Uczestniczki oleśnickiego Strajku Kobiet zniszczyły zabytek

  • 30.10.2020, 08:43
  • kad
Uczestniczki oleśnickiego Strajku Kobiet zniszczyły zabytek foto: Krzysztof Dziedzic
Napis wykonany sprayem zrobiły na zabytkowym łączniku pomiędzy zamkiem a kościołem zamkowym.

Napis "Hańba" z symbolem Strajku Kobiet - błyskawicą wykonany czerwonym sprayem to pokłosie protestów kobiet w Oleśnicy.

Uczestniczki protestu wykonały go na zabytkowym łączniku pomiędzy Zamkiem Książąt Oleśnickich a kościołem zamkowym.

Przytoczmy w kontekście tego aktu wandalizmu art. 108 Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami: "Kto niszczy lub uszkadza zabytek, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

 

kad

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dw
Dw 30.10.2020, 13:18
Przepraszam bardzo ale NIGDZIE nie było nie jest i nie będzie napisane że to jest wina protestujących! Z opisów na FB wynika że jakieś 3 młode nastolatki to zrobiły a gdy została im zwrócona uwaga zwiały zanim udało się je dorwać, więc proszę nie szerzyć nieprawdziwych informacji. Ekipa że SPACERU dziś osobiście pojawiła się w tym miejscu i usuwała napis. Proszę przestać szerzyć nieprawdziwe informacje i postarać się dowiedzieć jak faktycznie było. Przez takie bucowate media kobiety które walczą o prawo wyboru są przedstawione w najgorszym świetle!
Hańba portalowi!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 30.10.2020, 20:18
Zgadzam się z powyższym. Gdyby tak wytrwale piętnowano tych, którzy nic nie robią, by Zamek i jego otoczenie nie popadał w zniszczenie, by fasady przy ul. Sejmowej nie straszyły, by obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa nie były ruiną
Ronald
Ronald 30.10.2020, 14:38
To zabytek. osuwaniem napisu musi się zająć nie organizatorka strajku tylko wykwalifikowany człowiek, który zrobi to zgodnie z projektem zatwierdzonym przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ktokolwiek bez gody tegoż organu samowolnie ingeruje podlega karze do 500tys. zł. Samowolne malowanie i samowolne usuwanie jest ingerencją w strukturę zabytku
?
? 30.10.2020, 15:40
Wiceburmistrz Małys ma już wprawę w zaklejaniu plakatów, może będzie umiała tą farbę zmyć, pomoże jej Siedlecki?
Brawo portal!
Brawo portal! 30.10.2020, 13:33
Hańba wandalkom!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.10.2020, 13:29
Pamiętam , że gdy prowadziłem działalność w Oleśnicy to z ratusza wychodziły informacje, że ratusz chce pomóc kupcom ale przez Kowalskiego nie może. Tak to działa.
proszę o przemyślenie
proszę o przemyślenie 30.10.2020, 12:46
Czy protestujące Panie widzą już w czym biorą udział ? Czy słyszycie co pani L. mówi o dzieciach i jaki ma do nich stosunek ?
Czy widziałyście kukły księdza i zakonnic powieszone z mostu?
Czy rozumiecie, że to Wy jesteście twarzą tego co się dzieje?
Pomyśl zanim znów pójdziesz protestować !!!
stefek
stefek 30.10.2020, 20:50

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 30.10.2020, 12:23
Niestety Bronś to nie Giuliani, w obliczu zagrożenia chowa głowę w piasek, tak było na początku pandemii kiedy wyjechał z Oleśnicy leczyć kolanko i piętkę, tak jest i teraz, nie robi nic dla złagodzenia i tak napiętej sytuacji, wręcz przeciwnie krytykując orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego podsyca negatywne nastroje i podżega do protestów. Według mnie ten człowiek nie nadaje się do pełnienia funkcji burmistrza.
pamiętamy
pamiętamy 30.10.2020, 12:15
Proponuję aby zmywaniem tych napisów zajął się Bronś z zastępczynią, nie zrobili nic dla złagodzenia protestów, wręcz przeciwnie, ponadto zastępca burmistrza ma doświadczenie w zaklejaniu, razem z Siedleckim ostro działali w przedwyborczy wieczór.
A propos
A propos 30.10.2020, 12:27
Tys powinien razem z mumią co do tego stanu doprowadził Polskie kobiety zlizac z nim ten napis !
artspraw
artspraw 30.10.2020, 10:58
Wystarczy poczytać postulaty promowane przez panią Lempart z co drugim żądaniem zaczynającym się od "wypierdalać". "Wypierdalać" z tym, "wypierdalać" z tamtym. I to publiczne obnoszenie się z tym chamskim "wypierdalać". Po czymś takim każdemu ze średnim wykształceniem, o wyższym to już nawet nie wspomnę, powinno się zapalić czerwone światełko. A przede wszystkim powinno się ono zapalić wszystkim ciężko pracującym na swoje rodziny, wychowującym dzieci. Bo co tak naprawdę tym chamskim "wypierdalać" proponuje się społeczeństwu? Ideologię anarchii i nichilizmu, spaloną ziemię w imię "nowoczesnego" życia bez zasad i hamulców. Wolność bez żadnych granic obyczajów, w tym w konsekwencji także prawnych, samowoli sądów i administracji. Pod pretekstem sprzeciwu uruchomiono destrukcyjne siły społeczne zmierzające do likwidacji państwa, porządku społecznego, unieważnienia norm moralnych. Załóżmy, że ten ruch obali aktualny rząd. To czego niby się spodziewają ci wszyscy protestujący? Że jak "totalna opozycja" dojdzie do władzy, to nagle wszystkim zrobi dobrze. Wątpię, ci ludzie już rządzili. Spodziewam się raczej przy takim scenariuszu dalszego podsycania atmosfery grozy, destrukcję więzi społecznych, rodzinnych co da doskonały grunt do robienia brudnych interesów. Wrócimy raczej do "czasów Balcerowicza i powszechnego: na twoje miejsce mam dziesięciu innych". Za chwilę może się okazać, że zaniesiemy do niemieckiego lombardu nasze ostatnie srebra i przeprosimy się z pracą przy niemieckich szparagach i podmywaniu starych niemieckich tyłków.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 30.10.2020, 13:23
Nauczyły się od narodowców 11 listopada, 13 grudnia, 1 marca. Prokurator Kaniowska w okrzykach " a na drzewach zamiast liści będą wisieć ...". Nie pochwalam ani okrzyków narodowców ani tych kukieł. Ale polski kościół pracował na to latami. Pedofilia, sprawy majątkowe i mieszanie się do polityki. Ojciec Szustak napisał " nienawidzę tego kościoła" a on kocha kościół. Nie ten który tworzy Rydzyk, Oko, Bortkowski.
zaskoczony
zaskoczony 30.10.2020, 14:33
to te zadymy są przeciwko kościołowi czy za aborcją
!
! 30.10.2020, 12:41
W punkt!
normalny
normalny 30.10.2020, 12:17
do atrspraw - do was tylko waszym językiem można przemawiać może do tej dojnej i pazernej ciemnoty dotrze w końcu że normalni Polacy maja was dość ! Z pozytkiem dla ciebie lepiej żebyś podmywał tyłki Niemieckim Crabermuter !
arts6
arts6 30.10.2020, 11:21
Panie moderatorze, nie przesadził Pan z tymi gwiazdkami***. Rozmiękczała, że w słowie "wy***ać" mają one sens. Ale w innych nie wulgarnych? Zniekształcił Pan sens wypowiedzi. Może byłby Pan łaskaw zrobić poprawki.
redaktor
redaktor 30.10.2020, 11:37
To nie jest działanie moderatora. Pewne słowa z angielskojęzycznych spamów reklamujących niedozwolone środki zostały wpisane jako zastrzeżone. Automat je wyłapuje i czasem jest taki niezamierzony efekt. Spróbujemy poprawić.
wszystko
wszystko 30.10.2020, 11:18
Alleluja i...w pis_du!
Konrad Oleśnicki
Konrad Oleśnicki 30.10.2020, 10:15
Jak widać na tym 'zabytku' grzybek rośnie aż miło?!
zw-kowalski
zw-kowalski 30.10.2020, 09:48
Niszczenie zabytków jest naganne. Ale właściciele tych rzekomych zabytków powinni być poddani karze za ich stan. Krzysztof coś pisał o zburzeniu zabytkowego domu na murze. Pisano też o tym , że zburzono zabytkowy cokół z parku przy ulicy Sienkiewicza. Jak kibice na murze pisali ŚLĄSK PANY to jaka była reakcja. Solidarność w latach 80-tych też pisała na murach. Życie w Polsce stało się bardzo brutalne. Ci grzeczni przejęli język od narodowców i niektórych posłów PiS.
Aaa
Aaa 30.10.2020, 09:35
Ale nie napiszesz Krzysiu że na Wieży tzw Wrocławskiej klub Ściema plakacik powiesił? To traktujcie wszystkich równo.
K.
K. 30.10.2020, 09:39
Nie ma różnicy pomiędzy przyklejonym plakacikiem a trwałym napisem wykonanym farbą?
Aserehee
Aserehee 30.10.2020, 09:22
Rozumiem że redakcja posiada dowody że zrobiły to kobiety że strajku? Bo w przeciwnym razie to jest zwykle pomówienie. Taki napis mógł wykonać każdy, nawet osoba niezwiązana z protestem z chęci zaszkodzenia protestującym kobietom.
Pasuje?
Pasuje? 30.10.2020, 11:59
Nie, to ksiądz wyszedł i pomazał ścianę.
:))))
:)))) 30.10.2020, 11:59
Kropidłem!
zdziwko?
zdziwko? 30.10.2020, 11:38
Przecież jest ta osoba na kamerze.
Bydgoszcz 1981
Bydgoszcz 1981 30.10.2020, 11:20
Jak nic pisokomunistyczna prowokacja!
prędzej
prędzej 30.10.2020, 11:27
kodokomunistyczna!
mm
mm 30.10.2020, 10:08
ale tylko te istoty są pozbawione mózgów
Aserehee
Aserehee 30.10.2020, 12:13
Aha bo mają inne poglądy to '' są pozbawione mózgów '' rozumiem że jakby jakaś partia zakazała ci chodzić do kościoła bo mają taki kaprys to również byś siedział cicho na tyłku w domu i nie protestował?
gf
gf 30.10.2020, 10:38
Nie aż tak. One mają tylko wyprane mózgi.

Pozostałe