Damian Siedlecki zapowiada kroki prawne przeciwko Janowi Bronsiowi, jeśli ten go nie przeprosi!

  • 24.09.2020, 16:38
  • rpr
Damian Siedlecki zapowiada kroki prawne przeciwko Janowi Bronsiowi, jeśli ten go nie przeprosi!
Radny Koalicji Obywatelskiej uważa, że został zniesławiony przez burmistrza Oleśnicy. Czeka na przeprosiny.

W wygłoszonym na sesji Rady Miasta oświadczeniu radny Damian Siedlecki (KO) przytoczył słowa Jana Bronsia, który na portalu społecznościowym napisał pod jego adresem: "To ty wiosną przyniosłeś do mnie w dokument porozumienia z Koalicją Obywatelską, z którego wynikało, że wszystkie kluczowe stanowiska w urzędzie, stanowiska kierownicze w jednostkach i spółkach mają być uzgadniane z KO. I wiesz, że obaj mamy na to świadków, bo nie byliśmy sami. Pomijam, że to ewidentnie sprzeczne z prawem i mogłoby stanowić przesłankę do podjęcia czynności przez prokuratora".

Radny skomentował, że pokazuje to, w jaki sposób burmistrz Oleśnicy sprawuje swój mandat. - Taki sposób działania naraża urząd burmistrza na drwiny i śmieszność - ocenił. Przypomniał - pisała o tym dwa tygodnie temu "Panorama Oleśnicka" - ze za tymi słowami nie poszły czyny i burmistrz nie złożył, choć powinien w takiej sytuacji, zawiadomienia do prokuratury.

Stwierdził, że doszło do naruszenia jego dobrego imienia, poniżenia go w oczach opinii publicznej, nosi znamiona zniesławienia i narażenia go na utratę zaufania w związku z pełnionym przezeń mandatem.     

W konkluzji wezwał burmistrza Jana Bronsia do opublikowania na portalu społecznościowym i w mediach sprostowania i przeprosin. Jeśli burmistrz tego nie uczyni w ciągu 2 tygodni, to podejmie on kroki prawne.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 05.10.2020, 09:45
Panie Damianie. Jeśli dobrze kojarzę to właśnie mija termin w jakim miał Pan podjąć kroki prawne. Nie polecam polskich sądów. W sądach apelacji wrocławskiej i krakowskiej działała zorganizowana grupa przestępcza , która wyłudziła z sądów ok 30 mln. Ale to będzie Pana suwerenna decyzja. Jasiowi już nic nie pomoże.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.10.2020, 23:03
To Panu Damianowi został jeszcze tydzień na oczekiwanie przeprosin. Później ..... Czy starczy mu sił i słowa danemu sobie ?
Hhh
Hhh 01.10.2020, 21:38
Tacy dorośli faceci a zachowują się jak dzieci zabieram zabawki i do domu
zw-kowalski
zw-kowalski 30.09.2020, 15:46
Poczytajcie sobie artykuł w DoRzeczy. Naukowcy twierdzą, że Szwecja wygrała z wirusem, że społeczeństwo nabrało odporności i nie będzie drugiej fali.
zw-kowalski
zw-kowalski 27.09.2020, 20:54
Panie Damianie. Nie polecam polskich sądów. Polskie sądy powinny mieć w nazwie zakład pracy chronionej. W NIE fajnie to kiedyś napisali. Nim polski sędzia wpisze sprawę na wokandę to sędzia w Europie Zachodniej zdąży rozpoznać spór. Ma Pan przykład sekretarza Rybaka. Kiedy go zwolniono i na jakim etapie jest spór? Nikt tak w Polsce nie łamie Konstytucji RP jak sądy, prokuratury i komornicy. Wiem jak to wygląda bo sam jestem powodem w kilku sprawach. W Środzie Śląskiej mój pozew przeciw skarbowi państwa rozpoznają od 2013 roku. Mieszają odpowiedzi pozwanych. Sędzia zamiast skargę na przewlekłość postępowania przekazać niezwłocznie do sądu II instancji zrobił to po kilkunastu miesiącach. Gdy złożyłem skargę na zaniechanie sądu bardzo poważni sedziowie odrzucili skarge bo ustawa tego nie przewidziała. Pytam (pik, pik ) a gdzie jest Konstytucja RP ? W Oleśnicy sędziowie w sprawie przeciw komornikowi Słomce II K 812/19 wyłączyli się bo rzekomo go znają. Na kopię oświadczenia czekam rok. A w innych sprawach przyklepują jego niezgodne z ustawami i Konstytucją RP działanie. Tak to działa. Bronś to wie i może sobie pozwolić na takie działanie. Nim cokolwiek sąd zrobi to kadencja się skończy. Bronś będzie twierdził jak w moim przypadku, że nie składał zawiadomienia jako Jan Bronś ale jako burmistrz. Lepiej z nim to sobie wyjaśnić w sposób w jaki to wyjaśniał pewien naczelnik.
cytat z DoRzeczy
cytat z DoRzeczy 27.09.2020, 20:46
" PK zamierza sędzi Beacie K. postawić jej zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. Czyny te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Korupcyjny układ w sądzie

Jak ustalono w śledztwie, sędzia Beata M. przyjęła wynagrodzenie za pracę na rzecz Sądu Apelacyjnego w Krakowie, której nie wykonała i nie miała wykonać. Datowana na 11 lutego 2013 roku umowa na przygotowanie opracowania „Windykacja należności sądowych w aspekcie wydziału karnego” miała charakter fikcyjny. Służyła ukryciu wyprowadzenia środków Skarbu Państwa. Została podpisana w porozumieniu z ówczesnym Dyrektorem Sądu Apelacyjnego w Krakowie Andrzejem P. i za zgodą ówczesnego prezesa tego sądu Krzysztofa S. Będące przedmiotem umowy opracowanie dla sądu nigdy nie powstało.

Ujawnienie przestępstwa jest konsekwencją szeroko zakrojonego śledztwa w sprawie afery korupcyjnej w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. W jego efekcie były dyrektor krakowskiego sądu Andrzej P. został oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, która wyprowadziła z tego sądu prawie 35 milionów złotych. Były prezes sądu Krzysztof S. odpowiada w osobnym procesie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjmowanie korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiadło w sumie 56 osób, w tym 10 byłych dyrektorów sądów z apelacji krakowskiej i wrocławskiej.

W związku z fikcyjną umową prokuratura zamierza postawić sędzi Beacie M. zarzuty przywłaszczenia środków publicznych i działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Wyrok za telefon

Prokuratura chce przedstawić sędzi także zarzuty naruszenia uprawnień jako funkcjonariusza publicznego i przyjęcia korzyści majątkowej w związku korzystnym dla oskarżonego wyrokiem, który wydał skład orzekający pod jej przewodnictwem. Jak ustalono w śledztwie, oskarżony o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu swojej żony Marek B. przed wydaniem wyroku w swojej sprawie skontaktował się z sędzią Beatą M. i uzyskał od niej zapewnienie, że rozstrzygnięcie sądu będzie dla niego pomyślne.

W rezultacie skład sędziowski pod przewodnictwem Beaty M. warunkowo umorzył postępowanie karne wobec oskarżonego, a on sam – jak wynika z zeznań świadków – opowiadał, że sędzia „jest super kobietą, bo bardzo pomogła mu w załatwieniu jego sprawy”. W zamian Marek B. przekazał sędzi telefon komórkowy.

Spotykając się z oskarżonym i obiecując mu korzystny wyrok, Beata M. sprzeniewierzyła się ustawowej i konstytucyjnej zasadzie bezstronności, obiektywizmu i niezawisłości sędziowskiej.

Fotoplastikon
Fotoplastikon 26.09.2020, 10:48
Piękne zdjęcie: Bronś - człowiek bez szyi .....
.
. 26.09.2020, 23:45
I bez kręgosłupa.
zw-kowalski
zw-kowalski 24.09.2020, 21:04
Bronś i jego świta też mnie nie przeprosili za postawienie mnie przed sądem za rzekome jego i innych urzędników zniesławienie. Panorama dopiero po 12 latach w trakcie procesu napisała sprostowanie. Tak to działa w przypadku Bronsia donosiciela. A proces w SO we Wrocławiu będzie trwał latami. Skończy się kadencja jednego i drugiego nim sąd wyznaczy termin rozprawy.
ala
ala 24.09.2020, 19:17
No i wazelina się skończyła ,tyle miesięcy lizania i język zbyt twardy się zrobił ! HaHaHa !!! Radni bezradni upadają
Obserwator
Obserwator 24.09.2020, 18:21
Ciekawe czy Bronś, za nasze pieniądze, wynajmie nowego prawnika czy sprawę poprowadzi wierna radczyni Alicja.
?
? 24.09.2020, 17:50
Ciekawe. Brons nie przeprosi. Ale czy Siedlecki pójdzie do sądu?
o żesz ty petunia.
o żesz ty petunia. 24.09.2020, 17:24
No i Bronś ma problem, jak przeprosi, przyzna się tym samym do kłamstwa, jeżeli nie przeprosi to ma sprawę w sądzie. Ja uważam ,że to nie on a Oleśnica ma problem mając takiego burmistrza. Oby już jak najkrócej.
insurance
insurance 27.09.2020, 08:07
Może będzie gdzieś jechał i będzie miał wypadek .... z sarną.
artspraw
artspraw 24.09.2020, 20:32
Drugi problem dla Oleśnicy to taki schizo radny, jak Damian Sprawka.
Siedlecki brawo
Siedlecki brawo 26.09.2020, 10:28
Punktuje nielojslnych. To zle?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.09.2020, 17:20
Czekamy na kroki prawne. Obawiam się, iż wiatr zawiał, a pan D. Siedlecki nic nie uczyni. Jak się tego czeta, to zbiera na wymioty. Na stanowisku burmistrza Jan Bronś od dziesięcioleci wykazuje się wypełnianiem Oleśnicy bublami, a D. Siedlecki jak chorągiewka na wietrze.
Pochodzeniowiec
Pochodzeniowiec 30.09.2020, 21:22
Chorągiewka na wietrze czyli jak radny Karpienko

Pozostałe