Aktywne przejścia dla pieszych w Oleśnicy

  • 16.10.2020, 20:58
  • kad
Aktywne przejścia dla pieszych w Oleśnicy UM Oleśnicy
Sekcja Dróg Miejskich w Oleśnicy ogłosiła przetarg na wykonanie aktywnych przejść dla pieszych na drogach gminnych w mieście. To system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych, rowerzystów jak i kierujących.

Planowane jest wykonanie 20 takich przejść. Przejście aktywne nie działa w sposób ciągły - aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne. Dodatkowo, aby poprawić bezpieczeństwo przy przejściach zostanie ustawione oświetlenie drogowe oraz zastosowane oznakowanie ledowe w postaci „kroczącego ludzika”. Znaki informacyjne "przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów" zaopatrzone będą w panel z żółtymi lampami ostrzegawczymi. Każde z przejść zostanie wyposażone w detekcją ruchu. Wraz z pojawieniem się pieszego lub rowerzysty w obrębie przejścia lampy ostrzegawcze uruchomią się samoczynnie ostrzegając kierowców o niechronionym uczestniku ruchu znajdującym się na przejściu.

W przygotowaniu jest kolejny projekt na wykonanie bezpiecznych przejść. Będzie obejmował drogi powiatowe - obwodnicę śródmiejską.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Viking
Viking 17.10.2020, 16:22
Czas najwyższy. Jak się robi szarówka i oślepi auto z przeciwka to często pieszego nie widać na na nieoświetlonych pasach. Doświadczony i ogarnięty kierowca wie jak się zachować dojeżdżając do pasów. Tylko takich kierowców jak na lekarstwo, zwłaszcza w Oleśnicy..

Pozostałe