Warto przeczytać: "Od jednego Lucypera"

  • 23.10.2020, 16:53
  • Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Warto przeczytać: "Od jednego Lucypera"
Mamy dla Was kolejną inspirację czytelniczą w ramach akcji „Książka na weekend”. Tym razem propozycja i recenzja od Beaty z Wypożyczalni dla Dorosłych przy ul. M. Reja 10.

Anna Dziewit-Meller* „Od jednego Lucypera”

Czytanie tej książki to jak przeglądanie rodzinnego albumu. Albumu, który jest niekompletny i sami musimy dowiedzieć się dlaczego.

Ta książka to historia Śląska i śląskich kobiet. Współczesnej Katarzyny, która mieszka w Holandii, pracuje na uniwersytecie, wiedzie dostatnie, poukładane życie. Która uciekła od rodziny, ale nie od własnych problemów, którymi są problemy odżywiania. I tej kobiety z przeszłości, Marijki, pracującej w zakładach azotowych  w Chorzowie. Marzącej o tym by zostać przodownicą pracy.

Obie kobiety łączy przeszłość i teraźniejszość. Tylko jedna z nich, Katarzyna dowie się o istnieniu tej drugiej. Postanowi poznać rodzinną tajemnicę, ale również rozliczyć się z przeszłością.

Autorka pokazuje nam przerażającą twarz stalinizmu i komunizmu. Tego co ten system robił z ludźmi.

To książka, od której nie można się oderwać.

*Panią Annę, autorkę książki, gościliśmy w oleśnickiej bibliotece dwukrotnie. Po raz pierwszy w 2013 roku wspólnie z mężem Marcinem Mellerem i po raz drugi w 2018 roku.

Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe