Ogłoszenia parafialne z 3 oleśnickich parafii

  • 18.10.2020, 18:58
  • OAI
Ogłoszenia parafialne z 3 oleśnickich parafii
Z powodu pandemii wiele osób rezygnuje z pójścia do kościoła. Nie wszyscy mogli usłyszeć ogłoszenia parafialne. Wychodzimy im naprzeciw, przytaczając je tutaj.

Na XXIX niedzielę zwykłą - niedziela 18.10.2020

Parafia Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

1. Nabożeństwa różańcowe w bazylice codziennie o 17:15.
2. Przypominamy o sposobie przyjmowania Komunii Świętej na rękę. Kapłan udziela Komunię na rękę wyłącznie przed prezbiterium na wysokości ambony. Komunia Święta do ust jest udzielana w innych miejscach. Więcej informacji na ten temat w gablotach.
3. W kancelarii parafialnej i przy ołtarzu MBN. Pomocy wystawione są kartki do wypisania imion zmarłych, których chcemy polecić Bogu podczas wypominek. Prosimy o wrzucanie kartek do skrzynki w ZAKRYSTII. Msze Święte wspólne będą odprawiane 1 listopada o godz. 18:00 oraz 2. listopada o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Intencje na Msze Święte wspólne przyjmujemy w kancelarii.
4. W kancelarii parafialnej można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas (duża świeca – 15 zł, mała – 6 zł) oraz opłatki na stół wigilijny.
5. Przed nami kolejne wydarzenie parafialne – „Umocnieni bliskością” w przyszłą niedzielę, tj. 25.10. Zapraszamy wszystkich Parafian do włączenia się w przeżywanie Eucharystii i o przybycie na Mszę Św. według podanego porządku: o 7.30 -  V  Rejon – Oleśnica wschód, o 9.00 – III Rejon – Rynek, o 11.00 – II Rejon Stare Rataje, o 12.30 – I Rejon Nowe Rataje, o  00 -  IV Rejon Podzamcze. Prosimy parafian, do których nie dotarł Posłaniec z listem, o przyjęcie  listu od osób stojących przy wyjściach z kościoła.
6. Od 01.09 do 30.11 przeprowadzany jest powszechny spis rolny na stronie psr2020.spis.gov.pl i pod numerem 22 279 99 99, więcej informacji w gablocie.
7. Powstała nowa strona naszej parafii – zapraszamy do zaglądania – parafiaolesnica.pl
8. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w bazylice podczas liturgii może przebywać maksymalnie 375 osób, a w kościele Świętej Trójcy 111 osób.
9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Włodzimierza Dużyńskiego.

Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia

1. Dziś w Trzebnicy główne uroczystości odpustowe ku czci św. Jadwigi Śląskiej, Patronki Archidiecezji Wrocławskiej i Śląska.
2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz . 17.30.
3. W poniedziałek 19 października 2020 r . od godz. 8.30 do 12.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oleśnicy przy ul. Reja odbędzie się otwarty pobór krwi. Krew będzie zbierana min. dla Powiatowego Zespołu Szpitali . W chwili obecnej brakuje krwi z grup ujemnych A, 0 i dodatnich A, 0. Pobór krwi odbywać się będzie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
4. Msza św. z nabożeństwem do św. Charbela będzie sprawowana we wtorek 20 października o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. Ryszard Kempiak SDB, biblista i profesor PWT we Wrocławiu .
5. W kościele i kancelarii parafialnej są do nabycia karty wypominkowe. Prosimy wpisywać w kartach wypominkowych ulicę zamieszkania ofiarodawców, a w przypadku ul. Klonowej również numer bloku. W ogłoszeniach parafialnych wcześniej zaprosimy na dzień modlitw za wymienionych zmarłych. Przyjmujemy także w kancelarii parafialnej Msze św. wypominkowe za zmarłych, za których będziemy się modlić 1 i 2 listopada.
Informujemy, że ze względu na COVID – 19 i związane z tym obostrzenia nie będzie Mszy św. na cmentarzu przy ul. Wileńskiej 1 listopada o godz. 14.00. Intencje tej Mszy św. zostaną odprawione w dniu 1 listopada o godz. 12.00 w naszym kościele, a o godz. 14.00 będzie tylko nabożeństwo wypominkowe przy grobach na cmentarzu, a po nim poświęcenie nowych nagrobków.
6. Msza święta dla kandydatów do bierzmowania z obu roczników oraz ich rodziców zostanie odprawiona w niedzielę 25 października o 13.30 w kościele. Po Mszy świętej obowiązkowe spotkanie dla rodziców oraz kandydatów ze starszej grupy. Wymagana obecność jednego opiekuna prawnego.
7. Po Mszy św. u ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć czasopisma katolickie: Gość Niedzielny, Boży Siewca i numery wrocławskiego miesięcznika Nowe Życie zaległe i bieżące w prezencie.


Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej 

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby w krajach misyjnych.
2. W następną niedzielę – jako ostatnią października – kolekta mszalna przeznaczona jest na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
3, Za tydzień comiesięczne NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RODZINY.
Za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II polecać będziemy Bogu intencje naszych rodzin oraz małżonków pragnących zostać rodzicami.
4. W liturgii Kościoła wspominać będziemy: we wtorek – Świętego Jana Kantego, kapł.; w czwartek – Świętego Jana Pawła II, pap.
5. W czwartek w 22. dzień miesiąca NABOŻEŃSTWO DO ŚWIĘTEJ RITY. Jak zawsze zapraszamy na godz. 18:00.
Intencje modlitwy już dzisiaj można składać w skrzynce intencji przy figurze Świętej.
6. W poniedziałek, 19.10.2020r. jest organizowany otwarty pobór krwi w pomieszczeniach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oleśnicy przy ul. Reja; od 8:30 do 12:30.
7. W ostatni wtorek, 13 października przeżyliśmy historyczne uroczystości, które wpisały się w obchód dnia fatimskiego. To kolejna wizytacja kanoniczna, to nałożenie koron na figurę Matki Bożej z poświęceniem obrazu Dzieci Fatimskich, to także bierzmowanie dla naszej młodzieży. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy nadali bardziej uroczystego charakteru tych uroczyści; dziękuję Chórowi Appasjonata pod dyrekcją pani dr Edyty Szostak Kirzyc, panu organiście, dziękuję LSO wszystkich stopni, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej, radzie duszpasterskiej, wspólnocie różańcowej. Dziękuję za wieniec dla Matki Bożej, za ufundowanie kwiatów do naszego kościoła, fundatorom koron i obrazu Dzieci Fatimskich, młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się by tworzyć wspólnotę modlitwy. Dziękuję wszystkim uczestnikom tej liturgii.
8. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła można zabrać karty wypominkowe. Proszę je czytelnie wypełnić, podając nazwę ulicy/bez numeru/.
Jak każdego roku, w kolejne dni na początku listopada, będziemy odczytywać imiona naszych zmarłych według porządku ulic. Wypominki można będzie składać w zakrystii lub w kancelarii.Można także wpisać naszych zmarłych na Mszę Świętą. Msza Święta wspólna za zmarłych będzie sprawowana 1 listopada o godz. 11:30 oraz 2 listopada o godz. 8:00 i 18:00.
9. W ostatnim tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jana Hładczuka. Zmarłego Jana i zmarłych z naszych rodzin polecamy Bożemu Miłosierdziu.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dr hab.Lewatywa
dr hab.Lewatywa 22.10.2020, 09:06
A może Herr Christopher, jesteście raczej wyznawcą 'photoshopa'?!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.10.2020, 22:21
Dziękuję. Zdjęcie niesamowite. Jestem katolikiem.
Clive James
Clive James 21.10.2020, 04:58
'Religia - to kampania reklamowa produktu, który nie istnieje'.
ola
ola 20.10.2020, 19:16
Wiara czyni cuda, dlaczego mam nie wierzć skoro czerpię z tego radość.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.10.2020, 22:22
Dlaczego wstydzisz się tego? Jeżeli się tego wstydzisz, to jakaż jest Twoja wiara?
Dekolt
Dekolt 19.10.2020, 15:29
Kościół od wieków zaraża otępieniem.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 19.10.2020, 15:41
Spoko. Wyluzuj. Ludzie mają prawo wierzyć w to co lubią. Popatrz jaki kit wciskają reklamy w tym reklamy parafarmaceutykow. Rozsądny nie powinien ich kupowac a jednak apteki rosną jak grzyby po deszczu mimo ubywania mieszkańców Polski i Oleśnicy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.10.2020, 22:23
Dobrze napisane.
500+
500+ 19.10.2020, 19:22
40% ludzi tez wierzy w prezesa ! maja takie prawo !

Pozostałe