Biblioteka w Oleśnicy poleca bajki o misiach z czterech świata stron

  • 20.11.2020, 15:52
  • OAI
Biblioteka w Oleśnicy poleca bajki o misiach z czterech świata stron
Propozycja (nie tylko) dla najmłodszych Czytelników w ramach "Książki na weekend". Poleca Anna Zielińska-Rybak.

Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci..." - tak przez wiele lat śpiewał na dobranoc ukochany przez dzieci Miś Uszatek. A że nie sposób wyobrazić sobie dzieciństwa bez misia, to na kolejny weekend z książką wszystkim Czytelnikom polecamy „Bajki o misiach z czterech stron świata”.

Dlaczego akurat ten zbiór? To oczywiste dla wszystkich, którzy wkrótce będą celebrować Światowy Dzień Pluszowego Misia, przypadający 25 listopada. Autorka, Aniela Cholewińska-Szkolik, zamieściła w tej książce opowieści o misiach z różnych krajów i kontynentów - nie tylko pluszowych i szmacianych, ale także tych brunatnych lub polarnych. Każdy młody czytelnik może więc poznać Petita, który malował wieżę Eifla, pomóc Węgielkowi z Kanady uratować owieczkę, razem z Maju Dżi przeżyć niezwykłą podróż na latającym dywanie nad Tadż Mahal, a z misiem Promykiem odkryć smak angielskiej herbatki w zaśnieżonym Londynie. Nie zabraknie również zabawy w chowanego z Fikusem i brawurowych wyczynów Figielka. Z misią Milusią można z kolei spędzić wakację w polskich Tatrach oraz poznać inne miśki, których przygody tworzą ciepłe historie w sam raz na jesienne wieczory w domowym zaciszu.

Urocze misiowe opowiastki zilustrowała Marta Kurczewska, autorka znana Czytelnikom chociażby z ilustracji do serii przygód o Tappim. Zapewniamy, że po lekturze "Bajek o misiach z czterech stron świata” z radością zakrzykniecie: "To mi się podoba!"

Okładka i wnetrze książki

Książka dostępna także w wersji elektronicznej na platformie LEGIMI! Dowiedz się więcej - kliknij tutaj

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe