.2020, 19:30
Jak już to Grajewo !
 w kolejce czeka jeszcze Portofino
w kolejce czeka jeszcze Portofino 27.11.2020, 17:20
No to będą się prominenci wozić teraz. Wszystko oczywiście w trosce o mieszkańca szaraka-podatnika.
???
??? 27.11.2020, 16:20
A jakie w Ełku mają festyny, że Olek tak się zainteresował?
,
, 27.11.2020, 15:42
Tocoronovirusbedzie jeszcze dwa lata,
!
! 27.11.2020, 15:07
Te wyjazdy powinno się odbywać, jak uporamy się z tym cholerstwem!
Rom
Rom 27.11.2020, 14:53
To poco pojechal to jego strony fajną wycieczkę zrobił
Petunia non olet
Petunia non olet 30.11.2020, 16:02
Tak samo jak sPOcony Janek w Lubinie - wyspać się i wziąć za to dietę .....
Deuschland
Deuschland 27.11.2020, 14:51
Swoi zawsze powinni sie trzymac swoich. Brawo !

Pozostałe