Kasperowicz i Kwoczała odwołały dzisiejsze zgromadzenie po rozmowie z Policją!

  • 06.11.2020, 10:12
Kasperowicz i Kwoczała odwołały dzisiejsze zgromadzenie po rozmowie z… Niektórzy uczestnicy oleśnickich protestów lekceważyli przepisy związane z pandemią.
"Zostałyśmy poinformowane o możliwych konsekwencjach prawnych" - napisała Kasperowicz.

Małgorzata Kasperowicz (Partia Razem) i Laura Kwoczała (Stowarzyszenie Ostra Zieleń / Partia Zieloni) zapowiedziały zorganizowanie dziś zgromadzenia na Rynku w Oleśnicy.

Jak się okazało, chciały protestować przeciwko czemuś, co nie zaistniało, a było wymysłem przeciwników obecnego rządu. Kiedy fake news został zdemaskowany, organizatorki zmieniły powód protestu. Napisaliśmy o tym TUTAJ.

Wczoraj Małgorzata Kasperowicz poinformowała jednak o odwołaniu zgromadzenia. Opublikowała oświadczenie (zamieszczamy je pod tekstem) na portalu społecznościowym. Informuje, że do takiej decyzji skłoniła organizatorki rozmowa z Policją, podczas której zostały poinformowane o możliwych konsekwencjach prawnych, jakie mogą ponieść zarówno one, jak i uczestnicy nielegalnego zgromadzenia.

_

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

emerytka
emerytka 11.11.2020, 10:21
Panie Z. Kowalski czy to potwierdza wyższość Szwecji nad Polską? https://www.onet.pl/informacje…
amen
amen 11.11.2020, 09:50
Chciałbym otworzyć muzeum foteli aborcyjnych -wraz z muzeum -mausoleum poaborcyjnych szczątków ludzkich w słoikach z formaliną.Czy burmistrz da lokal?Może być obecny magazyn w którym odbywały się pierwsze pogrzeby na Wileńskiej(bo przecież to co niepotrzebne to tez trafia najpierw do piwnicy lub garazu a potem na śmietnik)
w pis_du
w pis_du 11.11.2020, 10:35
Lepiej oszołomie gabryś założcie muzeum relikwii smoleńskich i radyjomaryjskich!
Wenerolog
Wenerolog 15.11.2020, 12:54
W pis_du lecz się syfilityku.
taka smutna prawda
taka smutna prawda 11.11.2020, 05:21
Ale jak można oczekiwać 'kultury' od @antoniego 'smoleńskiego' aka gabrysia? Przecież to potomek szabrowników warsiawskich na ziemiach zachodnich!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 09.11.2020, 17:42
Mad. Pamiętasz nasze dyskusje na konkurencyjnym portalu na temat orzeczeń TK ? Wytłumacz mi , proszę, dlaczego orzeczenie w sprawie aborcji ma być wykonane a orzeczenie , że orzekanie asesorów jest niezgodne z konstytucją już sądy nie stosują. W Oleśnicy aktualnie orzeka dwóch asesorów a wcześniej było ich sporo . Ba jeden asesor przewodniczył trzyosobowemu składowi gdzie było dwóch sędziów.
zw-kowalski
zw-kowalski 10.11.2020, 21:33
Mad. Znów kluczysz ?
Ja chcę wojny
Ja chcę wojny 07.11.2020, 15:47
Światu potrzebna jest trzecia wojna światowa z ostrym strzelaniem ,nalotami dywanowymi i tak dalej
dr hab.Lewatywa
dr hab.Lewatywa 07.11.2020, 08:01
Sorry, ale oszołom gabryś bierze każdy antypis wpis jako mój (?). Zaprawdę mówię wam to chory biedny człowiek!
PO co walka o Wcześniaki
PO co walka o Wcześniaki 06.11.2020, 22:35
PO co więc była walka o in vitro opłacane z pieniędzy wszystkich podatników,problem z zapłodnieniem jest tak samo ważny jak wady letalne,i mogą mieć podobne podłoże zarówno naturalne- jak złe genetycznie dobrani rodzice,ale również złe traktowanie swojego organizmu przez przyszłych (lub przypadkowych rodziców),nadużywanie alkoholu i innych używek, np.wieloletnia chemiczna antykoncepcja.
PSY są lepsze od tych ludzi
PSY są lepsze od tych ludzi 06.11.2020, 21:51
Żyjemy w czasach, kiedy kur.stwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność. B. Linda
Toni Cipriani
Toni Cipriani 09.11.2020, 22:09
za owe hasło z wizerunkiem lindy mój post na FB najpierw został zlajkowany przez kogoś innego a przez kogos innego zgłoszony zrobiłem tak 3 razi i zawiesili mi konto na miesiąc.Nie mniej jednak podpisuje się pod słowami Lindy.
proste
proste 10.11.2020, 22:08
Widząc twoje zdjęcie gabrysiu na 'fejsbuku', to się nie dziwię że blokują...
zw-kowalski
zw-kowalski 10.11.2020, 21:32
To normalne na FB. Mi FB twierdzi, że ja to nie ja i co ch.... zrobisz
gratuluję
gratuluję 10.11.2020, 21:12
No to masz szansę zostać męczęnnikiem pislamskim jak 'Don Stanislao'!
PSY są lepsze od ludzi
PSY są lepsze od ludzi 06.11.2020, 21:50
"Żyjemy w czasach, kiedy *** wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność." B. Linda
...
... 06.11.2020, 18:59
Redakcja powinna usuwać wpisy chamów, obrażających kobiety walczące o swoje prawa.
Helena
Helena 06.11.2020, 19:59
A hasło Strajku Kobiet ***** *** oznacza "lubię cię"?
Mr. Hyde
Mr. Hyde 06.11.2020, 19:35
Ten pod spodem z tą lewatywą to ewidentny sabotażysta.
Aż prosi się o permanentnego bana.
Z dedykacją od chama
Z dedykacją od chama 06.11.2020, 19:37
Czyżbym źle zacytował hasło protestu?
Z dedykacją od chama
Z dedykacją od chama 06.11.2020, 19:33
Przytoczmy hasło kobiet walczących o swoje prawa: W y p i er da l a ć!
lewatywa dla tych dziewczyn
lewatywa dla tych dziewczyn 06.11.2020, 18:25
a te chłopaki to jakieś przy***sy tych dziewczyn? czyżby na coś liczyli?
oleśniczanin
oleśniczanin 06.11.2020, 18:21
po prostu gęsi
Zeert
Zeert 06.11.2020, 18:12
Siewcy śmierci mają przerwę bo już wystarczająco ludzi nazarażali
Róża Nic
Róża Nic 06.11.2020, 18:15
Jaka przerwa pr,ecież kolejny marsz ale pod inną nazwą już jutro.
Z dedykacją od chama
Z dedykacją od chama 06.11.2020, 19:39
10 panów idzie chodnikiem gęsiego. Widzisz różnicę?
Róża Nic
Róża Nic 07.11.2020, 07:56
Od dzisiaj zgromadzenia do 5 osób max.. Nie wolno i już. Czy to idzie 100 czy jak napisałeś 10 pamów.
oleśniczanin
oleśniczanin 06.11.2020, 17:52
No to ja zapraszam na roznoszenie koronkawitusa jutro podczas męskiego różańca. Ten marsz w przecwieństwie do innych jest jedyny słuszny i legalny i tu policja nie będzie wyciągać konsekwencji w sprawie zgromadzeń.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 18:11
Czuć sarkazmem. Jako ateista nie mam nic przeciw temu różańcowi. Chcą tak pokazywać swoją wiarę i przekonanie ich sprawa. Nikomu nie ubliżają, nikogo nie zastraszają. Trąci to średniowieczem ale to folklor tego rejonu i kraju. Nie takie folklory w życiu już widziałem.
kółko i krzyżyk
kółko i krzyżyk 06.11.2020, 18:09
Wez sobie jeszcze rafke od rowera, patyk i biegaj z kólkiem jak potłuczony !
łamiesz prawo to płać!
łamiesz prawo to płać! 06.11.2020, 15:15
Oczywiście, że wszyscy zakażeni łażący z nimi powinni wnosić pozwy o odszkodowanie od tych protestantek. Wielokrotnie złamały prawo i niech za to płacą i to solidnie.
k-25
k-25 06.11.2020, 18:12
Nie obrazaj Polskich normalnych kobiey chyba że masz w rodzinie taka protestantkę
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 17:39
A jak udowodnisz w sądzie, że wirusa złapałeś od protestujących a nie po rozmowie z policjantem, urzędnikiem, sędzią prokuratorem czy sprzedawczynią w markecie ?
Antoni
Antoni 06.11.2020, 14:53
Posłuże sie hasłem które widziałem na pochodzie :"Wypier...ać". Bez rozumu, kultury, wlasnych wartości i zdania nie potrzeba tutaj takiej młodzieży. Nic z niej nie bedzie, jest przegrana. Niech baluje gdzie indziej w rytm ideologii LGBT>
A. Aszuna
A. Aszuna 11.11.2020, 02:44
Slusznie, Panie Antoni, słusznie! Zapomnialeś dodać, że także bez dobrej edukacji. To najlepszy wszak bilet do Średniowiecza!
Pragnę jednak zauważyć, że "taka" młodzież ma prawo zostać i będzie tutaj także, kiedy Pana grabarz po tyłku łopatą klepnie. Do nich należy przyszłość. Pańska już odjechała.
palec lichodzkiej
palec lichodzkiej 06.11.2020, 18:16
Antoni dobrze że ty posiadłeś kulture, rozum i zakłamani powiązane z pulciem na przeciwnika inaczej myslących od was od pisowców !
mad
mad 06.11.2020, 15:08
Antoni, proszę, nie używajmy tego plugawego języka, pokażmy dobry przykład.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 18:08
Mad. Dwa lata temu złożyłem w KPP i Prokuraturze zawiadomienie w sprawie Gulbinowicza. Oleśnica nie mogła prowadzić tego postępowania. Gdy po roku monitowałem za pośrednictwem PK i MS dostałem info, że w maju rok wcześniej była odmowa a dziś takie fakty "akie jest znaczenie decyzji Stolicy Apostolskiej w sprawie kardynała Henryka Gulbinowicza?Przypomnijmy, że kard. m. in. ma zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski: Znaczenie jest bardzo duże. Mamy do czynienia z kardynałem, do tego kawalerem ***u Orła Białego, osobą ważną w historii polskiego Kościoła. Człowiekiem, którego dotąd bardzo szanowano. Natomiast to krok w dobrym kierunku. Dotychczasowe problemy Kościoła były tuszowane – czy to chodzi o pedofilię, czy o sprawy lustracji. Myślę, że żeby Kościół w Polsce był nadal silny i żeby był autorytetem, także dla ludzi niewierzących, musi się oczyścić. Ja osobiście nie jestem ekspertem w sprawie kardynała Gulbinowicza, nie badałem jej w archiwach Instytutu Pamięci Narodowej. Ale relacje choćby pana doktora Rafała Łątki, który jest autorem publikacji na ten temat, ale też relacje różnych osób, pokrzywdzonych, świadczą o tym, że kardynał Gulbinowicz niezależnie od swoich niewątpliwych zasług, był osobą mającą także czarne karty w swoim życiorysie. I myślę, że powinno to być jasno opisane, oczyszczone. Dlatego decyzja Stolicy Apostolskiej jest moim zdaniem słuszna.

Tu jeszcze jest jedna kwestia – kardynał Henryk Gulbinowicz był „promotorem” takich postaci jak biskup Edward Janiak, bp Jan Tyrawa, czy abp Józef Kowalczyk, były nuncjusz apostolski i emerytowany prymas Polski, którego oskarżano o to, że blokował dostęp papieża św. Jana Pawła II do informacji o tym, co dzieje się w polskim Kościele.

Tak, to jest kolejna ciemna karta w życiu kard. Gulbinowicza – problem polegał na tym, że nie tylko on się dopuszczał nieodpowiednich zachowań i tuszował skandale seksualne, ale też promował osoby, które dopuszczały się molestowań i również tuszowały działania innych duchownych. Tu jest bardzo silna analogia do sprawy abp. Juliusza Paetza, której za jego życia nie rozwiązano. I przypomnijmy, że w tuszowanie tej sprawy zaangażowany był wspomniany abp Józef Kowalczyk, ówczesny nuncjusz apostolski. I druga sprawa to sprawa abp. Józefa Wesołowskiego, który był nuncjuszem na Dominikanie i został za molestowanie wykluczony ze stanu duchownego. Z tym, że o tym, iż został wykluczony wierni dowiedzieli się podczas uroczystości pogrzebowych – przyszli na pogrzeb arcybiskupa i dopiero w trakcie ksiądz powiedział, że chowany jest „pan Wesołowski”.

No właśnie, co do pochówków – oświadczenie Watykanu jest bardzo ostre i także wprowadza zakaz pochowania kard. Gulbinowicza w katedrze. " Ba jest on nawet ponoć honorowym obywatelem Oleśnicy. To co nie potrafi zrobić policja i prokuratura w końcu robi sam Watykan. AMEN.
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 17:37
Mad. Masz na myśli to "Wielu z nas zapamięta tych ludzi (opozycję przypis mój).... ,jako bandę przygłupów .(...). Dla takich ludzi nie może być i nie ma miejsca w polityce. Ich właściwym miejscem aktywności powinny być kabarety, ale najlepiej takie jakie, które byłyby zakładane za więziennym murem.

ks. prof. Paweł Bortkiewicz, telewizja Trwam, 29 stycznia." czy SMS jakie do swojej uczennicy wysyłał ostatnio jeden ksiądz katecheta ? A może myślisz o tym księdzu zatrzymany po protestach z bronią myśliwską ? Ale rację masz. Nie powinno być tyle nienawiści w dyskusji.
weteran
weteran 06.11.2020, 14:48

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

matka
matka 06.11.2020, 18:22
Rozumie że "zdzira" to mowisz o swojej bliskiej osobie ?
jachira
jachira 06.11.2020, 14:14
Je.ać bekę.
o
o 06.11.2020, 14:11
Ona musi mieć gigantyczne kompleksy! Z takim nazwiskiem, musieli jej nieźle dać popalić w szkole!
Tylko można jej żałować :(
Dura lex ed lex
Dura lex ed lex 06.11.2020, 13:22
Lepiej późno niż wcale. Tylko gdzie była policja przez dwa tygodnie, przyzwalając tej dziczy na łamanie prawa!? De facto policja takim udawaniem, że osłania protest wulgarnych bab, przyczyniła się w całej Polsce do gwałtownego wzrostu liczby zakażeń i niestety zgonów! Te chamskie protesty w/g organizatorów mają doprowadzić do większej umieralności ludzi starszych, po to by zmniejszyć elektorat PiS-u! Pod sądy organizatorki nielegalnych protestów i polityków je popierających!
A. Aszuna
A. Aszuna 11.11.2020, 02:54
dura lex, DZICZY? Z TVP wieści zasięgasz, czy z Radia Maryja?
Kuniu
Kuniu 06.11.2020, 18:24
Ty lex rex zmiem pampersa bo ci przecieka na łeb !
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 17:31
To spytaj w sądzie w Oleśnicy dlaczego nie uznają wcześniejszych orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Jeden dotyczył niezgodności orzekania z Konstytucją asesorów. Drugi dotyczył kont skarbu państwa. Gdzie TK stwierdził, że SP jest jeden ale ma wiele kont. I nie jest ważne na które konto SP wpłacasz aby zachować termin. Mi SP wisi nieco kasy. Chciałem aby przeksięgowali w ciężar układu ratalnego w ZUS. I od kilku lat trwa przepychanka. Oni cytują mi ustawę a ja im wyrok TK. W Polsce ponad 2 tys aktów prawnych jest niezgodnych z Konstytucją RP. I co ty na to ? Które możemy nie uznawać a które należy uznać ? Rzucać kostką czy w zależności która partia przy władzy ? To jest pytanie ?
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 06.11.2020, 14:35
Widziałeś lub as męski różaniec? Zbliżone odległości uczestników
. I nigdy nie pisałem, że tak roznoszą tego wirusa.
Jan
Jan 06.11.2020, 14:47
Różaniec- garstka mężczyzn i jeden marsz!
zw-kowalski
zw-kowalski 06.11.2020, 17:42
Cieszy mnie, że tylko garstka a nie taka liczba jak na Strajku Kobiet. To oddaje skalę problemu i poparcia. Popatrz jak plują na te protestujące. I nie chodzi mi o zagrożenie epidemiologiczne tylko ze względów ideologicznych czy światopoglądowych.
w y k o l e j o n y k o w a l
w y k o l e j o n y k o w a l 06.11.2020, 14:50
zw zasiłkowiec takich rzeczy nie ogarnia
Anusiak
Anusiak 06.11.2020, 18:26
To przez pampersa tak cie rozciągneło ? czy przez czyszczenie hemoroidów !
:(
:( 06.11.2020, 14:04
Też mi się wydaje, że jadą po bandzie, byle tylko dorwać się do koryta. Ludzie obchodzą ich tylko w czasie wyborów.

Pozostałe