Dwa jabłka dziennie receptą na koronawirusa? Powiatowy lider SLD krytycznie o wypowiedzi polityka PiS

  • 16.10.2020, 11:56
  • kad
Dwa jabłka dziennie receptą na koronawirusa? Powiatowy lider SLD krytycznie o wypowiedzi polityka PiS
Michał Karaś ocenił też działania rządu wobec pandemii.

Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Powiecie Oleśnickim i członek Rady Dolnośląskiej tej partii Michał Karaś skomentował słowa polityka Prawa i Sprawiedliwości, byłego marszałka Senatu:


Dzisiaj Senator PiS Stanisław Karczewski w "Rozmowie RMF" o sposobach na COVID-19: "Dyscyplina, stosowanie się do zaleceń. (...) Proponuję jabłka. Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora - zachęcam do jedzenia owoców, aktywności fizycznej. Polecam dwa jabłka".

Kiedyś Maria Antonina zalecała głodnym jedzenie ciastek, kiedy brakowało chleba tuż przed Rewolucją Francuską. Skończyło się to gilotyną. 
Nie mam wątpliwości, że lud będzie chciał rozliczyć władzę w inny sposób za zmarnowane pół roku przygotowań do epidemii, a słowa o jabłkach na pewno zostaną na długo w pamięci obywateli.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.@.
[email protected] 18.10.2020, 16:14
To prawda z tymi jabłkami! Dodam, że jedna gruszka zabezpiecza przed AIDS... Warunek tylko jeden! Brak kontaktu z ludźmi! To takie dziwne?
dr hab. Lewatywa
dr hab. Lewatywa 17.10.2020, 23:37
Uwaga, oszołom 'alfa' z bierutowa najadł się jabłek i puszcza teraz bączki na forum!
zw-kowalski
zw-kowalski 16.10.2020, 20:19
Podejdźcie do tego tylko z rachunku prawdopodobieństwa. Pomińcie całkowicie całkowicie sprawy lecznicze. Ile zarażonych dzieci umiera na wirusa ? Ile młodzieży umiera na wirusa ? Ilu dorosłych umiera na wirusa ? ilu seniorów w wieku ponad 60, ponad 70, ponad 80 umiera na wirusa ? wyjdzie wam, że lepiej aby zarażali się młodsi bo mniej umrze. Gdy zarażą się starsi kostucha zbierze potężne żniwo. A ten perfidny wirus ma to do siebie, że musi uśmiercić jakąś liczbę ludzi aby się wycofał. Wybór należy do was. Od tego trzeba odsunąć polityków a pozwolić decydować specjalistom i analitykom matematycznym, statystyce. Szwecja była krytykowana przez większość państwa UE a jakoś poszła pod prąd i teraz nie mamy paniki jak u was.
doktor
doktor 16.10.2020, 15:03
Panie Karaś jabłka niech je wasz super doradca towarzysz Kaleciński , dopilnuj aby jadł cały czas
Klonowa
Klonowa 17.10.2020, 23:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

conował
conował 17.10.2020, 11:31
do doktor - ty zjedz sobie ze skorupą kacze jajao na twardo!
fakty znane od lat
fakty znane od lat 16.10.2020, 13:27
Panie Karaś WSTYD!!!
“Jedz jedno jabłko dziennie, a lekarz nie będzie ci potrzebny” – twórca tego powiedzenia miał wiele racji. Badania naukowe regularnie dostarczają nowych informacji o kolejnych odkrytych właściwościach zdrowotnych i leczniczych jabłek i wpływie obecnych w nich witamin, soli mineralnych i innych składników pokarmowych na stan naszego organizmu. To, co najcenniejsze w jabłkach znajduje się w dużym stopniu w ich skórce i dlatego nie należy rezygnować z jej jedzenia, a obieranie owoców zastąpić ich dokładnym umyciem.

Jabłka zawierają witaminę C, witaminę K, witaminę B2, witaminę B6, witaminę A, witaminę E, witaminę B1, kwas foliowy, kwas pantotenowy, potas, mangan, żelazo, wapń, magnez, fosfor, miedź, polifenole, pektyny. Niektóre z tych składników występuje w owocach w małych ilościach i może się wydawać, że ich oddziaływanie jest niewielkie. Jednak skumulowane czynią one z jabłka owoc o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. Szczególnie warta podkreślenia jest obecność licznych substancji mających działanie antyoksydacyjne.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.10.2020, 20:10
Gdybyśmy jedli tylko same zdrowe owoce i warzywa to by nas rozerwało. To samo mogę powiedzieć o jagodzie czarnej, borówce czerwonej brusznicy, hjortronie czyli malinie moroszce tzw złocie północy oraz żurawinie leśnej. Ale w przypadku tego wirusa to leczenie syfu pudrem.
w y k o l e j o n y k o w a l
w y k o l e j o n y k o w a l 17.10.2020, 23:37
Czyli zw pudrem.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.10.2020, 23:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

smakosz
smakosz 16.10.2020, 13:19
Ja w formie cydru będą wchłaniał. 2 butelki.
 ożeż ty
ożeż ty 16.10.2020, 13:08
Ten pisowski ideowiec czyt. nova elita, jak mawiał jego pan ! nachapal sie pieniedzy za dyzury bedąc sezonowym marszałkiem a gorszemu sortowi każe żrec jablka ?
pomyśl
pomyśl 16.10.2020, 13:07
Uderz w stół a nożyce się odezwą - ale co się dziwić, młody niedokształcony to skąd ma wiedzieć?Zalecane 2 jabłka od dawna proponują. - na UP we Wrocławiu były przeprowadzone badania dot wpływu na zdrowie człowieka jabłek .Ale jak to u nas w Polsce wystarczy że Karczewski z PiS powiedział że trzeba jeść jabłka to od razu opozycja atakuje jak oszalała bez zastanowienia aby pianę polityczną ubić.Strasznie mnie drażni coraz większa durnota i debilizm ludzi - przestają racjonalnie myśleć nie stosują logiki tylko emocje które prowadzą do takich wypowiedzi jak radny Karaś.Uspokój się chłopcze i radzę zasięgaj trochę wiedzy zanim otworzysz usta - rozumiem że gimbaza nie jest zbyt lotna intelektualnie ale to nie zwalnia z zasięganiu wiedzy na temat tego co się chce powiedzieć.A nie klepiesz to co ci ślina na język przyniesie.Taka postawa świata nie poprawi a jedynie spowoduje chaos i upadek ludzi a człowiek jakby staje się coraz głupszy mnie inteligentny a czasami już przypomina zombi.Nie nauczyli was w tej gimbazie rozumienia tekstu czytanego lub czyjeś wypowiedzi jak czegoś nie rozumiecie to sami sobie dopowiadacie to chcecie i uważacie!
zw-kowalski
zw-kowalski 16.10.2020, 20:07
Nikt nie kwestionuje, że jedzenie dwóch jabłek dziennie jest zdrowe. natomiast zjedzenie dwóch jabłek dziennie nie zastąpi profilaktyki przeciw rozwojowi tego wirusa. Propozycja jedzenia dwóch jabłek dziennie to leczenie syfu pudrem. Sam jestem zwolennikiem jedzenia jabłek zamiast tylko cytrusów. Ale wiem, że najważniejszy jest dystans społeczny i kilka innych rzeczy. Oczywiście z racji zamieszkania i zawodu mogę sobie na to pozwolić. Nie chodzę do szkoły ani nie studiuję. Mam przerwę w pracy zawodowej co najmniej do stycznia. więc wystarcza mi wyjazd raz w tygodniu na saunę i basen, do Chińczyka, do urzędów i na zakupy. Rząd miał kilka miesięcy na opracowanie planu na wypadek "W". I cały czas poświęcił na wybory i walkę w ZP. A wirus był niemile widziany to teraz macie za swoje.
rubinowe jabłuszko
rubinowe jabłuszko 16.10.2020, 13:21
do pomyśl - obrońco tego odrwanego od koryta hand-granatem wszyszy w domu ?
tyle
tyle 16.10.2020, 13:30
to ty trochę pomyśl głupi atak na Karczewskiego jest jest niczym innym jak DEBILIZMEM w czystej postaci lub cynizmem politycznym atakiem skierwanym do tumanów a że poziom intelektualny Oleśniczan jest kiepski to widać od lat na forach co te przygłupy wypisują
A to się urwał!
A to się urwał! 16.10.2020, 13:06
Władza, Karczewski, rozliczenie, gilotyna - hhmmm.... towarzyszu, toż to brzmi jak groźba. Karalna!!!

Pozostałe