"Wierzę, że autorka/autor przekazu każącego jednej z nas wyp...lać zostanie ujęta/ujęty". Współorganizatorka protestu skomentowała napis na witrynie

  • 03.11.2020, 13:09
  • kad
"Wierzę, że autorka/autor przekazu każącego jednej z nas wyp...lać zostanie… foto: Krzysztof Dziedzic To ta witryna (tutaj czysta) stała się miejscem wyrażenia czyjegoś sprzeciwu. Na zdjęciu współorganizatorka protestów Nel Prudnikow.
Komentarz Laury Kwoczały rzuca więcej światła na motywację autora napisu.

O napisie na witrynie sklepu należącego do dwóch organizatorek wcześniejszych protestów w Oleśnicy napisaliśmy TUTAJ

Zastanawialiśmy się, czy autorem jest zwolennik czy przeciwnik "Strajku Kobiet".

Komentarz Laury Kwoczały na Facebooku, współorganizatorki dzisiejszego protestu, rzuca więcej światła na sprawstwo i motywacje autora napisu:

"Tak rano wyglądała witryna działalności inicjatorki spacerów w obronie prawa do wyboru w Oleśnicy.
To stanowcza przesada. Nie ma na to czyjejkolwiek zgody.
Jako współorganizatorki oleśnickich protestów jednoznacznie potępiłyśmy akty wandalizmu, jak ten na przyzamkowym murze, po którym posprzątała jedna z nas (ta, której witrynę dziś tak potraktowano). Zachęciłyśmy do ograniczenia wulgarnych haseł na rzecz tych pro-choice. 
Korzystałyśmy ze swojego prawa do obywatelskiego sprzeciwu, NIE ATAKUJĄC przy tym kościołów ani księży, co zarzucano w anonimowych komentarzach.
Wierzę, że autorka/autor tego przekazu każącego jednej z nas wyp...lać zostanie ujęta/ujęty. Bo w to, że zgłosi się dobrowolnie z przeprosinami, powątpiewam".

 

Przypomnijmy, że hasło "Wypierdalać!" jest jednym z podstawowych okrzyków uczestników protestu pod auspicjami "Strajku Kobiet". Skandowano je także na ulicach Oleśnicy.

Laura Kwoczała to członkini zarządu Stowarzyszenia "Ostra Zieleń", podmiotu współpracującego z Partią Zieloni. Ma 18 lat i jest uczennicą II LO w Oleśnicy.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (83)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nergal
Nergal 07.11.2020, 06:47
Pier Dolone Pokolenie LGBT rozstrzelać wszystkich wy ***
anty komuch
anty komuch 06.11.2020, 10:29
POchodzeniowiec- jesteś durnym manipulantem komunistycznych barbarzyńców
dr Jekyll
dr Jekyll 06.11.2020, 09:21
Z lekcji religii pamiętam, że jak mnie ktoś obraża to mam 'nastawić drugi policzek'...a nie bluzgać jak pisokomuchy?!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.11.2020, 09:13
Ale słysząc przekaz medialny to na pochodach wykrzykiwane były wulgaryzmy?
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 06.11.2020, 09:39
Tak. Ja to traktuje jako wyrażanie bólu. Krzyk rozpaczy.
Raku
Raku 06.11.2020, 09:07
Agresja rodzi Agresje. Szkoda że nikt tego nie pomyślał? Protesty tak ale bez wulgarnych okrzyków i napisów
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 06.11.2020, 09:38
Byłyby niezauważalne jak rolnicy. Rolników zauważają jak przed posesja posła wywalą przyczepę obornika.
Uczennica
Uczennica 05.11.2020, 14:28
Liceum nr II w Oleśnicy nie akceptuje wszystkich którzy nie uwielbiają LGBT i Lewicy . Nauczyciele są skrajnie lewicowi ( przynajmniej duża większość) a jedna z nauczycielek wręcz atakuje manifestacje swoją nienawiść do wszystkiego co nie jest lewicowe a Żołnierzy Wykletych uważa za m***ców
Anna
Anna 07.11.2020, 08:41
Czy chodzi Ci o panią nauczycielkę Agnieszkę K-F?
fake
fake 06.11.2020, 09:20
Taka z ciebie 'uczennica' jak ze mnie malutki mesjasz z żoliborza!
brak wolności w nauce
brak wolności w nauce 05.11.2020, 15:16
Dziewczyno, liceum to jeszcze mały pryszcz, uczelnie to wyższe kuźnie kadr politycznych -zobaczysz co tam się dzieje i uznasz że liceum to mały pryszcz!Na uczelniach już nie uczą myślenia krytycznego, ma być dostarczona wiedza adekwatna bez zadawania trudnych pytań.Dlatego uczelnie są na bardzo niskim poziomie, kończąc je wielu absolwentów, zdaje sobie sprawę że wiedza im przekazana do niczego nie jest przydatna, ale do korporacji to się nadasz, bo już odpowiednio mentalnie jesteś ukształtowana jako produkt lewacki.
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 05.11.2020, 14:36
W przypadku części żołnierzy to prawda. Mordowali niewinnych mieszkańców Polski w tym kobiety , dzieci, starców lub innych wyznań. Materiały są w IPN. Poczytaj. Tylko, że ustawa nie pozwala ich skazać.
dość bzdur
dość bzdur 05.11.2020, 15:18
tak za to ub to baranki pokoju?po prostu święci ludzie
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 06.11.2020, 09:36
Swoimi metodami niektórzy ZW niczym nie różnili się od niektórych funkcjonariuszy SB. W tym sensie to przekazałem. Ale wtedy też były inne czasy i inna etyka.
!
! 05.11.2020, 15:10
zakłamywania ciąg dalszy!
Edo
Edo 05.11.2020, 11:39
"Laura Kwoczała to członkini zarządu Stowarzyszenia "Ostra Zieleń", podmiotu współpracującego z Partią Zieloni. Ma 18 lat i jest uczennicą II LO w Oleśnicy."
Czyli typowa "Julka", produkt uboczny gimbaziarni. Dziękuję, nie skorzystam.
tak
tak 05.11.2020, 11:52
Strasznie "zlewaciały" licea w Oleśnicy no cóż taki mamy klimat w szkołach i na uczelniach- właściwie te szkoły działają politycznie, przygotowując nam ekstremalne bojówki lewackie.
RIPis
RIPis 05.11.2020, 09:07
Precz z pisokomuną i czarną mafią!
Komunista
Komunista 05.11.2020, 09:02
Niech Żyje Nam
Nie będzie Jej Chwała
Ploretariuszka Kwoczała
k
k 05.11.2020, 15:12
... co kwiczeć nie chciała.
padu
padu 05.11.2020, 06:21
Do Sz Pana Kowalskiego-to prawda z tą agencją towarzyską?Chciał Pan być alfonsem?
pisiolud
pisiolud 04.11.2020, 17:44
Odnośnie obłudy i hipokryzji, to czym jest handlowanie relikwiami przez arcysatanusa zdziwko i twierdzenie że o żadnych księżulkach pedofilach się nie słyszało?
precz z obłudą
precz z obłudą 04.11.2020, 17:37
Jak one malują to jest dobrze, ale jak jej pomalowali to już skandal!
??
?? 05.11.2020, 15:15
Może sama se namalowała, żeby pokazać, jak jest prześladowana. Malunek na murze ciężko usunąć, a z szyby? Żaden problem!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 04.11.2020, 17:48
Pokaż mi taką jedną która na nie swoim to namalowała ? Córka mojej kuzynki też powiesiła w oknie czerwona błyskawice. Ale powiesiła w swoim i ryzykuje zbicie szyby w swoim oknie. Nie bronię ich. Czym innym byłoby ustawienie auta z takim napisem lub samej tablicy. Sam robiłem podobnie wielokrotnie. Ale ani staroście, ani komornikowi czy sądowi nie malowałem tego na szybie. Ryzykowałem swoją własnością
.
..
.. 05.11.2020, 15:21
powiesiła w oknie, to nie "namalowała"
wujek dobra rada
wujek dobra rada 04.11.2020, 17:04
Drogi @mad, a co ty niby rozumiesz przez 'hejtowanie'...krytykowanie pisokomuchów oczywiście? Ale wyzywanie i bicie kobiet to niby jest OK?!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 04.11.2020, 17:39
To nie o to chodzi. Jest pewna grupa osób , która nie zwraca uwagi na treść ale na to kto pisze. Np gdybym ja skopiował kilka twoich starych wpisów i podpisal to od razu pojawi się "Kowal" lub "przypomnienie" i powtórzą starą płytę. Dla mnie mad jest dziwnie zakochany w PiS ale wiele razy ma rację. Unika analizy liczb czy inne dane. Ale kilku gości niepotrzebnie mu ubliża.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.11.2020, 09:45
Laura Kwoczała - kobieta, której chce się chcieć, nie chce być anonimem i buntuje się przeciw temu, co uważa za niesprawiedliwe i nie chowa się za anonimami. Jest kobietą z cywilną odpowiedzialnością. Wyrażam szacunek dla jej aktywności. Kobieta walcząca o zrównoważony rozwój, przeciwniczka nietolerancji, autorka apelu do Rzecznika Praw Dziecka. Jakże bym chciał, by zapału, by chęci działania nigdy jej nie zabrakło, by zawistni ludzie nie zgasili w niej tego pięknego entuzjazmu do działania, do sprzeciwiania się przejawom niesprawiedliwości i działaniom szkodzącym Ziemi, środowisku w którym żyjemy. Więcej takich osób.
Zert
Zert 04.11.2020, 08:36
Dziękujemy Ploretariuszce Laurze Kwoczała za to że pod przykrywką LGBT i Strajku Kobiet walczy z tym okropnym kapitalizmem dla dobra Neokomunistów oraz lewicowych partii wspierających tą walkę. Niech żyje Marks i Ty Laura
Do kogo te pretensje?
Do kogo te pretensje? 04.11.2020, 00:28
Feministki nakręciły spiralę nienawiści, która obraca się przeciwko nim. Rewolucja pożera własne dzieci.
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 03.11.2020, 23:53
@mad- masz dość opluwania Cię na śmieciowym portalu Moja Oleśnica przez idywidua pokroju Perturabo czy TW "Anna" znaczy Edmundowicz ? Nie dziwię Ci się, choć muszę przyznać, że jesteś niezwykle cierpliwym człowiekiem. Z tym Owsiakiem to oczywiście masz rację, problem w tym, że dla zdegenerowanych internautów uzewnętrzniających się na konkurencyjnym medium nurtu ściekowego to już nie jest takie oczywiste. Cóż, opozycja totalna doszła do wniosku, że jak nie teraz to kiedy, spodziewam się eskalacji bezpardonowych ataków na demokratycznie wybrany rząd Prawa i Sprawiedliwości, również, a może w szczególności na niewartym funta kłaków medium porsche panamera.
mad
mad 04.11.2020, 00:16
Mam pytanie, czy administrator portalu może skutecznie zablokować ludzi, którzy hejtują? Faktycznie, gdybym wpisał podobny komentarz na MO, to byłbym obrzucony hejtem. Czy oleśnicka lewica nie zagląda do Olesnica24, a prawica do MO?
redaktor
redaktor 04.11.2020, 11:15
Mamy długą listę zablokowanych IP.
mad.
mad. 04.11.2020, 08:46
do mad pogonili cie z M.O to wlazles z brudnydammi buciorami tutaj
mad
mad 04.11.2020, 16:01
Chyba piszesz o sobie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 04.11.2020, 17:08
Spoko mad. To bezpieczna i higieniczna ilość hejterow. Nie stanowią tu takiej ilości jak u konkurencji. Wyluzuj. I nie dawaj się wkręcać w pyskówkę. Też tu mam kilku cichych wielbicieli.
zw-kowalski
zw-kowalski 04.11.2020, 00:30
Tu dość często są usuwane które są wulgarne. Regularnie usuwano wpisy "***" o tej samej treści jak na MO. Tu mniej komentarzy ale wyższy poziom. Czasami trafi się jakiś "jajcarz" ale nie ma posłuchu. Zaglądają i Ci i Ci. Tylko teraz inne klimaty. Sam jestem ciekaw czy do władzy dotrze, że z tą niby demokracja coś nie TAK.
zw-kowalski
zw-kowalski 04.11.2020, 00:09
To nie jest rząd PiS. To rząd ZP. Ale PiS chce aby to był tylko rząd PiS.
oleśniczanin
oleśniczanin 03.11.2020, 22:20
zamiast się uczyć zajmuje się głupotami , te popisy chorych umysłowo i tak się kończą śmiercią naturalną
mad
mad 03.11.2020, 21:03
ROK 2019, debata WOŚP przeciwko mowie nienawiści...
Jerzy Owsiak - "Im szybciej znajdziemy skuteczne sposoby na walkę z tym zjawiskiem, tym szybciej uda nam się zejść z drogi coraz ostrzejszego konfliktu. I o tym chcemy rozmawiać na organizowanej przez nas debacie". Adam Bodnar - "Czas stworzyć strategię przeciwdziałania mowie nienawiści. Czas odwrócić trend akceptacji dla hejtu i stworzyć trend potępienia oraz braku zgody na tego typu formy ekspresji".
ROK 2020, Jerzy Owsiak - "Jedyne słowo klucz, które może wziąć nas w garść i przeciwstawić się PISowi i brutalnych Policjantów! Ja to rozumiem - WYPIER****Ć". BEZ KOMENTARZA.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.11.2020, 22:00
Mad. Pamiętasz dyskusje ze mną. Ja krytykowałem metody przed szpitalem i obchodem 1 marca i 11 listopada. I okazuje się, że LGBT i kobietki szybko nauczyły się języka swoich wrogów. I teraz lament. Pamiętasz jak się cieszyłeś, że w okrzykach patriotów " a na drzewach zamiast liści będą wisieć .... prokurator Kaniowska nie dopatrzyła się mowy nienawiści. Więc macie teraz to co zachwalaliscie u narodowców. Narodowcom wolno tak drzeć ryja a kobietom już nie ?
Przypomnienie
Przypomnienie 04.11.2020, 01:15
Zbigniew Kowalski wydawał nienawistne pismo „Donosiciel Oleśnicki”, w którym lżył samorządowców. Kamuflując się, miotał pomówieniami, obelgami i kłamstwami. We wniosku złożonym Radzie Miasta domagał się „zastosowania przez Radę Miasta głównych kanonów wiary rzymskokatolickiej”. Wcześniej w Urzędzie Miasta złożył wniosek o zarejestrowanie agencji towarzyskiej z usługami erotycznymi. Teraz jest emigrantem w Szwecji.
kolejne przypomnienie
kolejne przypomnienie 04.11.2020, 12:19
"Zniesławienia nie było. Wracamy do sprawy sprzed 12 lat. " W lipcu 2000 roku opublikowaliśmy w Panoramie Oleśnickiej artykuł pod tytułem "Urząd zniesławiony" Informowaliśmy w nim, że aktywny wówczas publicznie oleśniczanin Zbigniew Kowalski został oskarżony przez Prokuraturę Rejonową w Oleśnicy o zniesławienie burmistrza, wiceburmistrza i urzędników Urzędu Miejskiego w Oleśnicy oraz zniesławienie wiceburmistrza. Akt oskarżenia zarzucał mu, że że w lutym 2000 na łamach gazety Oleśniczanin pomówił naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Małgorzatę Panek, poniżył ją w opinii publicznej i naraził na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska. Zdaniem prokuratury pomówił także burmistrza Jana Bronsia, wiceburmistrza Janusza Marszałka, sekretarza Zbigniewa Rybaka, skarbnik Marię Young , naczelników Tadeusza Salika, Ryszarda Boguckiego, Andrzeja Miśkiewcza, Ryszarda Gąsiora, radcę prawnego Haline Susidko, przez co poniżył ich w oczach opinii publicznej i naraził na utratę zaufania. Sprawa była rozpatrywana przez Sąd Rejonowy w Strzelinie. Biegli stwierdzili, że oskarżony jest zdrowy i może odpowiadać za swoje czyny. Sad I instancji oczyścił jednak Zbigniewa Kowalskiego z zarzutów prokuratury w stosunku do wszystkich poza naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich. Z zarzutów wobec Małgorzaty Panek oczyścił oskarżonego Sąd Apelacyjny. Panorama Oleśnicka nr 10, 7-13 marca 2012 roku."
mad
mad 03.11.2020, 22:14
"Pamiętasz jak się cieszyłeś, że w okrzykach patriotów "a na drzewach zamiast liści będą wisieć..." - nigdy tak nie było, nie popieram takich haseł, cieszyłem się z tego, że Oleśniccy Patrioci i Kibice świętują Dzień Niepodległości. Sam jestem narodowcem i nie "drę ryja".
zw-kowalski
zw-kowalski 04.11.2020, 00:07
Mad. Wskaż mi jeden wpis w którym napisałeś, że nie powinni drzeć ryja słowami " a na drzewach zamiast liści będą wisieć ..." Mi też się podobało jak rozwinęli flagę, rozdawali flagi itp itd. I przy tym jak śpiewali patriotyczne pieśni nie pisałem , że darli ryja.
mad
mad 04.11.2020, 00:53
W PRLu wszyscy na podwórku wykrzykiwali - "a na drzewach zamiast liści ...", więc nie traktowałem tego poważnie, ale też nigdy te okrzyki mnie nie cieszyły, bo faktycznie, czasy się zmieniają i młodzi ludzie mogą już tego tak nie odbierać. Przyznaję, nie pisałeś, że "drą ryja" wtedy, gdy "śpiewali patriotyczne pieśni".
Dawnych wspomnień czar
Dawnych wspomnień czar 03.11.2020, 21:19
"Nie dla hejtu w Oleśnicy!" Czy ktoś to pamięta???
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.11.2020, 21:54
Tak. I na MO było najwięcej hejtu.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 03.11.2020, 19:24
Skąd w tym pierdziszewie tyle zdewociałych i zPisiałych pisokomuchów. Sorry, że znowu się pytam!
ciocia
ciocia 03.11.2020, 20:44
No właśnie, przestań pytać - nudny jesteś
dr hab.Lewatywa
dr hab.Lewatywa 03.11.2020, 21:17
Bardziej chamskiego i nudnego człowieka w powiecie, jak ty 'gabryś' nie ma. You are number one!
ciocia
ciocia 03.11.2020, 21:25
Jeśli gabryś to do mnie to kulą w płot
wujek dobra rada
wujek dobra rada 03.11.2020, 20:33
Ale ja na razie tylko dwóch/dwie...Jeden to napewno nasz 'gabryś'. Thanks a lot! ;-)

Pozostałe