Lepszy świat przez wolontariat

  • 26.09.2020, 10:52
  • Karolina Miżejewska, specjalista ds. programów, projektów europejskich i PR Centrum Kształcenia i Wychowania OHP
Lepszy świat przez wolontariat
W ramach projektu "Poratuj 4 łapy" realizowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności grupa inicjatywna z CKiW OHP w Oleśnicy zaprosiła uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Oleśnicy na warsztaty na terenie azylu Fundacji Oleśnickie Bidy.

Uczniowie podczas warsztatów mieli okazję zobaczyć na "własne oczy" na czym polega praca wolontariusza, a także jak wygląda azyl- jakie warunki mają zwierzęta oraz jakie obowiązki mają wolontariusze w czasie codziennej opiece nad nimi. Warsztaty poprowadziła Izabela Kłapińska prezes Fundacji wraz z dwiema wolontariuszkami, Anią i Zuzią.

Młodzież poprzez kontakt z psami nabyła wiedzę dotyczącą mowy ciała zwierząt, jak ważne jest to aby pamiętać, że za każdym zwierzęciem w schronisku stoi jego historia, niestety zwykle smutna. W azylu zwierzęta uczą się poprzez codzienne zajęcia przebywać z ludźmi, chodzić na smyczy i tego, że człowiek nie zawsze musi się kojarzyć z bólem i strachem, ale miłością i cierpliwością.

Młodzież miała niepowtarzalną okazję wziąć udział w nietypowym doświadczeniu- śpiewaniu dla zwierząt przez wolontariuszki wraz z użyciem instrumentów zrobionych z codziennych przedmiotów.

Jak wyznały dziewczyny, zwierzęta dzięki muzyce odprężają się i relaksują, dlatego warto czasem pośpiewać swoim pupilom. Oczywiście, odwiedziliśmy także kocie królestwo .Mamy nadzieję, że dzięki warsztatom młodzież zrozumiała, że każde zwierzę zasługuje na miłość, a jego posiadanie to odpowiedzialna decyzja na lata.

Karolina Miżejewska, specjalista ds. programów, projektów europejskich i PR Centrum Kształcenia i Wychowania OHP

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe