Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 16:35
Reklama
Reklama

Noc Bibliotek w Oleśnicy - program

Zgodnie z zapowiedzią publikujemy dla Państwa program tegorocznej NOCY BIBLIOTEK, która (przy zachowaniu reżimu sanitarnego) odbywać się będzie w Oleśnickiej Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja przy ul. Mikołaja Reja 10 oraz w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4
Noc Bibliotek w Oleśnicy - program

Autor: pixabay.com

Przypominamy, że VI edycja tej akcji odbędzie się w sobotę 10 października 2020 r. (w godzinach od 16.00 do 22.00) pod hasłem „Klimat na czytanie”.

Dlatego, oprócz wieczornych odwiedzin w Bibliotece i możliwości skorzystania z naszych wypożyczalni, czytelni czy fonoteki zapraszamy Was także do skorzystania z dodatkowych atrakcji!

Na początek Biblioteka Centralna przy ul. M. Reja 10!

Czekać tu będzie na Was m.in. tradycyjna GIEŁDA KSIĄŻKI, która odbędzie się w Sali konferencyjnej na parterze. Podczas tego wydarzenia miłośnicy książek mogą znaleźć w naszej ofercie książki z wielu dziedzin wiedzy m.in. z historii, filozofii, religioznawstwa, techniki i nauk ścisłych. Dla miłośników literatury pięknej przygotowujemy powieści obyczajowe, sensacyjne, kryminały, fantastykę, reportaże oraz bardzo szeroki wybór bajek dla dzieci. Na giełdzie można także kupić książki wydane przed 1970 rokiem.

Wiele atrakcji przygotowaliśmy w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową”. Tutaj m.in. okazja by zobaczyć wyjątkową wystawę „KLIMAT NA EKO”. Na wystawę składać się będą książki wybrane ze zbiorów biblioteki „Pod Sową”, a dotyczące niezwykle ważnego tematu ekologii. Sprawdźcie jak wiele cennych porad i wiedzy znajdziecie w naszych książkach, które po wizycie w bibliotece będziecie mogli oczywiście wypożyczyć do domu.

„Pod Sową” znajdziecie także mnóstwo inspiracji recyklingowych w ramach akcji „NIE WYRZUCAJ – WYKORZYSTAJ”. Zobaczycie jak wiele cudownych dekoracji można stworzyć za pomocą papieru, nakrętek, plastikowych butelek, drucików itp. Wystarczy odrobina wyobraźni.

W bibliotece dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy również coś specjalnego dla fanów twórczości Magdaleny Zarębskiej - pisarki, autorki sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych. W 2009 ukazała się jej pierwsza książka, od tego czasu wydała dwadzieścia pozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym dwie książki w formacie teatru kamishibai. W godzinach od 16.00 do 18.00 będziecie mieli okazję kameralnie i osobiście spotkać się z Panią Magdaleną, porozmawiać o jej twórczości, a także zdobyć dedykację w książkach jej autorstwa.

Mamy także muzyczną niespodziankę dla wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzać będą Wypożyczalnię dla Dorosłych. Podczas „buszowania” między regałami towarzyszyć Wam będzie muzyka na żywo i MIKROKONCERT w wykonaniu młodych artystów z Oleśnicy. Nie tylko swoją muzyką umilą Wam poszukiwania nowych tytułów, ale udowodnią, że nietypowa przestrzeń Biblioteki, pełna regałów z książkami, jest idealną scenerią do klimatycznych koncertów. W godzinach od 18.00 do 19.00 występować będą dla Was: Oliwia Jaroszewicz (wokal), Zuzanna Jaroszewicz (bas) oraz Oskar Kolbert (piano).

A na deser możliwość obejrzenia, na I piętrze Biblioteki, międzynarodowej wystawy ekslibrisów i małych form graficznych „PSZCZOŁA. MAŁY WIELKI BOHATER”. To już IX edycja tej inicjatywy, którą realizujemy w naszej Instytucji. Tegoroczna wystawa poświęcona jest pszczołom. Bohaterkom naszych czasów. Te małe owady, towarzyszą nam w codziennym życiu od co najmniej 100 milionów lat. To dzięki nim i ich pracy,  możemy nadal podziwiać i kosztować dary natury. Pszczoły to namacalny dowód na to, jak genialna jest matka natura. W tegorocznej wystawie wzięło udział 56 artystów z 14 krajów. Zapraszamy do oglądania ich pięknych i jedynych w swoim rodzaju prac.

Wystawa współfinansowana jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

A w czytelni na I piętrze Biblioteki specjalna ekspozycja materiałów w rocznicę przyznania Oldze Tokarczuk literackiego NOBLA.

A co w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4?

Mamy dla Was aż 4 propozycje. KSIĄŻKI NA NOC – TWÓJ NOCNY REGAŁ - dobre powieści, które otworzą ci drogę do odkrywania różnorodności oraz pozwolą przełamać tabu. Wystarczy otworzyć książkę, by przenieść się w świat kobiecych i męskich fantazji, nie zawsze stojących
w zgodzie z ogólnie przyjętymi normami!

WYSTAWA KSIĄŻEK NIETYPOWYCH - czy można czytać książkę wszystkimi zmysłami? Oczywiście że tak! Mamy ciekawą propozycję dla naszych najmłodszych czytelników.

MUZYKA NA MIARĘ OSCARA NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY - weź do domu i przekonaj się na własne uszy! Posłuchać dobrej muzyki zawsze warto. Nowości w Fonotece „Pod Pegazem” czekają.

Dodatkowo, 10.10.2020 r. w pierwszą rocznicę przyznania Oldze Tokarczuk literackiego NOBLA, macie możliwość obejrzenia wystawy „OLGA TOKARCZUK NA ŚWIECIE”. Na prezentowanej „Pod Pegazem” wystawie znajdują się materiały zebrane z różnych źródeł i pozyskanie od rozmaitych instytucji. Część użytych w wystawie zdjęć pochodzi z archiwum samej pisarki. Wystawy przygotowana przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu! Koncepcja wystawy - Jacek Czarnik. Projekt graficzny - Małgorzata Laszczak.

Zapraszamy!

OLEŚNICKA NOC BIBLIOTEK 2020

10.10.2020 r.

Godz. 16.00 – 22.00

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, ul. M. Reja 10

Biblioteka „Pod Pegazem”, ul. F. Kleeberga 4

Prosimy o stosowanie się do zaleceń umieszczonych w widocznych miejscach Biblioteki przy ul. M. Reja 10 oraz biblioteki „Pod Pegazem” przy ul. F. Kleeberga 4.  Podczas wydarzenia obowiązują:

- dystans społeczny

- dezynfekcja rąk

- maseczki lub przyłbice



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Alina 05.10.2020 20:59
Zdecydowanie bibliotekarze są zbyt aktywni.Niech lepiej biorą przykład z pracowników Mokisu.ci są ostrożni do bólu?

Leon 02.10.2020 21:52
Zamknąć bibliotekę.zwolnić bibliotekarzy

o tak 01.10.2020 12:18
1967 zakażeń COVID-19, świetny pomysł!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: alaTreść komentarza: Myślę, że jeszcze w tej kadencji Pan Jan przejmie stery w starostwie.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 15:15Źródło komentarza: Efinowicz starostą, Bronś przewodniczącymAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Do @Brzechwa. Do redakcji portali internetowych wysłałem zdjęcia na dowód jak Oleśnica jest opóźniona w rozwoju. Na rondzie przy wjeździe do Ovik są 4 stacje paliw. Jesienią oddano na dawnym parkingu 20 stanowisk do ładowania aut elektrycznych. Do tego większe stacje paliw też mają już 1-3 stanowiska do ładowania elektryków. Więc Polaków i olesniczan znów czeka zaskoczenie za kilka lat. Jaki średni wiek aut w Polsce? Czy dociera do was, że za kilka lat niektóre koncerny nie będą produkowały aut spalinowych. I co wtedy mądralo ?Data dodania komentarza: 08.05.2024, 14:50Źródło komentarza: Horbacz burmistrzem, Chrzanowski przewodniczącymAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Do @koszary. Niewiele masz do powiedzenia. Może , jak tylko umiesz, napisz w czym Krzysztof tu nie ma racji.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 14:43Źródło komentarza: Horbacz burmistrzem, Chrzanowski przewodniczącymAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Do moralność. W Szwecji jest pewna partia. Po swojej nazwie podają zdanie " Nie na sprzedaż". Powiedz to partiom w Polsce lub takiemu karpienko czy bartnikowi.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 14:39Źródło komentarza: PiS dołączy(ł) do rządzących?Autor komentarza: MonidłoTreść komentarza: Paździerz fotoplastikon odleciał całkowicie, nawet zdjęć legitymacyjnych nie ogarnia.Data dodania komentarza: 08.05.2024, 13:40Źródło komentarza: PiS dołączy(ł) do rządzących?Autor komentarza: Krzysztof A. KowalskiTreść komentarza: tchórzliwy Internauto, czytaj ze zrozumieniem, a jeżeli tego brakuje, to sięgnij do wiedzy o Oleśnicy i dowiedz się co w Oleśnicy jest dziedzictwem narodowymData dodania komentarza: 08.05.2024, 12:12Źródło komentarza: Horbacz burmistrzem, Chrzanowski przewodniczącym
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic