Radny Platformy krytykuje wiceburmistrz i sekretarza Oleśnicy

  • 24.09.2020, 09:04
  • OAI
Radny Platformy krytykuje wiceburmistrz i sekretarza Oleśnicy
Publikujemy post zamieszczony przez Damiana Siedleckiego (Platforma Obywatelska), przewodniczącego Komisji Budżetu i Infrastruktury Rady Miasta Oleśnicy:

"Ciekawe rzeczy dzieją się w oleśnickiej Radzie Miasta.

Ale od początku:

Przed każdą sesją RM Przewodniczący RM rozsyła do Przewodniczących komisji stałych pismo w sprawie przygotowania przez nich opinii do projektów uchwał (patrz: zdjęcie). Chodzi o opinie merytoryczne, wydawane przez komisje merytoryczne, których działalność odpowiada tematyce danego projektu uchwały. Opinie te są zawsze odczytywane w trakcie sesji, tuż przed głosowaniem nad danym projektem uchwały.

I tak, jako Przewodniczący Komisji Budżetu i Infrastruktury zostałem wyznaczony przez Przewodniczącego RM do przygotowania opinii do projektu uchwały w sprawie ZMIAN BUDŻETU na 2020 roku.

Aby móc wydać rzetelną opinię, wypadałoby uzyskać informacje na temat danego projektu uchwały. Zatem, na dzisiejszym posiedzeniu radni chcieli dowiedzieć się nieco więcej na temat szczegółów planowanych zmian w budżecie.

Niestety, obecni na posiedzeniu Wiceburmistrz i Sekretarz Miasta, NIE POTRAFILI UDZIELIĆ JAKICHKOLWIEK INFORMACJI, a Wiceburmistrz z typową dla siebie manierą w głosie stwierdziła, że nie jest w stanie niczego wyjaśnić członkom komisji, natomiast jeśli chcielibyśmy się czegoś dowiedzieć, to od tego jest dyskusja na sesji.


Zresztą, podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji, Pani Wiceburmistrz wygłosiła podobną "formułkę" co najmniej kilkukrotnie, również w przypadku innych uchwał.

Przyznam się, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Przez chwilę panowała niezręczna cisza, a potem radni wyrazili głosy zdziwienia i oburzenia. No bo jak można przygotować rzetelną opinię do projektu uchwały, skoro pracownik Urzędu Miasta nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania?

Wynik głosowania nad tym projektem mógł być tylko jeden: OPINIA Komisji Budżetu i Infrastruktury o projekcie zmian budżetu na 2020 rok JEST NEGATYWNA.

Wielokrotnie miałem okazję przekonać się o tym, że radni nie są informowani o podejmowanych w ratuszu decyzjach, a o wielu z nich dowiadują się po prostu z mediów.


A opisany powyżej przykład pokazuje, że nawet na komisjach nie ma sensu prowadzić dyskusji, bo i tak nie uzyskamy informacji".

OAI

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (65)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jer
Jer 27.09.2020, 13:24
Hit to będzie jak się nieomylny karze paprotce do PO zapisać. I ją przyjmą ha ha ha ha ha
..
.. 27.09.2020, 15:32
Już pisano o tym, że Bronś kazał się paprotce zapisać do PO, żeby mogła zostać vice.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.09.2020, 14:14
Szczegółow nie znam. Ale zastępca miał być z PO. I po wyborach słońce Oleśnicy nakazał pełnej kobiecie o blond włosach wstąpić do PO i uznał, że dotrzymał umowy. Ale to znam tylko z wpisów na portalu.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.09.2020, 08:46
Panie Danielu. Nie polecam polskich sądów. Polskie sądy powinny mieć w nazwie zakład pracy chronionej. W NIE fajnie to kiedyś napisali. Nim polski sędzia wpisze sprawę na wokandę to sędzia w Europie Zachodniej zdąży rozpoznać spór. Ma Pan przykład sekretarza Rybaka. Kiedy go zwolniono i na jakim etapie jest spór. Nikt tak w Polsce nie łamie konstytucji jak sądy. Wiem jak to wygląda bo sam jestem powodem. W Środzie mój pozew przeciw skarbowi państwa rozpoznają od 2013 roku. Mieszają odpowiedzi pozwanych. Sędzia zamiast skargę na przewlekłość postępowania przekazać niezwłocznie zrobił to po kilkunastu miesiącach. W Oleśnicy sędziowie w sprawie przeciw komornikowi słomce wyłączyli się bo rzekomo go znają. A w innych sprawach przyklepuja jego niezgodne z prawem działanie. Tak to działa. Brons to wie i może sobie pozwolić na takie działanie.
hue hue
hue hue 25.09.2020, 08:18
Proponuję zrobić debatę Sadowski kontra Małysowa, to byłby HIT trzydziestolecia!!!! Oleśniczanie wtedy przekonaliby się kogo wybrali, bo że Kołaciński już przerósł Bronsia pod każdym względem to słychać praktycznie na każdej sesji Rady Miasta.
Bielanski ale nie pis i nie po
Bielanski ale nie pis i nie po 26.09.2020, 10:27
Az tak dobrze to nie bylo. Kolacinski przesmiewal sie notorycznie z lipskiej. Bielanski ma wieksze szanse jak kolacinski.
Idiota
Idiota 25.09.2020, 07:21
Kto mógł powołać Kapciowego na Wicka??
Dramat
Dramat 25.09.2020, 07:00
Ani me ani be ani kukuryku.
Botanik  z Serbinowa
Botanik z Serbinowa 24.09.2020, 19:45
W otoczeniu nieomylnego paprotki to normalka. Ot takie florystyczne upodobanie.
Major milicji
Major milicji 26.09.2020, 08:36
Paprotki..... kawa w szklankach z koszyczkiem, towarzyszka Jakimiec, pomnik sowieckiego sołdata ..... Okres PRL jest dla Bronsia do dzisiaj szczególnie bliski !!!!
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 26.09.2020, 09:14
Koleś. PRL tworzyło 40 mln Polaków. W tym twoi rodzice i dziadkowie. Masz jakiś kompleks. W Szwecji nie wyrzucili na śmietnik historii. Na każdym kroku spotkasz stare neony sprzed sklepów czy restauracji. Gdy lokalna gazeta przedstawia zdjęcia z lat 60 czy 70 to mam wrażenie , że to Polska tylko napisy po szwedzku. Komórki czy internet dała polakom nie dobra zmiana ale postęp technologiczny.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 27.09.2020, 08:34
Polakom powinno być z wielkiej litery. Sorry Krzysztof.
.
. 24.09.2020, 18:08
Tak, że taka to smutna historia z tym nieszczęsnym burmistrzem Bronsiem, zupełnie niepotrzebnie pchał się z powrotem do Ratusza, teraz nad niczym nie panuje, sytuacja wymyka się spod kontroli.
Tam ludzie jaja gotują na piasku
Tam ludzie jaja gotują na piasku 26.09.2020, 08:38
..... no to, za zasługi dla PIS Kaczyński skieruje Bronsia na placówkę dyplomatyczną do Mińska, Pjongjangu, albo innego Bangkoku .....
burmiszcz jest nagi
burmiszcz jest nagi 24.09.2020, 19:08
Im dłużej dyktator Bronś przy korycie - tym bardziej się ośmiesza !!!!
dziwne
dziwne 24.09.2020, 19:01
smuta polityczna jakiej w Oleśnicy od lat nie było a ile kręgosłupów politycznych przetrąconych, ile zawiedzionych i urażonych dum (tyle było starania i walki wyborczej aby najlepszy z najlepszych powrócił a tu taki przewrót brzydki) wokół cisza *czyżby przed dużą burzą czy potężnym niezadowoleniem) nic już nie bulwersuje?, a może zadziwia? może się podoba? bierność a może całkowita rezygnacja?tego nikt nie wie
niestety
niestety 24.09.2020, 23:08
Tak, masz rację, ale radny Bielański z burmistrzem Kołacińskim i paroma ludźmi ze swojego otoczenia mogą chodzić z podniesionym czołem i patrzeć prosto w oczy swoim wyborcom. Ciekawe co na to radny Żyła? Nadal wierzy w kłamstwa swojego idola? jeżeli tak, to koniec świata już bliski.
Monidło
Monidło 25.09.2020, 08:37
Bezradny melepeta paździerz fotoplastikon ma zaćmę.
Trochę jednak dziwna sprawa
Trochę jednak dziwna sprawa 24.09.2020, 14:54
No ok. Pytam poważnie. Z jakich powodów JB trzyma tą panią na stawisku wice? No z jakich...słucham?
Marycha
Marycha 26.09.2020, 08:51
może jest konsultantką Oriflejmu i kosmetyki po kosztach sprzedaje .....
.
. 24.09.2020, 21:38
Podobno w pewnym świetle wygląda jakby coś rozumiała? Ale to są niesprawdzone informacje.
cóż dodać
cóż dodać 24.09.2020, 15:07
na vice można nawet powołać swojego syna, córkę dobrego znajomego itd., jak się nie przestrzega etyki i nie dba o standardy - jednym słowem burmistrz na stanowiska wice może sobie dobierać kogokolwiek
o żesz ty petunia
o żesz ty petunia 24.09.2020, 17:29
No i dobrał ....... kogokolwiek.
Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi 24.09.2020, 15:02
Bunga, bunga ????
sPOcony Janek
sPOcony Janek 26.09.2020, 08:40
Silvio, mnie zawsze pociągały dojrzałe kobiety, takie jak Zdzisława.
Niestety
Niestety 24.09.2020, 13:27
Bronś z sitwą metodycznie niszczy Oleśnicę
o żesz ty petunia
o żesz ty petunia 24.09.2020, 13:22
Bo to prywatne miasto jest tej SITWY, oni mogą wszystko, nawet lekceważyć radnych, bo mieszkańców już dawno mają w d. O konpetencjach tych ludzi z Bronsiem na czele i wiceburmistrzem już krążą legendy. Niech ta kadencja jak najszybciej przeminie.
o żesz ty petunia
o żesz ty petunia 24.09.2020, 22:42
Teraz czytam to co napisałem i nie mogę uwierzyć, w d...e napisałem w skrócie, nie mówiąc o kompetencjach.......Bądźmy szczerzy do bólu i uczciwi w swoich zamiarach.
Obywatel
Obywatel 24.09.2020, 19:15
Należy przyspiesz proces odejścia tych ludzi
Corrado Catani
Corrado Catani 24.09.2020, 14:03
Ośmiornica (wł. La Piovra) – włoski serial kryminalny z lat 1984–2001 w reżyserii Damiano Damianiego (1. sezon), Florestano Vanciniego (2. sezon), Luigi Perelliego (od 3. do 7. oraz 10. sezon) i Giacomo Battiato (8 i 9. sezon), pochylający się nad problmatyką mafii sycylijskiej. Głównym scenarzystą serialu był Ennio De Concini, zaś muzykę stworzyli Riz Ortolani, Ennio Morricone i Paolo Buonvino. Serial zasłynął bezkompromisowym ukazaniem działań mafii z ich brutalnością i brakiem moralnych granic, zupełnie odmiennym od mafii kierującej się kodeksem honorowym z Ojca chrzestnego.
t
t 24.09.2020, 13:51
Chyba nie przeminie prędko, nawet stawiam że długo jeszcze będzie trwać.Musisz przyznać że mieszkańcy Oleśnicy na to, nie tylko przyzwalają od lat, ale nawet tak widzą samorządowca jako jedynego który ma zarządzać jednoosobowo miastem i realizować swoje WIZJE a nie ich potrzeby, ale swoje holistyczne spojrzenie na miasto. To jest oczywiście patologia, bo samorząd to nie firma prywatna ale większość uznaje to za normę - będziemy z tej traumy dożywotniego burmistrza wychodzić całymi latami. "mieszkańcy - wyborcy" już przegrali tylko nie wiedzą jeszcze o tym, jak bardzo! Nic nie dzieje się bez przyczyny.Jest jeszcze gorsza prawda "sitwa" czy to w opozycji czy w klubie uznaje że Bronś jest jedynym człowiekiem który jest w stanie zarządzać miastem, powiatem i wszystkim innym.Nawet opozycja lokalna widzi w konkurencie politycznym swojego jedynego wodza i nie jest w stanie w swoich szeregach wyznaczyć swojego kandydata zdolnego do zarządzania miastem a jak już znalazła to pod nim dołki kopała, to niestety ale mamy ogromny problem -wszyscy!
Walczyć  z patologią
Walczyć z patologią 24.09.2020, 13:03
Radni powinni złożyć skargę powszechną na utrudnianie pracy radnym i nieuprzejme zachowanie urzędników. Zapewne burmistrz i RM skargę odrzucą ale wyżej może być ciekawie.....
Real Madryt
Real Madryt 24.09.2020, 12:37
W naszej pierdziszewskiej rzeczywistości wicki zawsze były i będą paprotkami a kompetencje to sprawa wtórna.
SD
SD 24.09.2020, 12:11
Nieomylność utytego spoconego zobowiązuje. Sam nieomylny utyty spocony jest zobowiązany do emanacji swoją nieomylnością i do trwania w tejże. Do zadań jego dworu należy: nieomylnego utytego spoconego w trwaniu w swojej nieomylności utwierdzać, siebie nawzajem w wierze w nieomylnego utytego spoconego umacniać i pokrzepiać. Źródłem wszelkiego światła jest nieomylny utyty spocony-dworzanie mogą, co najwyżej błyszczeć światłem odbitym. Jest jeszcze dogmat: nieomylny utyty spocony nie dlatego jest nieomylny, by można było z nim dyskutować. Nieomylność nieomylnego utytego spoconego nie podlega żadnej dyskusji. Kropka
Łukaszenka pozdrawia Bronsia
Łukaszenka pozdrawia Bronsia 24.09.2020, 14:18
I taką uchwałę powinni przegłosować na sesji semafory od bronsia .....
***
*** 24.09.2020, 13:27
do SD sam jesteś z tego utycia spocony i śmierdzisz ! umyj normsie zmien pampersa bo czuć cie nawet na stawach i nie ublizaj nikomy bo sam nie jestes lepszy !
dr Goebbels
dr Goebbels 24.09.2020, 14:05
O, ho - Sekcja Propagandy rozpoczęła II zmianę ....
nieomylny
nieomylny 24.09.2020, 11:55
Jeżeli ja jestem na dnie, to moi współpracownicy muszą pukać od spodu.
Wodzirej Danielak
Wodzirej Danielak 24.09.2020, 14:06
Na szczęście mamy porządne włazy kanalizacyjne z Wałbrzycha .....
as
as 24.09.2020, 11:50
a miało być tak pięknie. Jak to leciało "odpowiedzialni za Oleśnicę"... Wtopa goni wtopę, a amatorkę widać i słychać.
PISORS
PISORS 24.09.2020, 13:13
Najważniejsze, że jest koalicja: Posady i Stanowiska Oleśnickich Radnych Semaforów .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.09.2020, 11:45
Cóż, mieszkańcy Oleśnicy mają taki samorząd, jaki sobie wybrali. Wcześniej W. Bartnik i K. Karpienko narobili przeciągu w radzie. Powyższy pan D. Siedlecki też przelatywał z towarzystwa do towarzystwa. A to, że pani wiceburmistrzyni jest totalnie niekompetentna wiadomo było od dawna. Taka osoba, ba takie osoby odpowiadają J. Bronsiowi. Na niekompetencji oleśnickiej wiceburmistrzyni szybko poznali się w Długołęce.
świdrygieło
świdrygieło 24.09.2020, 13:23
Już muslałem że wy K. A. Kowalski jesteście na rekonwalenscęcji a Ty człecze już wróciłewś ? Myśle nie tylko ja ale i lekarze już sie wyznali na Twojej dolegliwości i totalnej niekompetecji, bo chocoarz by gruz po panu został !
a po co
a po co 24.09.2020, 12:00
a po co wice- kompetencje? przecież tak nic nie ma do gadania -decyzje wiadomo kto podejmuje jednoosobowo - więc nie ma co się czepiać jej kompetencji - wybrał ją na asystentkę to jego sprawa.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 24.09.2020, 11:40
Tego nie rozumiem. Radni nie potrafią wyegzekwować należytego pełnienia obowiązków służbowych od osób, które są władni odwołać ze stanowisk. Kto tu dla kogo jest? Burmistrz i wiceburmistrz dla radnych i społeczeństwa, czy też odwrotnie? Ktoś tu nie się nie orientuje w swoich prawach i obowiązkach. Żenada w tym oleśnickim samorządzie.
Paprotka
Paprotka 24.09.2020, 11:35
Niestety albo stety, Damian Siedlecki ma całkowitą rację.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 24.09.2020, 11:35
Ale przyznajcie blond lokami kręci najlepiej w ratuszu. I jakie miny robi. O jej poziomie wiedzy można zapytać w Długołece. Długo nie popracowała. Ale przy nieomylnym będzie trwała, bo jemu nie zagraża
no
no 24.09.2020, 13:24
nie którym to się podoba i wystarcza w zupełności, może tymi lokami kręcić i kręcić -sam czar loków wystarcza za wszystko
no tak
no tak 24.09.2020, 11:18
To chyba pan się przyczynił do tego że ta kobieta jest w tym miejscu?O co pretensje, że pani arogancją odpowiada na zapytania radnych? - ma dobrego nauczyciela od lat.Niech pan czasami pomyśli ale ciut dalej niż własne ego, wtedy pan zobaczy więcej.Widzi pan, to taka zabawa w kotka i myszkę od 30 lat - kot goni mysz a mysz próbując ratować swoją skórę próbuje przestraszyć choć trochę kota, podgryzając kotu z lekka ogon.W roli myszy obsadzony jest pan.
wyborca
wyborca 24.09.2020, 13:58
Bardzo słuszna uwaga. Pan Siedlecki mocno się angażował podczas kampanii wyborczej, żeby w Oleśnicy wiceburmistrzem została ta pani.Więc do kogo ta mowa, panie radny?

Pozostałe