NASZ NEWS: Zakażenia w kolejnej firmie w Oleśnicy! Sanepid krytykuje pracodawcę! [AKTUALIZACJA]

  • 13.10.2020, 19:02
  • OAI
NASZ NEWS: Zakażenia w kolejnej firmie w Oleśnicy! Sanepid krytykuje pracodawcę! [AKTUALIZACJA]
Pierwszy był ROM, a teraz mamy COVID-19 w Anisie (Guillin Polska Sp. z o.o.).

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal olesnica24.com, pozytywne wyniki dały testy na obecność koronawirusa już u 6 pracowników firmy Anis (Guillin Polska Sp. z o.o.) w Oleśnicy.

Kilkanaście osób jest już na kwarantannie. Prawdopodobnie jeden z pracowników zaraził się na wyjeździe integracyjnym.

AKTUALIZACJA

Wszystkie zakażone osoby pracują w administracji firmy. Jeden z pracowników poinformował nas, że wirus zaatakował też  osoby z produkcji i magazynu. Ale PSSE w Oleśnicy  tej informacji nie potwierdza.

Sanepid krytycznie ocenia za to fakt niepowiadomienia instytucji przez firmę o tym ognisku.

- Pracodawca dzisiaj otrzyma pismo od nas, które będzie obligowało, aby na przyszłość o każdorazowym przypadku pojawienia się pracownika dodatniego Covidowego w trybie pilnym informował o takim zdarzeniu - mówi portalowi olesnica24.com Urszula Kozioł, dyrektor Sanepidu w Oleśnicy.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Basia
Basia 17.10.2020, 17:28
Szkoda, że pracodawca zapomniał poinformować o fakcie swoich pracowników od razu....
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 17.10.2020, 09:34
Pogrozili palcem. I to ich zdaniem działa. A ponoć to zagrożenie dla życia i zdrowia.
niezależny
niezależny 15.10.2020, 23:14
Sanepid jako pierwszy wie o zakażeniach, w wywiadach zawsze pada pytanie o miejsce zatrudnienia, chwila rozwagi - kto kogo powinien informować? może instytucja pracodawcę otrzymując wyniki jako pierwsza? może jest luka w przepisach?
Czytelnik
Czytelnik 15.10.2020, 10:24
Czasami brak słów na czyjąś glupote.Ale w przypadku firm typu Anis to jesli ich zamkną a pracodawca stwierdzi ze sa niedohodowi to kto wie czy ich nie zamknie. A ci co roznosza to g....o po naszym mieście i do własnych domów brawa za glupote bo niewiedza albo moze i wiedza co robia moze i celowo dzialaja zeby zlikwidować jednostki słabe ,a pozniej powiedzą naturalna selekcja.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 15.10.2020, 10:49
To bajki. Kilka lat temu komornicy twierdzili, że po zmianie przepisów zlikwidują kancelarie
. Przepisy zmieniono a komorników zamiast ubyć przybyło. W Oleśnicy były 2 kancelarie a dziś jest chyba z 6. To samo z aptekami. Kapitał zagraniczny się nie zamknie. Bo nigdzie tak nie ma, że nie płacąc podatku dostają kolejne dotacje. Do tego brak lub kiepskie związki zawodowe, bezmyślna inspekcja pracy. A sądy to wrzód na d... przemian ustrojowych. Sprawy o zaległe wynagrodzenie trwają latami. Moja trwała 5 lat. Sekretarza Rybaka trwa drugi rok( nie czytałem, że się zakończyła).
Kondolencje dla umyslu.
Kondolencje dla umyslu. 15.10.2020, 09:37
Na pewno znają Państwo osobiście kogoś, kto zmarł na skutek tej straszliwej pandemii...Składam wszystkim Państwu najszczersze kondolencje.
m
m 15.10.2020, 08:31
Karygodne.
Art
Art 15.10.2020, 08:30
Pewnie nie mogli się dodzwonic
Ivo
Ivo 15.10.2020, 06:34
A gdzie jakaś kara dla firmy? Robią sobie jaja z sanepidu a sanepid wystawi im tylko pismo.... Żart chyba Pani Urszulo? To mogło się źle skończyć. Bądźcie poważna instytucją!
zw-kowalski
zw-kowalski 15.10.2020, 09:21
W żaden sposób nie jestem w stanie zrozumieć logiki działania SANEPIDU czy państwa polskiego. Jak jest zakażony ksiądz to apele o zgłaszanie się wiernych do SANEPID. Jak jest chory listonosz, urzędnik, pracownik szpitala to zamykają pocztę, urząd, oddział. Jak coś się dzieje w zakładzie pracy z kapitałem zagranicznym nagle cisza !!!!!! Na wirusach się nie znam. Ale potrafię policzyć liczbę domniemanych kontaktów w poszczególnych przypadkach. A tym samym prawdopodobieństwo zarażenia czy zakażenia. Powodzenia wam życzę przy takim podejściu do sprawy.
Bezobjawowiec
Bezobjawowiec 14.10.2020, 12:59
Biorą przykład z Gkn-u tam też zakażony który mógł pozarażać pełno ludzi i cisza! Nic się nie stało morda w kubeł i ***ć!
M
M 14.10.2020, 12:56
Przecież administracja chodzi po hali produkcyjnej!
Anna
Anna 14.10.2020, 12:16
A gdzie te wszystkie standardy w spożywce? Pojechali sie napić do czerwonej strefy w dobie wirusa. Brawo Wy!
Janusz
Janusz 14.10.2020, 11:48
A ja myślałem że alkohol zabija koronawirusa.
Lato
Lato 14.10.2020, 11:13
Nawet w Biedronkach, Lidlach są chorzy pracownicy i sklepy funkcjonują dalej. Nie dajmy się zwariować. Dojdziemy do momentu że każdy w kraju bedzje zakażony.
Kolezka
Kolezka 14.10.2020, 11:34
Dla ciebie łapka w dół za głupia wypowiedź. W normalnej firmie człowiek powinien czuć się bezpiecznie, powinien mieć świadomość że ludzie którzy nią zarządzają robią wszystko żeby pracownik miał komfort fizyczny i psychiczny czego tutaj ewidentnie brakuje. Jasne, można zarazić się wszędzie, ale dlaczego akurat w pracy? Jak ktoś cie potrąci na chodniku to też nic się nie stało bo przecież to może wydarzyć się wszędzie? Taka dziwna logika. Wychył może swój nosek znad wykresikow i zysków firmy i postaw pracownika na pierwszym miejscu. Przez takie myślenie miejsc w szpitalach ratujących życie jest coraz mniej. Życzę zdrowia, bo wizja umierania w karetce z powodu braku łóżka na oddziale nie jest ciekawa.
Realista
Realista 14.10.2020, 07:38
Ludzie, opamiętajcie się. Wirus juz sie tak rozprzestrzenił, že zarazić może się każdy i wszędzie. Dzieci zaczęły chodzić do szkoły. To nie jest pierwszy zaklad w Oleśnicy, w którym stwierdzono zakażenia ale wszystkie nadal funkcjonują. Robicie sensację z niczego. Ja życzę zdrowia osobom, które zostaly zakażone.
EN
EN 14.10.2020, 12:52
Brawo za tą wypowiedź. Dokładnie tak samo sądzę! Robienie sensacji z tego uważam za wielkie nieporozumienie!
Olo
Olo 14.10.2020, 07:43
Tu chodzi o coś zupełnie innego że wypadałoby poinformować pracowników że są takie przypadki w firmie a nie udawać że nic się nie dzieje siedzieć cicho, z dnia na dzień wporadzac obostrzenia których wcześniej nie było.
Taka sytuacja
Taka sytuacja 14.10.2020, 06:52
A moze to tylko przeziębienie bądź grypa.? Nie wierze w Covida i tyle. Zakladajcie te syfiaste maski za kilka lat pogadamy, albo juz nie pogadamy.
Darek
Darek 14.10.2020, 21:33
W końcu ktoś mądry napisał.
zw-kowalski
zw-kowalski 13.10.2020, 22:59
Oto wpis kierownika Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Czerniakowskiego Tomasza Siegela:

Jestem kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu warszawskim. Ten tekst napisałem do swojego zespołu 9.10 i teraz udostępniam go publicznie z drobnymi zmianami.
W całym kraju nie ma już dawno miejsc dla chorych z COVID-19.... Każdy kto pracuje w szpitalu, ma chorego z COVID i próbuje go przenieść do szpitala zakaźnego, wie o tym doskonale. Podawane statystyki są fikcją... Liczba respiratorów nie ma znaczenia, liczy się liczba stanowisk intensywnej terapii i personelu, zdolnych do leczenia najciężej chorych. Stanowiska intensywnej terapii się skończyły. Tydzień temu na miejsce respiratorowe w szpitalu MSW była kolejka 12 chorych z COVID!
W piątek 9.10 dostałem decyzje ministra zdrowia, ze od czwartku (!) mam uruchomić 38 miejsc covidowych w swoim szpitalu. Gdzie nam ewakuować chorych, którzy w tej chwili zajmują te miejsca? Gdzie ich przenieść? Minister nie powiedział, nie mógł, bo miejsc nigdzie już nie ma. Który szpital przejmie rejon ostatniego oddziału wewnętrznego dla chorych niezakażonych z południowej Warszawy? Nie napisał, bo nikt nie jest w stanie przejąć czegokolwiek, skoro sam jest totalnie obciążony. Czy zapomniał o tym, ze przygotowanie szpitala do roli zakaźnego wymaga przebudowy i ludzi do pracy, a wiec czasu i pieniędzy? Nie, gdyż od samego początku te zarządzenia pozostają fikcją. Tworzone po to, aby zrobić konferencję prasową i zmazać ze swoich rąk krew ludzi, którzy na naszych oczach umierają i będą umierać z braku pomocy.
Przez tydzień byłem dyrektorem medycznym szpitala. Zrezygnowalem, bo w tej sytuacji moje miejsce jest przy pacjencie wymagają*** intensywnej terapii i moim zespole. Kto zajmie się chorymi, którzy nie załapią się na to miejsce? Kto zajmie się chorymi, którzy nie mają covida, a wiec zostali właśnie pozbawieni ostatnich miejsc w szpitalach?
Piękne wspomnienia
Piękne wspomnienia 13.10.2020, 22:55
Ale cośmy pobalowali na spotkaniu integracyjnym to nasze!
Niki
Niki 13.10.2020, 22:54
Tak najlepiej wymagać od swoich pracowników żeby chodzić pojedynczo na przerwę itp.itd a sami okazali się skrajnie nieodpowiedzialnie! I kto tu kogo powinien pouczać! Brawo dla Kierownictwa i Dyrekcji. Brak słów.
Kolezka
Kolezka 13.10.2020, 21:39
Tak to dba się o życie, zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Benny Hill. Brawo dla głównodowodzących :)
Luk
Luk 13.10.2020, 21:39
Jestem pracownikiem i nic mi nie wiadomo konkretnie kto jest zarazony z naszego zakladu
D M
D M 14.10.2020, 00:48
Czterech pracowników po wyjeżdzie integracyjnym jest zakażonych. Na dotatek jest zakaz udzielania jakichkolwiek informacj na te temat przez dyrektora naczelnego.

Pozostałe