NASZ NEWS: Jest petycja w sprawie "Dębu Jegrów"

  • 20.11.2020, 08:35
  • rpr
NASZ NEWS: Jest petycja w sprawie "Dębu Jegrów"
Już podpisało ją 88 osób.

Tak jak spekulowała we wtorek Panorama Oleśnicka, mieszkańcy - miłośnicy przyrody nie odpuszczają sprawy zieleni na ulicy Spacerowej w Oleśnicy. Jak dowiedział się portal olesnica24.com, powstała petycja w sprawie ustanowienia przez Radę Miasta Oleśnicy pomnikiem przyrody dębu szypułkowego usytuowanego przy tejże ulicy Spacerowej.

"W sprawie ustanowienie pomnika przyrody dla przedmiotowego dębu zgłoszono do Rady Miasta dwa wnioski mieszkańców w Oleśnicy, które spotkały się z pozytywnym odbiorem oleśniczan" - czytamy w petycji opublikowanej już w Internecie. "Wyrażamy jednocześnie nadzieję, ale też oczekiwanie, że reprezentujący nas radni poprą nasz wspólny postulat i dla dobra naszej lokalnej wspólnoty wykażą się troską o ochronę najcenniejszych okazów oleśnickiej przyrody" - napisał autor petycji Maciej Matusiak.

Petycję podpisało od wczoraj 88 osób. Znajdziemy ją TUTAJ.

 

 

 

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Piotrek
Piotrek Wczoraj, 19:20
Szkoda że temat nadania tytułu wrócił po tym jak jakiś WARIAT wywiesił baner na W.Polskiego.
Wiemy kto to?
Te wszystkie wnioski wedrowałyby nadal z szuflady do szuflady .

Pięknie!
Pięknie! 2 dni temu, 19:37
174!
Holistycznie
Holistycznie 2 dni temu, 08:35
Podpisów byłoby więcej jakby były zbierane pod wnioskiem o odwołanie Bronsia !!!!
Podpisujmy dalej!
Podpisujmy dalej! 2 dni temu, 08:30
158!
max
max 21.11.2020, 10:49
Petycję podpisali też autorzy pierwszego wniosku o objęcie ochroną pomnikową Dębu Jegrów z 2015 r.: prof. dr hab. Dariusz Tarnawski, biolog, Instytut Biologii Środowiskowej, Uniwersytet Wrocławski oraz radna poprzedniej kadencji Małgorzata Lipska.
Z Łowieckiej
Z Łowieckiej 2 dni temu, 08:28
Gigantomania Lipskiej i jej umiłowanie siebie samej wysadziły projekt w powietrze. Teraz miże być już za późno niestety.
...
... 2 dni temu, 10:39
Potrzeby PiS-u (i Michała Kołacińskiego osobiście) do sprawowania kontroli nad wszystkim tuż po wygranych wyborach jesienią 2015 r. nic nie było w stanie przebić. Nawet zdrowy rozsądek.
.
. 21.11.2020, 17:45
Ten dąb dawno byłby pomnikiem, gdyby Lipska nie wnioskowała w przeszłości kilkudziesięciu drzew wraz z nim w jego otoczeniu. Kilkudziesięciu, które absolutnie nie nadawały się na miano pomnika.
...
... 21.11.2020, 19:01
Nic nie stało na przeszkodzie, aby objąć ochroną tylko ten dąb. Rzecz w tym, że tego nie chciano zrobić. Najpierw wniosek z projektem uchwały wrzucono na pół roku do szuflady a potem nie dopuszczono pod obrady. Aktualnie należy zauważyć pewien postęp w działaniu administracji.
...
... 21.11.2020, 19:05
Wniosek z 2015 r. obejmował dwa elementy: Dąb Jegrów oraz wiele innych drzew, które zostały zakwalifikowane przez prof. Tarnawskiego, aby objąć ochroną jako Stary Park Teatralny. Pełna treść jest tu: https://www.olesnica.org/Park.…
Oleśniczanka Anka
Oleśniczanka Anka 21.11.2020, 09:28
Można się podpisać z opcją bez podawania nazwiska.
.
. 21.11.2020, 09:26
130 podpisów
Podaj dalej!
Podaj dalej! 20.11.2020, 20:20
121 podpisów!
Apolonia Betonoza
Apolonia Betonoza 20.11.2020, 15:34
A ja Wam mówię , że za chwilę tam wjadą buldożery!!!!!!
Udostępniajcie!
Udostępniajcie! 20.11.2020, 14:54
Liczba podpisów przekroczyła 80! Dajemy!!!
Hanka
Hanka 20.11.2020, 15:12
Nie pocieszajmy się.Powinno być 800.
Ola
Ola 20.11.2020, 15:55
Petycja dopiero ruszyła wczoraj wieczorem. Wysyłajmy znajomych. Warto chronić przyrodę
Rathaus
Rathaus 20.11.2020, 13:26
utyty spocony ma zobowiązania wobec deweloperów...
.
. 20.11.2020, 17:27
Nie tylko wobec nich, przede wszystkim wobec swoich zwykłych wyborców, ale tych ma akurat tam gdzie......
Joanna
Joanna 20.11.2020, 15:39

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Monika
Monika 20.11.2020, 14:34
Ale dlaczego ma zobowiązania ? O co chodzi ?
.
. 20.11.2020, 15:12
Wszyscy wiedzą o co chodzi a ty Monisio nie? Popytaj to tu, to tam to ci ludzie powiedzą, będziesz miała pewne info.
Kto wie jak było?
Kto wie jak było? 20.11.2020, 14:52
Może o wiadro złotówek dla chłopaków z pewnego ratuszowego przekaziora?
 Czy mamy być tacy sami?
Czy mamy być tacy sami? 20.11.2020, 12:13
Panie JBB. Pan masz bolszewickie zapędy. To bolszewia bezpowrotnie zniszczyła niemal wszystko na tzw. Ziemiach Zachodnich. Robili to bez żadnego racjonalnego uzasadnienia. Słowem dzicz. Znam relacje naocznych świadków co działo się w 1946 roku min. w Oleśnicy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.11.2020, 16:37
Bolszewia czy ludność napływowa z centralnej Polski, kresów i inni którzy tu praktycznie w gospodarstwach zastali ciepła zupę na piecu. Wskaż mi sekretarza PZPR *** kazał ludziom kraść, obijać się w pracy, nie szanować ludzkiej własności prywatnej itp itd. To nie robiła bolszewia ale nasi pradziadowie , nasi rodzice i część z nas samych.
JBB Cowalski
JBB Cowalski 20.11.2020, 09:23
To jest dab upamietający potege Niemieckiego szowinizmu i imperlializmu powinnom sie go wyrwac z korzeniami żeby nie został pomim kamiem na kamieniu !
też głupek
też głupek 20.11.2020, 15:49
Także i wszystkich domów, kościołów i zamku - szowinistycznych, aby nie został kamień na kamieniu
Ola
Ola 20.11.2020, 09:02
A może redakcja udostępnić link do tej petycji?

Pozostałe