Główny Inspektor Sanitarny: Trwa epidemia. Zwracam się do protestujących o inne metody niż zgromadzenia

  • 29.10.2020, 21:08
  • Katarzyna Lechowicz-Dyl / PAP
Główny Inspektor Sanitarny: Trwa epidemia. Zwracam się do protestujących o inne metody niż zgromadzenia
Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii; zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów niż zgromadzenia – przekazał w czwartek Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

"Rozmaite wydarzenia w sferze publicznej nie powinny odwracać naszej uwagi od trwającej epidemii. Nie możemy zapominać, że ważą się teraz losy tysięcy ludzi, ich zdrowie i życie. To są nasi rodzice, dziadkowie, ale również osoby młode, obciążone rozmaitymi chorobami" – wskazał w komunikacie GIS.

"Pamiętajmy, że za każdą statystyką kryją się konkretne osoby. Pamiętajmy, że nikt nie może być pewny przebiegu zakażenia" – zaznaczył.

Główny Inspektor Sanitarny alarmuje, że tworzenie zgromadzeń, na których nie jest możliwe zachowanie wymagań sanitarnych może doprowadzić do lawinowego wzrostu zachorowań.

"Zwracam się do uczestników protestów o rozważenie innych metod wyrażania swoich poglądów. To, co teraz się dzieje na polskich ulicach to zagrożenie dla zdrowia publicznego, zagrożenia dla zdrowia nas wszystkich" – podkreślił.

"Jako lekarz, proszę aby nie lekceważyć nawet drobnych objawów infekcyjnych, stosować autoizolację, a gdy to konieczne, korzystać z pomocy medycznej" – dodał.

Katarzyna Lechowicz-Dyl / PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z zimną krwią
Z zimną krwią 29.10.2020, 22:48
Oleśnickie lemparty m***cami z krwią na rękach??
?
? 29.10.2020, 21:28
Np. w kościołach?
!
! 29.10.2020, 22:01
Wierni w kościołach (nieliczni z powodu epidemicznych obostrzeń) przeszkadzają ci? A gówniarzeria na ulicach (tłumna z powodu protestów) nie przeszkadza ci? To, że gówniarzeria atakuje świątynie i modlących się w nich wiernych, też ci nie przeszkadza?
życzliwy
życzliwy 29.10.2020, 22:16
Obawiam się aby dziadkowie i babki nie zaczadziły się kadzidłami czarnej mafii!

Pozostałe