Ciężki publiczny zarzut Aleksandra Chrzanowskiego wobec Pawła Leszczyłowskiego! Radny czeka na przeprosiny i zapowiada kroki prawne!

  • 24.09.2020, 12:57
  • rpr
Ciężki publiczny zarzut Aleksandra Chrzanowskiego wobec Pawła Leszczyłowskiego! Radny czeka na przeprosiny i zapowiada kroki prawne!
Dzisiaj na sesji Rady Miasta Oleśnicy radni klubu Jana Bronsia (obecnie Oleśnicki Ruch Samorządowy) i PiS kontynuują dokonywanie zmian personalnych w samorządzie. Przewodniczący Rady powiedział, że była skarga na wiceprzewodniczącego dotycząca "niegodnego zachowania wobec kobiety"! Co się za tym kryje?!

O godzinie 13 rozpoczęła się sesja Rady Miasta Oleśnicy. Radni rządzącej koalicji odwołają dzisiaj Pawła Leszczyłowskiego z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta i Damiana Siedleckiego z funkcji szefa Komisji Budżetu i Infrastruktury. Obaj to radni Koalicji Obywatelskiej.

Ich miejsca zajmą - odpowiednio - Wojciech Bartnik z PiS i Marek Kamaszyło z klubu Bronsia (ORS). 

Początkiem zmian dokonywanych przez nową koalicje rządząca Oleśnicą (przypomnijmy - to radni Jana Bronsia oraz Prawa i Sprawiedliwości) było odwołanie Roberta Sarny (KO) z fotela przewodniczącego Rady. Jego miejsce zajął wcześniej odwołany Aleksander Chrzanowski z klubu Bronsia (ORS).

Samorząd powoła też niedługo nową komisję. Będzie to Komisja Sportu (wydzielona z Komisji Oświaty, Kultury i Sportu). Pokieruje nią Kazimierz Karpienko z PiS.

Zmiany są pewne, bo nowa koalicja, dzięki wsparciu dwójki radnych PiS, ma większość w Radzie Miasta.

AKTUALIZACJA

Rozpoczęła się procedura odwołania - najpierw Pawła Leszczyłowskiego.

Michał Kołaciński poprosił o podanie uzasadnienie wniosku o odwołanie, bo w projekcie uchwały radni Bronsia napisali jedynie, że powodem jest "utrata zaufania". - Czyjego zaufania - dopytywał radny Oleśnicy Razem.

- Zaufanie jest takie, jak jest napisane. Utrat zaufania w szerokim rozumieniu, niemożność dalszej współpracy - odpowiedział mu Aleksander Chrzanowski z klubu Bronsia (ORS). Nie wiadomo, czy zagłosują radni Koalicji Obywatelskiej.

- Wszystko znaczy nic. W tej sytuacji klub Oleśnica Razem nie weźmie udziału w głosowaniu - oświadczył przewodniczący opozycyjnego klubu. Nie głosuje też trzech radnych Koalicji Obywatelskiej.

Komisje skrutacyjną tworzą Marek Czarnecki (przewodniczący), Jan Mandat i Mariola Aiyegbusi - wszyscy z klubu Bronsia (ORS).

Kiedy Paweł Bielański (Oleśnica Razem) zapytał, czy były skargi na wiceprzewodniczącego Rady, przewodniczący Aleksander Chrzanowski powiedział, że tak. I stwierdził, że nie może ujawnić kto ją złożył, ze względu na RODO. A kiedy Paweł Bielański i Beata Krzesińska (OR) dociekali, czego dotyczyła skarga, powiedział, wprawiając w osłupienie radnych, że "niegodnego zachowania wobec kobiety"! Co się za tym kryje?! Przemoc? Dyskryminacja? Już dawno nikt publicznie nie postawił tak ciężkiego zarzutu lokalnemu politykowi.

W głosowaniu udział wzięło 11 radnych (9 odmówiło udziału, jeden - Michał Kaprzyszak z klubu Bronsia - jest nieobecny). Głosowali więc tylko radni ORS (9) i PiS (2). Za odwołaniem było 11 radnych. Nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Paweł Leszczyłowski (KO) został odwołany. Za chwilę na jego miejsce zostanie wybrany Wojciech Bartnik (PiS). Jego kandydaturę zgłosiła Sylwia Wawrzyńska z klubu Bronsia (ORS).

Michał Kołaciński powiedział, że klub OR nie poprze Bartnika, który "notorycznie zdradza swoje środowisko polityczne, swoje koleżanki i kolegów, swoich wyborców". - Nie poprzemy kandydata PiS-u - oświadczył z kolei Robert Sarna z KO. Te deklaracje wyborowi nie zaszkodzą. Bartnik dostanie poparcie 11 rajców.

Już znamy wynik głosowania. Za kandydaturą Bartnika oddano 11 głosów "za". Nikt nie był przeciw, nikt się nie wstrzymał.

Po tym głosowaniu Damian Siedlecki (KO) złożył rezygnację z funkcji szefa Komisji Budżetu i Infrastruktury. Rada Miasta nie musiała więc go odwoływać. Rada wybrała na to stanowisko Marka Kamaszyłę (zgłosiła go Sylwia Wawrzyńska) z klubu Bronsia (ORS).

Radni zadecydowali też o tym, że powstanie Komisja Sportu. Jej szefem zostanie wybrany Kazimierz Karpienko.

AKTUALIZACJA II

Radny Paweł Leszczyłowski odniósł się w swoim oświadczeniu do zarzutu postawionego przez Aleksandra Chrzanowskiego:

- Nie mogłem się doczekać... Panie przewodniczący, chciałem zapytać, czy pan celowo wprowadził opinie publiczna w błąd, sugerując moje rzekomo niegodne zachowanie? Nic o nim nie wiem, nie słyszałem. Dlaczego pan nie wyjaśnił od razu, o co chodzi? Czy to celowa manipulacja, aby snuć różne domysły?! Czemu zasłania się pan RODO i nie wyjaśnia, o co chodzi?  Zeszliśmy do poziomu bruku.  To wygląda na dalsze zastraszanie. Czekam na wyjaśnienia i przeprosiny. Jeśli one nie nastąpią, to podejmę kroki prawne, po tym co pan powiedział. Mój szacunek do pana, panie przewodniczący, spadł do zera. Pan się zagalopował, wypowiadając takie słowa jako przewodniczący Rady Miasta.

- powiedział stanowczo radny Koalicji Obywatelskiej.

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (80)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.09.2020, 08:27
Jakiś czas temu radny Marian L. też nie podobał się lokalnemu tyranowi. Ów tyran w planach miał "podłożenie" radnemu kobiety aby go skompromitować. Ale ktoś z otoczenia tyrana stwierdził " ja w to nie wchodzę" i powiadomił o wszystkim radnego. Metody się nie zmieniły.
.
. 27.09.2020, 14:42
To jest szok, to są metody jak z gangsterskiego filmu, że też na takiego człowieka nie ma sposobu.
zw-kowalski
zw-kowalski 30.09.2020, 21:26
To samo jest z byłym ministrem Nowakiem Kilka milionów schowanych w meblach domowych. Podobnie było z kilkoma innymi politykami. Dlatego Polska taka biedna.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.09.2020, 14:21
Sposób macie. Tylko nie umiecie go wykorzystać. Brak wam przysłowiowych jaj.
Marika
Marika 26.09.2020, 20:46
Wstyd!!
EmKa ze Strajku Kobiet
EmKa ze Strajku Kobiet 26.09.2020, 15:51
Zgłosiłam sprawę do Centrum Praw Kobiet.Obiecali się zainteresować radnym.Nie bądźmy bezbronne kobitki!
Męski szowinista
Męski szowinista 01.10.2020, 14:42
No macie zbyt wiele uprawnień. Pewne miejsce na listach wyborczych itp itd. A nie chcecie parytetów w zatrudnieniu w kopalni, na budowie dróg itp.
Męski szowinista
Męski szowinista 26.09.2020, 21:22
No macie zbyt wiele uprawnień. Pewne miejsce na listach wyborczych itp itd. A nie chcecie parytetów w zatrudnieniu w kopalni, na budowie dróg itp.
?
? 26.09.2020, 15:11
No to Chrzanowski był w ZOMO czy nie był? To dla mnie bardzo istotna informacja.
pijkownik
pijkownik 28.09.2020, 14:13
I to dowódcą plutonu!
Milicjant
Milicjant 28.09.2020, 16:18
był towarzyszem pałkownikiem .....
Królestwo Szwecji
Królestwo Szwecji 27.09.2020, 08:23
W ZOMO na pewno był Andrzej Ozdoba.
Jagoda
Jagoda 26.09.2020, 10:57
Radny wobec którego są skargi do pana przewodniczącego na niegodne zachowanie wobec kobiety powinien zrezygnować z funkcji radnego.To nie tylko moja opinia, ale i moich koleżanek. To wstyd dla miasta!
Dorota
Dorota 26.09.2020, 13:20
Jagoda przestan ze swoja pomazaną sitwa wymislac nie stworzone rzeczy i wylewać pomyje z waszego prania na przewodniczącego zajmi sie soba bo lepsza nie jesteś i zgotuj lepiej pomidorówke swemu żeby nie chodził głodny !
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 26.09.2020, 11:17
Haha. Brons zatrudniał latami naczelnika Andrzeja M. który poświadczył nieprawdę w protokole odbioru oczyszczalni. Był wyrok uznający go winnym. Naczelnik Tadeusz S. naruszył prawo budowlane. Na rok zawieszono czyn tytułem próby. A ty chcesz tylko dlatego, że ktoś coś napisał. Prokuratura i sądy tolerują niezgodne z ustawami działanie komornika słomki. A tu tylko pismo ... Ha ha
Szwedki przyjechały
Szwedki przyjechały 26.09.2020, 13:22
Ty kowalski na oglądales sie przybadków bawarskich ?
w y k o l e j o n y k o w a l
w y k o l e j o n y k o w a l 28.09.2020, 14:16
Jako bezrobotny *** nie stać mnie.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 28.09.2020, 14:42
Mały człowieczku
. Nie zarabiam milionów. Ale też nie muszę korzystać z lokalnej pomocy socjalnej
. Wirus trochę zamieszał w mojej branży. Ale mając tylko dwa miesiące sezonu udało mi się wycofać na tyle kasy, iż rok przeżyje bez pracy w tym miesiąc Tajlandia lub tropiki. Ba nie wiedząc kiedy wznowią imprezy masowe nadpłacone mam prawie 100 tys podatku . Aby się nie martwić skąd wziąć na zaliczki podatku i na VAT który place raz w roku. Ale jak cię to bawi to pisz dwoje urojenia do woli.
szok
szok 26.09.2020, 10:59
pani sobie żartuje? przykładowo taka wredota jak pani, idzie na skargę, wymyśla głupoty a radny ma z tego powody rezygnować z mandatu??? - pani chyba oszalała!
paskuda
paskuda 26.09.2020, 13:24
Ta paskudna baba (gdzie sie takie coś wykluło) ma długi włos a krótki rozum !
Mecenas
Mecenas 26.09.2020, 10:46
W projekcie uchwały radni Bronsia napisali jedynie, że powodem jest "utrata zaufania".....
Właśnie stworzony został tzw. precedens. Dokładnie takich samych argumentów można będzie teraz użyć w stosunku do Bronsia, Małys, Chrzanowskiego i innych funkcyjnych - przy***sów Bronsia .....
Do sadu
Do sadu 26.09.2020, 10:22
W koncu Pan Leszczylowski wstał z kolan.
pis
pis 26.09.2020, 13:25
I upadł na twarz !
Smutne
Smutne 25.09.2020, 18:28
Szkoda , że panie radczynie obecne na sesji nie powiedziały dlaczego projekty uchwał RM muszą mieć pieczątkę radcy lub adwokata. Taka pieczątka wskazuje, że uprawniona osoba potwierdza, zgodność z prawem projektu uchwały. Brak pieczątki oznacza brak akceptacji prawnej.
Urzędnik pracuje obiektywnie albo traci wiarygodność.
prawnik
prawnik 27.09.2020, 09:31
Wyjaśnienie tej pani było żenujące.
Asesor
Asesor 25.09.2020, 16:59
No to przewodniczący przekroczył cienką czerwoną linię.
Pytanie do wpisu IPN
Pytanie do wpisu IPN 25.09.2020, 14:19
Pytanie do IPN ; czy to prawda że Przewodniczący rady był w ZOMO ? Jeśli tak to radni powinno tym wiedzieć
taka prawda
taka prawda 26.09.2020, 13:28
Coć by nawet był i co z tego wiely przcowników z Olesnickich zakładów bylo powołanych na rocznice sierpniowe w tamtych czasach do ZOMO.
Władysław Boziewicz
Władysław Boziewicz 25.09.2020, 08:46
Kodeks określał osoby nie mające zdolności honorowej, a zatem nie mogące dochodzić zadośćuczynienia w postępowaniu honorowym.

"Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące:

1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu;

2. denuncjant i zdrajca;

3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy;

4. homoseksualista;

5. dezerter z armii polskiej;

6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego;

7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych;

8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą strzałów;

9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi;

10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją;

11. notorycznie łamiący słowo honoru;

12. zeznający fałsz przed sądem honorowym;

13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu;

14. ten, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających;

15. piszący anonimy;

16. oszczerca;

17. notoryczny alkoholik, o ile w stanie nietrzeźwym popełnia czyny poniżające go w opinii społecznej;

18. ten, kto nie płaci w terminie honorowych długów;

19. fałszywy gracz w hazardzie;

20. lichwiarz i paskarz;

21. paszkwilant i członek redakcji pisma paszkwilowego;

22. rozszerzający paszkwile;

23. szantażysta,

24. przywłaszczający sobie nieprawnie tytuły, godności lub odznaczenia;

25. obcujący ustawicznie z ludźmi notorycznie niehonorowymi;

26. podstępnie napadający (z tyłu, z ukrycia itp.);

27. sekundant, który naraził na szwank honor swego klienta;

28. stawiający zarzuty przeciw honorowi osoby drugiej i uchylający się od ich podtrzymania przed sądem honorowym"[3]
***j pan dziadu
***j pan dziadu 25.09.2020, 09:43
Punkt 13 pasuje jak ulał do pewnego jegomościa co wyzywał suwewrena od zdradzieckich mord, kanali !
sPOcony Janek
sPOcony Janek 26.09.2020, 08:30
Panie, obrażasz pan mojego nowego politycznego idola !!!!
Olek Festyniarz
Olek Festyniarz 25.09.2020, 08:41
A teraz idziemy na jednegooooooo ......
Rathaus
Rathaus 25.09.2020, 08:15
Poraz kolejny wiejski wodzirej udowodnił, że nadaje się tylko do prowadzenia podrzędnych przytupawek na głębokiej prowincji.
o lolololilai
o lolololilai 25.09.2020, 07:02
Niezły festyn. Brakuje tylko tyrolskiego kapelusika z piórkiem.
Jak na Białorusi
Jak na Białorusi 25.09.2020, 08:42
Tu raczej pasują: waciak i walonki .....
Słoma
Słoma 25.09.2020, 00:23
Chrzanowski to zachowanie to dno i wodorosty. I metr mułu. Nie spodziewałem się takiego prostactwa.
perukarz
perukarz 25.09.2020, 09:45
Ta słoma to tobie parobie wystaje !
.
. 24.09.2020, 23:27
Pan radny Leszczyłowski używając słowa zagalopował , chyba trochę przesadził. Dlaczego? No bo pan Chrzanowski, z całym szacunkiem, ale z pewnością nie zrozumiał kontekstu. Dlaczego? Bo się zagalopował.
Ciekawski
Ciekawski 24.09.2020, 22:58
słabo się Leszczyłowski wybronił... nie zaprzeczył, czyli coś mogło być na rzeczy
Justyna
Justyna 24.09.2020, 22:37
Z wypowiedzi pana Chrzanowskiego wyłania się niekorzystny obraz Pawła Leszczyłowskiego. Ja tam do jego zakładu już nie pójdę.
LO
LO 24.09.2020, 22:43
Oskarżyć i obrzucać błotem łatwo. Jakieś dowody? Chrzanowski nie wzbudza zaufania. Zwykły karierowicz
Wodzirej
Wodzirej 27.09.2020, 08:04
Bohaterem Wodzireja jest Lutek Danielak, znajdujący się na dalekim miejscu w hierarchii wodzirejów-konferansjerów w wojewódzkim oddziale Estrady. Do jego codziennych zadań należy między innymi obsługa przyjęć dla dzieci i rencistów oraz zabaw szkolnych. Nie mając własnego mieszkania, rezyduje w wynajętym pokoju u kolegi z pracy, Romka. Z zawiści wobec wyższych hierarchią kolegów postanawia ubiegać się o prowadzenie prestiżowego balu, który organizowany jest na okoliczność otwarcia hotelu „Lux”. Pomoc obiecuje Lutkowi dyrektor Wydziału Kultury, jednak aspirujący wodzirej próbuje wygryźć starszych konkurentów: Sikorę, Majera, Lasotę oraz Myśliwca. Do metod, jakie wdraża, należy składanie anonimowych donosów, szantażowanie konkurentów, zdrada wobec przyjaciół, a nawet świadczenie usług seksualnych. Stopniowo Danielak pogrąża kolejnych konkurentów, w tym Romka, który miał zapewnioną pracę konferansjera, Jednak Lutek otrzymuje zadanie poprowadzenia wymarzonego balu nie dzięki swoim działaniom, lecz dzięki wstawiennictwu dyrektora, który pozostał wierny złożonej Danielakowi obietnicy. Pełen entuzjazmu Lutek markotnieje, gdy Romek, dowiedziawszy się o makiawelicznych działaniach współlokatora, uderza go pięścią w twarz.
IPN
IPN 25.09.2020, 08:39
Chrzanowski tak bije na oślep, jakby całe życie w ZOMO służył ....
Balbina
Balbina 26.09.2020, 13:32
do ipn..Miiał sie schowac pod spudnice jak twuj pan ?
Fryzjer
Fryzjer 24.09.2020, 22:41
A chodziłaś ?
Ciotka z Ameryki
Ciotka z Ameryki 24.09.2020, 22:26
Ten oleśnicki pierdziszewski muppet show wciąż wyciska mi łzy!
O
O 24.09.2020, 22:19
Chrzanowski to są pomówienia. Chyba, że masz dowody to pokazuj. Nie masz to dymisja i przeprosiny. Straszne szambo wybija od ludzi Bronsia. Mętne towarzystwo
Festyniarz
Festyniarz 25.09.2020, 09:01
Dowody są właśnie preparowane w Hauptquartier na Mikołajczyka .....

Janek na pewno ma jakiś plan !!!!
Janek, ty na pewno masz ten plan ?????

Pozostałe