Były sekretarz Oleśnicy triumfuje. Zarzuty wobec niego okazały się bezpodstawne!

  • 13.11.2020, 16:35
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Były sekretarz Oleśnicy triumfuje. Zarzuty wobec niego okazały się bezpodstawne! Czy teraz to Zbigniew Rybak pozwie Jana Bronsia o składanie fałszywych zawiadomień?
Jak ujawniła we wtorek "Panorama Oleśnicka", Sąd Rejonowy w Oleśnicy utrzymał w mocy postanowienie prokuratury w Strzelinie w sprawie eks-sekretarza miasta Zbigniewa Rybaka. Zarzuty postawione mu przez burmistrza okazały się całkowicie bezpodstawne.
Jak przypomniała Panorama, burmistrz Oleśnicy w swoim zawiadomieniu do prokuratury zarzucił byłemu sekretarzowi, że po pierwsze prowadził rozmowy z potencjalnymi kontrahentami w trakcie dialogu technicznego dotyczącego przetargu na kolejny etap informatyzacji Urzędu Miasta, ich treści nie przedstawił i kontynuował je bez zgody pracodawcy. Z tego Jan Bronś wysnuł z tego wniosek, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa przekupstwa i zakłócania przetargu publicznego.
 
Po drugie postawił mu zarzut przywłaszczenia mienia. Urzędnik miał pozostawać w posiadaniu urzędowego sprzętu - dwóch komputerów przenośnych, aparatu fotograficznego oraz smartfona, mimo że został zwolniony ze swojego stanowiska. I po trzecie zarzucił eks-sekretarzowi „ujawnienie lub wykorzystanie informacji uzyskanej w związku z wykonywaną funkcją lub czynnościami służbowymi”. Za tym sformułowaniem kryło się oskarżenie, że jakiś nieokreślony pracownik miał powiadomić sekretarza, iż ten otrzyma wypowiedzenie z pracy, w wyniku czego sekretarz poszedł na zwolnienie lekarskie. 
 
Postępowanie wyjaśniające w sprawie tych domniemanych zarzutów prowadziła Prokuratura Rejonowa w Strzelinie. Na Komendzie Policji w Strzelinie byli przesłuchiwani przedstawiciele Urzędu Miasta, w tym burmistrz Jan Bronś i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Maria Susidko, a także były sekretarz.
 
Prokuratura nie znalazła żadnych przesłanek wskazujących na to, że mogło dojść do popełnienia któregokolwiek ze wskazanych w zawiadomieniu przestępstw i odmówiła wszczęcia postępowania.
 
Na tę decyzję prokuratury burmistrz Oleśnicy wniósł zażalenie do sądu. 6 listopada sędzia Justyna Ponikowska postanowiła utrzymać w mocy decyzję Prokuratury w Strzelinie. Jest ona tym samym prawomocna i ostateczna. Zbigniew Rybak jest niewinny, a stawiane mu zarzuty były w całości fałszywe.
 
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zygmunt
Zygmunt 12.01.2021, 16:44
Oskarżyli fałszywie człowieka i to on jest bez pracy, a oni dalej pracują i mają się świetnie? Świat stoi na głowie! Niewyobrażalne zepsucie tych ludzi!
Zdzisława
Zdzisława 12.01.2021, 20:43
Co?! To oni dalej pracują?! Boże, niech to się wreszcie skończy!!!
coraz głębsze dno
coraz głębsze dno 11.01.2021, 21:47
Bez Pana Zbyszka ratusz już nie jest ten sam. Ten statek tonie...
ala
ala 10.01.2021, 20:34
Ciekawe kiedy bronś bedzie pociągnięty do odpowiedzialności za fałszywe oskarżenia
Janina
Janina 11.01.2021, 16:28
Bronś powinien zostać zdjęty z urzędu w trybie dyscyplinarnym za te fałszywe oskarżenia. Powinien zostać adekwatnie ukarany. Przez niego niewinny, uczciwy człowiek już drugi rok jest bez pracy.
Joanna
Joanna 15.12.2020, 13:24
Zbyszek normalna część Olesnicy już Cie nie chce ! W mieście potrzebna jest dawka świerzej czystej krwi !
normalny
normalny 15.12.2020, 14:22
bronsiomaniakalna oleśnica nie chce nikogo, kto choćby w myślach narzekał na Bronsia. Normalna Oleśnica woła - Zbyszek wracaj. Podaj prywatnie Bronsia do sądu - może uwolnisz nas od satrapy.
Kinga
Kinga 15.12.2020, 13:14
Niemoralność obecnej władzy woła o pomstę do nieba.
oleśnik
oleśnik 10.12.2020, 11:11
Zbigniew! Gdzie ty się podziewasz??? Oleśnica cię potrzebuje! Wracaj na swoje miejsce do ratusza!!! I to już!!! Bez marudzenia!
my
my 07.12.2020, 13:32
Panie Zbyszku, niech Pan wraca! Czekamy na Pana! Tęsknimy!
ala
ala 06.12.2020, 20:04

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 06.12.2020, 20:16
Jak coś wiesz to zrób oficjalne zawiadomienie. Jak znam prokuraturę w Oleśnicy to nawet cię nie przesłuchają i nie powiadomią jakie postanowienia wydali.
Helena
Helena 03.12.2020, 13:27
Jak można zrobić uczciwemu człowiekowi coś tak podłego!
Panie Burmistrzu, nie wstyd Panu? Nie chcemy burmistrza, który niszczy ludzi!
Kasia
Kasia 02.12.2020, 19:49
Panie Zbyszku, niech Pan się trzyma! Trzymam kciuki, żeby Pan wrócił do ratusza na swoje miejsce!
Wiesław
Wiesław 26.11.2020, 19:36
Panie Burmistrzu, miej Pan honor i złóż urząd... Zrobiłeś z porządnego człowieka przestępcę na równi z gościem, który przejechał psa i tak samo został zwolniony dyscyplinarnie. To, co zrobiłeś, jest tak obrzydliwe, że nie ma na to wystarczająco wulgarnych przekleństw.
oleśniczanka
oleśniczanka 23.11.2020, 22:30
I co teraz? Można oskarżać tak o sobie kogoś?No i ...Niesamowite! Zniszczyć można wszystko oskarżeniami...co dalej?Znam to z autopsji!

007
007 20.11.2020, 09:52
Rybak! Przestań się obijać i wracaj do ratusza zrobić porządek!
Joanna
Joanna 18.11.2020, 17:43
Właśnie dlatego, że od głowy, to Bronś musi odejść. Mimo, że to ani głowa ani ryba..
zapach śledzia
zapach śledzia 18.11.2020, 18:04
Jaonna ty nie za daleko zabrnelas z tym nie zmienionym od niedzieli pampersem ? nie czujesz !
wędkarz
wędkarz 18.11.2020, 11:38
Leszczu nie ciesz sie przed czasem wszak ryba psuje sie od głowy nie prawdasz ?
Joanna
Joanna 17.11.2020, 13:04
Bronś musi odejść
.
. 16.11.2020, 16:29
Bronś zawsze może powiedzieć , że to one go do tego namówiły, i pewnie trochę w tym prawdy będzie.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 17.11.2020, 17:32
Susidko ??? Nie znam.....
I o to chodzi
I o to chodzi 16.11.2020, 16:24
Pan Rybak trzymał was krótko i ciężko było kręcić prywatę i to się skończy.
Żałosne
Żałosne 16.11.2020, 16:23
Imperium zła trzęsie portkami - układowy, plotkarze i beztalencia widząc swój koniec rzucili się do klawiatur. Oczywiście w ramach godzin pracy.
O
O 16.11.2020, 14:25
Widać ratuszowi ujadają na Pana Zbigniewa. Człowieka uczciwego i profesjonalisty. Bronś jest skończony za to bezpodstawne oczernianie

Pozostałe