Radny apeluje o wsparcie PCK

  • 02.11.2020, 12:05
  • OAI
Radny apeluje o wsparcie PCK
Publikujemy apel radnego Pawła Bielańskiego (Oleśnica Razem) do radnych i wszystkich sił politycznych w Oleśnicy o wsparcie PCK:

"Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym. W szczycie pandemii Covid-19 PCK jest zmuszony opuścić lokal, który zajmuje od 10 lat. Trwa postępowanie administracyjne prowadzone przez ZBK - dziś złożono kolejne wezwanie do opuszczenia lokalu.

Według słów burmistrza uzasadnieniem opuszczenia lokalu przez PCK ma być konieczność utworzenia tam archiwum MOPS.

Przez wiele lat te dwie instytucje zgodnie współpracowały niosąc pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Oleśnicy i całego powiatu. Dziś bliska obecność MOPS nie jest atutem "za" tylko "przeciw" PCK. Sytuacja jest zupełnie niezrozumiała i szkodliwa dla lokalnej społeczności.

Przypomnę, że jako alternatywny lokal dla PCK burmistrz Jan Bronś wskazał garaż przy ulicy Kopernika, który absolutnie nie nadaje się na organizację miejsca pomocy dla mieszkańców. Dlatego apeluje do wszystkich radnych miasta i powiatu oraz wszystkich sił politycznych w mieście o wsparcie dla PCK. Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek "eksmisji". Nic nie stoi na przeszkodzie by PCK pozostało w lokalu przy Wojska Polskiego 13" - napisał radny.

 
loadingŁaduję odtwarzacz...
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kazik
Kazik 03.11.2020, 22:36
Bezapelacyjnie najlepszy Radny. Na takich można liczyć. Szkoda, że znakomita większość nic nie robi dla mieszkańców.
chlopek roztropek
chlopek roztropek 04.11.2020, 10:51
do Kazik dal sie poznac swoja fachowoscia w Atollu
Don Corleone
Don Corleone 03.11.2020, 21:01
Dintojra nieomylnego jest więcej niż teoretyczna. Jest realizowana w praktyce.
Oleśniczanin
Oleśniczanin 03.11.2020, 20:25
PCK to ważna instytucja. Ludzie w Oleśnicy wiele jej zawdzięczają. Należy jej pomóc.
Ala
Ala 03.11.2020, 20:15
Bielanski to pieniacz i pajac. Hurtowo produkuje oswiadczenia na kazdy temat. Ekspert od wszystkiego.
?
? 03.11.2020, 20:36
Ala z dworu Jana?
!
! 04.11.2020, 10:54
takie bez talencie z obozu z totalnie przegranych klaunow
zw-kowalski
zw-kowalski 04.11.2020, 11:09
Może konkrety. Bo tu koleś "wykolejony.." też pisze pomówienia a nie konkrety. Nie jestem adwokatem Bielańskiego ale może wypunktuj co źle robił w Atolu a co teraz jego następca rzekomo robi lepiej.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 03.11.2020, 20:30
Politycznie nie po drodze mi z tym radnym. Ale jest najbardziej aktywnym radnym. Wspiera wszystkich mieszkańców w ich kontaktach z ratuszem. Jak był syf w okolicach parku to miasto mające odpowiedni wydział nic nie zrobiło. A on potrafił przekonać właściciela działki aby posprzątał. W przypadku sporu na Serbinowie też stanął po stronie mieszkańców. Miał szereg do tych inicjatyw. Wskaż mi innego tak skutecznego radnego.
Brawo dla radnego
Brawo dla radnego 03.11.2020, 16:43
Bielański, Bielański...
Joanna
Joanna 03.11.2020, 14:18
Bronś musi odejść !
Szkoda tego czasu
Szkoda tego czasu 03.11.2020, 09:39
Dwa lata Bronsia na stanowisku burmistrza to okres smuty dla miasta. Za Kołacińskiego - nowoczesna placówka dla seniorów, przedszkole, strefa ekonomiczna, komputery dla szkół, plac zwycięstwa, uratowanie budżetu miasta z powodu nieudolności Bronsia (Tiwal) o takich drobnostkach jak ulice czy ścieżki rowerowe nie wspominając.
Za Bronsia - kłótnie o stołki, rozbudowa administracji i.....plac dla rowerowej młodzieży.
Niestety
Niestety 03.11.2020, 16:41
Taka prawda.
to koniec
to koniec 03.11.2020, 09:50
Zapomniałeś dodać zdewastowacie pomnika żołnierza Polskiego leżenie plackiem w rymku przed klerem tego chcesz w państwie swieckim szkoda twego czasu ! To se nie wrati !
.
. 03.11.2020, 12:49
Czy kołaciński płacił po 2 tysięce złotych z budżetu miasta do klerykarnego radia? Bronś tylko z PiS kolacje zawral i już do klechów poleciał się kłaniać
Koniec konica
Koniec konica 03.11.2020, 12:12
Kołaciński miał odwagę prezentować i bronić swoich poglądów. Nie miały one jednak wpływu na zarządzanie miastem. Teraz "włodarz" występuje w radiu rodzina, dopuszcza do władzy PIS i wydaje odezwę popierającą protestujących - a miasto cofa się rozwoju. Polityka wymaga etyki i zasad moralnych.
?
? 03.11.2020, 13:24
Człowieku, czego ty wymagasz od Bronsia?
Wyborcy
Wyborcy 03.11.2020, 09:26
Bielański na burmistrza
zw-kowalski
zw-kowalski 02.11.2020, 22:38
Dziś byłem w sklepie prowadzonym przez PCK w OVIK. Kupiłem stary kołowrotek. Nie wędkarski ale taki na jakim nasze babki robiły wełnę. Śmieszne pieniądze. Ja mam kołowrotek PCK ma kaskę na działalność statutową. A czy jak będę w Oleśnicy to też będę mógł coś kupić w PCK aby ich wspomóc ? PS. Znów podpadnę u jakiegoś lokalnego patrioty.
zw-kowalski
zw-kowalski 02.11.2020, 22:48
Sorry. Nie PCK tylko odpowiednik polskiego PCK. Nawet paragony dają.
Super
Super 02.11.2020, 21:08
Bielański zawsze blisko ludzi.
Zając
Zając 03.11.2020, 09:54
do super chciałes powiedzieć blisko pełnego koryta !
Ja
Ja 02.11.2020, 20:58
To hańba dla miasta. Jeszcze trochę to znowu będzie o naszym mieście glośno. Oby nie!!! Oby przyszla rsfleksja!
XXXL
XXXL 02.11.2020, 20:29
Jaki ten radny opiekuńczy. Kto to wogóle jest.
 wargas
wargas 03.11.2020, 09:59
do xxxl Bielański zapomniał , że kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada !
Ala
Ala 02.11.2020, 21:22
Kto wie może przyszły burmistrz. Jeden z niewielu któremu się cokolwiek chce robić. Reszta odcina kupony i tylko diety biorą
mieszkanicy z Podchorążych
mieszkanicy z Podchorążych 03.11.2020, 09:58
Ala co Ty nie powiesz do konkretnej roboty to mu jeszcze daleko , on pokazal szczyt swoich możliwosci w Atolu to jest jego logo !
MieszkANka
MieszkANka 02.11.2020, 20:52
Nie znasz? Tos chyba nie z Oleśnicy.
mieszkaniec
mieszkaniec 02.11.2020, 20:02
Ty Bielański zwróc sie do pisowskiego rzadu o wsparcie oni na nagrody i podwyzki forse maja ! a jak "garaż" ci nie odpowiada to oddaj swoje mieszkanie i będziesz spełniony a wiecznie jątrzysz na burmistrza, masz parcie na szkło czy co ?
Taka prawda
Taka prawda 02.11.2020, 20:18
A Bronś z PiS przyjaciele. Jakimiec, Bartnik czy poseł Rożecka. Bronś to ich kumpel. PiS Bronś jedna ekipa
Styrlitz
Styrlitz 03.11.2020, 10:02
Wytatlałes sie w swojej gównianej prawdzie ?
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 02.11.2020, 19:41
Wszystko się zgadza, ostatnie dwa lata pod rządami Bronsia to najczarniejszy okres w najnowszej historii Oleśnicy. Tyle zła się wydarzyło, że można by obdzielić tym kilka kadencji, aż trudno wymieniać, dla mnie osobiście pierwsze miejsce w rankingu obrzydliwości tej kadencji zajmuje bezpardonowe wyrzucenie na przysłowiowy bruk z dnia na dzień sekretarza Rybaka, pozbawienie tego człowieka godności i poniżenie w oczach opinii publicznej.
Urzędnik
Urzędnik 03.11.2020, 09:23
Pozbawieni godności i poniżeni w oczach opinii dotyczy raczej tych osób, które wspierają Bronsia w jego egoistycznych zachowaniach. Rybak ma czyste konto, a rozpaczliwe próby jego zdyskredytowania świadczą o panice Bronsia. Szkoda, że koszty tych działań nie ponosi Bronś tylko podatnicy.
Holistycznie
Holistycznie 03.11.2020, 07:20
Mam nadzieję, że karma szybko wróci - i tow. Bronś wyleci z podobnym hukiem .....
!
! 02.11.2020, 20:55
W samo sedno!!!!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.11.2020, 19:34
Co do powyższego tematu: postawa Jana Bronsia jest typowa dla niego - aspołeczna. Tylko, że takiego aspołecznika ktoś wybrał i ktoś z grupy radnych, mimo rozlicznych uchybień Jana Bronsia, nie zdobył się na procedurę referendum, by Jana Bronsia odwołać.
twuj upiór
twuj upiór 02.11.2020, 20:05
Ty Krzysiek A. k. cierkawe jak bys nie dawał z urzedu przytyków panu J. Bronśiowi to zniósł byś kacze jajo czy nie ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.11.2020, 19:30
Czy w ramach pomocy sprzedawcom chryzantem radny Paweł Bielański wraz ze swoimi kibicami, wzorem innych w innych miastach, kupił chryzantemy i postawił je wzdłuż banneru przy ul. Daszyńskiego oraz na rondzie?
POM
POM 02.11.2020, 20:08
Bielański jest tylko mocny w ... ustach a czynu mniej jak zero ! choc zero zarezerwowane jest dla Byncia 1
?
? 02.11.2020, 19:49
A co ma radny kupować? A Bronś ile kupił?
?
? 02.11.2020, 19:36
A Pan już to zrobił???
P.
P. 02.11.2020, 19:24
przeciez Pck jest samo sobie winne. zadzierała prezeska z wszystkimi, była najmądrzejsza i myślała , że wszyscy będą tanczyc jak ona zagra. Narobila sobie tylko wrogów i została sama.
Ala
Ala 02.11.2020, 19:52
I dlatego zawistnicy z ratusza się mszczą? Czy może dlatego że radny Chrzanowski z klubu Jana Bronsia nie dostał posadki w zarządzie PCK
Ciągle Mao
Ciągle Mao 03.11.2020, 07:26
Jeszcze mu mało. Jest głównym wodzirejem w radzie miasta ....
AD
AD 02.11.2020, 19:12
Ale banda rządzi tym miastem. Byle na złość, byle komuś uprzykrzyć życie. Dno dna.
doświadczony
doświadczony 02.11.2020, 18:12
Nie tylko oleśniczanie są na czarnej liście, widać z tego, że są na niej też instytucje.
Ja
Ja 02.11.2020, 17:21
Na stanowiskach się bywa człowiekiem się jest , kiedyśśśśśś ci którzy obecnie decydują o tym się dowiedzą
Pochodzeniowiec