ŚMIERTELNE ZATRUCIE. TO BYŁ LEWY ALKOHOL?

  • 19.10.2020, 18:56
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
ŚMIERTELNE ZATRUCIE. TO BYŁ LEWY ALKOHOL? pixabay.com
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Co m.in. do poczytania w polskim tygodniku:

TYLKO W PANORAMIE ZATRUŁ SIĘ LEWYM ALKOHOLEM?
Przyjęty o godzinie 15 z bólami brzucha, zmarł 8 godzin później. Czy przyczyną zgonu był alkohol z nielegalnego źródła?

TYLKO W PANORAMIE NIE ZABIERAJCIE NAM SŁOŃCA
Mieszkańcy Rzemieślniczej protestują przeciwko budowie wielorodzinnego budynku. Burmistrz uspokaja, a radny przeprowadza kontrolę.

TYLKO W PANORAMIE CO Z TYMI PROJEKTANTAMI?!
Zalana i praktycznie nieprzejezdna Limanowskiego, problemy z drogą na Kusocińskiego i mostkiem w Parku Nad Stawami. Co łączy te trzy przypadki? M.in. błędy projektantów inwestycji. Czy ci spoza Oleśnicy mają pełną wiedzę o miejscu, dla którego opracowują projekt? Jak zaradzić takim błędom w przyszłości?

TYLKO W PANORAMIE RADNY SIĘ OBRAZIŁ...
Radny Grzegorz Żyła poczuł się urażony. Nagle wstał i wyszedł z posiedzenia komisji. O co poszło?

TYLKO W PANORAMIE SPACEROWA DO KONSULTACJI?
Radny Paweł Bielański proponuje, aby mieszkańcy Oleśnicy wypowiedzieli się w ankiecie o sposobie zabudowy ulicy Spacerowej. Czy jest na to szansa?

TO MA BYĆ ZIELONA MARKA OLEŚNICY
Realizacja tego programu będzie kosztowała kilkaset tysięcy rocznie. Oleśnica ma być "zasilana naturą". Panorama szeroko pisze o założeniach miejskiego projektu, publikuje też list mieszkańca, który wskazuje na mocne i słabsze strony ciekawego ekologicznego projektu.

TYLKO W PANORAMIE NIE MA ZMIŁUJ, PCK MUSI ODEJŚĆ
Miasto przekonuje, że MOPS pilnie potrzebuje miejsca na archiwum. Opozycja w to nie wierzy.

TYLKO W PANORAMIE ILE KOSZTUJE OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI
Zapytała o to radna Beata Krzesińska. Znamy odpowiedź.

BĘDĄ NOWE PARKINGI
Gdzie? Przy jednej ze szkół podstawowych.

TYLKO W PANORAMIE SERBINÓW - TO JESZCZE NIE KONIEC?
Kompromis osiągnięty. Ale mieszkańcy są wciąż nieufni i chcą patrzeć inwestorowi na ręce. Ten składa deklaracje.

TYLKO W PANORAMIE JUŻ ICH NIE ZALEJE
Specjalna "skarpeta" uszczelni starą rurę. Mieszkańcy dwóch ulic będą zadowoleni.

POWSTANIE 28 MIESZKAŃ SOCJALNYCH
Za dwa lata Oleśnica wzbogaci się o kolejne mieszkania socjalne. Do każdego z nich będzie osobne wejście z zewnątrz. Nawet do tych na piętrze!

TYLKO W PANORAMIE CO Z AUTEM ANTYABORCYJNYM?
O tym problemie dyskutowała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta. Co ustaliła?

TYLKO W PANORAMIE MUZYKUJĄ Z DYSTANSEM
Jak Szkoła Muzyczna radzi sobie w dobie pandemii?

OLEŚNICKI BUDŻET OBYWATELSKI PRZYGASŁ
Mało projektów i mała liczba głosujących. 33 mieszkańców zdecydowało o wydaniu 150 tysięcy złotych. A mógł tylko jeden... Zmiany w OBO nie poszły w dobrym kierunku...

TYLKO W PANORAMIE ŻYWA WIARA
Jak przebiegała wizyta biskupa w najmłodszej oleśnickiej parafii.

TYLKO W PANORAMIE TEN PARKING TO WSTYD!
Czytelnik Panoramy napisał o tym miejscu bez ogródek.

PANORAMA SYCOWA
Nowy komisariat od kuchni - zdjęcia i rozmowa z komendantem Grzegorzem Tolksdorfem
Referendum - rozpoczęła się zbiórka podpisów.

Czy prezes Pogoni Syców pójdzie z radnym do sądu? Oleśnicka analizuje jego szanse...
Nietypowe zmartwienie komendanta policji
Artyści się sprzedali?!
Wylewa Polska Woda...
Będą kolejne inwestycje

BIERUTÓW
Zniesławili radnego? Ten zawiadamia policję

TWARDOGÓRA
Wystawa pasjonatów lotnictwa
Mogą strzelać w powietrze

GMINA OLEŚNICA
Park Pokoleń gotowy
Strażackie serce

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wzorek
Wzorek 20.10.2020, 23:16
Żyła teraz nie ma czasu wziął się chłopak za deweloperke buduje zarobas
m-0
m-0 21.10.2020, 08:08
Takie tam mikroskopijne kurniki...
Paździerz
Paździerz 20.10.2020, 18:39
Rodzaj przedstawienia, show. Lansowali się radni i niestety sprzyjała im grupka mieszkańców ustawionych, którzy nie do końca nawet mieszkali na tym osiedlu.
no
no 20.10.2020, 14:22
Patologia w mieście dokazuje coraz mocniej, z roku na rok coraz gorzej.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.10.2020, 12:45
Nie jestem ani fanem ani przeciwnikiem radnego Żyły. Ale może zamiast ubliżeń to jakieś konkrety. Jest tu taki kowalwyk.... który gdybym nawet napisał, że pięknie świeci słońce to wstawi jakieś inwektywy. Powodzenia wam życzę.
S
S 20.10.2020, 13:37
Żyła zarzucił mieszkańcom Serbinowa robienie przedstawienia i szoł. Wykazał się brakiem szacunku wychodząc z komisji, gdy mieszkańcy czytali list
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 20.10.2020, 23:24
To nieeleganckie. Ale nie można pisać z tego powodu Fotoplastykon czy ubliżać pisząc bo to Żyła. Mogli napisać, że to nie jest eleganckie lub że zakpił sobie z mieszkańców a nawet że wyszedł na g.... lub i.... W tym kontekście to odbieram.
 o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 21.10.2020, 07:20
Zw, bo nie znasz tego człowieka , jakimi kieruje się przesłankami, kim naprawdę jest?. Kiedy Kołaciński był burmistrzem radny Żyła mocno zachęcał, z ironią w glosie oczywiście do tego , aby ludziom którzy obejmowali w tamtym czasie stanowiska bez konkursu zaglądać głęboko w oczy teraz, kiedy rządzi jego igrupowanie a ten proceder jest nagminny, już wielu, wielu lidzi przyjęto do pracy w jednostkach samorządowych bez konkursu radny Żyła już nie nawołuje do zaglądania im głęboko w oczy, już mu nic nie przeszkadza, przeszkadzają mu za to mieszkańcy Serbinowa. Jak ocenisz postawę radnego Źyły pod względem moralnym,bo ja jednoznacznie?
zw-kowalski
zw-kowalski 21.10.2020, 11:55
Jego postawę oceniam negatywnie. Ale to nie znaczy, że mogę go nazywać tak jak to czynią inni. To do niczego nie prowadzi. Na wiadomego burmistrza nie piszę spocony i utyty, na Michała nie piszę klęczon, na radnego Pawła nie piszę nigdy zajęcza warga. A jak wiesz język i sposób bycia mam cięty i lubię sarkazmy. Ty potrafiłeś napisać co ci się u niego nie podoba. Ale nie pisałeś fotoplastikon czy bo to "Żyła".
Tomek
Tomek 20.10.2020, 12:08
A ja myślałem że teraz to wszyscy umierają na covid i ***zkę że strachu przed Covidem!!! I nikt nie umiera na nic poza ,a jednak !!!
serbinów
serbinów 20.10.2020, 10:51
a może siku mu się zachciało a wy tu robicie wydarzenie, tekst na pół strony, tyle samo miejsca poświęcicie aby napisać co zrobił dla mieszkańców? Bo z tego co obserwuję w tej kadencji to tylko Żyła skutecznie działa i tylko to nas interesuje
Serbinów
Serbinów 20.10.2020, 11:58
Największy nieudacznik wśród bezradnych utytego spoconego i do tego szkodnik.
?
? 20.10.2020, 11:12
Żyła coś robi? Oprócz lansu?
AORTA
AORTA 20.10.2020, 11:59
Nic bo taka jest żyła.
rataj
rataj 20.10.2020, 11:26
Niech każdy się tak lansuje i robi coś dla miasta, więcej lansu panie Żyła poprosimy ;)
zw-kowalski
zw-kowalski 19.10.2020, 23:45
Bezdomni i te 28 lokali socjalnych to najlepszy dowód jak i w jakim kierunku rozwija się miasto za marszałka Burmistrza i Jana z Kolankiem. Jak głosi PiS minimalne i średnie pensje poszybowały w górę. Rodzice dostali 500 plus, inne bony turystyczne itp itd. Ludzi w ubóstwie czy zagrożonych wykluczeniem społecznym powinno ubywać. Ludziom za PiS tak się poprawiło, że obecne lokale powinny świecić pustkami. Jak to się dzieje, że zamiast ich ubywać to przybywa. Ile mieszkańców miała Oleśnica w 1989 roku a ile ma ich teraz ? Pierwsze lokale socjalne były w dawnym hotelu robotniczym (jeśli dobrze kojarzę), później było Kilińskiego, Ludwikowska, Moniuszki, coś na Serbinowie. Dla mnie to najlepsza laurka dla lokalnego samorządu, tej komisji od spraw alkoholowych i samego MOPS. Miasto sprzedawało mieszkania komunalne za ok 5% ich wartości. czyli trzeba sprzedać 20 mieszkań aby wybudować jedno. Gdzie tu sens a gdzie logika. Panorama pisała dawno temu, że nie sprzedaje się kury znoszącej złote jajka. To były czasy gdy kupcy chcieli wykupować swoje lokale. Ile procentowo lokali mieszkalnych i lokali użytkowych sprzedano za czasów Jana ? Czym będą dysponowali następcy i wasze dzieci i wnuki w przyszłości. Teren Oleśnicy jest mocno ograniczony i wyprzedany ! powodzenia życzę przy takich zarządcach.
zw-kowalski
zw-kowalski 19.10.2020, 23:31
Nie kumam logiki Ratusza. Mieszkańców w Oleśnicy ubywa. Za czasów marszałka Burmistrza i Jana Kolanko likwidowana jest strefa ubóstwa. Zatem mniej zasiłków socjalnych. Mniej zasiłków to mniej papierów. Po kilku ustawowo latach część dokumentacji idzie na przemiał. MOPS nie potrzebował archiwum jak tam była hurtownia budowlana i płaciła czynsz. Teraz nagle potrzeba nowych pomieszczeń na archiwum wielkości całego MOPS. Czyli urzędnicy produkują w ciągu kilku lat tyle dokumentów ile ma kubatura pomieszczeń w jakich pracują. W ekonomii jest pojęcie czy prawo ponadnormatywnego rozrostu administracji. I to w Oleśnicy jest widoczne od nowych etatów dla rusycystki i emerytowanej policjantki po inne stanowiska gdy miast się wyludnia.
ehhh
ehhh 19.10.2020, 23:47
Nic nie zrobisz, trzeba przewegetować tą kadencję, jeszcze trzy dlugie lata z ludżmi w Ratuszu których wielu ma już serdecznie dość.
zw-kowalski
zw-kowalski 20.10.2020, 00:10
I uważasz to za złoty środek ? Powodzenia zatem życzę a jednocześnie cierpliwości na te 3 lata.
W
W 19.10.2020, 20:42
Zabrać dietę za ucieczkę. Co to za radni w tej Radzie. Nigdy więcej takich ignorantów
Dyl Sowizdrzał
Dyl Sowizdrzał 19.10.2020, 19:30
Zabrakło argumentów to dał dyla?
Monidło
Monidło 19.10.2020, 19:20
Niepiśmienny melepeta paździerz fotoplastikon podwinął ogon i zrejterował.
Serbinów pozdrawia
Serbinów pozdrawia 19.10.2020, 19:10
Żyła spier... z komisji aż się kurzyło , ale dietę weźmie
sPOcony Janek
sPOcony Janek 20.10.2020, 09:50
Petunia non olet !!!!
as
as 19.10.2020, 19:05
Żyła znowu się skompromitował ? Co za radnych ma ten Bronś ?

Pozostałe