Radny skomentował działania władz powiatu wobec szpitala w Oleśnicy

  • 26.10.2020, 21:42
  • rpr
Radny skomentował działania władz powiatu wobec szpitala w Oleśnicy
Oto komentarz radnego miejskiego Pawła Bielańskiego z Oleśnica Razem zamieszczony na portalu społecznościowym:

Należy WALCZYĆ o  bezpieczeństwo swoich mieszkańców!

Zarząd powiatu namysłowskiego walczy o bezpieczeństwo zdrowotne swoich mieszkańców. Nie wiadomo, czy wniesione odwołanie przyniesie efekt, ale przynajmniej namysłowscy samorządowcy podjęli próby zmiany niekorzystnej dla mieszkańców decyzji wojewody.

Niestety,  u nas słyszymy, że Zarząd Powiatu Oleśnickiego nie ma żadnego wpływu na decyzję wojewody o wygaszaniu działalności leczniczej i zakazu przyjęć pacjentów z innymi schorzeniami!?

Zupełnie niezrozumiała bierność postawy władz naszego powiatu. Warto podkreślić, że powiat namysłowski to około 42 tysiące mieszkańców, czyli dużo mniejsza liczba niż naszego powiatu, gdzie mieszkańców jest ponad 105 tys., zatem statystycznie liczba potrzebujących pomocy i leczenia jest zdecydowanie większa.

W obecnej ekstremalnie kryzysowej sytuacji o  bezpieczeństwo mieszkańców należy walczyć wszelkimi dostępnymi możliwościami administracyjnymi. Nie można bezradnie rozkładać rąk! To kwestia determinacji i odpowiedzialności za zdrowie, a nawet życie mieszkańców. 

https://radio.opole.pl/100,347914,szpital-w-namyslowie-odwola-sie-od-decyzji-wojew&s=1&si=1&sp=1

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nakaz Wojewody
Nakaz Wojewody 28.10.2020, 13:40
Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski (PiS) nakazał Powiatowi takie działania i o tym Bielański już nie wspomina i pretensji też do Wojewody nie ma.
Eleonora Prawda
Eleonora Prawda 28.10.2020, 14:20
Czy PIS nie przejmował władzy dlatego że miał ratować szpital bo ma takie chody na górze i było obiecane wsparcie??? To była tylko przykrywka do skoku na diety i wypięcia się na wyborców PIS
.
. 28.10.2020, 14:20
A Ci w Namysłowie to z jakieś innej galaktyki są? A u nas zarząd powiatu z PiS (!) i ludzi Bronsia złożony. I nic nie mogą. To za co kasę biorą?
Wyborca
Wyborca 28.10.2020, 09:36
Bielański na burmistrza !!!
olesniczanin
olesniczanin 27.10.2020, 14:50
Panie Bielański ratowanie życia każdego człowieka jest tak samo ważne. Nie ważne czy jest on z powiatu oleśnickiego czy z innego i nie ważne na co choruje czy na serce czy na covid. Każde zdrowie i życie jest tak samo ważne i cenne. Jako prawy obywatel i katolik powinien Pan o tym wiedzieć i piętać.
Knur
Knur 28.10.2020, 07:48
A skąd może wiedziec jak on jest wszystki co trzeba bo jest na to wzięcie !
Taka prawda
Taka prawda 27.10.2020, 15:15
Powodzenie na SoR we Wrocławiu. Oleśnica zamknięta przez nieudolność zarządu powiatu tj. Susidko, Jakimiec i spółki
ratownik
ratownik 27.10.2020, 16:33
Do SOR kolejka kilka godzin.
serafin
serafin 27.10.2020, 12:26
Bielański na burmistrza!!!!!!!!!!!!!!!
Olesniczanka
Olesniczanka 27.10.2020, 12:19
Szpital polowy dla pacjentów covid dawno powinien być zorganizowany. Politycy miasta i powiatu walczą ale o stołki i kasę dla siebie. . Był czas się przygotować odpowiednio przygotować kupić łóżka, sprzęt w hali przy ZUS zorganizować szpital polowy. Ale nic takiego nawet do głowy im nie przyszło. I jest jak jest. Mieszkańcy radź sobie sam u jedź do Wrocławia. Po co nam taka władza?
Koń by się uśmiał
Koń by się uśmiał 27.10.2020, 11:48
Do jakiej roboty?
!
! 27.10.2020, 11:12
Jakimiec i Susidko do roboty
chłop z czworaków
chłop z czworaków 28.10.2020, 07:50
Od roboty jest koń i tractor !
Paprotka
Paprotka 28.10.2020, 19:55
..... i czajnik w ratuszu !!!!
broszka
broszka 27.10.2020, 08:58
Polska w ruinie !
Czas na zmianę
Czas na zmianę 27.10.2020, 08:51
Kolejny udany pomysł ekipy Bronsia. Jak długo jeszcze.....
s
s 27.10.2020, 08:01
co co się dzieje z oleśnickim szpitalem to jeden wielki skandal.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.10.2020, 08:15
Był, jest i będzie .
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.10.2020, 07:06
Panie Pawle. Pół roku wcześniej pisałem na portalach, że działanie rządu spowoduje paraliż służby zdrowia. I jest trafiony zatopiony. Powiat prawie sto tysięcy mieszkańców bez szpitala. Współczuję wam. Mieszkam w państwie gdzie takich cyrków nie ma. Szkoda tylko, że moi synowie i wnuki żyją w takim państwie.
Muła
Muła 27.10.2020, 00:22
Za Dżugaja nie do pomyślenia. Odwołali go bo jednej Małgosi było ciasno. To teraz mamy - Kapica, Susidko i towarzysze z PiS. Boże widzisz i nie grzmisz.
na mieście mówią
na mieście mówią 26.10.2020, 22:32
W szpitalu chaos od dawna. Tam potrzeba profesjonalnego zarządzania. O dyrektorze wszyscy wiedzą jaki ma problem, ale udają, że problemu nie ma. A władze powiatu to kto ? Babcia Jakimiec ? Sama potrzebuje pomocy. Czy ten Stasiu z Biejrutu ? Czy ta przyboczna idola z ratusza Marysia. co już nie wie ile stanowisk ma ciągnąć. Młodych ludzi trzeba, co chcą coś zrobić. A nie tłuste koty, aby trwać na stołkach.
Henryk G.
Henryk G. 27.10.2020, 00:35
Babcia Jakimiec do kościoła a nie za polityke się brać!
z powiatu
z powiatu 26.10.2020, 22:31
Oni są dla siebie nie dla nas. Brawo Paweł!
KA
KA 26.10.2020, 22:22
Panie Pawle , ale kto ma walczyć ci emeryci? Bez jajeczny starosta? Kto ? A Syn przewodniczącego Horbacza asystentem u wojewody. To kto się odezwie jak to kółko wzajemnej adoracji . Równia pochyła
Pytam
Pytam 26.10.2020, 22:04
Susidko z Jakimiec na schodach się z poseł Rożecka lansowały, a teraz nie potrafią szpitala obronić?

Pozostałe