Opozycja punktuje burmistrza Oleśnicy w sprawie ulicy Mikołajczyka

  • 15.11.2020, 13:30
  • Źródło: www.facebook.com/OlesnicaRazem
Opozycja punktuje burmistrza Oleśnicy w sprawie ulicy Mikołajczyka Oleśnica Razem
Oleśnica Razem zamieściła post i film z remontu ulicy Mikołajczyka.

"Burmistrz Oleśnicy lubi fotografować się przy każdej okazji, by tylko udowodnić, że coś robi. Ostatnio a to pohasa w tzw. parkur parku, a to wbije szpadel gdzieś indziej.

Ratuszowa propaganda, prawdopodobnie bezwiednie, tworzy na takie okoliczności urocze bareizmy: "Burmistrz Jan Bronś osobiście sprawdził wytrzymałość przeszkód i dokonał formalnego odbioru inwestycji" albo "Burmistrz Jan Bronś, Wykonawca i Inwestor dokonali dziś symbolicznego wbicia łopaty pod budowę obiektu."
 
Trochę dziwi więc fakt, że zakończenie najbardziej kosztownej inwestycji drogowej 2020 roku w Oleśnicy przebiegło bez słowa. Trzeba było to naprawić, bo zapewne zabrakło czasu. Parafrazując trenera Jarząbka z "Misia":
 
"Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego miasta burmistrz przemęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki!"
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
"Koszt 565 tysięcy. Jak informowała Panorama Oleśnicka, do założonego pół miliona po przetargu nie ogłoszono kolejnego, a dodatkowo dołożono 65 tysięcy. Kryzys nam nie straszny. Kasa miejska pęka w szwach.

Na sesji, gdy opozycja pytała burmistrza o drogę przy jego domu, wskazując, że w uchwale budżetowej na 2020 r. napisano, że będzie wymieniana "nierówna nawierzchnia kostki ", burmistrz Jan Bronś tłumaczył, że remont nawierzchni wraz z kanalizacja i oświetleniem będzie dotyczył tylko części gruntowej sięgacza. Wg słów burmistrza droga prowadząca do jego domu wybudowana została dawno i funkcjonuje bez zastrzeżeń. A dla niego remont będzie tylko i wyłącznie uciążliwością. 

Inwestycje zakończono z początkiem listopada. Okazało się, że opozycja miała rację. "Nierówną nawierzchnie" kostki koło domu burmistrza wymieniono na równą. Nawet fragment podjazdu został wymieniony. W dalszej części sięgacza znajduje się 6 domów, jeden wciąż się buduję, ale droga już jest zrobiona.

Od lat na remont czekają mieszkańcy Rataj z ulicy Ogrodowej, czy Akacjowej, ale to Mikołajczyka zrobiono błyskawicznie. W połowie sięgacza, koło domu burmistrza, nawierzchnie wymieniono już drugi raz.

Pytanie co się stało ze starą kostkę? Tą "Krzywą"?" - napisał radny Paweł Bielański.

Źródło: www.facebook.com/OlesnicaRazem

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Domek Boba Budowniczego
Domek Boba Budowniczego 21.11.2020, 18:51

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

SKANDAL
SKANDAL 21.11.2020, 18:15
Sięgacz ulicy Ptasiej nie dość ,że nie utwardzony od 50 lat,to jeszcze nielegalnie zwężony.Dobrze opłacani prawnicy Urzędu Miasta Oleśnica nie potrafią odzyskać tego skrawka terenu będącego własnością miasta.
Dobry wojak Szwejk
Dobry wojak Szwejk 20.11.2020, 20:52
– Tutaj wisiał niegdyś obraz najjaśniejszego pana – akurat tam, gdzie teraz wisi lustro.
– A tak, ma pan rację – wisiał tam, ale obsrywały go muchy, więc zaniosłem go na strych.
norma
norma 20.11.2020, 20:09
Ciekawe gdzie teraz z wykonawcami świętuje się zakończenie inwestycji ,kiedyś to był hotel perła....
multimilioner Jan Be
multimilioner Jan Be 20.11.2020, 20:03

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Joanna
Joanna 20.11.2020, 14:07
Bronś musi odejść
Nie dla cwaniaków
Nie dla cwaniaków 20.11.2020, 13:30
Kiedy brakuje moralności, uczciwości i przyzwoitości pozostają kłamstwo, intrygi i nienawiść
SKANDAL
SKANDAL 19.11.2020, 21:18
Sięgacz ulicy Ptasiej -własność miasta,nie dość ,że nie utwardzony od 50 lat,to jeszcze nielegalnie zwężony.Dobrze opłacani prawnicy Urzędu Miasta Oleśnica nie potrafią odzyskać tego skrawka terenu własności miasta.
Janina
Janina 19.11.2020, 20:32
Opozycja zbieranina totalnego judasza !
?
? 18.11.2020, 13:20
Bronś i jego poplecznicy nie widzą w tym remoncie nic niestosownego, wręcz przeciwnie, uważają to co robi w tej chwili OR za bezpardonowy i niesłuszny atak na jego osobę. A wy jak uważacie?
bo im wstyd za burmistrza
bo im wstyd za burmistrza 18.11.2020, 15:40
Gdyby tak było, to z pewnością Ratusz i Sekcja Promocji nagłośniliby ten "niewątpliwy" sukces, wszak zakończyła się sukcesem najdroższa inwestycja drogowa w 2020 r, jest jednak medialna cisza a i Ratusz nie jest skory do chwalenia się wymianą kostki pod domem burmistrza, znaczy to, że nie chcą medialnego rozgłosu.
.
. 18.11.2020, 07:29
To sobie zrobił dobrze, za kasę wszystkich. Patologia
ʕ ͡° ʖ̯ ͡°ʔ
ʕ ͡° ʖ̯ ͡°ʔ 17.11.2020, 13:41
Trzeba było sobie wybrać burrrmiszcza z Ogrodowej, albo z Akacjowej, to byście mieli.
Doszczętnie skompromitowani
Doszczętnie skompromitowani 17.11.2020, 13:02
Skandal goni skandal
Chwdb.
Chwdb. 16.11.2020, 22:06
*** na kaczych nogach.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 16.11.2020, 20:25
To kolejny negatywny przytyk do pracy Jana Bronsia. Czy tak zwana oleśnicka opozycja zatrzyma się na takim oto pisaniu, czy też zredaguje katalog przewin Jana Bronsia i rozpocznie procedurę prowadzącą do referendum o odwołanie Jana Bronsia. Czyż wszyscy są ślepi i głusi? Nie widzą i nie słyszą, że Jan Bronś drwi ze wszystkich i wszystkiego wokół? Kostkę wyrównano, by Jan Bronś nie uszkodził sobie ponownie pięty i kolana. Szkoda, że Jan Bronś nie zadbał o wyrównanie kostki wokół ratusza.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.11.2020, 08:36
Krzysztof nie oglądaj się na innych. Referendum możesz zainicjować sam. Nie namawiaj Bronsia na wymianę kostki w Rynku. Obecna zniknie a nowa będzie was kosztowała krocie.
oby
oby 17.11.2020, 17:24
Krzysiu spokojnie, prawdopodobnie machina ruszyła sprawa z panem sekretarzem Rybakiem może skończyć się dla Bronsia fatalnie.
zw-kowalski
zw-kowalski 18.11.2020, 08:38
Sprawa byłego sekretarza Rybaka nie ma wpływu na wybór Bronsia na burmistrza. Sprawa byłego sekretarza Rybaka co najwyżej nieco przykurzy portret Bronsia. Nic więcej. Ale macie to na co latami pracowaliście.
Rodzina z radia
Rodzina z radia 16.11.2020, 18:11
Czy zaprzyjaźniony ks. Rafał z Wrocławia dokonał już poświęcenia nowej kostki, żeby się nie wykrzywiała ????
Rathaus
Rathaus 16.11.2020, 17:11
utyty spocony niczym udzielny satrapa ...
Oleśnicki Radny Semafor
Oleśnicki Radny Semafor 16.11.2020, 18:07
Umiłowany Przywódca, Wieczny Sołtys Oleśnicy - Kim Sam Jan .....
Radni z Pjongjangu
Radni z Pjongjangu 21.11.2020, 08:29
..... niech żyje nam !!!!
Geszefcik
Geszefcik 16.11.2020, 16:29
Jak w Ratuszu niema Pana Zbyszka to można wszystko.
.
. 16.11.2020, 16:34
Fakt, jedyny który miał odwagę postawić się despocie.
nieomylny
nieomylny 16.11.2020, 16:31
I to jest prawdziwy powód zwolnienia człowieka.
no szok
no szok 16.11.2020, 12:36
To jest dopiero NEWS!!!! Wyobraźcie sobie, że na śmieciowym portalu porsche panamera ani słowem o skończonej inwestycji na Mikołajczyka. Szok prawda? Nie do uwierzenia.
Edo
Edo 16.11.2020, 13:05
Trzeba im tam wklejać w komentarzach!
Witam
Witam 16.11.2020, 12:02
Do Radnych! Juz potrzeba nagłaśniac zakaz puszczania petard w sylwestra, bo szpitale sa pełne a lekarze maja co robic.Tak robia wszędzie za granicą.

Pozostałe