Tak wyglądał protest w Sycowie

  • 26.10.2020, 23:27
  • ZN
Tak wyglądał protest w Sycowie Zbigniew Nowak
Także w Sycowie (powiat oleśnicki) protestowano przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji eugenicznej.

Przeciwnicy zmian prawa zaczęli zbierać się w Parku Miejskim około godziny 19, a następnie maszerowali przez całe miasto.

Początkowo organizatorzy apelowali, aby „nie prowokować policji i nie dawać powodów do zatrzymania”, tzn. maszerować w pięcioosobowych grupach i tylko po chodniku. Szybko jednak uczestnicy protestu zlekceważyli te zalecenia i zaczęli iść zwartym tłumem po jezdni. Mundurowi jednak nie interweniowali. Przeciwnie - radiowozy pilotowały przemarsz, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Często zresztą kierowcy, choć w tej sytuacji musieli stanąć w korku, wyrażali poparcie dla maszerujących.

Wśród uczestników zgromadzenia można było zobaczyć osoby w różnym wieku, w tym radnych Rady Miejskiej, a nawet rodziców z małymi dziećmi. Niektórzy dobitnie wyrażali swoje krytyczne nastawienie wobec rządu, PiS oraz osób ze środowiska prawicy. „Godek do wora, wór do jeziora!” – to jedno z łagodniejszych haseł, które można zacytować.

Jednak w miarę, jak marsz przemierzał ulice miasta, dołączali też do niego bardziej przypadkowi ludzie, najwyraźniej spragnieni, aby coś się działo. „Nie wiem dokładnie, o co tu chodzi, ale podoba mi się to!” – stwierdził młody chłopak maszerujący z puszką piwa w ręku.

Mimo wszystko, cały protest przebiegał raczej pokojowo (nie licząc czasem agresywnych okrzyków). Nie było widać bójek, nikt nie dopuszczał się wandalizmu, może dlatego, że maszerujący nie napotkali żadnych przeciwników, a policja ograniczała się do kierowania ruchem.

ZN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szczypior
Szczypior 28.10.2020, 18:53
Ta Becia od nagród jak prorok przepowiedziała że Polska w ruinie ? Nie Polska sie budzi z pisowskiego letargu i wstaje z kolan!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.10.2020, 18:10
Kibice w Oleśnicy skandowali " a na drzewach zamiast liści będą wisieć ...." Prokurator Kaniowska nie widziała w tym mowy nienawiści więc przykład poszedł.
Syc
Syc 27.10.2020, 23:12
Jestem dumna z Sycowa, Tak trzymać!!! ***** ***
Sycow
Sycow 27.10.2020, 20:17
Brawo Sycòw !!!Tak trzymać
wierny
wierny 27.10.2020, 15:57
2 Tm 1 Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się,i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań - ponieważ ich uszy świerzbią - będą sobie mnożyli nauczycieli. Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!
tancerka rydzola
tancerka rydzola 28.10.2020, 18:49
Ty wierny pewnie tańcowaleś u szamana Toruńskiego razem z Becią ?
Leo
Leo 28.10.2020, 17:32
"a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom" - czyli biblii?
ministrant
ministrant 28.10.2020, 09:18
Aleś się naćpał tych kadzideł w kościele gościu!
dcs
dcs 28.10.2020, 09:27
A coś mądrego potrafisz napisać?
Lol
Lol 27.10.2020, 14:59
Jestem ciekaw po co, rząd specjalnie wywołał protesty żeby później móc się tłumaczyć wzrostem zakażeń
Hermiona
Hermiona 27.10.2020, 13:18
Leviosa!!
Sycowiani
Sycowiani 27.10.2020, 11:59
Dwa tysiące uczestników marszu w geriatrycznym Sycowie! Brawo organizatorzy, brawa dla uczestników! Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i odsunąć PiS od władzy. Starzy wybrali rząd i prezydenta, młodzi zrobią porządek w tym bagnie!
Ujadanie pisuarów już na nic się nie zda.
Sycowski smog
Sycowski smog 27.10.2020, 10:14
Super. Mowa miłości i merytoryczne hasła. Pozwolę się zapytać: są grzyby w lesie?
Szacun
Szacun 27.10.2020, 10:04
Brawo Syców, było Was wielu!!!
w pis_du
w pis_du 27.10.2020, 08:26
No za to pisokomunistki jak miss piggy becia są przepiękne co kartoflu?
rOCCO
rOCCO 27.10.2020, 08:12
zastanawiam się, jak przy takiej urodzie te kobiety mają szansę zajść w jakąkolwiek ciążę... Szansonistki? Może liczą na litość?
Młody Polak
Młody Polak 27.10.2020, 15:47
Dobrze powiedziane. Przecież wiadomo, że to Du*ą myśli tylko i to o to ten protest... bo się walą na potęge a później płacz i lament... *uj wam na morde... szkoda, że psiarnia was nie zaczęła napie****ać to by było widowisko
Syco wianka
Syco wianka 27.10.2020, 16:19

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Szczeeosc
Szczeeosc 27.10.2020, 10:03
Spójrz w lustro Prostaku :)
rOCCO
rOCCO 28.10.2020, 09:28
spojrzałem I nie mogę przestać się zachwycać.

Pozostałe