Ogrzewalnię przejmą Służby Ratownicze z Oleśnicy

  • 16.10.2020, 11:55
  • rpr
Ogrzewalnię przejmą Służby Ratownicze z Oleśnicy
Stało się tak, jak napisała przed miesiącem "Panorama Oleśnicka".

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ogłosił, że "w związku ze zbliżającym się okresem zimowym zwraca się z próbą o przedstawienie oferty w ramach rozeznania rynku na prowadzenie ogrzewalni i łaźni". Ogłoszenie na stronie ośrodka było aktywne tak krótko, że - patrz skan - pobrały je tylko dwie osoby (!).

PCK, które od lat prowadziło ogrzewalnie, nie ma obecnie lokalu, nie mogło więc przedstawić oferty.

Jedyną złożyły Służby Ratownicze. I to one poprowadzą obecnie ogrzewalnię. Już przed miesiącem ten scenariusz ujawniła "Panorama Oleśnicka".

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Maliniak
Maliniak 18.10.2020, 12:55
Wielkie dzieki ks. proboszczowi z parafi za użyczenie na czas zimowy pomieszczenia w domu parafialnym przy ul Ludwikowskiej
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 18.10.2020, 13:28
Dobre sobie. A tak przy okazji. W Bangkoku zwiedzałem świątynie. W kilku widziałem kilku którzy spełniali wrażenie, że są tam dłużej
. Okazało się, że to są ichniejsi bezdomni. Mnichom to nie przeszkadza. Dzielą się z bezdomnymi tym co dostają od ludzi. Dlatego rozumiem siłę religii na wschodzie. Nie otaczają się limuzynami jak Rydzyk i jemu podobni.
AA
AA 17.10.2020, 12:00
Mieszkańcy z Reja już się cieszą, że będą mieć obsrane klatki schodowe.
:)
:) 18.10.2020, 08:27
Najlepsze jest to że nie wiadomo gdzie będzie ogrzewalnia, ptaszki cwierkaja, że w remontowanym lokalu na Bocka
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 17.10.2020, 08:25
A ja to widzę inaczej
. To świadczy o nieudolności Ratusza. W Ratuszu w tym MOPS i ZBK pracuje elita. I ta elita we dysponując potężnymi nieruchomościami, posiadając geniusza marszałka Burmistrza nie potrafi we własnym zakresie poprowadzić ogrzewalni. Pewnie twierdzą, że firma z zewnątrz zrobi to lepiej płacąc jej ryczałtem. Czyli jak będzie mało bezdomnych i ciepło to firma zewnętrzna zarobi. Jak będzie dużo bezdomnych i zima droga to straci lub nie będzie świadczyła usług bi stwierdzi, że kasa się skończyła. Gdzie tu sens gdzie logika. Skoro firmy i stowarzyszenia robią to lepiej niż urzędnicy to może zlikwidować urząd i stanowisko burmistrza a zrobić przetarg na zarządzanie miastem przez komercyjny podmiot. Wyjdzie taniej i nie będzie etatu dla policji na emeryturze czy rusyczystek i muzyków. Tak to sobie pomyślałem w sobotni poranek.
PS
PS 17.10.2020, 07:30
zobaczymy jak sobie poradzą , bo o ile wiem nie mają lokalu spełniającego wymagania dla ogrzewalni czy łaźni, tylko pomieszczenia gospodarcze. Swoją drogą SR potrafią "wyczuć jak wiatr wieje", Meteorolodzy czy co? :-)
Holistycznie
Holistycznie 17.10.2020, 12:09
Nie, chorągiewki, jak Kazik i Wojtek .....
radny
radny 16.10.2020, 21:07
Widzisz żul a ty zawsze zulem zostaniesz.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 17.10.2020, 08:26
Zul został stworzony na obraz i podobieństwo Boga.
Żul
Żul 16.10.2020, 19:12
To nie są już służby ratownicze to już jest maszynka do nabijania swoich portweli i robieniu ludzi w bambuko wstyd krawczak
Rambo
Rambo 16.10.2020, 21:09
oooo Ucho się uaktywnil, bo go z SR wyrzucili.
Ola
Ola 16.10.2020, 19:10
Będą szukać wolontariuszy jeleni którzy będą za darmo pracować
Ta  tylko żartowałem
Ta tylko żartowałem 16.10.2020, 18:50
Oczywiście wszystko NON PROFIT..!
JJ
JJ 17.10.2020, 07:43
a dlaczego ktoś ma pracować za darmo?????
Koryto plus
Koryto plus 16.10.2020, 15:30
Mają zarabic swoi, a nie jakieś PCK. TKM
ja
ja 16.10.2020, 13:45
tylko żeby noclegowni nie było w starym miejscu bo dość już tego. Niech teraz ktoś inny ogląda żuli i wącha ich ekskrementy na trawniku przy pałacyku.
Edzia
Edzia 16.10.2020, 13:03
no i skończył się Ani z PCK pomysł na życie i co teraz biedna zrobi?
Urzędnik
Urzędnik 16.10.2020, 13:26
Eeee, już jest nowy pomysł - kwota za ogrzewalnie jest jednaka z kwotą projektu który złożyła do OBO - więc nie będzie źle
były Zarząd PCK
były Zarząd PCK 16.10.2020, 13:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Isia
Isia 16.10.2020, 12:59
wybrzydzało PCK z lokalem to ma
Irenka
Irenka 16.10.2020, 12:52
i bardzo dobrze! brawa Służby Ratownicze!
olesniczanin
olesniczanin 16.10.2020, 12:49
PCK ostatnimi działaniami pokazało swoja prawdziwą twarz, nie ma co się dziwić, że mało kto chce z nimi współpracować.
Ave Many
Ave Many 16.10.2020, 12:40
No to tanio nie będzie. Ale wiadomo jak to było zaplanowane
mops
mops 16.10.2020, 12:36
Ale przecież prośba o ofertę poszła do kilkunastu różnych organizacji z naszego i wrocławskiego powiatu. Każdy miał możliwość. Nawet redakcja olesnica24 mogła złożyć swoją ofertę
?
? 16.10.2020, 12:42
Januszek?
JK
JK 16.10.2020, 12:16
Ktoś się rozpycha łokciami.
Teresa
Teresa 16.10.2020, 12:15
Czy to nie były burmistrz zachęcał do wsparcia zbiórki pieniędzy na karetkę dla SR?No to się teraz nie dziwmy, że PCK jest rugowane
K
K 17.10.2020, 11:50
Też tak myślę. Było to już dawno ustawione, że za pomocą poprzedniego burmistrza-lekarza wypromują SR. Czy były burmistrz jest ich członkiem?

Pozostałe