Posłanka PiS apeluje: Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów!

  • 16.10.2020, 18:28
  • Źródło: https://soinagnieszka.com
Posłanka PiS apeluje: Bądźmy solidarni, troszczmy się o seniorów!
Każdy z nas może pomóc osobom starszym ze swojego najbliższego otoczenia. Jak się do tego przyczynić? Agnieszka Soin, poslanka Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu, apeluje

"Szanowni Państwo,

Los chciał, że ponownie przyszło nam się zmierzyć z druga falą epidemii koronawirusa. Jest ona mocniejsza niż ta, z którą uprzednio walczyliśmy. Mamy jednak jedną przewagę – lepiej znamy przeciwnika i wiemy, jak się przed nim obronić. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń, które pomogą nam przetrwać ten trudny czas i ocalić jak najwięcej naszych obywateli. W szczególny sposób chronione są osoby starsze.

Od dziś tj. 15 października ponownie obowiązują godziny dla seniorów w sklepach. Od godz. 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60 roku życia. Ponadto zaostrzone zostaną zasady epidemiczne w domach pomocy społecznej i placówkach opieki oraz obowiązuje zalecenie maksymalnego ograniczenia kontaktu z osobami pow. 70 roku życia. 

Zdając sobie sprawę, że rządowe ograniczenia nie wystarczą do zapewnienia pełnej ochrony osób starszych, premier apeluje o międzypokoleniową solidarność społeczną. Nieśmy pomoc osobom starszym i samotnym poprzez zrobienie zakupów, kupowanie leków lub odebranie przesyłki na poczcie. Wiele zależy od nas samych. Jeśli nie będziemy czuć powagi sytuacji i wewnętrznej potrzeby stosowania maksymalnej dyscypliny sanitarnej, nie uchronimy od zagrożenia naszych najbliższych.

W szczególny sposób wsparte zostaną również Domy Pomocy Społecznej, gdzie sytuacja jest najdramatyczniejsza. Aż 38 mln zł trafi do tych placówek od rządu na zabezpieczenie sanitarne i wsparcie ich pracowników.

Ponadto rząd promuje akcję #WspierajSeniora. Każdy z nas może pomóc osobom starszym ze swojego najbliższego otoczenia. Jak się do tego przyczynić? 

Wystarczy podjąć 4 proste kroki:

  • pobrać plakat #WspierajSeniora
  • podać swoje namiary – imię oraz numer telefonu
  • wydrukować
  • powiesić na drzwiach, klatce schodowej, słupie ogłoszeniowym.

Czekaj na telefon!

Szanowni Państwo, jesień i zima to zawsze trudny okres dla każdego z nas, lecz tym razem mierzymy się z czymś dużo większym i trudniejszym niż do tej pory. Bądźmy ostrożni, stosujmy się do zaleceń, nie szerzmy informacji o braku epidemii, bo dopóki nie zostaniemy dotknięci zakażeniem, dopóty czujemy się uprawnieni do głoszenia absurdalnych poglądów. Nie róbmy tego. Dbaj o swoje zdrowie i innych!

Źródło: https://soinagnieszka.com

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 16.10.2020, 21:40
Tak. Z podaniem numeru telefonu to super. Koleś typu policjant, przedstawiciel banku itp zostawi swój numer telefonu i będzie miał super bazę seniorów będących w potrzebie. Numer telefonu to zostawić w MOPS czy innej jednostce samorządowej a emerytowi podać numer telefonu do MOPS. Nie kumam dlaczego teraz nie ma dyżurów w MOPS i nie ma telefonu do psychologa ?

Pozostałe