Wiktor Mika z Oleśnicy brązowym medalistą Mistrzostw Polski

  • 27.10.2020, 08:56
  • Źródło: olesnica.pl
Wiktor Mika z Oleśnicy brązowym medalistą Mistrzostw Polski
W Zamościu odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Wzięło w niej udział blisko 240 zawodników i zawodniczek. Wiktor Mika z Olesnicy, zawodnik Judo Tigers, wywalczył w swojej kategorii brązowy medal.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Kadetów czyli najważniejszy turniej w roku. Żeby wystartować w MP najpierw trzeba przejść regionalne kwalifikacje.

Michał Zamęcki, trener Judo Tigers powiedział:

Z KS Judo Tigers aż 6 zawodników uzyskało prawo startu w OOM (byliśmy 4 najbardziej liczną ekipą na zawodach). Wiktor Mika startujący w wadze do 90 kg w turnieju głównym wygrał aż 3 pojedynki. Uległ jedynie w półfinale późniejszemu triumfatorowi zawodów. Świetny występ w MP to potwierdzenie dużych umiejętności Wiktora, który już wielokrotnie zajmował punktowane miejsca na Pucharach Polski ale jeszcze nigdy nie udało mu się zdobyć medalu z krajowego czempionatu (choć w zeszłym roku był w składzie drużyny naszego klubu która wywalczyła V-Ce mistrzostwo kraju w zawodach drużynowych).

Gratulacje należą się również pozostałym zawodniczkom (Tamara Torchinava, Wiktoria Polasiak) i zawodnikom (Mikołaj Szopa, Michał Dżusajew, Stanisław Bogusz) za dobrą postawę, bo już samo uzyskanie kwalifikacji jest sukcesem. 

Źródło: olesnica.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sportowiec
sportowiec 04.11.2020, 14:47
Brawo Wiktor!

Pozostałe