Były sekretarz Oleśnicy triumfuje. Zarzuty wobec niego okazały się bezpodstawne!

  • 13.11.2020, 16:35
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Były sekretarz Oleśnicy triumfuje. Zarzuty wobec niego okazały się bezpodstawne! Czy teraz to Zbigniew Rybak pozwie Jana Bronsia o składanie fałszywych zawiadomień?
Jak ujawniła we wtorek "Panorama Oleśnicka", Sąd Rejonowy w Oleśnicy utrzymał w mocy postanowienie prokuratury w Strzelinie w sprawie eks-sekretarza miasta Zbigniewa Rybaka. Zarzuty postawione mu przez burmistrza okazały się całkowicie bezpodstawne.
Jak przypomniała Panorama, burmistrz Oleśnicy w swoim zawiadomieniu do prokuratury zarzucił byłemu sekretarzowi, że po pierwsze prowadził rozmowy z potencjalnymi kontrahentami w trakcie dialogu technicznego dotyczącego przetargu na kolejny etap informatyzacji Urzędu Miasta, ich treści nie przedstawił i kontynuował je bez zgody pracodawcy. Z tego Jan Bronś wysnuł z tego wniosek, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa przekupstwa i zakłócania przetargu publicznego.
 
Po drugie postawił mu zarzut przywłaszczenia mienia. Urzędnik miał pozostawać w posiadaniu urzędowego sprzętu - dwóch komputerów przenośnych, aparatu fotograficznego oraz smartfona, mimo że został zwolniony ze swojego stanowiska. I po trzecie zarzucił eks-sekretarzowi „ujawnienie lub wykorzystanie informacji uzyskanej w związku z wykonywaną funkcją lub czynnościami służbowymi”. Za tym sformułowaniem kryło się oskarżenie, że jakiś nieokreślony pracownik miał powiadomić sekretarza, iż ten otrzyma wypowiedzenie z pracy, w wyniku czego sekretarz poszedł na zwolnienie lekarskie. 
 
Postępowanie wyjaśniające w sprawie tych domniemanych zarzutów prowadziła Prokuratura Rejonowa w Strzelinie. Na Komendzie Policji w Strzelinie byli przesłuchiwani przedstawiciele Urzędu Miasta, w tym burmistrz Jan Bronś i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Maria Susidko, a także były sekretarz.
 
Prokuratura nie znalazła żadnych przesłanek wskazujących na to, że mogło dojść do popełnienia któregokolwiek ze wskazanych w zawiadomieniu przestępstw i odmówiła wszczęcia postępowania.
 
Na tę decyzję prokuratury burmistrz Oleśnicy wniósł zażalenie do sądu. 6 listopada sędzia Justyna Ponikowska postanowiła utrzymać w mocy decyzję Prokuratury w Strzelinie. Jest ona tym samym prawomocna i ostateczna. Zbigniew Rybak jest niewinny, a stawiane mu zarzuty były w całości fałszywe.
 
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oleśniczanka
oleśniczanka Wczoraj, 22:30
I co teraz? Można oskarżać tak o sobie kogoś?No i ...Niesamowite! Zniszczyć można wszystko oskarżeniami...co dalej?Znam to z autopsji!

007
007 20.11.2020, 09:52
Rybak! Przestań się obijać i wracaj do ratusza zrobić porządek!
Joanna
Joanna 18.11.2020, 17:43
Właśnie dlatego, że od głowy, to Bronś musi odejść. Mimo, że to ani głowa ani ryba..
zapach śledzia
zapach śledzia 18.11.2020, 18:04
Jaonna ty nie za daleko zabrnelas z tym nie zmienionym od niedzieli pampersem ? nie czujesz !
wędkarz
wędkarz 18.11.2020, 11:38
Leszczu nie ciesz sie przed czasem wszak ryba psuje sie od głowy nie prawdasz ?
Joanna
Joanna 17.11.2020, 13:04
Bronś musi odejść
.
. 16.11.2020, 16:29
Bronś zawsze może powiedzieć , że to one go do tego namówiły, i pewnie trochę w tym prawdy będzie.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 17.11.2020, 17:32
Susidko ??? Nie znam.....
I o to chodzi
I o to chodzi 16.11.2020, 16:24
Pan Rybak trzymał was krótko i ciężko było kręcić prywatę i to się skończy.
Żałosne
Żałosne 16.11.2020, 16:23
Imperium zła trzęsie portkami - układowy, plotkarze i beztalencia widząc swój koniec rzucili się do klawiatur. Oczywiście w ramach godzin pracy.
O
O 16.11.2020, 14:25
Widać ratuszowi ujadają na Pana Zbigniewa. Człowieka uczciwego i profesjonalisty. Bronś jest skończony za to bezpodstawne oczernianie
:-))
:-)) 16.11.2020, 09:07
Dobrze ze poszedł na bruk ten buc
Plotka
Plotka 16.11.2020, 09:44
Też tak mysle ! Są ludzie bardziej operatywni od tego Rybaka !
hue hue
hue hue 16.11.2020, 14:42
Że niby kto? Małys, albo ta z Sekcji Promocji? Nie drwij waść !!!! O operatywności wiceburmistrz już krążą legendy po Ratuszu, Siedlecki nie mógł od tej pani wyciągnąć żadnych informacji, nawet na siłę.
Joanna
Joanna 16.11.2020, 08:21
Bronś musi odejść!
Anioł
Anioł 16.11.2020, 09:46
Joanna zmień nocnego pampersa !
.
. 14.11.2020, 20:00

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Anka
Anka 15.11.2020, 15:42
W punkt.
...
... 14.11.2020, 18:51
I jak pan, panie radny Bartnik, koalicjancie Bronsia , widzi to kiedy burmistrz mówi i pisze fałszywe oskarżenia przeciwko bliżniemu swemu? Trzeba to rozważyć w swoim sumieniu, jeśli się takowe posiada.
.
. 14.11.2020, 19:28
Bartnik jest taki sam jak Bronś, fałszywy i obłudny, idę o zakład , że ze strony Bartnika nie będzie żadnej, absolutnie żadnej reakcji. Dlaczego? Bo człowiek który steruje Bartnikiem straciłby pracę w starostwie. Szambo nie perfumeria, syf nie samorząd. Banda, najzwyklejsza banda oszustów. Kiedy Oleśniczanie zrozumieją, że Kołaciński to jest jedyny uczciwy polityk w tym szambie? No z Bielańskim, Krzesińską , Wójcikiem, Żółkiewskim i Piechówką oczywiście, reszta to tchórze bez własnego zdania, podlegli mentalnie Bronsiowi wg Prokuratury i Sądu człowieka który nie cofnie się nawet przed największym plugastwem. Nawet Karpienko zeszmacił się dokumentnie. Probronsiowi radni? Pozwólcie, że nic nie napiszę...... .
Herr Kazimierz
Herr Kazimierz 15.11.2020, 08:00
Ich habe nur Befehle befolgt.
Ile to kosztuje
Ile to kosztuje 14.11.2020, 18:26
Czyli miasto wyplaci bylemu sekretarzowi zaległe wynagrodzenie za 2 lata wraz z odsetkami. Sad powinien nakazać miastu przywrócenie do pracy. I dodatkowo byly sekretarz ma prawo o odszkodowanie za naruszenie dóbr osobistych i szkody moralne. Warto wypunktować burmistrza i ujawnić mieszkańcom ile zapłacimy za decyzję burmistrza. Burmustrz powinien zapłacic za wzzystko ze swoich pieniędzy.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 16.11.2020, 09:32
To nie takie proste. Na czas sporu sądowego były sekretarz może pracować lub założyć działalność gospodarczą. Jeśli jest tak dobry za jakiego się uważa to wszędzie znajdzie pracę.
Rada Nadzorcza
Rada Nadzorcza 14.11.2020, 16:22
Lojalna Maria . Przecież to jasne
primabaleron
primabaleron 14.11.2020, 16:10
Bronś zaczął walczyka, teraz role się odwróciły, zatańczy jak mu sekretarz zagra.
bekon
bekon 15.11.2020, 11:00
do primabareron-dla ciebie canalio to będzie ostatni walc !
Mam pytanie
Mam pytanie 14.11.2020, 15:59
A kto skorzystał na tym że sekretarz stracili stanowisko?
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 14.11.2020, 15:48
Panie radny Żyła, ostatnio wyszedł pan z inicjatywą aby skarbnik miasta zarezerwowała w przyszłorocznym budżecie środki na jeden z projektów wart kilkaset tysięcy. Mamy złą wiadomość, prawdopodobnie środki te zostaną przeznaczone na zadośćuczynienie dla sekretarza Rybaka za szkody jakie poniósł w wyniku haniebnego postępowania pańskiego idola z Ratusza. No i pytanie zasadnicze, czy w związku z orzeczeniami Sądu i Prokuratury zamierza pan spojrzeć burmistrzowi Bronsiowi prosto w oczy, ot tak ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości, no i czy będzie pan miał odwagę to uczynić również w stosunku do pokrzywdzonego, pana sekretarza Rybaka?
Aorta
Aorta 15.11.2020, 12:35
żyła się zatkała, poza tym ma jaskrę..
.
. 14.11.2020, 22:57
Tylko proszę pana panie Żyła, niech pan nie ***i, że czeka pan na ostateczne decyzję Sądu.
M
M 14.11.2020, 13:52
Nie jest to decyzja ostateczna. Na marginesie, Prokurator Generalny oraz Rzecznik Praw Obywatelskich - może wnieść kasację do Sądu Najwyższego, ale z racji że postanowienie utrzymujące w mocy postanowienie prokuratora kończy pewien etap, to nie można uznać że mamy do czynienia postanowieniem ostatecznym. W przypadku, pojawienia się nowych i nieznanych okoliczności w sprawie, umorzone postępowanie można podjąć na nowo i prowadzić.
Zakon wielkiego trzynastego
Zakon wielkiego trzynastego 15.11.2020, 08:02
M - Marzenka czy Marysia ????
Lex
Lex 14.11.2020, 14:56
Tonący brzytwy się chwyta? Chyba sam nie wierzysz, że pojawią się nowe okoliczności teraz, kiedy od roku sekretarz już nie pracuje w Urzędzie. Owszem burmistrz może też złożyć subsydiarny akt oskarżenia, ale każdy wie, że nie złożył. I że w tej sprawie to definitywny koniec filma. Teraz batalia przenosi się do sądu pracy. Sekretarz zyskał mocny argument. Ale tam wynik jest wciąż niewiadomą. Stawiam na wygraną sekretarza, z bardzo dużym odszkodowaniem, ale bez powrotu na stanowisko.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 14.11.2020, 15:12
Z bardzo dużym odszkodowaniem za które powinien zapłacić Bronś z własnej kieszeni, najlepiej puścić gościa z torbami, a i tak byłoby to za mało po tym obrzydliwym spisku który uknuł przeciwko sekretarzowi. Nie mam wątpliwości, że w tym niecnym procederze brały też udział osobiste przyboczne muzy Bronsia, szczególnie jedna, im też przydałaby się sroga lekcja pokory.
Rigoletto
Rigoletto 14.11.2020, 12:50
A ja jestem ciekaw jaki będzie finał tej mydlanej opery.
Anioł won !!!
Anioł won !!! 14.11.2020, 20:28
Bronś może zdąży jeszcze na ten autobus do Wieruszowa, o 16:10 ....

Pozostałe